Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:53:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çelişki , çifte standart ve iki yüzlülük ve BEYİN YETMEZLİĞİ  (Read 231 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 08, 2020, 07:55:07 PM
Last edit: April 08, 2020, 09:38:17 PM by dannybrown

Çelişki
Bir ya da daha fazla önerme arasında uyumsuzluk olması durumudur. Çelişkili iki önerme birlikte değerlendirildiğinde genellikle birbiriyle zıt olan iki mantıksal sonuç ortaya çıkar.

Çifte standart
Eşit davranılması gereken iki durum karşısında eşitliğe aykırı davranma tutumu.

İkiyüzlülük
Kişinin sahip olmadığı duygu, düşünce, erdem, değer veya özellikleri, sanki sahipmiş gibi davranması veya sahip olduğunu iddia etmesidir.

Zevk için şunlara para veriyorsanız veya içinizde gelmese bile para veriyorsanız.Büzüğünüz bunları bedava yapmaya yetmiyorsa(Para vermeden yaparsanız toplum  tarafından linç edilir ve toplum kuralları gereği hırsız ve dolandırıcılık ile yaftalanırsınız)
Sigara,alkol,dondurma,çikolata,cafelere avmlere gidip para harcamak,Lunapark,sinema,tiyatro,Yaz tatili için gidilen otel vs tatil yerleri.

Yukarda saydıklarıma mecbur veya isteyerek para verip aşağıdakilere paranız olduğu halde para vermek içinizden gelmiyor ve korsan olarak tüketiyorsaız. ve tam bu sırada kapitalist sistemi eleştirmeye başlıyorsanız.On numara karaktersizsiniz demektir.
(Yapımcıların korsana izin vermediği Telif hakkına sahip video oyunları ve filmler)

dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
April 08, 2020, 08:00:50 PM
Last edit: April 08, 2020, 08:11:45 PM by dannybrown

Eğer sigaraya alkole ve diğer zevk için yapılan harcamalara para vermiyorum ben kardeşim ne vereceğim diyen varsa.Gelsin bana istediğini söylesin.
Ama çifte standart ve iki yüzlülük yaparsanız bende şahitliğimi dosdoğru yaparım.
Sokarım korsanlı içerikleri isterseniz bin yıl boyunca izleyin.Sanki tutan var aq.
Ama size burada korsan içerik tüketiyorum deyip. eheheh enayimiyim lan para vericem dedirtmem.
Sonra toplumsal olaylarda haksızlık vs gibi kavramları yazmayn..Karakterinizi seçin ona göre davranın.

Merit konusunda nasıl da haklıydın ve etrafa saldırıyordun.
Şimdi bu söylediklerim hoşuna gitmedi çünkü sen Haksızsın.
İnsanlar böyledir.Çıkarlarına ters birşeyler söyledin mi hemen düşman kesilirler.Selam sana Smiley
Bu da senin samimi olmadığını gösterir.Evet kardeşim haklısın korsan iyi birşey değil tam olarak hırsızlık ama mecbur yapıyoruz bile diyemiyorsun Smiley Başımıza peygamber kesilip ilk taşı günahsız olan atsın diyorsun.Hala korsan içerik tüketmenin normal birşey olduğunu söylüyorsun.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
April 08, 2020, 08:52:53 PM

Arkadaşlar forumun iki önemli üyesi olarak gördüğümüz sizler böyle incir çekirdeği kadar mevzudan tartışırken görmek beni ve eminim diğer bir çok arkadaşımızı üzüyor.
Bence konu kilit, hatta silinsin. @EFS'yi bunun için taglemek istiyorum buraya.
Seviliyorsunuz...
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 08, 2020, 09:21:48 PM

Bu kadar tartışmaya gerek olduğunu sanmıyorum arkadaşlar.

- Netflix üyeliğini kardeşimle ortak kullanıyorum.
- Mount & Blade II: Bannerlord’u da arkadaşımla ortak kullanıyorum.
- NordVPN’i akrabalarımla 6 kişi kullanmaktayız.
- Norton Antivirüs’ü 10PC satın almıştım akrabalarla kullanıyorduk.
- Ledger’i bile ortak kullanıyorduk.

Bu telif olayina mantik çerçevesinde çözümüm şudur;

Paran varsa alırsın, düşünmene bile gerek kalmaz.
Paran yoksa sistemin senden çaldığını geri almak seni hırsız yapmaz.
Paran varsa ve almıyorsan; hak yemek artık hobi olmuştur ki en tehlikeli insan grubu da bence budur.

Parası olmayan bir kişi crackli ürün kullandığında yapımcıdan bir şey çalmış olmuyor. Parası olmadığı için zaten para ödeyemeyecekti dolayısıyla parası olup da vermeyenler gibi yapımcının cebinden para çalmış olmadı. Burada kişinin yaptiği tek şey ‘sinirsiz kopyalanabilir’ bir ürünü izinsiz kullanmaktır. Bunun günahı (dini değil manevi) çalinan paradan çok daha düşüktür. Bu tarz pamuk şeker pembesi hirsizliklara pek takilmayin beyler, en masumu bu diyebilirim.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 08, 2020, 09:22:29 PM

Sabahtan beri düşünüyorum yazsam mı yazmasam mı diye!!!

Relax beyler... Aslında siz ikinizi kızılcık sopasıyla dövmek lazım Smiley

Zor zamanlardan geçiyoruz çoğumuzun ben dahil psikolojisi falan yerinde değil. 2 gündür bende şirkette ki muhasebeye bakan bayanla giriyoruz birbirimize zaten. Gerçi son zamanlarda değildi bu zıtlaşma bu zamanda bende pik yaptı verdim çoşkuyu gitmiş patrona şikayet etmiş Smiley bende çocuk gibi ya o ya ben dedim Grin Bugün işe de gitmedim zaten.

@muslol67'ın da dediği gibi Seviliyorsunuz...
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
April 08, 2020, 09:30:51 PM

Arkadaşlar forumun iki önemli üyesi olarak gördüğümüz sizler böyle incir çekirdeği kadar mevzudan tartışırken görmek beni ve eminim diğer bir çok arkadaşımızı üzüyor.
Bence konu kilit, hatta silinsin. @EFS'yi bunun için taglemek istiyorum buraya.
Seviliyorsunuz...

bunu diyorum abi Wink

Wolwoo reisin söylediği bir film vardı 6 saatlik.Forumda aratıyorum her yerden bakıyorum bulamadım.kafayi yicem bi el atın.
uzun bir filmdi.italyan veya ispanyol filmiydi.Bir ailenin hayatını anlatıyordu.
@wolwoo reis özelden mesaj attım dönmedin Sad

Garip bir adamsın..Filmin ismini sormamla Onu hırsız gibi arayıp sorgulamadan izlediğimi nereden çıkarttın ?İzleyebileceğim platformları sana sormuştum diye hatırlıyorum.
Emin ol tüm platformlarda aradım.Amazonda dvd sini 5-6$ a  buldum ama türkiye ye gönderim olmadığını gördüm.Orjinal olup olmadığını bile bilmiyorum o dvd nin bu arada.

Takip ettiğim bir bilgilendirme sistesinden Filmin hiç bir platformda yayınlanmadığını ve kiralanmadığını öğrenmiştim.he Best of Youth is not streaming nor available to rent or purchase.Click here to get notified when it's available. Merak etme filmi çok övdüğün için bir kısmını izledim beğendim ve devamını daha izlemedim.Filmi izleyip gerekirse yapımcıların başka filmlerini aratıp bir şekilde paralarını öderim.

De ben duvara konuşsam kesinlikle çatlar ve bişiler anlardı.Sen ne anlatmak istediğimi bile anlamamışsın ki en üzücü tarafı da bu Smiley O kadar içselleştirmişsin ki korsan içerik tüketimini savunmayı.. Smiley

PARANIZ VARSA VE İÇERİĞİN ORJİNALİNE BEDEL ÖDEYEREK ULAŞABİLECEĞİNİZ BİR PLATFORM VARSA O PLATFORMU BİR ŞEKİLDE KULLANMAYIP PARASINI ÖDEMEYE ÇALIŞMIYORSANIZ BU HIRSIZLIKTIR.AÇIK VE NET.Heeee bunu yapmayan yapımcılar zaten istediğiniz şekilde o filmi izlemenize izin vermiştir.Bunu anlamayacak kadar da mı bir kapasiteniz yok ?
Captainowl
Full Member

Activity: 266
Merit: 106

View Profile
April 08, 2020, 09:33:41 PM

Parası olmayan bir kişi crackli ürün kullandığında yapımcıdan bir şey çalmış olmuyor. Parası olmadığı için zaten para ödeyemeyecekti dolayısıyla parası olup da vermeyenler gibi yapımcının cebinden para çalmış olmadı. Burada kişinin yaptiği tek şey ‘sinirsiz kopyalanabilir’ bir ürünü izinsiz kullanmaktır. Bunun günahı (dini değil manevi) çalinan paradan çok daha düşüktür, sinirsiz kopyalanabilir bir şey zaten.. Bu tarz pamuk şeker pembesi hirsizliklara pek takilmayin beyler, en masumu bu diyebilirim. Asil tepedekilere bakin ve sizin cebinizde olmasi gereken ama olmayan her kuruşu sorgulayin. O para cebinizde olsa zaten bu hakir duruma düşmez ve crack yapmazdınız.

Çok farklı bir bakış açısı aslında ürünü zaten almayacak olan bir kişinin oyunu kaçak olarak kullanıp reklamını da yapmış olacak win-win durumu kimsenin zararı yok fakat malesef işler öyle yürümüyor.
Bu bir alışkanlık olur ve toplum bilinci oluşmaz. Alışmış kudurmuştan beter olur ( beleşin tadını aldıktan sonra çoğu kişi para vermez hocam tecrübeyle sabit )

Bakınca Robin hood da çok iyi bir iş yapıyor fakat nihayetinde hırsız

Ama benim bildiğim firmaların bile artık crack olayını kabullendiği. (Bkz: Witcher 3)
Hatta bazı firmalar ilk 3-8 ay arasında ki hypeı kaybetmeden satışı yapabilmek için Denuvo gibi firmalarla anlaşıyorlar (ki bir oyun satışının %80lik bir kısmını çoğu zaman ilk birkaç ayda yapar)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
April 08, 2020, 10:05:09 PM

Sonuç, seninle muhattap olup olmamam veya feedbacki geri almam değil.
Smiley toplum olarak bu boku o kadar içselleştirmişiz ki inanılmaz normal geliyor.
Korsan içeriğin bedelini ödemedikçe asla insan haklarından ve toplumsal gelişmişlik düzeyimizden hükümetin haksızlıklarından insanların birbirlerine olan kötü davranışlardan günümüzde yapılan hırsızlıktan ve kul hakkından bahsedemeyiz.Böyle yaparsak tam olarak ahlaksız olmuş oluruz.
Şu devirde herşey internette neredeyse ve bir bedel ödenmek zorunda.
Bu içerikleri üreten insanlar enayi değil.
Onlar içeriklerinin bir ücret karşılığında izlenmesini istiyorsa bir platforma koymuşsa yada hehangi bir şekilde satın almanızı sağlayacak bir yöntemi sağlıyorlarsa buna para vermek zorundayız.
Nasıl e-ticaret sitelerinden zevkimiz için ürünler alıyorsak.nasıl telefona pc ye para verip çalmıyorsak.o cihaz için içerik üreten insanlarında haklarını teslim etmeliyiz.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
April 08, 2020, 10:27:00 PM

Ne yaparsan yap abi beni ilgilendirmez.Zaten engelleyemem.
Normalleştirmeyin yeter.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 08, 2020, 11:21:24 PM

Aslında ikinizde haklısınız.
Ben kendimdeki değişimi aktarayım size.
Orta okul yıllarımdan itibaren bir çok yazılımı satın alınabilir fiyatlarda olmadığı için korsan olarak kullandım. Sonra iphone hayatıma girince Apple store dan ufak ufak yazılım satın almayı öğrendim.

450 dolara bir işletim sistemi almak bana yanlış geliyor. yıllık 12 dolar a windows 10 verdiler de ben mi kullanmadım.

Oyun üreticileri yıllarca dünya paraya oyun satmaya çalıştılar. ne oldu sonunda??
geldiğimiz nokta STEAM ve bunun gibi platformlar. şimdi millet çatır çatır alıyor.

Filmi korsan izlemek hırsızlık mı sorusuna gelince,

Evinde 4K geniş TV si ve bluray sistemi olan pezevenk eğer gidip avatar ı satın almayıp internet den indiriyorsa yazıklar olsun.

Sinemada izlenecek film ile İnternet den indirilip izlenecek filmin bir ayrımı var bana göre,
3 Boyutlu filmler, belli kalitenin üzerinde sinema perdesinde izlenmesi gereken filmler var. Bunlar sinemada izlenmeli bana göre.

Boşuna tartışıyorsunuz...
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 09, 2020, 05:12:19 AM

Şimdi dannybrown sana son kez yazıyorum. Ve senden ricam oturup su siktigimin googlesinde birkaç dakika araştırma yapman.

İlk olarak ben her 2 fikre de saygı duyuyorum. Birisi daha üstün gibi bir düşüncem yok. Kimisi bazı yerlerde bana göre haklı kimisi tam tersi şekilde haksız ibnenin teki.  Önemli olan bu tartışmaların ilkokul seviyesinden çıkıp daha düzgün bir şekilde ifade edilmesi. Bazen öyle bir tartışmalar görüyorum ki burada çoğunuzun ilkokul 3'ten terk olduğunu düşünüyorum.

- Ben para verdim sen vermedin bu yüzden tam bir orospu cocugusun.
- ben para vermeden bu içeriklere ulaşıyorum sen tam bir enayisin.

Yemin ederim 7 yaş muhabbeti.

www ortaya çıktığı zaman Lee paşa bunun üzerinden para kazanamaz mıydı? Yoksa tüm insanlığa armagan edip bugün mevcut şartta kullandığımız Interneti kullanabilir mıydık? Sınırsız bir sürü içeriğe sahibiz. En dandik web sitesi de buna dahil. Telif telif neydi telif? Bakın burası cokomelli. Film, dizi, kitap, müzik, bilimsel araştırma, oyun vs bunlar toplumun ortak değeri. Tüm insanların bunlara sınırsız erişmesi gerekiyor. Sikindirik Hollywood yapımları için telif var mesela. Ama bir bakıyorsun adamlar çoğu yerde bunu siklemiyir. Niye? Nijerya'da bu kültürü nasıl yayabilirsin? Herifleri bırak sinemaya bakkaldan ekmek alacak parası yok AMK. Neyse konumuz bu değil:)

Ufuk ornekler vereyim: 10 yaşından beri crackli oyun oynayan Mehmet en sonunda kendi oyununu yaptı.
Korsan müzik dinleyen Mike şu an dünyanin en iyi baş gitar calanlari arasında:)
Korsan kitap okuyan Recep öğrendiği bilgilerle her akşam bardan kiz kaldırıyor:)

Benim parasıyla oynadığım bir oyunu başka birisi crackli olarak oynuyorsa benim için sıkıntı değil ama yeter ki ahahha enayiye bak para veriyor demesin. Telif haklarin bir yerde saçma olduğunu bilsin. Oynadığı oyun, izlediği film, okuduğu kitap kendisine ve çevresine bir şeyler katsın. Ot olmasın AMK ot!

İlk dönem kripto para çıkaran kişilerin teliflere iyi bakmadığını tahmin etmek zor olmamalı. Bu felsefeyi araştırın okuyun. Direkt haginin dediği gibi hirsizsiniz demeyin.

Bunun yanında anasını silmeyin lan ortamın. Adam 5000000 gblik film arşivi yapmış. Niye yaptın dalyarak diye sorunca "he belki izlerim. " diyor. Ulan yam yam. Telif yasakları sonucu internete gelecek sansurlerden ben sorumlu değilim. Uzun uzun tartışılacak konular ama sizler küfür ederek tek bir bakış açısıyla ortalığın içine ediyorsunuz. Kişisel cekismelerinizi bir kenara bırakın. Bu konularla ilgili daha da yazmıyorum. Özel mesaj ile  bana ulaşabilirsiniz. Forum çok canımı sıkmaya başladı. Rus forumunda takilacagim.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: