Bitcoin Forum
August 24, 2024, 05:29:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ABD Kongresine Sunulan Yeni Tasarıdan ‘Dijital Dolar’ Kaldırıldı  (Read 75 times)
Pentagon17 (OP)
Newbie
*

Activity: 86
Merit: 0

View Profile
March 24, 2020, 03:31:05 PM

Demokrat partinin sunduğu koronavirüs ekonomik destek ödemeleri yasa tasarısının son versiyonu gözden geçirildikten sonra “dijital dolar” ile bağlantılı her şey kaldırıldı.

Bu hafta sonu yayınlanan yasa tasarısı eğer geçerse Federal rezerv merkez bankaları tarafından yönetilen ve işletilen bir dijital dolar cüzdan sistemi oluşturacaktı. Amaç, Amerikalı tüketicilere koronavirüs salgınının yayılmasıyla tetiklenen ekonomik gerilemede destek ödemeleri yapmak için bir altyapı oluşturmaktı.

Daha önce Finansal Hizmetler Komitesi üyeleri tarafından sunulan ayrı bir yasa tasarısında da dijital dolar geçiyordu.

Şu anda 1.400 sayfadan fazla olan yeni yasa tasarısının hiçbir yerinde dijital dolar hakkında bir şey geçmiyor bulunmuyor. Ödeme yöntemi de Hazine Departmanı aracılığıyla ‘peşin vergi iadesi’ şeklinde yapılacak olarak değiştirildi.
Kaynak https://www.koinbox.net/yeni-tasarida-dijital-dolar-kaldirildi/
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 25, 2020, 09:50:53 PM

Neden kaldırlar acaba? Ne güzel digital dolar geliyor diye sevinmiştim.

Neyse bir açıdan şu sonuca ulaştım. O yazı değiştiyse odak nokta orasıdır Cheesy
Bu koronanın bitmesine yakın büyük duyurılar bekliyorum hazirandan sonra.
Librasıdır google'ıdır digital amerikan dolarıdır vs...

2020'i sonu BTC 50k! Cheesy

Pages: [1]
  Print  

Jump to: