Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:09:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 30 nisan 2020 tarihine kadar virüs yüzünden okullar tatil  (Read 72 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
March 25, 2020, 04:35:46 PM

kaynak birazdan gelecektir foxda canlı yayını izliyorum. Çalışan aileler içinde çok zor bir durum. bu işin sonu nasıl olacak çok merak ediyorum şuanki duruma göre düşünürsek kapatılan esnaflar gelecek ay da kapalı kalacaklardır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1714759766
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714759766
Reply with quote  #2

1714759766
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714759766
Hero Member
*

Ignore
1714759766
Reply with quote  #2

1714759766
Report to moderator
1714759766
Hero Member
*

Ignore
1714759766
Reply with quote  #2

1714759766
Report to moderator
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
March 25, 2020, 04:40:24 PM

Bu virüs muhabbetin sonu hükümete ciddi zararları olacak. Çünkü sağda solda halka anlattıkları gibi güçlü bir ekonominin olmadığı belli oldu.
Reisin yaptığı açıklamalarda vatandaşa oh dedirtecek bir madde yok
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 25, 2020, 04:57:41 PM

kaynak birazdan gelecektir foxda canlı yayını izliyorum. Çalışan aileler içinde çok zor bir durum. bu işin sonu nasıl olacak çok merak ediyorum şuanki duruma göre düşünürsek kapatılan esnaflar gelecek ay da kapalı kalacaklardır.

Okullar ve işletmeler farklı düşünülmesi gerekebilir. Okulların şu an açılması bugüne kadar yapılan her şeyin boşa gitmesine neden olurdu.
Üstelik son dönemde alınan kararlar neticesinde uzaktan eğitim (başarılı olup olmadığı tartışılır tabi ki) uygulamaları yapılıyor. Şu aşamada çocukları ve haliyle arkasından velileri sokağa dökmenin faydası yok.
İlaç ya da aşı %100 bulunup, yaygınlaşana kadar bu iş böyle devam edecek ve etmeli.

Özel sektör içinde destekleme yapılmazsa çok sayıda insanın canı yanacak. Bu nedenle doğru destekler, krediler ve hibeler ortaya atılmalı. Şimdiden en az 1 milyon insanın bu ay herhangi bir gelir elde edemeyeceği konuşuluyor. Bu çok büyük bir sıkıntı. İngiltere gibi bir ülke bile bunu göze almak yerine virüsün yayılmasına izin verdi mesela. Yanlıştı ama ekonomik açıdan öneminin en büyük kanıtı İngiltere mesela!

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
March 25, 2020, 05:49:39 PM

30 Nisana kadar tatil olması çok doğal bir durum ama asıl durum halde iken devlet neler yapacak ben onu merak ediyorum. Önüne gelen her ünlü ya da futbolcu çıkıp ta ev de kal Türkiye demesini biliyor ama el mahkum çalışacak insanlar ne yapar? o ev de kal diyenler kadar tuzu kuru değil çoğu kimsenin. ben bu durumlarda iken devlet ne gibi bir politika izleyecek en çok onu merak ediyorum. Açıklana pakette hep düz mantık şeyler var. mesela ev kredisi ödeyenler ne yapacak? erteleme olacak mı? ev de kalmak en kolay olanı peki ya sonrası neolacak?
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
March 25, 2020, 06:17:29 PM

Bu virüs muhabbetin sonu hükümete ciddi zararları olacak. Çünkü sağda solda halka anlattıkları gibi güçlü bir ekonominin olmadığı belli oldu.

Hocam hiç bir zaman yoktu bu durum ekonomi hiç bir zaman iyi değildi o yüzden kendi ohalinizi yaratın diyorlar çünkü sokağa çıkma yasağı getiremez külliyen batarız. Zaten 1-2 ay sonra işten çıkarılanlar isyan çıkartırsa şaşırmam çünkü adamlar ev kirası elektrik,su falan bunları ödeyemeyecek duruma gelecekler.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 26, 2020, 02:25:50 PM

Sanırım bu gidişle okullar hiç açılamayacak gibi görünüyor. Televizyon ve internet üzerinden ne kadar kaliteli bir eğitim yapılabilir ki zaten! Özellikle küçük yaştaki (7-12 yaş) çocuklar bu ortamdan sağlıklı bilgi alamazlar. Onların birebir eğitime ihtiyaçları var. Bir de okul öncesi çocuklar var 3-6 yaş aralığında. Onların eğitimi zaten mümkün değil internet üzerinden. Dikkatleri çok çabuk dağılabiliyor.

Bence bu seneki eğitim iptal edilmeli ve seneye herkes kaldığı sınıftan tekrar eğitime devam etmeli. Böylesi hem öğretmenler hem de öğrenciler için çok daha sağlıklı olacaktır.
İnternet eğitiminden sonra doğrudan üst sınıfa geçirilmesi kesinliklikle yanlış bir karar olur. Bilmiyorum böyle bir şey düşünülüyor mu ama gelecekte bunun sıkıntısını çok çeker çocuklar.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 26, 2020, 04:47:32 PM

Eğitim almış birisiyim ama eğitim vermek konusunda elbette hiç bir fikrim yok. Yine de içinde bulunduğumuz durumda bence okulların kapalı kalması faydalı. En azından çocukların virüs taşıması sorunu biraz olsun ihtimal dışı kalıyor. Ancak şu da var ki, bugün şehir içinde arabayla epey gezmem gerekti çocuklar yavaş yavaş parklara, sokaklara oynamaya çıkmış. Bu çok makul değil. 65 yaş üstünün sokağa çıkması kadar tehlikeli bir durum bana kalırsa. Bende 18 yaş altınında çıkmaması, çıkarılmaması lazım. Ne olursa olsun hastane vb. ihtiyaçlar dışında çıkmamalılar.
Ben bu yıllarda öğrenci olsaydım eminim çok güzel olurdu şu mola. Kendini geliştirmek, okumak, dinlenmek için çok güzel bir fırsat. Biz çalışmak zorundayız o ayrı ama çalışmayan herkes evde kalmalı.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
March 26, 2020, 04:55:44 PM

Hocam hiç bir zaman yoktu bu durum ekonomi hiç bir zaman iyi değildi o yüzden kendi ohalinizi yaratın diyorlar çünkü sokağa çıkma yasağı getiremez külliyen batarız. Zaten 1-2 ay sonra işten çıkarılanlar isyan çıkartırsa şaşırmam çünkü adamlar ev kirası elektrik,su falan bunları ödeyemeyecek duruma gelecekler.

Evet hocam yoktu ama bunu görmeyen halk belki de bu vesile ile görecek. Ekonomi cidden tirt ama akp yanlısı insanlara bunu anlatmak ciddi problemdi. Adama köprüden bahsediyorsun bu ne diyor diye düşünmek yerine sen de geçme o zaman köprüden deyip işten sıyrılan tiplere köprüden geçmesen bile sana giriyor desek. İyi de baba giriyor sana ne diyor adam. Mesele bu maalesef
Pages: [1]
  Print  

Jump to: