Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:53:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Tron ve Ripple  (Read 183 times)
ajanwalker (OP)
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
April 05, 2020, 11:12:52 AM

Ben genelde miktarı çok fazla olan coinlere hep uzak durmuşumdur. Xrp ve trx in de toplam miktarları 100 milyar adet. Malum xrp , trx ten daha eski olduğu ivin onun şuan ki değeri satoshi olarak 2700 civarları trx ise 175 civarı. Bu değerleri yaklaşık olarak yazdım.
Bu işe ilk başlayan çoğu kimse xrp yi duyuyor ve hatta cep alıyor.

Şimdi benim sorum şu ( teknik özellik vs bilgim öyle aman aman değil)
Bu xrp ,  toplam miktarı ile trx in aşağı yukarı 15 katı . Sizce trx' e yatırım yapılır mı? Ben play Store'dan trx cüzdanı indirdim ve içine bir miktar tron attım bazen token de geliyor. Olası bir boğa gelse bu tron, xrp kadar olur mu?

Bilgisi olan arkadaşlar görüş yazarsa sevinirim.
 Şimdiden herkese teşekkür ettim.
1715334823
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715334823
Reply with quote  #2

1715334823
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715334823
Hero Member
*

Ignore
1715334823
Reply with quote  #2

1715334823
Report to moderator
1715334823
Hero Member
*

Ignore
1715334823
Reply with quote  #2

1715334823
Report to moderator
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 05, 2020, 12:40:37 PM

Yükseliş dönemi geldiği zaman hemen hemen tüm coinler yükselir. TRX ve XRP'de yükselir fakat diğer coin yada tokenlere göre afaki bir yükseliş yapacaklarını zannetmiyorum.

XRP ve TRX bana göre çöp. İkisinide sevmiyorum.
TRX ilk kurluş aşamasında whitepaperi bile copy-paste olan bir projedir. Parayı bulunca bari proje yapalım dediler, onuda çok sevdiklerinden değil daha fazla milleti yolabilmek için.

---

Bitcoin ve ETH gerçek değerler benim gözümde. Bunların haricinde yatırımlar risk içeriyor. Fakat daha fazla kazanmak için riski artırmak istiyorsan alt sıralardan coinlere bakmalısın.
Benim BTC ve ETH haricidne yatırımım olan tokenler şunlar;  ENJİN - BAT - CARDSTACK. 

TRX alacağına enjin yada bat alabilirsin. ETH 2 yükselirse ENJİN ve BAT 3-4 yükseliyor.
Çok daha fazla kazanmak istersen 10x gibi CHZ denenebilir. Elime biraz para geçerse 100k CHZ almayı düşünüyorum. 100x - 1000x istiyorsan (ki bunu arayanlar genelde sıfırlanır haberin ola) ilk 500'den başlayıp kafana yatan bir token bulman gerekir. ilk 100'e girerse şu kadar kazanırım gibisinden. Ben bunların arasından cardstack'ı seçtim. ilk yüze girersek 100x yapacağız. Ha girer mi? Girme şansı %1-2 gözümde. Sende kendi araştırmanı yapıp kararını verebilirsin. Özel olarak TRX alıp tronu desteklemek çokta mantıklı değil.

Bu arada yazdıklarım YTD. Smiley
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
April 05, 2020, 01:49:16 PM

Ben genelde miktarı çok fazla olan coinlere hep uzak durmuşumdur. Xrp ve trx in de toplam miktarları 100 milyar adet. Malum xrp , trx ten daha eski olduğu ivin onun şuan ki değeri satoshi olarak 2700 civarları trx ise 175 civarı. Bu değerleri yaklaşık olarak yazdım.
Bu işe ilk başlayan çoğu kimse xrp yi duyuyor ve hatta cep alıyor.

Şimdi benim sorum şu ( teknik özellik vs bilgim öyle aman aman değil)
Bu xrp ,  toplam miktarı ile trx in aşağı yukarı 15 katı . Sizce trx' e yatırım yapılır mı? Ben play Store'dan trx cüzdanı indirdim ve içine bir miktar tron attım bazen token de geliyor. Olası bir boğa gelse bu tron, xrp kadar olur mu?

Bilgisi olan arkadaşlar görüş yazarsa sevinirim.
 Şimdiden herkese teşekkür ettim.

Bu mantık biraz yanlış olabilir hocam. Öncelikle şunu hatırlatayım bu piyasada olmaz diye bir şey yok. Hiç beklenmedik bir şey bir kaç günde gerçek olabilir.
Şu an kontrol etmeden yazıyorum ama XRP 30.000 sats'a kadar yükselmiş bir coin. TRX ise token iken 2000 sats gibi bir yerlerde zirve gördü. Yani TRX'in zirvesi bile şu an XRP'nin olduğu yerin altındaydı. Ripple ne kadar eleştirilse de piyasanın temel taşlarından birisi. O nedenle bu konuda fikir yürütürken bunu unutmayın.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 05, 2020, 05:52:20 PM

Bitcoin maximalist biri değilim ama her iki kripto paranın da kripto para ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, yatırım yapmanı tavsiye etmiyorum.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
April 05, 2020, 09:34:56 PM

Tron tartışmasız bu piyasanın las vegası işlem ücretlerinin düşük olması hızlı olması bi adım öne cıkarıyor stake edincede(mining) yıllık %6 %7 gibi miktar veriyor mis

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 06, 2020, 03:45:02 PM

Tron kendi ağına gectiken sonra kendi zincirinde token de çıkarttı. Justin ile cz bir nevi kanka gibi bir şey. Olurda bir boğa gelirse bunlar ne yapar eder gerek bnb gerekse trx i öyle ya da böyle yukarı doğru götürürler. Netice de bu piyasa ellerinde satılır. Yine de BTC ve ethereumdan şaşmamak lazım.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 06, 2020, 04:50:17 PM

İkisinden de elimde tutuyorum. Seveni çok olduğu kadar sevmeyeni de çoktur... Bazen al-sat fırsatı veriyor; adet artırmak için kullanıyorum. Terste kalmamak için panik yapmadan işlem yapmak lazım. Zira, bu ikisinin fiyatları oldukça hareketli olabiliyor.

Sirkülasyon miktarı az olanların, fazla olanlardan daha üstün olduğu ya da daha iyi fiyatlandığı algısı yanlıştır. Önemli olan şey; X bir kripto paranın popülaritesidir. Bu popülerliği sağlayan kriterler arasında şunlar yer alabilir:

- Büyük borsalarda yer alması.
- Sosyal medyada aktif olması.
- Projenin amacının tutarlı olması.
- Yol haritasını tamamlaması ya da umut vaad etmesi.
- Ortaklık ve/veya anlaşmalar yapması.
- Kampanyalar düzenleyerek topluluğu dinç tutması.

CMC ilk 100'de yer alan ve eski boğada ATH yapmış projelere baktığımızda, yeni bir boğada (eğer aktiflerse) tekrar benzer sıçramalar yapabileceklerini düşünebiliriz. Burada anahtar kelime "aktif olmaları".
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 08, 2020, 02:39:10 AM

*Tron VS Ripple karşılaştırması yaparken
-Tron, daha çok bireysel (Justin), Ripple biraz daha kurumsal
-Tron circulating supplyde ripple'a göre %50 daha fazla, bu durumda fiyat 2700 satoshi'ye 270 sat gibi düşünülebilir
-Tron airdrop veriyor, ripple 3'ün 1'ini ^_^

*Tron VS dogecoin
-supply tron'da daha az, 2x kadar fark var ama fiyat, supply ile orantılanınca 1/3 ila 1/4 arası
-Tron'da çalışan ekip var, her ne kadar "shitcoin" dese de başındaki Smiley

*NEO VS TRON
-supply-satoshi oranında Neo 110k'lardaysa tron 180k'larda
-ikisi de airdrop veriyor
-neo biraz gözden düştü ama ekibi daha güven verici

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: [1]
  Print  

Jump to: