Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:41:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC MAXİMİLİSTLERİNİN YAPTIĞI HATA !!!  (Read 184 times)
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
April 10, 2020, 06:10:43 PM

BTC MAXİMİLİSTLERİNİN YAPTIĞI HATA!

Btc maximilistleri, yani ilk btc kazanlar, bitcoine ilk yatırım yapanlar, 10 dolarken bitcoin alanlar, ilk bitcoin madencileri, çok güveniyorlar bitcoine, ancak atladıkları bir nokta var.

Çalışmayan ekosistem ekosistem değildir.

Çoğu bitcoin maximilistinde gördüğüm şey şu, çoğu altcoinlerin hepsine scam gözüyle bakıyor, altcoinlerin hiçbirisine güvenmiyorlar, takım tutar gibi btc taraftarlığı yapıyorlar. Ancak atladıkları bir nokta var, altcoinler olmadan bitcoin bir değer deposu olamaz, bitcoinin değerini belirleyen altcoinlerin varlığı ve kullanılabilirliğidir. Bitcoini bitcoin yapan Ethereum’dur. Bitcoinin bir para birimi olamayacağını artık 5 yaşındaki çocuk bile biliyor, 21 milyon supply olan bir şey populasyon hesaba katıldığında para birimi olamaz. Likidite için o miktar yetmez. Doğal olarak bitcoinin önündeki tek çıkış yolu değer deposu olabilmektir ve bununda yolu altcoinlerden geçer.

ancak görüyoruz ki bütün borsalar bitcoini unutmuş durumda, altcoinlerde öncelikle usd pair açıyorlar, btc pairler kimsenin umurunda değil. Bunun nedenlerinden biri de bitcoin likiditasyonudur.

bu likiditeyi sağlayacak olan da bitcoin maximilistleridir. Ancak bitcoin maximilistleri çok büyük bir yanılgıya düşerek, bitcoinin tek başına hayatta kalabileceğini sanarak altcoinlerin hepsine scam gözüyle bakıyorlar ve bitcoin kaybedeceğiz diye altcoin projelerine yatırım yapmıyorlar. Bu da kripto ekosisteminde likiditasyon sorunu yaşatıyor ve borsalar bu likidite sorununu çözebilmek için usd pairlerini açıyorlar btc yi bir kenara itiyorlar. Yani kısaca borsalar bitcoin maximilistlerine siz çok sevgili bitcoinlerinizi piyasaya sürmezseniz bizde usd kullanırız diyorlar.

sonuç olarak bitcoin fiyatları sürekli bir düşüş döngüsüne giriyor ve bitcoin para birimi olma şansını kaybettiği gibi değer deposu olma şansınıda kaybetmek üzere.

bitcoin maximilistlerinin yaptığı bu büyük hata kripto dünyasınında sonunu getirebilir. Elinde 50 bin bitcoin olan bir btc balinası btc kaybetme korkusu ile hiçbir altcoine yatırım yapmazsa elindeki bitcoinlerin değeri de giderek düşmeye başlar ki düşüyor.

bitcoin cüzdanlarına bakıldığında bitcoinin 250 dolardan 20 bin dolara olan yolculuğunda bile hiç yerinde kıpırdamayan btc ler var, ve hatta 20 bin dolardan düşerken bile bu btc ler yerinde kıpırdamadı. Bu btc sahiplerinin amacı nedir ?

bu davranış biçimi uzun vade de kriptonun sonun getirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Ekosistemler kendi içinde dönebildiği sürece yaşarlar. Bitcoin 250 dolardan 20 bin dolara giderken hiç ellemezsen o btc leri, piyasaya sürmezsen, değişik alt projelere yatırım yapmazsan, 20 bin doları tekrar görmen imkansızlaşır.

Şöyle düşünün, tekstil sektöründe bir fabrikanız var ve kışlık giysi yapıyorsunuz, kış geldiğinde satışlarınız artıyor ancak dünyada global ısınma var ve kış mevsimi giderek kısalıyor, sizde beim fabrikam var nasılsa sağlam üretim yapıyorum diyorsunuz ancak kış zamanı azalıp yaz zamanı arttığı için insanlar yazlık kıyafet alacağından kaynaklı sizin fabrikanız artık üretim maliyetlerini karşılayamaz duruma gelir ve batarsınız, eğerki yazlık kıyafetler üreten ekipmanlara yatırıp yapıp fabrikanızı büyütmezseniz.

bitcoin maximilistlerinin yaptığı en büyük hata bu, çok güveniyorlar bitcoin fabrikalarına, öyle güveniyorlar ki bitcoin dışında her şeyin scam olduğunu düşünüyorlar.

bitcoin ve altcoinler total bir ekosistem oluşturur. İyisi ile kötüsü ile ne olursa olsun ekosisteme zarar vermemek adına altcoinlere scam diyemez ana akım bitcoin maximilistleri ve bazen zararıda göze alarak sadece eldeki bitcoinlerinin değerlerini korması için o scam dedikleri altcoinlere yatırım yapmak zorundalar, ve beklide o yatırdıkları btc ler o altcoinlerde batmalı.

bu bahsettiğim olay platform coinlerinin balinaları içinde geçerli.

örneğin etheryum , waves gibi platformların balinalar ve maximilistleri platform altında çıkan projelere scam olsun yada olmasın az yada çok bir yatırım yapmaları gerekiyor. Aksi halde platformda likidite sorunu olur, platformun ekosistemi çalışamaz.

örneği açacak olursak, waves platform altında çıkan bir projeye normal kullanıcılardan ve yeni gelecek kullanıcılardan daha çok waves balinalarının sahip çıkması ve desteklemesi gerekir, çünkü platform altında ne kadar fazla proje olursa ve o projelerden ne kadarı başarılı olursa o platform balinasının elindeki coinler o kadar fazla değerlenir.

bu mantık hatasını etheryum ve waves gibi platform balinalarının yapması bir yere kadar normal karşılanabilirken btc balinalarının bu kadar basit bir hata yaparak kendi bindikleri dalı kesercesine altcoinlerin eriyip gitmesini izlemeleri ve market likiditasyonunu dolara bırakmaları krıpto adına oldukça üzücü. Hali hazırda kripto dünyasında çoğu eski kullanıcı ve yeni kullanıcıların hemen hemen hepsi altcoin/btc pairlerine bakmaktan vazgeçmiş durumdalar. Kimsenin umurunda değil btc grafikleri ve altcoinlerin btc karşısındaki performansları. Çoğu kişi fiat para birimlerine göre hareket etmeye başladı ve bu kripto dünyası için oldukça tehlikeli bir durum.

btc maximilistleri bu hatalarına devam ettiği sürece borsalar likidite sorunlarını çözmek için daha fazla stabil coin çıkartacaklar, daha fazla fiat para biriminde pair açacaklar, ve en sonunda krıpto borsalarında btc decoupe olacak, yani altcoin/btc pairleri ortadan kalkacak ve altcoin/usd pairleri tek geçerli ve hacimli pair çifti olacak, ve btc de kullanılmadığı için giderek değer kaybetmeye devam edecek.

umarım btc madencileri ve maximilistleri 3-5 bitcoin kaybederim korkusu ile yaptıkları bu hatayı fark ederler.
1715546517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715546517
Reply with quote  #2

1715546517
Report to moderator
1715546517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715546517
Reply with quote  #2

1715546517
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 10, 2020, 06:36:38 PM

BTC'lerin piyasalara aktığı en son zaman dilimi 2017 idi
ondan sonra da btc falan kalmadı ortada, herkes tether'e geçti, bu içe doğru büzülme bir yerde patlayacak çünkü piyasa büyümek istiyor
Vitalik "tepeden 100k sattım" diyor, harıl harıl ethereum alıyor insanlar
Justin "Tron shitcoindir" diyor https://bitcointalk.org/index.php?topic=5224618.msg53826479#msg53826479 sonuç gene aynı

Aslında bu bir terazi ya da tahterevalli gibi düşünülebilir
usd pairler arttıkça btc de artacaktır
btc arttıkça altcoinler de artacaktır
altcoinler arttıkça usd pairler de artacaktır

ben de tethere gıcık olurdum ama piyasada değer ifade eden herşey piyasaya katkı sağlar diye düşünüyorum
su akar yolunu bulur

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 10, 2020, 06:41:10 PM

ondan sonra da btc falan kalmadı ortada, herkes tether'e geçti, bu içe doğru büzülme bir yerde patlayacak çünkü piyasa büyümek istiyor
Justin "Tron shitcoindir" diyor https://bitcointalk.org/index.php?topic=5224618.msg53826479#msg53826479 sonuç gene aynı

ben de tethere gıcık olurdum ama piyasada değer ifade eden herşey piyasaya katkı sağlar diye düşünüyorum
su akar yolunu bulur

tekrar oku yanlış anlamışsın Smiley btc nin kullanımı için bir ihtiyaç kalmaz usd pairler artarsa, ne yapacak insanlar btc alıp Cheesy

oh oh ne guzel tum market çöküyor, altın toplayalım, demekten farkı yok onun Cheesy

tüm market çökerse topladığın altınları nabacan Cheesy kırıp kırıp yersin artık
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 10, 2020, 06:48:26 PM

su akar yolunu bulur

tekrar oku yanlış anlamışsın Smiley btc nin kullanımı için bir ihtiyaç kalmaz usd pairler artarsa, ne yapacak insanlar btc alıp Cheesy

oh oh ne guzel tum market çöküyor, altın toplayalım, demekten farkı yok onun Cheesy

dediğin gibi BTC gerçek bir değer deposu olursa btc pairler kalkar, ota boka btc pair açılmaz belki BİST30 gibi bir ayrım yapılır. En değerli olanlar dışında BTC işlem yapılmaz ama yine isteyen kullanır-gönderir. BTC burada marketin temel yapı taşı işlevi görür

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 10, 2020, 06:50:19 PM

su akar yolunu bulur

dediğin gibi BTC gerçek bir değer deposu olursa btc pairler kalkar, ota boka btc pair açılmaz belki BİST30 gibi bir ayrım yapılır. En değerli olanlar dışında BTC işlem yapılmaz ama yine isteyen kullanır-gönderir. BTC burada marketin temel yapı taşı işlevi görür

işte o dediğin şey olabilmesi için değer deposu olması lazım, onun içinde öncelikli değerini koruyabilmesi lazım, mevcut durumda doların altcoini olmuş yada hızla oluyor btc,
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 10, 2020, 08:47:00 PM

Geleceğe bakarak yaptığın yorumlara saygı duyuyorum. Kendine göre bir düşüncen ve mantığın var buna da eyvallah. Fakat tarih senin söylediklerinin tersini söylüyor. Bitcoin tam da maksimalist yaklaşılması gereken bir şey olarak duruyor karşımızda. Çünkü BTC ne zaman güven kaybı yaşasa, altcoin'ler kat ve kat fazlasını yaşıyor. Bitcoin fiyatı %10 düştüğünde, sözde dediğinize göre değerini sağlayan altcoinler %10-%30 arası kaybediyor ortalamada. Kimse Ethereum'un büyüklüğünü yadsımaz zaten ama patron her zaman belli.
İlk sıralarda olmasının yanı sıra, büyüklükte yapıyor Bitcoin piyasaya. Bugün kripto market birden yok olsa haberlerde duyacağımız altcoin'ler patladı değil. Bitcoin öldü olacaktır. Çünkü piyasanın temsil olayı halen Bitcoin'de!

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 10, 2020, 09:33:50 PM

Bitcoin maximalistleri doğru olanı yapıyor. Alternatif kripto paraların bir ikisi hariç tamamı IQ testidir, gerçek hayatta bir gelir döngüsü bulunmaz, blokzincirine ihtiyaç olmayan hantal projelerdir, çoğu token hisse görevi görür ancak gerçekte hisse değildir. Bir ikisi hariç tamamı dolandırıcılıktır. Ben bu foruma üye olduktan yıllar sonra Satoshi’nin neden küresel finans sistemine karşı çıktığını anladım. Bu alternatif kripto paralar bunu anlayamayanların oyun alanıdır, başka bir şey değil.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 10, 2020, 09:36:48 PM

Geleceğe bakarak yaptığın yorumlara saygı duyuyorum. Kendine göre bir düşüncen ve mantığın var buna da eyvallah. Fakat tarih senin söylediklerinin tersini söylüyor. Bitcoin tam da maksimalist yaklaşılması gereken bir şey olarak duruyor karşımızda. Çünkü BTC ne zaman güven kaybı yaşasa, altcoin'ler kat ve kat fazlasını yaşıyor. Bitcoin fiyatı %10 düştüğünde, sözde dediğinize göre değerini sağlayan altcoinler %10-%30 arası kaybediyor ortalamada. Kimse Ethereum'un büyüklüğünü yadsımaz zaten ama patron her zaman belli.
İlk sıralarda olmasının yanı sıra, büyüklükte yapıyor Bitcoin piyasaya. Bugün kripto market birden yok olsa haberlerde duyacağımız altcoin'ler patladı değil. Bitcoin öldü olacaktır. Çünkü piyasanın temsil olayı halen Bitcoin'de!

sende tekrar oku Smiley

yazıda o bitcoin ilk sırada olayı değişebilir diyorum zaten, bitcoin düşerken altlar tabiki daha fazla düşecek aslolan bitcoin miktarını arttırmaktı, ama son döneme bak, altlar düşemiyor ama bitcoini hala düşürmeye çalışıyorlar yada hali hazırda zaten sıfırlanacağı için paso satılıyor almak isteyenlere, en sonunda sıfırlayacaklar, altlar kendi yoluna bakacak usd pairlerden, btc de güzel bir deneydi diyecekler buralardan alanların elinde patlayacak, bakınız bitcoin cash patladı patlayacak,

https://twitter.com/_ErkanOz/status/1248623920439152651?s=20

erken öz anlatmış bcash in durumunu Smiley
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 10, 2020, 09:38:48 PM

Bitcoin maximalistleri doğru olanı yapıyor. Alternatif kripto paraların bir ikisi hariç tamamı IQ testidir, gerçek hayatta bir gelir döngüsü bulunmaz, blokzincirine ihtiyaç olmayan hantal projelerdir, çoğu token hisse görevi görür ancak gerçekte hisse değildir. Bir ikisi hariç tamamı dolandırıcılıktır. Ben bu foruma üye olduktan yıllar sonra Satoshi’nin neden küresel finans sistemine karşı çıktığını anladım. Bu alternatif kripto paralar bunu anlayamayanların oyun alanıdır, başka bir şey değil.

btc yi btc eden etheryumdur ve bıtcoın maxılerı etheryuma bıle scam gozuyle bakıyor Smiley
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
April 10, 2020, 09:42:34 PM

btc yi btc eden etheryumdur ve bıtcoın maxılerı etheryuma bıle scam gozuyle bakıyor Smiley

Bitcoin’i Bitcoin eden küresel finans sisteminin adaletsizliği, eşitsizliği ve de sadece belli bir kesime hizmet edişidir üstad.. Her bir Bitcoin’in “iş gücü” karşiliği vardir ve dolar gibi yoktan basılmamıştır. Ethereum denilen abimizi de sevdiğim bir kişiliktir ancak kendisi bir metrestir, arada sırada Bitcoin’i aldatmak için kullanirsin ve keyiflere meze olur o kadar. Bitcoin bambaşka bir alan, Ethereum ayri.. Rakip sayilmazlar ama diğer altlarin hiçbir ederi yok.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 10, 2020, 09:48:32 PM

Bitcoin’i Bitcoin eden küresel finans sisteminin adaletsizliği, eşitsizliği ve de sadece belli bir kesime hizmet edişidir üstad.. Her bir Bitcoin’in “iş gücü” karşiliği vardir ve dolar gibi yoktan basılmamıştır. Ethereum denilen abimizi de sevdiğim bir kişiliktir ancak kendisi bir metrestir, arada sırada Bitcoin’i aldatmak için kullanirsin kisacası keyfine meze olur o kadar. Bitcoin bambaşka bir alan, Ethereum ayri.. Rakip sayilmazlar ama diğer altlarin hiçbir ederi yok.

işte yazıda da bahsettıgım düşünce tarzı senınkı,

tüm altcoinler batarken btc nin çıkabileceğini düşünüyorsun, btc 20k yaptıysa geçmişte altcoinler 100x 1000x yaptı diye yaptı göremiyorsun bunu, yazıda da belirttiğim gibi iyisi vardır kötüsü vardır, 5 tane çürük yumurta var diye bütün sepete çürük muamelesi yapılmaz ki btc maxileri bunu yapıyor gördüğüm kadarı ile, altın holderları gibiler aslında, tüm eko sistem çökerken altın toplayan adam global çapta ekonomi bittiğinde o metallerin bir işe yarayacağını sanıyor Smiley en nihayetinde altın bir metal parçası yenilmez yutulmaz unutmayın, bitcoinde sıradan bir bılgısayar kodu, bugun vardır kullanıldıgı ıcın, yarın yoktur, ve bitcoinin birincil kullanım alanı değer deposu olmasıdır, ve o değeri oluşturan altcoinlerdir,

elbette madenci cihazları asıl btc değerini oluşturur ancak o madenci cihazlarına yatırım yapılmasının sebebi bitcoinin özellikle altcoinler için değer deposu olma potansiyelidir, bu ortadan kalkarsa o cihazların açık kalması içinde bir sebeb kalmaz, bekleyip göreceğiz,
myfranco
Full Member

Activity: 361
Merit: 101

View Profile
April 10, 2020, 09:59:38 PM

Bitcoin’i Bitcoin eden küresel finans sisteminin adaletsizliği, eşitsizliği ve de sadece belli bir kesime hizmet edişidir üstad.. Her bir Bitcoin’in “iş gücü” karşiliği vardir ve dolar gibi yoktan basılmamıştır. Ethereum denilen abimizi de sevdiğim bir kişiliktir ancak kendisi bir metrestir, arada sırada Bitcoin’i aldatmak için kullanirsin ve keyiflere meze olur o kadar. Bitcoin bambaşka bir alan, Ethereum ayri.. Rakip sayilmazlar ama diğer altlarin hiçbir ederi yok.
Bence konuyu hiç anlamamışsın arkadaşım. Halen BTC şundan bundan çıktı diyorsun. Onları zaten biliyoruz. Olaya trade veya hodl mantığıyla bakman yanlış. Burada değerden bahsediliyor, fiyattan değil. Şu anda Kripto dünyasında çok katı bir Kapitalizm var. Bununla bir yere tepeyi(BTC) beslersin. Bir yerden sonra besleyemezsin. Balinaların devreye girmesi gereken nokta bu. Markete canlılık getirmeleri lazım. Al BTC'yi yıllarca tut, hiç bir şey yapma. Öyle olmaz işte.
myfranco
Full Member

View Profile
April 10, 2020, 10:02:27 PM

İşte bak fiyat tabanlı bakıyorsun olaya. Burada bahsedilen değer mevzusu.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
April 10, 2020, 10:06:27 PM

Bence konuyu hiç anlamamışsın arkadaşım. Halen BTC şundan bundan çıktı diyorsun. Onları zaten biliyoruz. Olaya trade veya hodl mantığıyla bakman yanlış. Burada değerden bahsediliyor, fiyattan değil. Şu anda Kripto dünyasında çok katı bir Kapitalizm var. Bununla bir yere tepeyi(BTC) beslersin. Bir yerden sonra besleyemezsin. Balinaların devreye girmesi gereken nokta bu. Markete canlılık getirmeleri lazım. Al BTC'yi yıllarca tut, hiç bir şey yapma. Öyle olmaz işte.

Evet bir tepe var çünkü birileri Bitcoin toplarken, alternatif kripto paralarda batmayı tercih ettiniz. Biz burada maddi bir değer tartişması yapmıyoruz. Alternatif kripto paraların gerçek hayatta değeri 0’dır. Ortada bir iş yoktur.
myfranco
Full Member

View Profile
April 11, 2020, 01:12:44 AM

Evet bir tepe var çünkü birileri Bitcoin toplarken, alternatif kripto paralarda batmayı tercih ettiniz. Biz burada maddi bir değer tartişması yapmıyoruz. Alternatif kripto paraların gerçek hayatta değeri 0’dır. Ortada bir iş yoktur.
Anlamamaya çalışmak bu olsa gerek. Halen fiyat konuşuyorsun. Bir de şu gerçek hayatta "Değeri sıfır" tezi var ya, Ortaçağın Engizisyon mahkemelerini çağrıştırıyor. Ortada bir iş yok ne demek? Ethereum bir iş yapmadı mı? XRP yapmadı mı? Waves, Vechain bir Icon iş yapmadı mı? Kaç kişilik ekiplerle çalışıyor bu adamlar. Ayrıca kimse git altcoin al demiyor. Sen kripto paralara ekosistem olarak bakmazsan, tek BTC olsa bile gider diye düşünürsen, yanılırsın. 50-100K BTCsi olan adam cüzdana hiç dokunmazsa, hiç sesi çıkmazsa, gün gelir BTC de sıfır olur. Hisselerin büyük çoğunluğu hareketsiz duruyorsa, bitirirler güzelce. Değer-Fiyat ilişkisinden bahsedeceğim ancak yine altcoinler sıfır diyeceksin.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 11, 2020, 02:35:20 AM

Anlamamaya çalışmak bu olsa gerek. Halen fiyat konuşuyorsun. Bir de şu gerçek hayatta "Değeri sıfır" tezi var ya, Ortaçağın Engizisyon mahkemelerini çağrıştırıyor. Ortada bir iş yok ne demek? Ethereum bir iş yapmadı mı? XRP yapmadı mı? Waves, Vechain bir Icon iş yapmadı mı? Kaç kişilik ekiplerle çalışıyor bu adamlar. Ayrıca kimse git altcoin al demiyor. Sen kripto paralara ekosistem olarak bakmazsan, tek BTC olsa bile gider diye düşünürsen, yanılırsın. 50-100K BTCsi olan adam cüzdana hiç dokunmazsa, hiç sesi çıkmazsa, gün gelir BTC de sıfır olur. Hisselerin büyük çoğunluğu hareketsiz duruyorsa, bitirirler güzelce. Değer-Fiyat ilişkisinden bahsedeceğim ancak yine altcoinler sıfır diyeceksin.

beyaz adam altının yenmeyen birşey olduğunu anladığında çok geç olacak
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
April 11, 2020, 02:57:11 AM

~

Ortada bir iş yok diyorsam, yoktur.
Bol şans.
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 11, 2020, 01:33:23 PM

~

Ortada bir iş yok diyorsam, yoktur.
Bol şans.

tamam efenim,
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 11, 2020, 02:08:06 PM

Dönem dönem fikirlerim değişiyor bu konuda.  Fakat şuan altcoinlerden yana olumluyum. %99'u çöp olması tamamının çöp olduğu anlamına gelmiyor.
Silikon vadisinde ortalama 30 yatırımdan 29'u başarısız oluyor. Burada 100 tanesinden 99'u patlayacak.

İşe yarar bir ekosistem kuran token neden değer kazanmasın.
Kripto dünyasında işe yarar ekosistemin kurulamamasının sebebi kullanıcı sayısının az olması - insanların projelere ilgi duymamasından kaynakanıyor.
Öğrenme süreçleride çok uzun bunların kısaltılması gerekiyor. Minumum tıklama ile sistemler kullanılabilir hale gelmeli.
Ve bir diğer problem güvenlik. Bu dünya herkese göre değil. Herkese göre olacak bir hale gelmeli.

Korona sonrası devletlerin çıkaracağı digital paralar + digital kimliklerle beraber, bugün temeli atılan bazı projelerinde zamanla ilgi görebileceğini düşünüyorum. Öncesine olacak iş değil. Smiley

Pages: [1]
  Print  

Jump to: