Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:15:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Paribu 24 saat boyunca parayı Gasp Ediyor.  (Read 210 times)
LichKingArthas (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
March 11, 2020, 01:05:47 AM

Paribu ya daha önce birkaç kez koin yatırıp işlem yaptım ve çekme işlemi gerçekleştirdim.

ilk defa TL aktarımda bulundum ve BTC alıp arbitraj için başka yere atacaktım.  fakat karşıma çıkan uyarı güvenlik için 24 saat boyunca çekemezsin oldu. sebebi ilk defa para gönderip kripto almammış.

Kripto para gönderip tekrar çekerken ve güvenlik zaafiyeti daha fazla olan birşeyde uygulanmayan bu kuralın, banka gibi herşeyiyle onaylı bir şekilde gelen TL işleminde yapılması güvenlik önlemi değil, paranın 24 saat boyunca gaspı ve kullanıcıyı mağdur etmektir.

Destek zaten allahlık. canlı destek veremeyecek kadar da acizler.

bunu yazarken kaçan fırsatı hiç saymıyorum.

Forumda her seferinde ölü taklidi yapan paribu bu saaten sonra benim için tamamiyle bitmiştir.
1714932906
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714932906
Reply with quote  #2

1714932906
Report to moderator
1714932906
Hero Member
*

Ignore
1714932906
Reply with quote  #2

1714932906
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714932906
Hero Member
*

Ignore
1714932906
Reply with quote  #2

1714932906
Report to moderator
1714932906
Hero Member
*

Ignore
1714932906
Reply with quote  #2

1714932906
Report to moderator
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
March 11, 2020, 11:28:19 AM

her borsada uygulanan bir olay...
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
March 11, 2020, 11:50:58 AM

Adamlar ülkemizde kanunların bile tam koruyamadığı bir yapıda kendini,, parayı yollayanı, ve sahibini korumaya çalışmak istemeleri sizce gasp mı?

ben büyük ihtimaller sözleşmelerinde bu yazının olduğunu da sanıyorum ki buda gaspa girmez.

yılalarca kullandım onların borsasını iyi borsadır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
LichKingArthas (OP)
Newbie
*

View Profile
March 11, 2020, 12:50:38 PM
Last edit: March 11, 2020, 01:18:35 PM by LichKingArthas

Adamlar ülkemizde kanunların bile tam koruyamadığı bir yapıda kendini,, parayı yollayanı, ve sahibini korumaya çalışmak istemeleri sizce gasp mı?

ben büyük ihtimaller sözleşmelerinde bu yazının olduğunu da sanıyorum ki buda gaspa girmez.

yılalarca kullandım onların borsasını iyi borsadır.

ilk defa Coin Gönderip TL'ye dönüp çekebilirim.
ilk defa Coin Gönderip TL ye Dönüp BTC alıp çekebilirim.
ilk defa TL Gönderip BTC alınca Çekemem. 24 saat beklemem gerekir.

sen Bunun adı güvenlik diyorsun. ben ise komedi.

2017 yılında açılan bir borsayı yıllarca değil en fazla 2 yıldır kullanıyor olabilirsin.

her borsada uygulanan bir olay...

her borsada uygulanmıyor. ezberden konuşmayalım.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
March 11, 2020, 02:07:56 PM

daha dün güvenlik onayından geçtiğim bir borsada bile dediğinizin benzeri bir işlem mevcut hemde ülkenin en reklamı yapılan borsasında kimse ezberden konuşmuyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
LichKingArthas (OP)
Newbie
*

View Profile
March 11, 2020, 02:27:57 PM

daha dün güvenlik onayından geçtiğim bir borsada bile dediğinizin benzeri bir işlem mevcut hemde ülkenin en reklamı yapılan borsasında kimse ezberden konuşmuyor.

çok reklam yapıyor olması yaptıkları şeylerin doğru olduğu anlamına gelmez. onlar önce forumda yeni hesap açıp poh poh layanlara cevap yazmak yerine gerçekten bilgi almak isteyen kişilere cevap yazsınlar. sonra yazılım ekibine ince bir ayar verip kodarın içerisinde salak saçma notlar yazmayın herkese rezil oluyoruz desinler. belki sonrasında ciddiye alınabilir.

ne tesadüftür ki bende bir kaç borsa haricinde böyle bir uygulama görmedim. -ki bunlar bile Coin - USD veya TL'yi ilk gönderimlerde direk yapamazsın uyarısı verdiler. içeride dünyaları döndürdükten sonra ilk defa para gönderiyorum diye yapmadılar. Bende size kullandığım ve bu şekilde bir yasak koymayan bir kaç türk borsası söyleyebilirim. 2-3 tane yer yapıyor diye genelleme yapmak doğru olmaz.

ama siz mevzuyu anlamadınız sanırım. Güvenlik önlemi ise bunu en başta yaparsın.

İlk defa coin yatırıp TL'ye döndükten sonra çekme işleminde yaparsın.
ilk defa Coin yatırılıp TLye dönülüp tekrar coin alıp çekerken yaparsın.

ama daha önce içerisinde sürekli coinlerle işlem yapılmış fakat ilk defa TL gönderilen hesaba yapamazsın.

hatta dahada üst levele çıkalım. parayı gönderip coin aldırmayacaksın ozaman.

parayı gönder markette kullandırt sonra çektirtme.

Sonuçta coinde gitse, TL de gitse paran gitmiş olmuyor mu? -ki coin daha bile riskli bir pozisyonda iken.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 11, 2020, 08:51:01 PM

3-5 borsada hesabım var ama daha önce başıma gelmemişti. Çünkü yeni bir borsaya TL gönderip BTC alıp 24 saat içerisinde çekim talimatı vermemiştim. Elbette ki gayet normal, olağan bir durum bu.
Bir güvenlik önlemi koymuşlar güya ama neyi koruyacaklar orası meçhul! Konuyu açan arkadaşa hak verdim bu konuda. Sonuçta yeni ve temiz bir hesap; para yükleyip BTC alıp çekmek istemiş. Buradan bir güvenlik zaafiyeti çıkması mümkün değil aslında. Muhtemelen başka bir şeyi önlemek için bir güvenlik koymuşlar ama bu durumda kullanışlı olmamış. Acaba çekim için miktar mı yüksekti? KYC mi gerekli oldu? Eğer öyleyse KYC onayı için beklemeye almış olabilirler.
LichKingArthas (OP)
Newbie
*

View Profile
March 11, 2020, 09:49:34 PM

3-5 borsada hesabım var ama daha önce başıma gelmemişti. Çünkü yeni bir borsaya TL gönderip BTC alıp 24 saat içerisinde çekim talimatı vermemiştim. Elbette ki gayet normal, olağan bir durum bu.
Bir güvenlik önlemi koymuşlar güya ama neyi koruyacaklar orası meçhul! Konuyu açan arkadaşa hak verdim bu konuda. Sonuçta yeni ve temiz bir hesap; para yükleyip BTC alıp çekmek istemiş. Buradan bir güvenlik zaafiyeti çıkması mümkün değil aslında. Muhtemelen başka bir şeyi önlemek için bir güvenlik koymuşlar ama bu durumda kullanışlı olmamış. Acaba çekim için miktar mı yüksekti? KYC mi gerekli oldu? Eğer öyleyse KYC onayı için beklemeye almış olabilirler.

hesap onaylı. hesap içerisinde coin olarak işlem sağlıyorum ve gönderdiğim paranın belkide 3-4 katı büyüklükte işlemler oluyor.

yani şöyle anlatayım.

hesabına ilk defa coin göndereceksin diyelim.

50.000 XRP gönder içeride sat ve btc veya başka coin al çekim emri ver. gönderiliyor. içeride coin bazında dünyaları döndür yine sorun yok. hatta nakit olarak çek oda geliyor.

sonra bu kadar işlemin ardında ilk TL yatırma emrini ver

buda 1000 TL olsun diyelim.(100 TL veya 100.000 TL olması farketmez) coin al ve çekmeye çalış. hoop 24 saat hesap kilitli. sebep güvenlik miş.

içerde dünyaları döndürmüşsün soran yok. sonra 1000 TL için hesabın 24 saat kitlensin ve güvenlik sebebiyle desinler. bu arada kaçan arbitraj fırsatı ve BTC nin düşmesinden kaynaklı zararı hiç saymıyorum bile.

neyin güvenliğinden bahsediyorlar. içerde dünyalar dönmüş yatırılmış çekilmiş. hangi cüzdandan geldiği nereye gittiği belli değil.

banka gibi kimden ve nasıl geldiği belli olan işlemde hoop kilitli.

teknonix
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 12, 2020, 05:09:13 AM

Konuyu bu kadar büyütmenin anlamı yok. TL yatırmada paranın kaynağının güvenilir olup olmadığının kontrolu sağlanıyor, paranın peşinden gelen varmı yokmu bir süre bekleniyor. BTCTurk te bu süre 48 saat. Ayrıca bir kerede kazanmayı verin. Hep kazanırken burada paribu bana sürekli kazandırıyor diye bir teşekkür konusu görmedik hiç  Grin
LichKingArthas (OP)
Newbie
*

View Profile
March 12, 2020, 09:51:27 AM

Konuyu bu kadar büyütmenin anlamı yok. TL yatırmada paranın kaynağının güvenilir olup olmadığının kontrolu sağlanıyor, paranın peşinden gelen varmı yokmu bir süre bekleniyor. BTCTurk te bu süre 48 saat. Ayrıca bir kerede kazanmayı verin. Hep kazanırken burada paribu bana sürekli kazandırıyor diye bir teşekkür konusu görmedik hiç  Grin

herhangi bir borsa sana para kazandırmaz. senin yatırım yaptığın coin sana kazandırır. sen borsanın sana kazandırdığını düşünüyorsan kafan güzelmiş güle güle kullan.

bir kerede kazanmayı verin nasıl bir tabirdir. parayı sokaktan toplamıyoruz.

Kimlik bilgilerinin eşleştiği bir onaylı hesabın kaynağının güvenilir olduğunu sorgulamana gerek yoktur. bankadan gelen hesap sahibi bilgileri alınan KYC bilgileri ile eşleşiyorsa kaynak güvenlidir zaten.
ozgulek
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 12, 2020, 01:33:34 PM

Hocam bunun sebebi çok basit. Müşteri "bu para buraya benim bilgim dışında aktarılmış" derse banka parayı geri çağırabiliyor. Kimse böyle bir riski üzerine almak istemez. O yüzden ilk para yatırma sonrası hemen hemen bütün borsalar bunu yapıyor, btcturk 48 saat bekletiyor hatta.
teknonix
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 12, 2020, 06:13:12 PM

herhangi bir borsa sana para kazandırmaz. senin yatırım yaptığın coin sana kazandırır.

Dostum gerçekten boş konuşuyorsun. Borsa kazandırıyor dediysem borsanın sayesinde kazandığını belirtmek istediğimi anlaman gerekirdi. Eğer bunu bile anlayamadıysan "paribu paramı 24 saat gasp etti" diye bir başlık açmanda gayet normal, başka söze gerek yok açıkçası.

Kimlik bilgilerinin eşleştiği onaylı bir hesap güvenli bir hesap anlamına gelsede, bu para kaynağının güvenli olduğu anlamını taşımaz. Şöyle düşün, senin birinden alacağın var ve bu kişi sana olan borcunu çalıntı bir para ile gönderdi ve sende parayı borsaya attın. Borsa belirli bir süre paranın peşinden gelen varmı yokmu diye tedbir koyar. Bu işlerin içindeysen bunları bilmen gerekiyor. Her borsa uygulamasa da bence uygulanması gereken bir güvenlik adımı. Bu senin hoşuna gitmiyor olsada sana böyle bir başlıkta konu açma hakkı doğurtmamalı bence.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: