Bitcoin Forum
May 09, 2024, 10:39:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bull ve bear token hold etmek hakkında.  (Read 226 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 13, 2020, 01:10:07 AM

Binance'de bull ve bear tokenler satılıyor.
Şimdi şu şekilde mantık yürütüyorum. Zararda zaten hiç bir zaman satmayacaksak, karı daha fazla almak için eth almak yerine eth bull token almak daha mantıklı değil mi?

Bulltoken'de faiz durduğu yerde erime liq olma gibi durumlar var mı?
Çünkü eth almak tamamen saçma oluyor. uzun vadeciysem ve ana parayı sıfırlanabilir problem yok. zaten bu şekildede sıfırlanıyor. en azından yükseliş zamanı kazanc bir kat değilde 3 kat olur.

Bu düşüncenin mantıksız bir yönü var mı?

1715294376
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715294376
Reply with quote  #2

1715294376
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715294376
Hero Member
*

Ignore
1715294376
Reply with quote  #2

1715294376
Report to moderator
1715294376
Hero Member
*

Ignore
1715294376
Reply with quote  #2

1715294376
Report to moderator
1715294376
Hero Member
*

Ignore
1715294376
Reply with quote  #2

1715294376
Report to moderator
Mr. Answer
Full Member

Activity: 154
Merit: 194

Judge a man by his questions

View Profile
March 13, 2020, 08:48:00 AM
Merited by lossnet (1), Blacknavy (1)

~

Bull ve Bear tokenlar kaldıraçlı yani margin tokenıdır. Bu işlem çiftlerinde işlem yaptığınızda birebir margin işlem yapmış olursunuz. Yani bankadan kredi çektiniz ve kripto paralarda daha büyük işlem yaptınızı düşünün. Bankadan kredi çekerken bazı varlıklarınızı teminat olarak gösterirsiniz. Bu da aynı hesap. Elinizde olan bir coini teminat olarak gösterirsiniz ve karşılığında 3x işlem açmış olursunuz.

Eğer tahmin ettiğiniz yönün aksine hareketler gerçekleşirse zarar etmiş olursunuz. Ortalama %30’a kadar ters hareket gerçekleştiğinde tüm paranızı kaybedersiniz. Pozisyonunuz kapatılır. Elinizde bull/bear token’de kalmaz. Bitersiniz yani. Yani evet liq olma durumu var.

Faiz var mı? Evet sürekli faiz ödersiniz. Başlangıçta %0,1 oluşturma ücreti ödersiniz. Daha sonrada günlük %0,03 faiz ödersiniz. Sitesinde bunun adına “yönetim ücreti denişmiş : )

Hiç bir şekilde mantıklı bir yönü yoktur bu tokenların. Mantıklı olan tek tarafı şu: Merkezsiz borsalarda işlem görebiliyor bu token. Yani markezsiz borsada margin işlemi yapabiliyorsunuz bunun sayesinde. Şöyle bir saçma durum var orada da: Kaldıracı uygulayan yine merkezi bir kurum oluyor sonuçta.

[Fee, faiz oranları ile alakalı detaylı kaynak:]
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
March 13, 2020, 09:05:39 AM

~

Bull ve Bear tokenlar kaldıraçlı yani margin tokenıdır. Bu işlem çiftlerinde işlem yaptığınızda birebir margin işlem yapmış olursunuz. Yani bankadan kredi çektiniz ve kripto paralarda daha büyük işlem yaptınızı düşünün. Bankadan kredi çekerken bazı varlıklarınızı teminat olarak gösterirsiniz. Bu da aynı hesap. Elinizde olan bir coini teminat olarak gösterirsiniz ve karşılığında 3x işlem açmış olursunuz.

Eğer tahmin ettiğiniz yönün aksine hareketler gerçekleşirse zarar etmiş olursunuz. Ortalama %30’a kadar ters hareket gerçekleştiğinde tüm paranızı kaybedersiniz. Pozisyonunuz kapatılır. Elinizde bull/bear token’de kalmaz. Bitersiniz yani. Yani evet liq olma durumu var.

Faiz var mı? Evet sürekli faiz ödersiniz. Başlangıçta %0,1 oluşturma ücreti ödersiniz. Daha sonrada günlük %0,03 faiz ödersiniz. Sitesinde bunun adına “yönetim ücreti denişmiş : )

Hiç bir şekilde mantıklı bir yönü yoktur bu tokenların. Mantıklı olan tek tarafı şu: Merkezsiz borsalarda işlem görebiliyor bu token. Yani markezsiz borsada margin işlemi yapabiliyorsunuz bunun sayesinde. Şöyle bir saçma durum var orada da: Kaldıracı uygulayan yine merkezi bir kurum oluyor sonuçta.

Teşekkürler hocam. Binance borsası bu yok olma durumundan bahsetmiyor. Açıklamada normal token gibi tanıtmışlar. 3 kat fazla hareket eder sadece gibisinden.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 13, 2020, 09:53:40 AM

~

her yerde söylediğiniz şeylerin aynısını okuduk. Ve evet verdiğiniz kaynakta da dediğiniz gibi günlük fee'dan vs bahsediyor. Bildiğimiz her şeyde bu yönde...
Ancak ETH 225$ iken aldığım ETHBULL tokenler, ETH'nin 80-90$'a kadar salınmasına rağmen baktığım zaman aynı adette ETHBULL token cüzdanımda duruyor. Tek farkla! O dönem aldığım fiyatın 10'da birinden az durumda şu anda. Baktığım zaman satın aldığım miktarda da bir azalma yok. Neden, nasıl bilmiyorum ben de artık sırf meraktan nakite çevirmiyorum.

110$'lık aldığım ETHBULL aynı miktarda ve şu an ederi 10$ görünüyor. Biliyorum stop koymamam falan benim büyük hatam ama şu aşamada paradan çok olayın nereye gideceğini merak ettiğim için tutuyorum cüzdanda. Bilmiyorum belki bozdurmaya çalışırken, ya da bozdururken o tokenler düşülecek olabilir.

Bir de liq olma durumuyla ilgili bir durum var. Bildiğiniz gibi future işlemlerde yeterli teminatınız varsa ortalamayı düşürmek suretiyle her zaman marjini açık tutabilirsiniz. Fee ödemesi yaparsınız ama beklentiniz varsa bu şekilde ayakta durur. Peki bu tokenleri aldığımızda bu durum nasıl olacak? Bu %33 olayı nasıl hesaplanacak?
Ben ETH 200$'dayken 1 ETHBULL satın aldım. ETH 150$'a düştü 1 tane daha aldım, ETH 100$'a düştü 1 tane daha aldım...
Bunu hesaplaması bize göstermesi gereken borsa ise şu ortamda Binance! Peki siz bu şekilde bir şey gördünüz mü Binance'da?
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
March 13, 2020, 11:26:00 AM

Bir başka bir kişide şöyle demişti; liq olma durumu yok. fakat tokenin günlük 0.03 faizi var. bugün eth 225 dolarda iken ethbullun fiyatı 1000 ise 1 sene sonra atıyorum 225 olduğunda bullun fiyatı beklerken geçen bu faizler yüzünden 500 olur.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 13, 2020, 12:19:39 PM

Bir başka bir kişide şöyle demişti; liq olma durumu yok. fakat tokenin günlük 0.03 faizi var. bugün eth 225 dolarda iken ethbullun fiyatı 1000 ise 1 sene sonra atıyorum 225 olduğunda bullun fiyatı beklerken geçen bu faizler yüzünden 500 olur.

Görünen o ki bu doğru olabilir. Çünkü 2 gün önce benimde aldığım BTCBull şu ana kadar patlamadı. Tokenin dinamiği nasıl çalışıyor tam bir açıklama yok aslında. Arkadaşın yukarıda verdiği kaynakta da likit olmakla ilgili bir şey göremedim ben mesela.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
March 15, 2020, 10:03:37 AM

Artık çoğu kimse şunu gördü. Proje mroje yalan dolan. Her kim ki aldığı token ya da coin hype yakalarsa satacak ve keyfine bakacak. Proje çok güzel ekibi çalışkan vs işleri boş işler bence.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
March 15, 2020, 10:04:59 AM

@gumusi uzun zamandır böyle değilmi ltc tepeden satmadı mı ama hala para ediyor.

iota ne yaptıda o paralara ulaştı

hype yakalayan gidiyor yoksa gerisi kalıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
March 15, 2020, 01:50:42 PM

~

Teşekkürler hocam. Binance borsası bu yok olma durumundan bahsetmiyor. Açıklamada normal token gibi tanıtmışlar. 3 kat fazla hareket eder sadece gibisinden.

sen oalyı komple yanlış anlamışsın, o bull tokenlerini binance ile alakası yok Cheesy zaten bunu bilmedikleri için batıyor ya insanlar, binance çıkartmadı o tokenlerı listeledi sadece, ftx borsasının tokenleri onlar, daha bunu bilmeden alım yapıyorsunuz sonra battım ben, ether 220 dolar iken ethbull 2000 dolar mesela, bu nasıl olabiliyor bilmeden atlarsanız trene o tren kaza yapar işte,

fee filan demiş bazıları o fee ftx borsasından token almak için kullanılan fee, binance ile alakası yok, binance de altıgın eth bull tamamen normal bir token, ordan fee kesecek halleri yok sizden, ama ftx borsasını kullanmayacaksanız da o bull bear tokenlerini almanın bir mantığı yok, sonuçta o borsa kullanılmazsa o tokenlerde çöp olur,
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 18, 2020, 08:19:32 AM

Ethbull 2bin dolardan nereye düşmüş iyi bakın.
Çok boktan bir olay.ether fiyatı düşünce elinizde etherde kalmıyor hodl edesiniz.
Uzak durmanızı şiddetle öneririm.belki kısa paslar yapılabilinir düşük miktarla
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 18, 2020, 12:13:51 PM

Çok boktan bir olay.ether fiyatı düşünce elinizde etherde kalmıyor hodl edesiniz.

Yok hocam sıfırlamıyor. Sıfırlamıyor da sıfırlamaktan beter ediyor. 200$'ın biraz üstündeyken satın aldığım ETHBULL halen devam ediyor ve şu anda 20'de 1'i fiyatında.
Risk olmadan kazanç olmaz olayının en sağlam anlatımı burada. Ama şu bir gerçek ki 3x kaldıraçla marjin açsaydım şimdiye çoktan liq olduydum. Burada halen duruyor. Sırf zevk olsun diye tutuyorum bakalım nereye kadar gidecek.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 18, 2020, 06:44:19 PM

Yok hocam sıfırlamıyor. Sıfırlamıyor da sıfırlamaktan beter ediyor. 200$'ın biraz üstündeyken satın aldığım ETHBULL halen devam ediyor ve şu anda 20'de 1'i fiyatında.
Risk olmadan kazanç olmaz olayının en sağlam anlatımı burada. Ama şu bir gerçek ki 3x kaldıraçla marjin açsaydım şimdiye çoktan liq olduydum. Burada halen duruyor. Sırf zevk olsun diye tutuyorum bakalım nereye kadar gidecek.

Umarım eski seviyelerine gelir hocam.Uzun vadede paraya sıkışmazsanız her türlü kazandırır ama çok kötü bir dönemdeyiz.nereden para gideceği belli olmuyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: