Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:16:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Finans piyasaları çöktü  (Read 382 times)
KenannT (OP)
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
March 12, 2020, 04:36:00 PM

- Gördük ki ödemeler ağırlıklı projeler geleneksel finans piyasalarından hızlı bir şekilde çöküyorlar.
- Kripto pazarı düşüşte tüm geneleksel piyasalardan fazla kaybettirmeye devam ediyor.

Peki bu hep böyle olacağı anlamına mı geliyor? Tüm Dünya yeni bir düzene doğru mu evriliyor?

Yaşayıp göreceğiz bence çok güzel bir deney oluyor kripto pazarı deneyimler sayesinde daha öngörülebilir hala geliyor olabilir mi?

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
1714727763
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714727763
Reply with quote  #2

1714727763
Report to moderator
1714727763
Hero Member
*

Ignore
1714727763
Reply with quote  #2

1714727763
Report to moderator
1714727763
Hero Member
*

Ignore
1714727763
Reply with quote  #2

1714727763
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714727763
Hero Member
*

Ignore
1714727763
Reply with quote  #2

1714727763
Report to moderator
1714727763
Hero Member
*

Ignore
1714727763
Reply with quote  #2

1714727763
Report to moderator
1714727763
Hero Member
*

Ignore
1714727763
Reply with quote  #2

1714727763
Report to moderator
Mr. Answer
Full Member

Activity: 154
Merit: 194

Judge a man by his questions

View Profile
March 13, 2020, 04:37:08 PM

~Peki bu hep böyle olacağı anlamına mı geliyor? Tüm Dünya yeni bir düzene doğru mu evriliyor?

Borsada basit ve temel bir prensip vardır: Hiç bir şey sürekli yükselmez ve hiç bir şey sürekli düşmez. Her kriz aynı zamanda fırsattır. Soğukkanlı davrananlar bu fırsatları değerlendirirler. Dünya bu krizden sonra eskisi gibi olmayacak. Burası kesin. 2008 krizinden sonra şartlar nasıl değişti ise, bugünden sonra daha ciddi şartlar bizi bekliyor. Merkez bankasının dolar basması bekleniyor. Dolar basmakla bu iş çözülür mü bilmiyorum. Beyaz adam doların yenmeyen bir şey olduğunu bu yıl anlayacak galiba.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
March 13, 2020, 06:27:58 PM

bence piyasalar çökmedi insanlar nakite geçmeyi tercih etti bunu gören balinalarda uygun posizyona sokup milletin bir güzel eline verdi. sıra alttan toplamada.

ben balina olsam bu fiyattan yine toplamaz birkaç bin usd ye düşürmeden toplamaya başlamaz kademeli satışlarla korkuturdum aynen bu olan gibi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 13, 2020, 07:27:52 PM

Merkezi piyasalarla eşzamanlı bir çöküş var kriptolarda; bu açık ve net. Fakat henüz anlamadığımız nokta; bunun arkasında başka bir neden olup olmadığı! Yani gerçekten de Corona virüs paniğinden dolayı mı nakite geçip başka bir yatırıma yönleniyorlar insanlar, yoksa halving öncesindeki baskın düşüşleri mi yaşıyoruz şu anda! Bunu belki ilerleyen haftalarda daha net anlayacağız...

Halving gerçekleştikten sonraki fiyatları dikkatle takip etmek lazım. Eğer o zaman merkezi piyasalardan pozitif ayrışan hareketler görürsek, şimdiki yaşadıklarımızı halving öncesindeki sancılara bağlarız. Ama yine merkezi piyasalara paralel bir gidişat olursa, Bitcoin ya da diğer kripto paraların "güvenli liman" olarak görülmesinin bir esprisi de kalmamış olacak.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 13, 2020, 11:02:12 PM
Merited by Vispilio (1), lossnet (1), Blacknavy (1)

griptolar artacak bence hem de öyle böyle değil ama esas önemli olan o sırada elimizde olup olmayacağı Undecided her türlü hile hurda ile buna engel olmaya çalışıyorlar, borsalara da pek güvenim yok açıkçası, alabildiğim kadar alıp cüzdana çekme düşüncm var ama önce sağlam para bulmam gerek Cheesy

en kolay artacak olan kriptolar, "höt" desen 50k olur btc Cheesy corona'yı baskı unsuru olarak kullanıyorlar hemen her piyasada, dün apple'a baktım piyasa değeri 1.1 trilyon dolar civarındaydı ve haftalardır düştüğü halde durum buydu, yani artacağı kadar artmış zaten..öte yandan coin piyasası gerçek diplere ulaşıyor ve buradan çok sağlam yükseleceğine dair yüzde bi milyon eminim. elbette al-sat-tut-yatırım tavsiyesi değildir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
March 14, 2020, 06:42:03 AM

krizler önce finans piyasasını vurur bunda garip bir şey yok ki. finans piyasaları çok hızlı tepki gösterir birbirine çünkü. önce finans çöker sonra reel piyasalar çööker sonra tedarik zincirleri derken kaosa sürükleriniz.
her krizini aynı aşamaları. bundan da kurtulacağız bunu da atlatacağız ama nasıl zaman göstereck

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
March 14, 2020, 06:49:20 AM

Trump'ın açıklamalarından sonra Amerika borsalarında artışlar başlamaya başladı. Borsaların endesklerinde artışlar gözlendi. Bu olaylardan sonra tekrardan kriptolardan çıkan paralar geri gelir ve kripto paralarda eski seviyesine gelebilir.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 14, 2020, 09:50:57 AM

Görülen o ki, parasal daralma dönemi bitiyor. FED bu sıkıntılı durumun aşılması için likitidasyonu arttırcağını, yatırımların devamı içinde hibe ve kredi paketi gibi kararlarını açıkladı. Dünya üzerinde doların adet olarak artması, bir genişleme yaşatacaktır. Kur hareketlerini iyi takip etmek lazım.
Bu süreçte konunun kriptoya nasıl yansıyacağını kestirmek kolay değil. Ve geçtiğimiz günlerde yaşanan ani çöküşler insanların bu piyasaya bakışını maalesef iyi etkilemiyor. Düşünsenize milyonlarca $ para yatırdığınız bir iş bir günde yarı fiyatına iniyor... Bundan sadece operasyonu yapanlar korkmaz, geri kalan herkes için endişe verici bir durum. Şahsen BTC'nin çöküş yaşadığı saatlerde online olarak gözlerimle izledim. Bir an sıfıra gideceğiz diye düşünmedim değil. Hareket etmeye çalıştıysam da sakin kalmak ve doğru düşünmek için zorlarken işlemler yavaşladı zaten.

Artık sakin olma zamanı. İlk defa inmedik 5K'lara, elbet bunu da aşarız... Ya da batarız... Zaman gösterecek.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 14, 2020, 10:55:10 AM

Theymos şu forumdaki çöktü ifadelerini bir filtreyle süzüp, ilgili postları silse forumun serverda kapladığı alan en az %20 azalır bence, belki de daha çok!!!
Hiçbir şey çökmedi (çökmeyi yere serilip kalmak olarak kabul ediyorum, benim anladığım bu), hem kripto piyasasının iç dinamikleri, hem yaşanan küresel anormallik böyle özel bir durumun oluşmasına neden oldu, vaziyet budur.
Su yolunu bulur, merak etmeyin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
March 14, 2020, 01:09:50 PM
Last edit: March 14, 2020, 02:02:29 PM by fkod

Yatırımsal olarak zaten baştan aşağı güvensiz olan, birinci sıra olduğu yeri "bana göre" hiç bir zaman hak etmemiş olan. Bu güne dek global ölçekte kullanılabilirlik, yeterlilik, kullanılışlık olarak da hiç bir şekilde kabul edilebilir bir noktaya getirilememiş, mevcut teknolojik durumu ve yatırım değeri itibariyle "bana göre" tamamen çöp olan bitcoin (btc) in değeri en fazla bir kaç dolardır.

Bu yorumu sadece bitcoin (btc) özelinde yapıyorum. Çok sayıda muhteşem blockchain projesi var. Blockchain muazzam bir teknoloji ancak bitcoin (btc) mevcut durumunda her açıdan "bana göre" tamamen çöp niteliğindedir.

Yıllardır teknolojik olarak doğru düzgün bir noktaya getirilmedi. Sadece birilerinin elinde oyuncak olmuş. Aşırı spekülatif ve manipülatif bir şekilde sadece insanların cebinden "para çalma aracı" olarak kullanılıyor. Blockchain teknolojisi ve güzel projeler elbet yürür bir gün hak ettiği değerlere ulaşır. Ama bitcoin bu gidişle bir noktadan sonra piyasada bütün ağırlığını, topluluk desteğini tamamen kaybeder. Kimsenin yüzüne bakmadığı bir çöp olarak tarih olur. Şu haliyle bitcoin(btc) in hakettiği son da budur zaten.
lossnet
Legendary
*

View Profile
March 14, 2020, 02:15:20 PM

griptolar artacak bence hem de öyle böyle değil ama esas önemli olan o sırada elimizde olup olmayacağı :-\ her türlü hile hurda ile buna engel olmaya çalışıyorlar, borsalara da pek güvenim yok açıkçası, alabildiğim kadar alıp cüzdana çekme düşüncm var ama önce sağlam para bulmam gerek :D

en kolay artacak olan kriptolar, "höt" desen 50k olur btc :D corona'yı baskı unsuru olarak kullanıyorlar hemen her piyasada, dün apple'a baktım piyasa değeri 1.1 trilyon dolar civarındaydı ve haftalardır düştüğü halde durum buydu, yani artacağı kadar artmış zaten..öte yandan coin piyasası gerçek diplere ulaşıyor ve buradan çok sağlam yükseleceğine dair yüzde bi milyon eminim. elbette al-sat-tut-yatırım tavsiyesi değildir.

Hocam, 2017 boğasından sonra geçen 2 sene süresince BTC ve altlara yatırım yapmak için iyi fırsatlar vardı; halen de var aslında. Mutlaka yatırım yapmışsındır sen de. Ben öyle hatırlıyorum. Hatta Yobit imzasındaydın epey süre; oradan gelenler de vardır. Tabii eğer al-sat yapıp da tüketmediysen... Ben Bitcoin'e yatırmıyorum epey süredir. Eskinin popüler coinlerine ve yeni çıkanlardan sağlam gördüklerime basıp hold yapıyorum. Çoğunluk da zaten bir boğa geldiğinde hazırda olmaya çalışıyor. "Boğa hiçbir zaman gelmeyecek" diyenlerle görüşmek lazım sene sonunda ya da 2021 başında ;)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 14, 2020, 02:32:07 PM

griptolar artacak bence hem de öyle böyle değil ama esas önemli olan o sırada elimizde olup olmayacağı Undecided her türlü hile hurda ile buna engel olmaya çalışıyorlar, borsalara da pek güvenim yok açıkçası, alabildiğim kadar alıp cüzdana çekme düşüncm var ama önce sağlam para bulmam gerek Cheesy

en kolay artacak olan kriptolar, "höt" desen 50k olur btc Cheesy corona'yı baskı unsuru olarak kullanıyorlar hemen her piyasada, dün apple'a baktım piyasa değeri 1.1 trilyon dolar civarındaydı ve haftalardır düştüğü halde durum buydu, yani artacağı kadar artmış zaten..öte yandan coin piyasası gerçek diplere ulaşıyor ve buradan çok sağlam yükseleceğine dair yüzde bi milyon eminim. elbette al-sat-tut-yatırım tavsiyesi değildir.

Hocam, 2017 boğasından sonra geçen 2 sene süresince BTC ve altlara yatırım yapmak için iyi fırsatlar vardı; halen de var aslında. Mutlaka yatırım yapmışsındır sen de. Ben öyle hatırlıyorum. Hatta Yobit imzasındaydın epey süre; oradan gelenler de vardır. Tabii eğer al-sat yapıp da tüketmediysen... Ben Bitcoin'e yatırmıyorum epey süredir. Eskinin popüler coinlerine ve yeni çıkanlardan sağlam gördüklerime basıp hold yapıyorum. Çoğunluk da zaten bir boğa geldiğinde hazırda olmaya çalışıyor. "Boğa hiçbir zaman gelmeyecek" diyenlerle görüşmek lazım sene sonunda ya da 2021 başında Wink
Walla hocam ben son 3-5 yılda üjj bejj defa (sağlam) batıp çıkmış biri olarak şu an gassalın elindeki meyyit gibiyim ya pamuğu tıkayacak ve gömecek pozisyondayım yahut yeni bir diriliş olacak, onun için çaba sarf ediyorum.
Neticede kriptolarda artış yaşanacak, iki kere iki dört, dört kere dört 16🤪😉 işte o artışta var olabilmek için elimden geleni yapmaya çalışırım gerisi kısmet...
2017 demişken halvingten sonra btc'ye yüklenirler ilk etapta, ardından minnacık kalan altlara saldırırlar gibi geliyor bana... Altcoinlerin olmadığı bir boğa düşünemiyorum, nitekim 13900 ve 10500 yükselişlerinde de bunu apaçık gördük. Birinde ether 350 civarını diğerinde 290 dolarları gördü. Bunların yalancı boğa olduğunu ve beklenen büyük boğanın similasyonu olduğunu farz edersek gelecek boğada çok daha güzel rakamları görecepimize inancım tamdır.

Yine yeniden YTD YTD YTD YTD YTD YTD YTD YTD

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 15, 2020, 10:03:18 AM

Dünya piyasaları tamamıyla kabusu yaşıyor. İşin garibi bu piyasada pek yükselen bir enstrüman da kalmadı. Güvenli liman altınla birlikte BTC de bu düşüşten fazlasıyla nasibini aldı. Ve BTC deki düşüş inanılmaz oldu. Tabi ki bunun sebebi bu piyasanın limitsiz oynaklığı ile spekülatörlerin elinde oyuncak olması.
Petrol savaşlarıyla başlayan çöküş , virüs sebebiyle paniğe dönüşünce herkes tek güvenli liman olan nakite dönmeye başladı.
Virüsün fazla büyütüldüğü düşüncesindeyim. Ama asıl önemli nokta bu durumun başka bir ekonomik krizin tetikçisi olma durumu. Son hafta ekonomi programlarında çokça dile getirilen bir görüş bu...

Burada çözüme yönelik olarak iki durum söz konusu olabilir ; ilki bir aşı geliştirildiğine yönelik kesin haber piyasada iyi bir tepki alabilir, her ne kadar eski seviyelere ulaşılamasa bile. ikincisi ise seçimlerin yaklaştığı amerikada piyasalardaki yükselişi bir övünç kaynağı olarak gören trump ın bu olaya çözüm getirecek müdahalelerde bulunmasıydı. Yalnız bu durum henüz gerçekleşmedi ve gecikiliyor.
Ben şu durumda virüsten yani sağlık endişelerinden daha çok, zaten burnu b.ktan kurtulmayan Türkiye nin çıkabilecek büyük bir ekonomik dünya krizinden her zaman olduğu gibi herkesten  daha çok etkilenmesinden korkuyorum.

Umalım ki böyle bir şey olmasın.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
March 15, 2020, 10:06:32 AM

Hocam, 2017 boğasından sonra geçen 2 sene süresince BTC ve altlara yatırım yapmak için iyi fırsatlar vardı; halen de var aslında. Mutlaka yatırım yapmışsındır sen de. Ben öyle hatırlıyorum. Hatta Yobit imzasındaydın epey süre; oradan gelenler de vardır. Tabii eğer al-sat yapıp da tüketmediysen... Ben Bitcoin'e yatırmıyorum epey süredir. Eskinin popüler coinlerine ve yeni çıkanlardan sağlam gördüklerime basıp hold yapıyorum. Çoğunluk da zaten bir boğa geldiğinde hazırda olmaya çalışıyor. "Boğa hiçbir zaman gelmeyecek" diyenlerle görüşmek lazım sene sonunda ya da 2021 başında Wink
Walla hocam ben son 3-5 yılda üjj bejj defa (sağlam) batıp çıkmış biri olarak şu an gassalın elindeki meyyit gibiyim ya pamuğu tıkayacak ve gömecek pozisyondayım yahut yeni bir diriliş olacak, onun için çaba sarf ediyorum.
Neticede kriptolarda artış yaşanacak, iki kere iki dört, dört kere dört 16🤪😉 işte o artışta var olabilmek için elimden geleni yapmaya çalışırım gerisi kısmet...
2017 demişken halvingten sonra btc'ye yüklenirler ilk etapta, ardından minnacık kalan altlara saldırırlar gibi geliyor bana... Altcoinlerin olmadığı bir boğa düşünemiyorum, nitekim 13900 ve 10500 yükselişlerinde de bunu apaçık gördük. Birinde ether 350 civarını diğerinde 290 dolarları gördü. Bunların yalancı boğa olduğunu ve beklenen büyük boğanın similasyonu olduğunu farz edersek gelecek boğada çok daha güzel rakamları görecepimize inancım tamdır.

Hocam , özellikle 2017 Aralık bogasini yasayan ve iyi değerlendirmeyen çoğu kimse şuan o zamana göre batık sayılır. Ben de bu düşüş ten sonra ciddi bir yükseliş gelmesini bekliyorum. Zira bu biraz daha bu şekilde devam ederse ben dahil çoğu kimse bırakır gider ve bu iş balonmus der.
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
March 17, 2020, 03:53:42 PM

Bizim bistte gergin çakılmaya devam ediyor. Devre kesici vs de iş yapmıyor. Böyle giderse BIST belli bir süre tatile bile girebilir.

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 17, 2020, 08:19:37 PM

Hocam , özellikle 2017 Aralık bogasini yasayan ve iyi değerlendirmeyen çoğu kimse şuan o zamana göre batık sayılır. Ben de bu düşüş ten sonra ciddi bir yükseliş gelmesini bekliyorum. Zira bu biraz daha bu şekilde devam ederse ben dahil çoğu kimse bırakır gider ve bu iş balonmus der.

Bazen aynı sizin gibi ben de düşünüyorum. Yani bu piyasada çok diplere çekerlerse işte bizim gibi eski yatırımcılar gidebilir. Öncelikle bir çoğumuz gitmez sadece elindeki adeti artırır. Baya bir kişinin gitmesi için sağlam bir scam modunun oluşması lazım. İkincisi balinaların gözünde biz değersiz yatırımcılar olabiliriz. Henüz dünyada %10 bile kripto paralara doğru düzgün yatırım yapmamışken, neden bizimle uğraşsınlar ki? Yani bizim küsüp gitmemiz, para sahipleri için bir etken mi? Giderseniz gidin diyebilirler. Çünkü bir önceki boğada bizden istediklerini almış oldular. Onların bu işlere uyanan yatırımcıya değil, gaza gelip alıp sonra da satmayıp alttan tekrar boğaya satan yatırımcıya ihtiyacı var. O yüzden ilerleyen zamanlarda da ciddi sinir testlerinden geçebiliriz.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
March 26, 2020, 01:03:25 PM

Finans piyasaları çöktü. Buna katılıyorum, fakat daha bu çöküşün belirtileri tam olarak ortaya çıkmadı yavaş yavaş çıkacak. Buraya kadar tamam ama biz buna ne kadar hazırız önemli olan bu.
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
March 27, 2020, 08:56:21 PM

ALTIN ve değerli metaller , Kripto paralar ve kısa süreliğine borsalar en çok yükselecek olan enstrumanlar olacak bence..

2şer TRİLYON para basıyor abd.. Dünyanın beyni dönecek enflasyondan.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
March 27, 2020, 10:28:24 PM

ALTIN ve değerli metaller , Kripto paralar ve kısa süreliğine borsalar en çok yükselecek olan enstrumanlar olacak bence..

2şer TRİLYON para basıyor abd.. Dünyanın beyni dönecek enflasyondan.

Katılıyorum ama mantıken doların bu ortamda düşmesi gerekirken hala ısrarla çıkmaya devam ediyor. Dünya şuan ortak savaş veriyor ve bu savaşları mutlak surette kazanmamız gerekiyor. Finans piyasaları çöküyor olabilir. Krizler her zaman bazıları İçin ekstra kazanç kapısıdır burada da bazıları krizi fırsata çeviriyor. Kısaca şuan dünyada para el değiştiriyor. Zenginler değişiyor. Büyük bir oyun var ama du bakalım

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

View Profile
March 28, 2020, 01:44:29 PM

Şimdiye kadar kapanan bir borsa olmadı sanırım dünya genelinde. Bu da oldukça ilginç geliyor bana. Bloomberg üzerinden az önce dünya geneline baktım; 3 grupta toplamışlar: Asya Pasifik, Amerika,  Avrupa borsaları... Bunların içinde tamamı yeşil olan grup sadece Asya borsaları görünüyor: SHANGHAI, NIKKEI, KOSPI, HANG SENG... Geri kalanı; yani Amerika ve Avrupa borsaları son işlem gününü hep ekside kapatmışlar. En iyisi bile %5 ekside şu anda. Böyle devam ederse; ki özellikle Amerika'da durum çok daha kötü bir hale gelecek, borsa kapanmalarını görebiliriz!
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: