Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:01:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: içimizdeki covid19 lular  (Read 149 times)
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 30, 2020, 02:49:05 AM
Merited by mandown (1)

ülkemizde birçok kişinin bilmediği bir hususu aydınlatmak isterim, yeni salgın haslatığımız covid19 bulaşmış an itibariyle resmi 10bin vatandaşımız var garyiresmi rakamın 50bini geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu kişileri herkes hastanede yatıyor falan zannediyor halbuki virüs pozitif çıkmış herkes hastanede yatmaz yatıyorsanız durumunuz ciddi demektir. Hastalık belirtisi gösterip ilerlemiş insanlar hastaneye yatar, çaresi olmayan bir hastalık olduğundan bağışıklık sisteminizin virüsü yenmesini beklerler yenemez iseniz sizi gömerler  Embarrassed, ne yazık ki durum bu, henüz bilimsel işe yarar ilaç yok.
Bir yakınım bana covid19 olmuş birinin videosunu gösterdi ve adam eve pozitif çıkmama rağmen eve gönderildim diyor, bu nasıl olur dedi, sonuçta pozitif çıksanızda doktor size bakıyor ve evine git kendini karantinaya al diyor telefonla destek veriyor ilaç ve tavsiyeler veriliyor ama olay tamamen bu kişinin inisiyatifinde bakkala gider, otobüse biner kimse denetlemiyor yani.
 Tabi umreden gelenlerin o da ufak bir kısmını karantinaya alan ülkede insanlar zannediyor ki her hasta böyle izole ortamda hastanede yurtta kalıyor diye halbuki yok öyle bir şey. Diyelim ki ordaki adamlarda pozitif çıktı ona da evine git izole et kendini diyecekler ancak hastalanırsa hastaneye yatabilir tabi yatak kalırsa. Diyelim ki doktor size pozitif iken eve git kendini izole et dedi ama evde başkaları var onlara bulaşabilir bu senin derdin sana kalacak yer bulmuyor devlet. Aramızda bu çok bulaşıcı hastalığı yayabilecek pozitif olan bir sürü insan var bunları çoğu bilinmiyor  ama bilinenleri de adamın kendi haberi var sadece umulurki dikkat etsin seviyesinde. Haberiniz olsun dedim eminim çoğunuzun bundan haberi yoktu.
Aile hekiminize sorarsanız sizin hiç covid19 hastaınz var mı diye size belki söyler o zaman anlayınki size 1-2 sokak ötede oturan taşıyıcı birileri var. ama adresini vermez yada hiç söylemeyebilir.
 Ayrıca bir kere hastaneye covid19 yüzünden girdiniz mi işiniz zor , tanıdık biri girdi eşi diyorki ciğerini temizleyip çıkaracaklar, absürt bir tabir ne diyelim üzülmesin diye doktorlar öyle söylemiştir, biraz genç olunca insanlar kurtulacağını düşünüyor otomatik, halbuki kronik başka sorunu olabilir, yaştan ziyade hastaneye yattınız mı o önemli yattıysanız durum kirik. Bende pozitif çıktı niye beni yatırmıyorsunuz dediğinizde doktorlar için absürt bir vaka oluyorsunuz, "ne diyor bu" falan diyorlar. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak hastalık öncesi yapılabilecek en iyi hareket.
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715432502
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715432502
Reply with quote  #2

1715432502
Report to moderator
1715432502
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715432502
Reply with quote  #2

1715432502
Report to moderator
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
March 30, 2020, 03:31:16 PM

Diyelim ki hastalık emareleri taşıyorsunuz , 112 yi arıyorsunuz neyiniz var diyor Ateşim var öksürüyorum diyorsunuz bu ikisi ise sadece gelmenize gerek yok ateşiniz düşmezse tekrar arayın diyorlar tecrübe ile sabit . Ayrıca diyelim ki test yapıldı ve pozitif çıktı . Eve yolluyorlar , ikinci kez test yapılıyor 3-4 gün sonra onda da pozitif çıkıyorsa öyle hastaneye yatıyorsunuz. Hani öyle her pozitifi yatırmıyorlar. Bu sefer pozitif çıkan adam da dışarı çıkıyor sağa sola bulaştırıyor hacıları karantinadan çıkmamaları İçin uyarıyorsun adam polisin yüzüne tükürüyor ben hastaysam sende hasta ol diyor bu zihniyetle ne mücadelesi olacak ki üikede .. Ayrıca Çinli bilim insanlarının yaptığı araştırma covid 19 un akciğerlerde iyileşen hastalarda buz partikülleri gibi hasar bıraktığı tespit edilmiş. Yani herkes seni iyi sanıyor ama 50-60 yaşının ötesine gidemeyecek  . Zor bir zaman bizi bekliyor ABD 200 binin altında ölü bizim için çok iyi rakam diyor baksanıza rakama 200 bin !!

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 30, 2020, 03:45:21 PM

İnsanlar bu dönemde iyice kendilerini dinlemeye başladılar. İzlediklerimiz ve duyduklarımız yol açıyor buna. Zaten hastalık hastaları mevcut; bir de normal insanlar ekleniyor buna. Yani özetle, herkes daha fazla evhamlı olmaya başladı şu zamanda. Kendim de aynen böyleyim... Mesela geçen gün biraz ateşim çıkmıştı, öksürüğüm de vardı; belki bana öyle gelmiş de olabilir ama hemen panikledim ve ne yapacağımı düşündüm. Bir saat sonra falan da geçti her şey.

Son 2 haftadır multivitamin + omega3 + d vitamini üçlüsüne ağırlık verdim. Her gün 1 tanesinden yutuyorum. Maksat vücut direncini yükseltmek! Psikolojik olarak da etkisi oluyor. Kendimi daha güvende hissediyorum. Dışarıya çıktığım da pek yok zaten. Alışveriş için çıksam da maskemi ve eldivenlerimi takıyorum; en fazla yarım saate evde oluyorum. Gelince de tüm kıyafetlerini havalandırıyorum. En ufak bir şeyde hastaneye adım atmak çok daha kötü olabilir. Sonuçta oradakilerin de büyük çoğunluğu covid19 şüphesiyle gelmiş oluyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: