Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:16:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ledger ile mew'e giriş yapamıyorum  (Read 157 times)
yunusilk (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
March 18, 2020, 01:45:21 PM

Merhaba. Iki sene önce ledger nano s Ile mew adresi oluşturup (sanırım böyle yaptım) içine bir kaç çeşit erc20 token'i atmıştım. Aradan iki sene geçince pin kodumu bile hatırlayamadım, 3 hakkımda buldum şifreyi. Şimdi de mew'e ledger Ile bağlanıp bakiyemi gözümle göreyim denemek için de borsa cüzdanına bir kaç adet transfer yapayım dedim. Fakat mew arayüzü değişmiş ve giriş yapmak istediğimde şu linkte görselini paylaştığım uyarıyı veriyor. https://hizliresim.com/5grhqi
Bağlantı için attığım adımlar şöyleydi: mew ama sayfa giriş>acsess my wallet>hardware,ledger✓continou>ledger üzerinde etherium seçili>mew üzerinde next dediğimde linkteki uyarıyı alıyorum.

Neden giriş yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz? Google'da bakmadığım yer kalmadı.
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
March 18, 2020, 02:24:02 PM
Merited by Tom Bombadil (1)

Merhaba. Iki sene önce ledger nano s Ile mew adresi oluşturup (sanırım böyle yaptım) içine bir kaç çeşit erc20 token'i atmıştım. Aradan iki sene geçince pin kodumu bile hatırlayamadım, 3 hakkımda buldum şifreyi. Şimdi de mew'e ledger Ile bağlanıp bakiyemi gözümle göreyim denemek için de borsa cüzdanına bir kaç adet transfer yapayım dedim. Fakat mew arayüzü değişmiş ve giriş yapmak istediğimde şu linkte görselini paylaştığım uyarıyı veriyor. https://hizliresim.com/5grhqi
Bağlantı için attığım adımlar şöyleydi: mew ama sayfa giriş>acsess my wallet>hardware,ledger✓continou>ledger üzerinde etherium seçili>mew üzerinde next dediğimde linkteki uyarıyı alıyorum.

Neden giriş yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz? Google'da bakmadığım yer kalmadı.

Bu Windows 10 (1903) sürümünden sonra birçok kullanıcıda görülen yeni bir hata ve daha önce forumdan birine yardımı olmuştum. Birden fazla çözüm yöntemi olduğu için kolaydan zora doğru gidelim. Bir Ledger'in kurulumunu yapmak için öncelikle mnemonic wordsü kaydetmiş olman gerekiyor çünkü cihaz açılmadan önce doğru olan kelimeleri eşleştiriyorsun.

- Mnemonic words (24 kelime) sahip misin?
- Mycrypto.com üzerinde de bu hatayı alıyor musun?
yunusilk (OP)
Newbie
*

View Profile
March 18, 2020, 03:40:10 PM

Teşekkürler. En baştan eksik bilgiyi vereyim, ledger nano s cihazım 1.4.2 sürümünde.

1-Seed'lere sahibim ancak yazılı halde başka bir şehirde mevcut. Bende de ledger'ın kurulum anında seed'leri verirkenki video kaydı mevcut. Bu kaydı internet bağlantısı olmayan eski bir kamera ile seed'leri yanlış yazarsam diye çekmiştim, fakat kamerayı sattım ve karttaki videoyu okuyabileceğim bı cihaza sahip değilim şu an. Videoyu açmak için bilgisayara aktarmam gerekiyor fakat hack riski nedeniyle öyle bir şey yapmayı düşünmüyorum. TV'ye bağlayıp kart okuyucu ile videoyu açmak istedim fakat TV dosyayı oynatmadı. Bu videoyu internet bağlantısız açmam için bir yol varsa öğrenmek isterim.

2-mycrypto.com adresinin ne olduğunu bilmiyorum

3-En son bir soru sormak istiyorum. Seed'leri bir yere girersek cüzdan güvenliğinin kaybedileceği söyleniyor. Seed'i ledger'a girersek de bu güvenlik zaafiyeti doğar mı acaba?

Yardımın için tekrar teşekkürler..
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
March 18, 2020, 03:57:40 PM
Merited by Blacknavy (1)

Teşekkürler. En baştan eksik bilgiyi vereyim, ledger nano s cihazım 1.4.2 sürümünde.

1-Seed'lere sahibim ancak yazılı halde başka bir şehirde mevcut. Bende de ledger'ın kurulum anında seed'leri verirkenki video kaydı mevcut. Bu kaydı internet bağlantısı olmayan eski bir kamera ile seed'leri yanlış yazarsam diye çekmiştim, fakat kamerayı sattım ve karttaki videoyu okuyabileceğim bı cihaza sahip değilim şu an. Videoyu açmak için bilgisayara aktarmam gerekiyor fakat hack riski nedeniyle öyle bir şey yapmayı düşünmüyorum. TV'ye bağlayıp kart okuyucu ile videoyu açmak istedim fakat TV dosyayı oynatmadı. Bu videoyu internet bağlantısız açmam için bir yol varsa öğrenmek isterim.

2-mycrypto.com adresinin ne olduğunu bilmiyorum

3-En son bir soru sormak istiyorum. Seed'leri bir yere girersek cüzdan güvenliğinin kaybedileceği söyleniyor. Seed'i ledger'a girersek de bu güvenlik zaafiyeti doğar mı acaba?

Yardımın için tekrar teşekkürler..

- Bilmiyorum.
- Mycrypto, MEW'in bir forku ve sahibi Taylor Monahan (MEW'in kurucusu). MEW'e olan DNS saldırısı sonrasında kendi sitesi üzerinden MEW forku yarattı, güvenilir (Buraya seed girdikten sonra Ledger'i sıfırla ve tüm varlığını farklı bir cüzdana aktar).
- Evet, güvenlik azalır hatta Ledger'in hiçbir anlamı kalmaz bundan dolayı seed yazıldıktan sonra Ledger sıfırlanıp yeni seed oluşturulması gerekir. Seed'i Ledger'e girersen güvenlik zafiyeti doğar mı? Sanmıyorum, bunu ancak böyle bir hack vakası yaşandığında anlayabiliriz. Ben bir güvenlik riski oluşturacağını düşünmüyorum.

Burada yazılanlara ekstra olarak eskiden tartışığımız konu linkini bırakıyorum. Burada benim mesajım dahil birden fazla çözüm yöntemi var. OP'nin mesajını da incele, onun çözümü biraz daha farklı oldu.
yunusilk (OP)
Newbie
*

View Profile
March 18, 2020, 04:15:06 PM

Hemen bakıyorum. Teşekkür ederim yardımın için 🙏
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
March 25, 2020, 03:49:51 PM

kolay gelsin arkadaşım. bu konu hakkında bir bilgi sahibi olmadığım için en azından yanlış yölendirmede bulunmak istemiyorum, umarım en kısa zamanda bakiyene ulaşırsın ? ledger ile ilgili konuları bilmiyorum yani. diğerlerini biliyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: