Bitcoin Forum
May 08, 2024, 08:05:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ❓❌ Binance BEAR - BULL Kaldıraçlı Tokenleri Neden Kaldırdı?  (Read 329 times)
cryptobaro (OP)
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
April 03, 2020, 04:30:14 PM
Merited by Vispilio (2), Blacknavy (2)

Kaldıraçlı tokenler, değer değişiminden ziyade yüzde hareketlerini izler ve büyük ölçüde değer kaybetme riski bulunmaktadır.

Kaldıraçlı işlemler kripto para borsalarında henüz yeni olsa da, menkul kıymetler borsasında yıllardır kullanılmaktadır.

Yüzde hareketleri etkili olduğu için kazancı da kaybı da daha fazla.

Binance'in bu pairları silme nedeni insanların anlamayıp zarar etmesi olarak belirtiliyor.

10 günün sonunda spot market, 3x Margin ve FTX Bull'da işlem yapanlar için sonuçlar bir hayli farklı.

Görsel kaynağı: Dao Maker

1881 - 193∞
1715198725
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715198725
Reply with quote  #2

1715198725
Report to moderator
1715198725
Hero Member
*

Ignore
1715198725
Reply with quote  #2

1715198725
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715198725
Hero Member
*

Ignore
1715198725
Reply with quote  #2

1715198725
Report to moderator
1715198725
Hero Member
*

Ignore
1715198725
Reply with quote  #2

1715198725
Report to moderator
1715198725
Hero Member
*

Ignore
1715198725
Reply with quote  #2

1715198725
Report to moderator
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 03, 2020, 06:51:06 PM
Merited by EFS (1)

Binance'in bu pairları silme nedeni insanların anlamayıp zarar etmesi olarak belirtiliyor.

Olayın böyle olduğunu pek sanmıyorum. Binance'da yer alan 100 kullanıcıdan 90'ı alıp sattıkları coinler hakkında bir şey bilmiyorlar bence.
Ayrıca insanların anlamaması olarak düşünsek bu durumda Binance'ın marjin ve kontratlı işlemleri de kaldırması lazım. Aynı mantık ve likit olma durumu var. Ama bir yandan hacimsizlikten de kaldırmış olamaz çünkü ciddi bir talep vardı. Ben bir kez işlem aldım bu FTX tokenlerinde onda da kaybım %90 oldu şükürler olsun.  Grin Bir daha da almam zaten.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
April 03, 2020, 07:52:33 PM

Olayın böyle olduğunu pek sanmıyorum. Binance'da yer alan 100 kullanıcıdan 90'ı alıp sattıkları coinler hakkında bir şey bilmiyorlar bence.
Ayrıca insanların anlamaması olarak düşünsek bu durumda Binance'ın marjin ve kontratlı işlemleri de kaldırması lazım. Aynı mantık ve likit olma durumu var. Ama bir yandan hacimsizlikten de kaldırmış olamaz çünkü ciddi bir talep vardı. Ben bir kez işlem aldım bu FTX tokenlerinde onda da kaybım %90 oldu şükürler olsun.  Grin Bir daha da almam zaten.

Cidden o yüzden mi yoksa bir anlaşmazlıktan vs. mi bilinmiyor tabi... Evet, hacim olamaz nedeni. Çok hızlı hareket ediyor ama istemeyen bulaşmazdı zaten silinmese de olurmuş.

1881 - 193∞
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 03, 2020, 08:17:32 PM

Binance müşterilerini bu kadar düşünmüyordur bence. Geçen hafta da bir konuda yazmıştım. Bunun altından başka bir şey çıkabilir arkadaşlar! Hatta belki buradan çok kazanan bir azınlık kesim vardır ve Binance zarar ettiğini bile görmüş olabilir bu kategoride. Zarar eden amatörler birkaç denemeden sonra belki geri çekilmişlerdir; meydan da profesyonellere kalmıştır. Onlar da yüksek kazanmış olabilirler...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 03, 2020, 08:22:21 PM
Last edit: April 03, 2020, 09:25:15 PM by wolwoo
Merited by EFS (1), Vispilio (1)

Bundan baya zarar ettim, dolayısıyla sapına kadar konuşma hakkını kendimde görüyorum
Binance tam bir komplo kurdu, ortağı da ftx denen borsa! Arayüzüne falan bakıp da aldanmayın, orspu çocuklğnda level atladılar 😎
Eğer ftx ile ilgili bir sıkıntı varsa ftx token neden hala işlem görüyor
Ftx, tüm kriptolarda olduğu gibi tutamayacağı sözler vermiş ve "gidişata göre fiyat politikası" izlemiştir. Gün içi düşüş ya da yükseliş oranlarını kafasına göre düzenlediler.

Binance ve ftx borsaları tam anlamıyla senkronizasyon sağlanamadığı için oranlarda değişiklik olduğunu iddia edebilirler, o halde o soktuğumun tokenlarını ne ziikime getirip de binance'ta pazarlıyorsun?
Bull bear tokenlarını otomatik olarak busd'a çevirerek binance ayrı bir garabete imza attı. Bunda ftx borsası ile anlaşmaya vardıklarına ve parayı kırıştıklarına (aslan payı CZ'nin) dair ciddi şüphelerim var. Zaten çekilmeyen tokenlar yandığı için ftx kendi düzenlemesini yapmıştır ve malı götürmüştür diye düşünüyorum.
Bizim suçumuz, bütün bunların hileli zar 🎲 oyunu olduğunu anlamakta gecikmemiz

Haram zıkkım olsun 😊

3x falan hikaye geliyor bana, tutturabildiğine satıyorlar Undecided neye göre 3x nasıl 3x? baktılar alıcısı var hemen token üretiyorlar, ilk başlarda xrp bull 20k'lardaydı supply, şimdi 80k'larda...xrp 0.24'lerdeyken fiyat 140 dolardı şimdi ripple yine aynı fiyatlarda ama bull token 100'ü zor geçti...ripple yarın 5 dolar olsa bull token en fazla 1k dolar olur, öyle poktan ayar çekiyorlar...
Daha önce yazdım, delist olmadan...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
April 04, 2020, 04:02:22 AM
Merited by Blacknavy (2), Bthd (1), Vispilio (1)

Herşey planlıydı. Vurgunu basından bulları çok yüksek fiyatlarda açarak yaptılar. İnsanlarda yeni bir tür oldugundan çok bilmediğinden yadırgamadı ve aldı. biz sonucda okuyan bir millet değiliz.
Bende dahil.

Sonunda düşüşlerde asrın vurgununu yaptı. 100 lerce kişi şikayet etti.

İnanın çok büyük zararda olan neredeyse sermayesinin % 80 90 ını kaybedenler var.

Herkes twitterda cz ye giydirdi.

peki cz bu isyanları dinlediği içinmi kaldırdığını düşünüosunuz..

Sözde öyle dedi ama alakası yok...

Şöyle söylim. Eth 120 dolarda neredeyse dibinde. dip yani buralar 3 aşağa 5 yukarı.

Eth bull ise 5binden 70 dolara düşdü..

Eth nin 120 dolar oldugunu yerde eth bull 70 dolar.  Azıcık akıllı olan gözü kapalı eth bull a girerdi.

Xrp içinde aynı şey geçerli.

Burdan fiyatlar 2-3-5 e katlansa bull ucacak . Kaç kişi bu saatten sonra bear alacak. ? borsa dengelemek için mecbur cepten verecek.

Cz bunu gördüğü için kaldırdı. Kimse bull almasın. kimseye para kaybetmiyeyim diye.

Vurgununu yaptı hadi bana eyvallah dedi kolpaçinodaki ekrem abimiz gibi...

Bizim yapmamız gereken de hüseyin gibi cezasını vermek borsayı bırakmak ama çoğu kişinin yapacağını sanmıyorum.

Piyasayı binancedan ibaret sanıyorlar
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
April 04, 2020, 08:53:26 AM

Herşey planlıydı. Vurgunu basından bulları çok yüksek fiyatlarda açarak yaptılar. İnsanlarda yeni bir tür oldugundan çok bilmediğinden yadırgamadı ve aldı. biz sonucda okuyan bir millet değiliz.
Bende dahil.

İnanın çok büyük zararda olan neredeyse sermayesinin % 80 90 ını kaybedenler var.

Şöyle söylim. Eth 120 dolarda neredeyse dibinde. dip yani buralar 3 aşağa 5 yukarı.

Eth nin 120 dolar oldugunu yerde eth bull 70 dolar.  Azıcık akıllı olan gözü kapalı eth bull a girerdi.

Burdan fiyatlar 2-3-5 e katlansa bull ucacak . Kaç kişi bu saatten sonra bear alacak. ? borsa dengelemek için mecbur cepten verecek.

Cz bunu gördüğü için kaldırdı. Kimse bull almasın. kimseye para kaybetmiyeyim diye.

Bizim yapmamız gereken de hüseyin gibi cezasını vermek borsayı bırakmak ama çoğu kişinin yapacağını sanmıyorum.

ben bıraktım bınanceyı, pıyasanın kanserı cz , herseyde tekellesme derdınde, bu ftx tokenlerının anlasılmayan bır yanı da yok, yuksek fıyattan actı bınance de mılletın elıne verdıler, zaten en basta bınance de acılması bınance acısından hataydı ftx acısından da acayıp bır reklam,

bir yazı yazmayı dusunuyorum ftx ler hakkında, kafayı toparlayabılırsem, cunku orda sadece % ile alakalı bır durum yok, con yakma da var, spotda da işlem gorduklerı ıcın karısıyor ortalık, her gecce 2 de ayarlanıyor onların fıyatları sc ıle, ama sc ye para atılmadıgı surece spot fıyatı patlar zarara yol acar, normalde ftx de yapılan karlar spot a akıyor sc den ama bınance de boyle bır durum yok, kavga etmelerının sebebı de bu bence, ftx bıraz desteka t spot a aldıgın karlar ıle buy back yap coın yak demıstır cz de yok demıstır
ben bıraktım binanceyi, piyasanın kanseri adamlar resmen, krıpto mantıgına tamamen aykırı gıdıyorlar, tekel olma derdınde
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 04, 2020, 08:55:02 AM

Bende dahil.

Yorumların mantıklı hocam. Zaten CZ nin müşterilerini düşündüğü için  kaldırdigini kimse düşünemez. Bu tokenleri kullandi ve attı. Yakında bir yenilik daha yapar. Zaten bir aralar ieo lar ile milleti öptü. Şuan o tokenkerin esamesi nile okunmuyor. Belki de onları da yavaş yavaş delist eder.
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
April 04, 2020, 12:07:31 PM

ben bıraktım bınanceyı, pıyasanın kanserı cz , herseyde tekellesme derdınde, bu ftx tokenlerının anlasılmayan bır yanı da yok, yuksek fıyattan actı bınance de mılletın elıne verdıler, zaten en basta bınance de acılması bınance acısından hataydı ftx acısından da acayıp bır reklam,

bir yazı yazmayı dusunuyorum ftx ler hakkında, kafayı toparlayabılırsem, cunku orda sadece % ile alakalı bır durum yok, con yakma da var, spotda da işlem gorduklerı ıcın karısıyor ortalık, her gecce 2 de ayarlanıyor onların fıyatları sc ıle, ama sc ye para atılmadıgı surece spot fıyatı patlar zarara yol acar, normalde ftx de yapılan karlar spot a akıyor sc den ama bınance de boyle bır durum yok, kavga etmelerının sebebı de bu bence, ftx bıraz desteka t spot a aldıgın karlar ıle buy back yap coın yak demıstır cz de yok demıstır
ben bıraktım binanceyi, piyasanın kanseri adamlar resmen, krıpto mantıgına tamamen aykırı gıdıyorlar, tekel olma derdınde

hocam bu ftx'in sadece yüzde ile ilgili olmadığı açık cidden, ben de merak ediyorum neler döndüğünü ftx tokenlerinde.. sadece iniş çıkışla yüzdeyle alakalı olması mümkün değil..

yazarsanız bilgilenmiş oluruz....

1881 - 193∞
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
April 04, 2020, 01:48:42 PM

Olay net güzel tezgahtı ve Binance üzerinden FTX yapabileceği en iyi vurgunu yaptı. Çok insan para kaybetti oradan. Ama en azından herkes marjin işinin ne kadar riskli olduğunu da bu sayede anlamış oldu.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 05, 2020, 12:49:52 PM

Tokenlerin kalktığından haberim yoktu. Kaldırılmış olmasına çok sevindim.
Bende bilip bilmeden bu tokenlere girip zarar edenlerdenim. Smiley
Bu kaldıraçlı tokenler yüzünden risk arayan kişiler altcoinlere girmektense bu tokenlere girip kumar gibi oynamaya başlamışlardı.

---

Ben sırf bu tokenler yüzünden binance'den çekildim.
Seçeneklerin çok olması ve ara sıra artan risk iştahımdan dolayı ikide bir bu tokenlere giriyordum çünkü.
Bu yüzden pek fazla seçeneğin olmadığı sürekli kazandığım borsalara bilinçli olarak geçiş yaptım.
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
April 07, 2020, 01:04:18 PM

Bu kaldıraçlı tokenler yüzünden risk arayan kişiler altcoinlere girmektense bu tokenlere girip kumar gibi oynamaya başlamışlardı.

---

Seçeneklerin çok olması ve ara sıra artan risk iştahımdan dolayı ikide bir bu tokenlere giriyordum çünkü.
Bu yüzden pek fazla seçeneğin olmadığı sürekli kazandığım borsalara bilinçli olarak geçiş yaptım.

Hold etmek imkansız bu tokenleri, kısa sürede vurkaç yapabilmek de pek zor şu piyasada. Fiyat düşüp aynı oranda çıkınca bile zarar ediyorsun, e insanlar haliyle noluyor diyor. Delist edilmesi pro olmayan traderler için iyi oldu.

1881 - 193∞
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
April 07, 2020, 02:18:34 PM

---

Hold etmek imkansız bu tokenleri, kısa sürede vurkaç yapabilmek de pek zor şu piyasada. Fiyat düşüp aynı oranda çıkınca bile zarar ediyorsun, e insanlar haliyle noluyor diyor. Delist edilmesi pro olmayan traderler için iyi oldu.

yanlış bilgi vermezsek iyi olur,

btc yi de 20k da alıp hold etmek ımkansız o durumda, göreceli bir durum yani, 4 ortalama ile eos bull aldım aldırdım arkadaşlara, 2x e yakın karda şu an, gidip 100 dolardan eos bull alırsan zarar edersın tabı Smiley
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
April 15, 2020, 03:11:37 AM
Merited by Bthd (2)

açacağımız bütün grafiklerde göreceğimiz tek bir tablo vardır.

haftalıkta "2-3 tane uzun yeşil dildo" devamında gelen büyük ve "günlerce süren" hazinli düşüşler :)))

bull tokenler, günlük değişim üzerinden gerçekleşen 3x fiyat hareketleri olduğu için, ilk "2-3 uzun yeşil dildo" iyi kar ihtimali oluşturuyor,

sonrası gelen 365 - 3 = 362 gün boyunca, fiyatı sürekli olarak usul usul aşağıya çeken kırmızı mumlar, 3x kaldıraçlı zararı istatistiksel olarak zorunlu bir şekilde oluşuyor.

başlangıçta kısa vade içerisinde bir hesap yapmış ve olayı tam olarak anlayamamıştım; oysa benzer bir tablo ile binance'ın kendisi de olayı açık bir şekilde anlatabilirmiş. tabii cz bunun yerine saplamayı seçmiş...

yaklaşık 10 yıldır süren bir saplama örneği:

hisse 2010 yılında 2 milyon dolar ile başlayan yolculuğuna bu gün 198 dolar ile devam ediyor; cz'den daha acımasız olanlar da varmış, seni seviyoruz cz. :)))

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
April 18, 2020, 09:40:27 PM
Last edit: May 14, 2020, 03:46:20 PM by Vispilio
Merited by wolwoo (1), Kalemder (1)

Konuya kısaca değineceğim sonra ilgi olursa çok daha ayrıntılı da inceleyebiliriz:

Sentetik ürünlerde kesinlikle korelasyon 1'e 1 değildir, yani Gümüş 1 USD artarsa, gümüş ETF'i hemen hemen hiçbir zaman 1 USD artmaz ve böyle bir zorunluluk asla olmayacaktır,

aynı şekilde Financials 3x ETF'i (örneğin FAS), bütün banka hisseleri %10 değer kazanırsa asla %30 artar manasına gelmez...

Serbest piyasada zaten korelasyon zorunluluğu yoktur, ayrıca sentetik ürünler çoğu zaman onları garanti eden üretici banka ya da kurumların çıkarları doğrultusunda manipüle edilirler, bu da zaten kuruluş dokümanlarında "readjustment" ya da "rebalancing" olarak geçer,

piyasaları ve işlem yaptıkları ürünleri derinlemesine incelemeye gerek görmeyen naif yatırımcıları avlamak için sunulmuş sayısız enstrüman türünden biridir bull / bear vs tarzı türetilmiş sentetik ürünler, kriptolarda da bu prensip aynıdır itibari bazlı ürünlerde de.

AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
April 29, 2020, 03:35:49 PM

http://prntscr.com/s83e24

ne diyordu cz ve arkadaşları Cheesy hold yapılmaz bunlar mı dıyordu, gayet guzel yapılıo su ana kadar valla Cheesy
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
May 05, 2020, 04:06:07 PM

Binance bu tokenleri ilk listelediği zaman geçici bir listeleme olduğunu ve bir süre sonra işlem çiftlerini kaldıracağını zaten belirtmişti ve bunun haricinde bir şey gerçekleşmeden de işlem çiftlerini sildiğini görüyoruz. Ben eminim ki CZ, kullanıcıların zarar etmemesi için değil farklı ve kendisinin işine yarayacak bir sebepten dolayı bu tokenleri kaldırmıştır. Her ne kadar bu tokenlerin mantığını anlamak biraz zor da olsa aslında doğru şekilde al-sat yapıldığı zaman iyi kazanç potansiyeline sahipti. Ben ilk öğrendiğim zaman hakkında hiçbir araştırma yapmadığım için ne yazık ki bu tokenlere hep Fransız kalmıştım. Kullanmadığım için pişman mıyım? HAYIR.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: