Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:07:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ünlü CEO: Kağıt Para Hızla Değer Kaybedecek!  (Read 105 times)
cointral (OP)
Jr. Member
*

Activity: 275
Merit: 2

View Profile WWW
March 27, 2020, 11:37:40 PM

Dünyaca ünlü kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brain Armstrong, BTC gibi kripto para birimlerinin günümüzde birçok yön baz alındığında kağıt paradan üstün olduğunu vurguladı.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1240709161731551233?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1240709161731551233&ref_url=https%3A%2F%2Fcointral.com%2Ftr%2Funlu-ceo-kagit-para-hizla-deger-kaybedecek%2F

Coronavirus salgınının artık pandemi noktasına gelmesine dikkat çeken Armstrong, küresel çapta yaşanan bir sağlık krizinde fiziksel para kullanımının büyük tehlikesi olduğunu vurguladı. Ayrıca kağıt para ve madeni paraların insanlar arasında dolaşımının hijyen açısından son derece olumsuz etkilediğini de ifade etti. Çin’de, coronavirus salgınının yayılımını bir an önce durdurmak adına potansiyelde bulunan enfekte olan paralar dezenfekte edilmekte veya yok edilmekte. Bu gibi işlemler geleneksel sistemden kalan teknolojiye uygun olmayan işlemler olduğunu da söyleyebiliriz. Bir diğer yandan Amerika, Asya ve Avrupa’dan gelen paraları bir haftadan fazla süre karantina altında tuttuğu biliniyor.

Armstrong, Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzının eşsiz olduğunu ve itibari paralara göre önemli bir avantaj olduğunun altını çiziyor. Coinbase CEO’su, genel hatlarıyla şu ifadelerde bulundu; “Günümüzde eşler arası ödeme uygulamalarının çoğu ABD’de ve itibari para birimleri yaklaşan enflasyonla birlikte değerlerini daha hızlı kaybedecek. Dünyanın sağlam paraya dayalı küresel bir ödeme sistemine sahip olma zamanı geldi.”

Ülkemizde de Covid-19 hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Ülkemiz bu salgının yayılmasını önlemek adına birçok önlem almış durumda. Bu hassas dönemde kağıt para kullanımını azaltmak uzmanlar tarafından da faydalı olacağı doğrulanmış bir durum. Karantina günlerinde işlemlerinizi evinizden de yapabilirsiniz. Cointral ile kredi kartınızla Bitcoin veya diğer desteklenen kripto para birimlerini satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için sosyal medya kanallarımızı ve cointral.com adresini takip etmeyi unutmayın.

Diğer haberler için: https://cointral.com/tr/category/haberler/

Cointral.com
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
March 28, 2020, 06:33:44 AM

Bu salgından sonra insanların ne birbirlerine yaklaşacaklarını ne de ellerini bir şeye sürmek isteyeceklerini sanmıyorum açıkçası. Kağıt paralar benim açımdan çoktan kullanım alanı fazlaca kısıtlanmış olarak bir köşede duruyordu. Eğer biraz ders çıkarmayı öğrenebilirsek tüm dünyanın bu tarz yayılımı kolaylaştıran şeyleri bir çırpıda bırakması gerekir.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
March 29, 2020, 09:01:30 AM

Turkiye'de gecerli olmayacagi bir durum bu insanlar kredi kartina bile zor alistilar, bu tip haberleri duyuyorum ama kagit para ya da fiziksel para illa ki olacak.
Olasi tehlikelere karsi ne yapilmasi gerektigi acik ama salgin hastaliklarin para ile bulasabilecegi muhtemeldir. Ne olursa olsun gelismis ulkeler fiziksel para kullanimini en aza indirdiler. Ama tum dunya icin bunu soylemek imkansizdir.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 29, 2020, 09:49:20 AM

daha önce de burada yazıldı hatta ben de yazdım. günümüzde kaçımız kağıt parayla 20 sene öncesi kadar muhatap oluyoruz? maaşımızı hiç görmüyoruz bile arkadaşlar. altını bile dijital para ile alıp dijital ortamda sakladığımızı düşünürsek bu koronavirüs olayından sonra ooo kripto paralar coşacak, bitcoin uçacak demek son derece mantıksız. ha, dünyanın birçok yerinde bankacılık sektörü bile yok. ülkemizde de belli bir yaşın üzerindekiler hala kağıt para kullanmak zorunda. kağıt paranın yerini kripto para almayacak yine bankacılık sistemi üzerinden kullanılan dijital paralar alacak.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
March 29, 2020, 10:26:13 AM

Türkiye'de kağıt paranın kolay kolay vazgeçilip kredi kartları falan kullanmak çok zor olur diye düşünüyorum. Burada önemli olan küçük esnaf mesela mahalle bakkalından 1 adet sigara alacaksın adam kartla çekmiyor haklı sonuna kadar, zaten sigaradan , ekmek'den ne kazanır da onuda gidip bankanın komisyonuna versin!.

Kağıt paraların kullanımı her zaman olacaktır diye düşünüyorum. Dünya üzerinde kağıt paranın olması her zaman gereklidir.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 29, 2020, 06:15:47 PM

daha önce de burada yazıldı hatta ben de yazdım. günümüzde kaçımız kağıt parayla 20 sene öncesi kadar muhatap oluyoruz? maaşımızı hiç görmüyoruz bile arkadaşlar. altını bile dijital para ile alıp dijital ortamda sakladığımızı düşünürsek bu koronavirüs olayından sonra ooo kripto paralar coşacak, bitcoin uçacak demek son derece mantıksız. ha, dünyanın birçok yerinde bankacılık sektörü bile yok. ülkemizde de belli bir yaşın üzerindekiler hala kağıt para kullanmak zorunda. kağıt paranın yerini kripto para almayacak yine bankacılık sistemi üzerinden kullanılan dijital paralar alacak.

Çok doğru üstadım. Dijital para ile kripto paralar karıştırılıyor aslında. Senin de dediğin gibi zamanımızda para zaten dijital bir sayı olmuş, cebimize bile girmeden elektronik ortamda hareket ediyor. Sağlık vs. sebebiyle kağıt para kullanılmazsa dijital para kullanılacaktır ki zaten kullanılıyor. Bu durumun btc ye bir etkisi olmaz

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
March 29, 2020, 06:33:53 PM

Ulkeler ilerleyen zamanlarda digital paralarını çıkarıp kağıt para kullanımını minimuma indirebilirler. Kim bilir belkide herkese digital cüzdan sahibi olma zorunluluğu getirilerek para fiziki olarak tarih olur. Bakalım zaman bize ne gösterecek.

Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 972
Merit: 292

View Profile
March 29, 2020, 07:00:57 PM

Katılıyorum.. Aynı fikirdeyim.

.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 30, 2020, 06:51:19 AM

Bugün ATM'de para çekerken tiksindim. Peçete ile dokundum tuşlara. Korona sonrasındada hep tiksineceğim sanırım.
Eğer 3-4 ay daha bu korona muhabbeti sürerse pek çoğumuzun içine işleyecek bu kağıt paradan tiksinme durumu.
WeChat gibi telefon ile bir ödeme yöntemi yaygınlaşırsa iyi olur. QR kodunu okut ödeme yap çık gibisinden.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 01, 2020, 08:39:02 PM

Bugün ATM'de para çekerken tiksindim. Peçete ile dokundum tuşlara. Korona sonrasındada hep tiksineceğim sanırım.
Eğer 3-4 ay daha bu korona muhabbeti sürerse pek çoğumuzun içine işleyecek bu kağıt paradan tiksinme durumu.
WeChat gibi telefon ile bir ödeme yöntemi yaygınlaşırsa iyi olur. QR kodunu okut ödeme yap çık gibisinden.

Aynen hocam. Bende çok önceden vardı kağıt paraya karşı bir tiksinti. Özellikle de fazla kullanılmış ve artık çürümüş hale gelmişse, anında elden çıkartırdım onu. Mikroskopla baksak, milyonlarca pislik vardır onun üzerinde :) Corona günlerinde hepimiz daha fazla hassaslaştık. Eldiven kullanmak en ideali.

Konuyla ilgili de şunu söyleyebilirim: Salgın olmasaydı da kağıt paralar yine kan kaybedeceklerdi. Salgın sadece bu süreci hızlandırmış olabilir. Artık dijital ortama geçildiği için para transferlerinin çok büyük bir bölümü internetten gerçekleşiyor. Rakamları yollayıp, rakamları alıyoruz dijital cüzdanlarımıza. İnsanlar yanlarında nakit tutmaktansa, kart kullanmayı tercih ediyorlar.

Kripto paralar içinse, dönüm noktasının 2020 sonu olduğu düşünüyorum. Dünyanın yeni düzeni şekillenmeye başlayacak. 2021'de kriptolar için pozitif yönde büyük gelişmeler görebiliriz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: