Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:53:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında yine 31 ilde iki gün sokağa çıkmak yasak  (Read 562 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
April 10, 2020, 07:03:20 PM
Last edit: April 20, 2020, 04:52:16 PM by mandown

Son dakika: 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

https://www.mynet.com/son-dakika-4-gunluk-sokaga-cikma-yasagi-mi-ilan-edilecek-cumhurbaskani-erdogan-dan-onemli-aciklamalar-110106499750

Bu gece saat 24:00 ile 12 Nisan 2020 tarihine kadar saat 24:00 arasında büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı.
Kaynak Yeniçağ: 31 ilde iki gün sokağa çıkmak yasak

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/31-ile-sokaga-cikma-yasagi-274749h.htm

- 10.04.2020 tarihi saat 24:00'den 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında aşağıda belirtilecek istisnalar hariç olmak üzere Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanacaktır.

2- AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR
a) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,
b) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,
c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,
d) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)
e) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,
f) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)
g) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri,
h) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri,

3- İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN VATANDAŞLAR
a- Bu genelgenin (2) numaralı başlığında yer alan “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,
b- TBMM çalışanları,
c- Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,
d- Acil çağrı merkezler çalışanları,
e- Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
f- Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar,
g- Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar,
h- Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar,
i- Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları,
j- PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları,
k- Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan
l- Bozulma riski bulunan tarım ve hayvancılık ürünlerinin hasatında çalışacaklar,
m- Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar,
n- Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar,

Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşların evlerinde kalması esastır.

Daha önceki Genelgeler kapsamında düzenlenmiş olan (sağlık ve cenaze için verilen hariç) seyahat izin belgeleri (yola çıkmış olanlar hariç) Pazartesi günü geçerli olacaktır.

Yukarıda belirtilen tedbirlere ilişkin Valiler/Kaymakamlar tarafından ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda;

Kaynak: https://www.yerelingundemi.com/gundem/9657/sokaga-cikma-yasaginin-detaylari-belli-oldu?utm_source=share-twitter

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 10, 2020, 07:11:37 PM

Olması gereken, ısrarla geç kalınan.. Ekonomiyi kurtaralım diye iş yerlerini kapatıp sokağa çıkma yasağı ilan edemiyorlar ama daha çok batırıyorlar. 1 ayda çözülebilecek problem aylara yayılıyor. Bu esnada zaten sürecin kendisinden dolayı kapalı olmak zorunda kalan iş yerlerini belki 4-5 aylık kapalı kalma riskine sokup iflasa sürüklüyorlar. Hakkımızda hayırlısı olsun.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 10, 2020, 07:24:23 PM

çarşı izinler iptal arkadaşlar:))

işin kötü tarafı yarın çok önemli bir işim vardı. tam da o yarım saatlik işimi halledip 5 günlük sigara stoğu yapmayı planlıyordum ama yine şamar oğlanına döndük. şaka bir yana iyi oldu. keşke sadece çarşı izni olarak değil de uzun dönemli yapılsa şu  yasaklar.
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
April 10, 2020, 07:26:16 PM

fırın önlerı markert önleri ana baba gunu vırus zaten bu 2 saaatte gene bulastı. bu 2 gunun hıc bır onemı kalmadı tebrık ederız halkımızı
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 10, 2020, 07:33:24 PM
Last edit: April 10, 2020, 07:58:03 PM by PHI1618

Çok geç kalındı çok. Bu kararı verebilecek ekonomik gücümüz zaten yoktu ama sonunda 2 günle sınırlandırarak yapmak zorunda kalındı.
Haftasonu millet sıcağı görünce pikniğe mangala akacaktı bunu engellemek için bile doğru adımdı aslında bu. Haftasonu bu işin detaylarını izinlerini açıklayıp 2 haftaya uzatırlar umarım.
E-devlete izin başvurusu yapılır, yoğunluğa göre sana sıra verir, şu gün 1 saat vaktin var git al gel alacağını şeklinde. Marketler kasaplar manav vs açık kalır. Dışarı çıkmak için e-devletten izin belgesi almak zorunlu olur, telefondan pdf görüntüsü veya çıktıyı gösteren çıkabilir.
2-3 hafta bile yapılması lazım artık bu işin. Yoksa yolun sonu iyi görünmüyor.

Onlemler alndiktan 14 gun sonrasi 12 nisana denk geliyormus
 O yuzden de onlemlerin ise yarayip yaramadigi bu son 2 gun ortaya cikacak
Eger dusme olmazsa muhtemelen tamamen yasaklayabilirler

Bir arkadaş yazmış, ne kadar doğru bilmiyorum ama mantıklı geldi. Pazartesi uzatılabilir. Uzatılmazsa ilk çıkabildiğiniz zaman en az 1 hafta yetecek kuru bakliyat, bozulmayacak ürün almaya gayret edin.

Ayrıca twitter şu an kaynıyor. Herkes marketlere fırınlara akın etmiş. Resmen  korona herkese ulaşsın diye bu saatte açıklayıp panik ortamı yarattılar sanırım...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Captainowl
Full Member

Activity: 266
Merit: 106

View Profile
April 10, 2020, 07:54:45 PM

Kusura bakmayın ama e be amına koyduklarım bu haber bu saatte mi açıklanır ekmek almaya çıktım etraf post apokaliptik dizi seti her yer kalabalık marketlerde sosyal mesafe siklenmiyor dipdibe herkes fırınlarda ekmek kalmamış marketler yağmalanmış devlet muz devleti sanki sike sürülcek akıl zerreciği yok bu kadar plansız programsız iş mi yapılır.

İşin garip yanı firmalara önceden haber verilmiş abimin firması abime izin belgesi çıkarmış bu gün içerisinde ama halkın haberi yok eheey amına koyim kamera şakası resmen
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 10, 2020, 08:01:47 PM

ulan camdan bakıyorum millet yumurta, süt vs almış. ulan 2 gün de yoğurt yeme lan yoğurt! internette paylaşılan fotoğraflara, videolara bakıyorum da 3 haftadır insanların uğraştığı titizliği yarım saatte sikip atmışız. ben şimdi ekmek sırasında coronavirüsü kapan birisinden pazartesi hastalık kapacağım belki.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 10, 2020, 08:02:39 PM

ulan camdan bakıyorum millet yumurta, süt vs almış. ulan 2 gün de yoğurt yeme lan yoğurt! internette paylaşılan fotoğraflara, videolara bakıyorum da 3 haftadır insanların uğraştığı titizliği yarım saatte sikip atmışız. ben şimdi ekmek sırasında coronavirüsü kapan birisinden pazartesi hastalık kapacağım belki.
Twitter kaynıyor. Küçük bakkal market vs 1 aylık satış yapar 2 saatte. Herkes koronayla tanışır böylelikle...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 10, 2020, 08:08:29 PM

Şimdi marketten geliyorum. Acayip bir kuyruk vardı etrafta. Neyse ki kuytu köşelerden bir market buldum da sıra beklemeden birkaç paket sigarayla meşrubat alabildim.
Millet merkezi olan yerlere hücum etmiş; poşetleri doldurmuşlar :) Alem bir ülkeyiz valla (diye düşünürken...), sokak yasağının uzatılma ihtimali geldi birden aklıma!
Ben millete gülerken, kendim tedbirsiz yakalanmış olmayayım! Tek sıkıntı ekmek bulamamak oldu. Fırınlar açık olacakmış ama nasıl bir dağıtım yapılacak bakalım göreceğiz...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
April 10, 2020, 08:14:00 PM

ağşamın serinliğinde markete gittik
ırrahaatçana alişveriş yapıp geldik eve ki 1 saat sonra yasak duyurusu geldi Smiley
zamanlama diye buna derim

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 10, 2020, 08:31:38 PM

ırrahaatçana alişveriş yapıp geldik eve ki 1 saat sonra yasak duyurusu geldi Smiley

Hayır yani böyükkk yerlerde tanıdıkların varda sana haber geliyorsa sende bunu bize söylemediysen eğer gerçekten ayıp ettin. Bak @gospodin sigara olayını falan çözecekmiş bugün adamın sigarası yok galiba. @gospodin sen diyorsun bu duruma?
wolwoo
Legendary
*

View Profile
April 10, 2020, 08:44:47 PM

Hayır yani böyükkk yerlerde tanıdıkların varda sana haber geliyorsa sende bunu bize söylemediysen eğer gerçekten ayıp ettin. Bak @gospodin sigara olayını falan çözecekmiş bugün adamın sigarası yok galiba. @gospodin sen diyorsun bu duruma?
2 karton aldıydım, 1 kartona yakın da evde vardı, yeter şimdilik, olmadı izmaritleri kemiririz Cheesy gospi yakın olsa balkondan balkona falan atardım  Wink
tanıdığım yok ama içime mi doğmuş anlamadım, sağlam market alışverişi yaptık Smiley

mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
April 10, 2020, 08:46:24 PM

şu 2 günlük sokağa çıkma yasağını sadece 2 saat önce yapmanın mantıklı bir açıklamasını bilen varmıdır? çok merak ediyorum neden sadece 2 saat kala açıklıyorlar sokaklarda kıyamet kopmak üzere. bu gece hırsızlık bile olacaktır. bu ne saçma iş resmen sims oyununda oyun içi karakteriz alüminyum

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 10, 2020, 08:49:44 PM

2 karton aldıydım, 1 kartona yakın da evde vardı, yeter şimdilik, olmadı izmaritleri kemiririz Cheesy gospi yakın olsa balkondan balkona falan atardım  Wink
tanıdığım yok ama içime mi doğmuş anlamadım, sağlam market alışverişi yaptık Smiley

Biterse haber et benim buharlıdan yollayayım Wink yarım litre demlenmekte olan, 1 litre kadarda yapım için malzeme var buzdolabında savaş çıksa 1 sene kemiksiz giderim var.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
lossnet
Legendary
*

View Profile
April 10, 2020, 08:54:36 PM

Bu günlerin filmi çekilecek ileride diye düşünüyordum hep. Fakat bir filmin içinde yaşıyor gibiyiz zaten aylardır. Depremdi, virüstü, çığ felaketiydi, savaştı derken... Ölmeyenler için de sırada meteor varmış diyorlar Cheesy Bundan 5 sene sonra hayatta kalmış olanlar, büyük bir mücadeleden çıkmış olacaklar sanırım! O vakit herkes kendini şanslı görebilir...
wolwoo
Legendary
*

View Profile
April 10, 2020, 08:57:24 PM

Biterse haber et benim buharlıdan yollayayım Wink yarım litre demlenmekte olan, 1 litre kadarda yapım için malzeme var buzdolabında savaş çıksa 1 sene kemiksiz giderim var.

abi siz sanayi devrimine geçmişiniz, kimyasal bizi bozar ne o öyle breaking bad gibi "yoo"",
biz geleneksel tarım toplumuyuz halen Smiley

Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 10, 2020, 09:15:07 PM

Bu günlerin filmi çekilecek ileride diye düşünüyordum hep. Fakat bir filmin içinde yaşıyor gibiyiz zaten aylardır. Depremdi, virüstü, çığ felaketiydi, savaştı derken... Ölmeyenler için de sırada meteor varmış diyorlar Cheesy Bundan 5 sene sonra hayatta kalmış olanlar, büyük bir mücadeleden çıkmış olacaklar sanırım! O vakit herkes kendini şanslı görebilir...

İnterstellar'ın farklı bir versiyonunda gibiyiz filmi bir kaç kere izledim oradaki replikler aklıma geliyor.

“Çocukken, her gün yeni bir şey yapıyormuşuz gibi geliyordu. Mesela bir alet, bir fikir bulunurdu. Her gün, yılbaşı gibiydi. Ama 6 milyar insan. Bir hayal etmeye çalışsana. Ve herkes, hepsine sahip olmaya çalıştı.”

Dünyanın bize ait olduğuna dair sarsılmaz bir düşünceye kapılmışsınız.

Bu dünya bir hazine fakat bir süredir bize ayrılmamızı söylüyor.

Yani günlerdir evdeyim forumdaki aktifliğimden de belli oluyordur. Hala sanki bir rüyadaymışız gibi hissediyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
lossnet
Legendary
*

View Profile
April 10, 2020, 09:24:20 PM

İnterstellar'ın farklı bir versiyonunda gibiyiz filmi bir kaç kere izledim oradaki replikler aklıma geliyor.

“Çocukken, her gün yeni bir şey yapıyormuşuz gibi geliyordu. Mesela bir alet, bir fikir bulunurdu. Her gün, yılbaşı gibiydi. Ama 6 milyar insan. Bir hayal etmeye çalışsana. Ve herkes, hepsine sahip olmaya çalıştı.”

Dünyanın bize ait olduğuna dair sarsılmaz bir düşünceye kapılmışsınız.

Bu dünya bir hazine fakat bir süredir bize ayrılmamızı söylüyor.

Yani günlerdir evdeyim forumdaki aktifliğimden de belli oluyordur. Hala sanki bir rüyadaymışız gibi hissediyorum.

İzlemeyeli çok uzun zaman olmuş sanırım. Bu repliklerin hiçbiri aklımda kalmamış ya da dikkat etmemişim :) Bu ara fırsat bulursam tekrar bakıcam Interstellar'a. Uzun da sürüyordu sanırım, 3 saat diye hatırlıyorum. Hazır sokağa çıkma yasağı da varken, iyi bir tercih olabilir. Aktifliğin devam eder inşallah hocam. Zaten kaç kişi kaldık ki şurada. Corona'dan eksilmeden devam edelim ;)
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 10, 2020, 09:29:27 PM

Mevcut virüs bu kadar insanı enfekte etmeye yetecek kadar olmayabilir gibi Virüs hakikaten bu kadar kişi karşısında hazırlıksız yakalandı.. Nasıl bir dünya açıkcası anlam veremiyorum ama bizim türkiye çok tuhaf artı devlette bunun bir uslübü olur en azından öğlen haber ver de millet işini gücünü halletsin...
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
April 11, 2020, 07:55:45 AM

Yani haberden sonra sokaklara bir akın olduğu kesin karar tartışmalara neden olduğu görülüyor , bence marketler açık olsaydı en azından dicem ama bilemiyoruz artık, .Sonuçta insanlar marketlerinde açılmayacagini öğrenince panik katlanarak artti malasef.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: