Bitcoin Forum
June 26, 2024, 03:22:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: NADCHODZI ENERGI 3.0 -> czas na migrację!!!  (Read 130 times)
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 09, 2020, 09:42:31 PM
Last edit: March 09, 2020, 10:18:59 PM by cryptovigi
Merited by Tytanowy Janusz (2), Rath_ (2), wwzsocki (1)
 #1

Jako, że o energi było sowjego czasu bardzo głośno na naszym lokalu może jeszcze ktoś z was trzyma coiny czekając na lepsze czasy...
Tymczasem energi ewoluuje i przechodzi na versję 3.0 - łańcuch stworzony na bazie Ethereum umożliwiający obsługę smart kontraktów i zgodnie z wizją twórców mający przenieść Energi na nowy poziom...



To tyle słowem wstępu skupmy się na tym co istotne nowy łańcuch ma odpalić dokładnie za 15,5 godziny czyli we wtorek 10 marca o 13:48 naszego czasu (co ciekawe czas jest dość płynny i termin zakładany na 12 czasu UTC zmienia się a tylko w od chwili kiedy zacząłem pisać posta przesunął się o całe 8 minut ;-)) - zostało więc niezbyt dużo czasu na przesiadkę - oczywiście nie ma konieczności przenoszenia monet w pierszej minucie nowego łańcuch ale dla najszybszych stakerów szybkie przeskoczenie na nowy łańcuch może skutkować bonusem w postaci szybszych (większego prawdopodobieństwa uzyskania) nagród za stakowanie.

Migracja może zostać przeprowadzona za pomocą portfela energi core (ale konieczna jest jego versja 2.4 bo dopiero tam w sekcji Narzędzia pojawia się opcja "Gen 3 migration"



Potrzebny jest nam jeszcze portfel z nowego łańcucha, który możemy stworzyć pobierając MyEnergiWallet który wskażemy jako nowe miejce przechowywania naszych coinów.

Alternatywą jest skorzystanie ze strony https://test3.energi.network/coin-migration która zgodnie z zapewnieniami łatwo i przyjemnie przeprowadzi nas przez proces migracji

Nie będę tutaj rozpisywał całego procesu migracji - drużyna energii przygotowała wystarczająco przejżyste poradniki prowadzące krok po kroku które możecie znaleźć między innymi tutaj: https://docs.energi.software/en/home

Przy okazji ważna informacja, którą uzyskałem dzisiaj od Janusza - energi 3.0 nie będzie wspierane przez coinomi....

Z dobrych wiadomości wraz z 3.0 energi obniża próg niezbędny do postawienia noda z 10.000 coinów do 1.000 więc zdecydowanie taniej będzie go postawić co swoją drogą z uwagi na wzrost ich ilości skutować będzie niewątpliwie spadkiem nagrody ze stakowania ale i tak będzie lepiej niż za stakowania w portfelu...

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 12, 2020, 08:12:03 AM
Last edit: March 12, 2020, 10:36:29 AM by Tytanowy Janusz
 #2

Warto dodać, że portfel energi core gen2 nie synchronizuje się do 100% po forku. Nie należy się tym jednak przejmować, bo migrację można wykonac na nie zsynchronizowanym portfelu.

ale i tak będzie lepiej niż za stakowania w portfelu...

Nie widzę opcji stakowania w najnowszym portfelu. Stakujesz swoje coiny? Używasz do tego dodatkowego oprogramowania?

Co sądzicie o tym gen3? Osobiście powoli odbieram ten token jako scam. Podróbka innych coinów (teraz dołożyli do siebie trochę kodu ETH) ubrana w tonę airdropów i potężną dystrybucję nowych tokenów dla nodów by tylko zwiększyć zainteresowanie.

Energi daje zwroty na poziomie 57% ... ale inflacja wynosi obecnie 50%! ("Energi Cryptocurrency has a simple rate of inflation at 1 million coins per month with no maximum cap." - czyli 12 mln coinów rocznie a obecnie wszystkich coinów jest 24 mln) Z 57% zostaje zaledwie 7%!

Wiadomo coś kiedy ruszą wpłaty NRG na kucoin?
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 13, 2020, 01:41:11 AM
 #3

....
Nie widzę opcji stakowania w najnowszym portfelu. Stakujesz swoje coiny? Używasz do tego dodatkowego oprogramowania?

Jeśli chodzi o stakowanie to pod kątem wygody jest to delikatnie mówiąc masakra - nowy portfel nie zapewnia tej możliwości - do tego koniecznie jest zainstalowanie: Core Node for Windows dostępne tutaj: https://docs.energi.software/en/downloads/core-node#windows
Instrukcję instalacji znajdziesz tutaj: https://docs.energi.software/en/advanced/core-node-windows
a stakowania tutaj: https://docs.energi.software/en/staking-guide

Rozwiązanie jest trochę kulawe bo po instalacji oprogramowania musisz znaleźć w katalogu C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Energi Gen 3  skróty do odpalania noda (Core Node) i oddzielnie konsoli (Attach) potem musisz wgrać do %AppData%\Roaming\EnergiCore3\keystore swój portfel a następnie w konsoli wprowadzać ręcznie komendy typu:
personal.unlockAccount('0x4180...your_address...275a', null, 0, true) - odblokowanie portfela którego zawartość ma być stakowana
miner.stakingStatus()                                                                      - sprawdzenie statusu minera
 
przyznam się że przez antywira konifiguracja tych paru kroków zajęła mi chyba ze dwie godziny więc w porównaniu z wersją 2 droga przez męke ale wczoraj udało mi się trafić dwa staki więc 4,56 nrg do przodu (szkoda tylko że dzisiaj są warte niecałe 5$)




Co sądzicie o tym gen3? Osobiście powoli odbieram ten token jako scam. Podróbka innych coinów (teraz dołożyli do siebie trochę kodu ETH) ubrana w tonę airdropów i potężną dystrybucję nowych tokenów dla nodów by tylko zwiększyć zainteresowanie.

Mnie niezmiennie kojarzą się pozytywnie czemu od razu scam? Nie robili ICO nie wyciągali kasy od ludzi całość dystrybucji była darmowa jedynie część zbierają do funduszu zapeniającego samofinansowanie się waluty (ale nie są w tym pionierami) startowali na dashu teraz zmienili łańcuch żeby dołączyć możliwość wprowadzania smart kontraktów, rozwijają się - poza tym co miłe z części funduszu wspierają działalność charytatywną...
Czy można NRG nazwać przełomową walutą - pewnie nie bo bazują na sprawdzonych rozwiązaniach i robią z nich mixa ale czy to CMC nie jest pełen walut opartych na poprzednikach ile mamy tam walut będących kopią 1:1 eth? Zarzucasz im megainflację - owszem w początkowej fazie inflacja była hiper ale z drugiej strony nie było premine więc czy nie wyszło na to samo? Gdyby zrobili premine na poziomie Ideny aktualnie w obiegu byłoby ponad 60.000.000 więc inflacja byłaby sporo poniżej 20%...


wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2786
Merit: 1710


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 13, 2020, 04:57:30 PM
 #4

...udało mi się trafić dwa staki więc 4,56 nrg do przodu (szkoda tylko że dzisiaj są warte niecałe 5$)...

Trzymasz jeszcze airdrop i nim stejkujesz czy też dokupiłeś trochę?

Jeżeli można wiedzieć, to ile masz, ze otrzymałeś prawie 5NRG i jak to dokładnie wygląda z nagrodami POS w Energi 3.0?

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 15, 2020, 12:54:37 AM
 #5

Trzymasz jeszcze airdrop i nim stejkujesz czy też dokupiłeś trochę?

Jeżeli można wiedzieć, to ile masz, ze otrzymałeś prawie 5NRG i jak to dokładnie wygląda z nagrodami POS w Energi 3.0?

Trzymam airdrop i jeszcze trafiłem kilka sztuk na discordzie (jakiś czas tam trzymałem część bo można je tam stakować)  w sumie do nowego portfela włożyłem 135 $NRG i to nimi udało mi się trafić 2 bloki ale to chyba szczęście początkującego bo przez kolejne dwa dni nie wpadło zupełnie nic....

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2786
Merit: 1710


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 15, 2020, 12:42:25 PM
Last edit: April 04, 2020, 11:10:04 AM by wwzsocki
 #6

...do nowego portfela włożyłem 135 $NRG i to nimi udało mi się trafić 2 bloki ale to chyba szczęście początkującego bo przez kolejne dwa dni nie wpadło zupełnie nic....

Mogło być szczęście oczywiście, ale najlepiej byłoby się zapoznać z działaniem PoSu w Energi 3.0, bo to musi być dokładnie wytłumaczone co, gdzie, komu, i za ile?

Widzę, że trzymasz rękę na pulsie i interesujesz się projektem, więc myślałem, że może wiesz więcej, bo ja interesowałem się jedynie airdropem, szczerze mówiąc, co też pokazuje ułomność tego rodzaju reklamy/promocji.

Kotdiesel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
March 18, 2020, 01:31:53 PM
 #7

...do nowego portfela włożyłem 135 $NRG i to nimi udało mi się trafić 2 bloki ale to chyba szczęście początkującego bo przez kolejne dwa dni nie wpadło zupełnie nic....
Mogło być szczęście oczywiście ale najlepiej byłoby się zapoznać z działaniem PoSu w Energi 3.0, bo to musi być dokładnie wytłumaczone co, gdzie, komu, i za ile?
Nadrabiam właśnie zaległości  z PoSu.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 18, 2020, 11:28:13 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #8

... i jak to dokładnie wygląda z nagrodami POS w Energi 3.0?

Podział nagród  w energi 3.0 jest zachowany z poprzedniej wersji czyli:

"1 million Energi will be released every month and will be divided between the Energi Backbone, miners, Masternodes and the treasury. The breakdown of the allocations can
be viewed below:
● 10% to the Energi Backbone
● 10% to Energi Miners (eventually transitioning to Proof of Stake)
● 40% to Energi Masternodes
● 40% to the Energi Treasury
The Energi backbone will serve as a reward for the vision and creation of Energi, and will incentivize future leadership and guidance.
As Energi does not have a supply limit, its treasury and Masternode allocations are highly essential to Energi’s ongoing performance, decentralization and longevity."

source whitepaer energi: https://www.energi.world/wp-content/uploads/2019/02/energi_whitepaper-1.pdf

Nastąpiła a właściwie prawdopodobnie nastąpi zmiana w zakresie nodów planowane jest zmniejszenie limitu wejścia z 10.000 NRG do 1.000 (choć ma to zostać poddane głosowaniu) i dodtakowo większa elastyczność wielkości noda - wielokrotność 1.000 aż do 100.000 NRG oraz automatyczna akumulacja nagród powiększająca rozmiar Noda po zgromadzeniu wystarczającej ilości coinów z nagród...

"Secondly, with Gen 3, you can set up any amount of NRG from 1,000 NRG to 100,000 NRG — as long as it’s in increments of 1,000 — all on one server. This means there’s now a lower entry point to own a masternode, as well as more flexibility since it is much easier to use larger masternode collateral with a single instance now.
Added to that, Gen 3 features an automated process that automatically increases your masternode collateral as soon as you accumulate enough funds. Now, you don’t need to do anything since it’s all automatically done for you."

source: https://medium.com/energi/user-friendliness-and-the-next-generation-of-energi-14829e9fa171


 
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 29, 2020, 12:16:29 PM
 #9

Wiecie co się dzieje z Energi? 20 dni temu była migracja do 3.0 a na kucoinie (jedynej giełdzie, której ufam a jest na niej NRG) dalej nie działają depozyty. Coś wiadomo kiedy ruszają? Telegram milczy.

Mnie niezmiennie kojarzą się pozytywnie czemu od razu scam? Nie robili ICO nie wyciągali kasy od ludzi całość dystrybucji była darmowa jedynie część zbierają do funduszu zapeniającego samofinansowanie się waluty (ale nie są w tym pionierami) startowali na dashu teraz zmienili łańcuch żeby dołączyć możliwość wprowadzania smart kontraktów, rozwijają się - poza tym co miłe z części funduszu wspierają działalność charytatywną...
Czy można NRG nazwać przełomową walutą - pewnie nie bo bazują na sprawdzonych rozwiązaniach i robią z nich mixa ale czy to CMC nie jest pełen walut opartych na poprzednikach ile mamy tam walut będących kopią 1:1 eth? Zarzucasz im megainflację - owszem w początkowej fazie inflacja była hiper ale z drugiej strony nie było premine więc czy nie wyszło na to samo? Gdyby zrobili premine na poziomie Ideny aktualnie w obiegu byłoby ponad 60.000.000 więc inflacja byłaby sporo poniżej 20%...

Jakbym teraz skopiował kod energi i uruchomił pod inną nazwą, to czym jest mój coin jak nie tylko maszynką do pompek. Może za mało wiem o tym projekcie i za bardzo jestem sceptyczny do wszystkich altów, które wałkują ten sam temat w kółko, ale tak to widzę.

Z tą inflacją to masz rację. Nie da się jej nie mieć wywalonej w kosmos, jak się zaczyna od 0 coinów bez premine. Ewentualnie bardzo częste halvingi.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 14, 2020, 07:59:51 AM
 #10


Jakbym teraz skopiował kod energi i uruchomił pod inną nazwą, to czym jest mój coin jak nie tylko maszynką do pompek. Może za mało wiem o tym projekcie i za bardzo jestem sceptyczny do wszystkich altów, które wałkują ten sam temat w kółko, ale tak to widzę.


Pomimo sceptycyzmu Janusza ja póki co nie puszczam kciuków i obserwuję rozwój sytuacji pełen nadziei ;-). Zauważę tylko że to nie było czyste skopiowanie kodu 1:1 jak to w wielu przypadkach widzieliśmy bo wprowadzono trochę rozwiązań, których nie ma w  eth czy dashu a poza tym  mamy Energi Impact - czyli ekologiczno-charytatywny odłam drużyny czy Energi Defence odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo projektu oczywiście zarówno jedno jak i drugie mają funkcje pewnie bardziej marketingowe ale sprawiają niezłe wrażenie.

Aktualnie bardziej niepokoi mnie zablokowanie depozytów po migracji, które podobno "ze względów bezpieczeństwa" może potrwać do lipca!!!!!

A zupełnie przy okazji jeśli ktoś ma wolne popołudnie to warto odwiedzić kanał Energi na discordzie bo z okazji 2-gich urodzin ma tam być dzisiaj niezła impreza. o 14:42 UTC zaczyna się sypanie coinów (których mają rozdać 1.000) poniżej link:
https://discordapp.com/channels/398355554172534805/511590093425868810

Jeśli wejdziecie tam pierwszy raz to żeby aktywować "discordowy portfel" należy na kanale #bot-commands wpisać komendę //register
a potem na tym samym kanale można sprawdzać aktualne saldo komendą //bal

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
April 14, 2020, 08:14:58 AM
Last edit: April 14, 2020, 08:54:35 AM by Tytanowy Janusz
 #11

Energi Impact - czyli ekologiczno-charytatywny odłam drużyny czy Energi Defence odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo projektu oczywiście zarówno jedno jak i drugie mają funkcje pewnie bardziej marketingowe ale sprawiają niezłe wrażenie.

Ale gdzie jest wartość? Patrząc na działania energi dochodzę do wniosku, że robią wszystko, co mogą, by budować cenę, a nie robią nic, by budować wartość. Zablokowanie ~80-90% coinów bez możliwości handlu na pół roku jest doskonałym tego przykładem. Przykładem braku kompetencji lub celowego działania pompowania ceny na sztucznie ograniczonym supply. W dodatku ten lipiec to jakiś news bo od miesiąca przekaz był taki "jak przetestujemy to odblokujemy" więc ja chcąc zdumpować sprawdzałem codziennie. I w ogóle ta patologia, że wypłacać z giełd można, ale nie wpłacać. To już się nóż otwiera w kieszeni. Jak wypłaty mogą być bezpieczne, ale nie wpłaty? A no tak, wypłaty jeszcze bardziej ograniczają supply.

Porównaj to do BNB - sory nie ale mogę się powstrzymać. 500 mln $ rocznego zysku (a jutro pewnie okaże się, że mijający kwartał spompuje ten parametr znacznie), za które skupowane są stale tokeny. Cena do zysku na poziomie 4 - toż to wyżej wycenione są spółki na giełdach. Swój chain, który jest rozwijany i na którym budowane są kolejne projekty. Ile zarobił energi w tym kwartale? Ja widzę, że przepala tylko dystrybucję inflacjonującą wartość tokenów na czysto marketingowe zagrania. Jedyna wartość energi to bycie jednym z 1000 identycznych lub podobnych projektów. Popraw mnie, może się mylę, a Ty jak widzę lepiej znasz projekt.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!