Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:02:07 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: AVA Social Mining Programı  (Read 374 times)
Fudoaridolu (OP)
Member
**

Activity: 138
Merit: 19

View Profile
April 17, 2020, 03:55:09 PM
Last edit: April 19, 2020, 02:48:56 PM by Fudoaridolu

AVA SOCIAL MINING

Öncelikle AVA projesini bilmeyenler için kısaca AVA'dan  bahsetmek istiyorum.

Blockchain dünyasında uluslararası bir itibara sahip olan Cornell Üniversitesi Profesörü Dr. Emin Gün Sirer, lider geliştiricisi olduğu Avalanche protokolünü kullanacak yeni bir kripto para olan AVA, Platformların Platformu olma iddası ile yakında Blockchain dünyasın'da yerini alacak.

Peki Ava yı diğer kriptoparalar dan ayıran nedir?

Şu anki saniye başına işlem sayısı ile Avalanche protokolünün Visa’yı 4'e katladığını söyledikten sonra aslında rakibin diğer kriptoparalar olmadığını söylememe gerek yok fakat sadece işlem hızı ile değil aynı zaman da platformların platformu olma özelliğine sahip. Bu da AVA platformu üzerinden herhangi birisi tarafından herhangi bir dijital değer yaratılabileceği anlamına geliyor.

Peki gelelim asıl konumuza AVA SOCIAL MINING NEDİR?

AVA HUB ile topluluğumuza katkıda bulunanları ödüllendirmek istiyoruz. Becerilerinize ve yaratıcılığınıza güveniyor ve bize katkıda bulunmak istiyorsanız AVA ailesinin bir parçası olmaktan çekinmeyin.

İlk olarak ödüllerden bahsetmek istiyorum.AVA HUB da kazanabileceğiniz ödüller için herhangi bir sınırlama yok, evet yanlış duymadınız isteğiniz kadar ödül kazanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta topluluğa ne kadar büyük katkıda bulunursanız o kadar büyük ödüller kazanabileceğiniz. Bu bir tweet olabilir, bir makale yazmak, çeviri yapmak veya harhangi bir aklınıza gelen başka şey olabilir.

Platformda ki sıralamanın sizlerin alacağınız ödüllde bir etkisi yok, yani endişe etmeden istediğiniz zaman isteğiniz kadar katkıda bulunarak ödüller kazanabilirsiniz.

Ödül sisteminde ki en iyi özellik

Diğer social mining programlarından farklı olarak ödülleri istediğiniz zaman alabiliyorsunuz. Tur sonunu beklemek gibi bir derdiniz yok yeterli puana ulaştığınız an ödülleri alabilirsiniz.

Diğer social mining lerde olmayan bir özellik olarak ödüllerinizi KYC gerekmeden Amazon gift card olarak alabiliyorsunuz fakat isterseniz Kyc yaparak ödüllerinizi AVA coin olarak alabileceksiniz. Eminin ki bu çözüm Kyc yapmak istemeyen arkadaşlar için çok iyi olacaktır

Ödül puanı hesaplaması için Ava points kullanıyoruz örnek olarak 10000 AVA points = 100 Dolar

Peki bu programa nereden ve nasıl katılacaksınız ?

Programa katılmanız için tek yapmanız gereken community.ava.network de bir üyelik açmanız ve topluluğa katkıda bulunmaya başlamanız
Task lar kısmından aktif olan görevlerimizi görebilirsiniz

Ayrıca yakında herkesin yapabileceği çok daha fazla görev Task kısmına eklenecek.

Çok daha fazlası için AVA Türkiye Telegram kanalına gelip bizlere sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca gene forumda sorduğunuz her şeyi cevaplayacağım

Edit

Kyc gerekmeden de kazandığınız parayı size Gift card olarak verebiliyoruz isterseniz de Kyc yapıp Coin olarak alabilirsiniz.

Önemli linkler

AVA Türkiye Telegram :https://t.me/avaturkce

AVA Telegram : https://t.me/avacoin_official

AVA Website : https://www.avalabs.org/

Twitter : https://twitter.com/avalabsofficial?s=20
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 17, 2020, 09:40:49 PM

Harmony'de falan bu SM işini biraz zorladım. Ama bugüne kadar ki tüm Social Mining'lere göz gezdirdim hiç biri uzun vadeli değil. Çok güzel bir düşünce ama eksik bir yanı var maalesef. Social Mining işinde ilk girenler her zaman çok avantajlı olurken, sonradan giren herkes (ekstra durumlar dışında) zorlanıyor. AVA güzel bir proje aslında desteğimizi de sunmamız lazım çünkü içinde, projenin tam kalbinde bizden birisi var. Başarmalarını canı gönülden istiyorum.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 18, 2020, 09:24:53 AM

KYC gerekiyor mu? kimlik dorğulama yapmayı sevmiyorum.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

View Profile
April 18, 2020, 12:08:30 PM

Social mining çıkış noktasında inovatif bir fikir kabul edilebilir ama uygulamada amacının dışına çıkıyor çünkü işin içinde insan faktörü var. Benim gözlemlediğim kadarıyla gruplaşmalar, çeteleşmeler oluşuyor ve bunlar diğerlerine alan bırakmadan her şeyi sömürme yarışına giriyorlar. Ne kadar iyi niyetle başlatılırsa başlatılsın, bir süre sonra saçma sapan bir hal alıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Fudoaridolu (OP)
Member
**

View Profile
April 18, 2020, 04:18:06 PM
Last edit: April 20, 2020, 11:24:47 PM by Fudoaridolu

Harmony'de falan bu SM işini biraz zorladım. Ama bugüne kadar ki tüm Social Mining'lere göz gezdirdim hiç biri uzun vadeli değil. Çok güzel bir düşünce ama eksik bir yanı var maalesef. Social Mining işinde ilk girenler her zaman çok avantajlı olurken, sonradan giren herkes (ekstra durumlar dışında) zorlanıyor. AVA güzel bir proje aslında desteğimizi de sunmamız lazım çünkü içinde, projenin tam kalbinde bizden birisi var. Başarmalarını canı gönülden istiyorum.

AVA Social mining de sıralamanın hiç bir önemi yok yani önce katılmanız veya sonra katılmanız hiç bir şey değiştirmiyor. Bu sebep le gönül rahatlığıyla istediğiniz zaman katılabilirsiniz programa.

Eğer paranızı Gift card olarak alırsanız Kyc gerekmiyor.

Social mining çıkış noktasında inovatif bir fikir kabul edilebilir ama uygulamada amacının dışına çıkıyor çünkü işin içinde insan faktörü var. Benim gözlemlediğim kadarıyla gruplaşmalar, çeteleşmeler oluşuyor ve bunlar diğerlerine alan bırakmadan her şeyi sömürme yarışına giriyorlar. Ne kadar iyi niyetle başlatılırsa başlatılsın, bir süre sonra saçma sapan bir hal alıyor.

Burada öyle bir durum yok çünkü başkalarının yaptıklarına oy verme gibi bir durum yok.Bu sebeple gruplaşma gibi bir durum olması söz konusu değil.
bobita
Legendary
*

View Profile
April 18, 2020, 04:52:42 PM

Merak ettim ve üye oldum, ve bir an hangi sayfayı açtığımı şaşırdım, Ferrum Social mining sayfasında sandım kendimi.

Ava:

Ferrum:

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 18, 2020, 04:55:24 PM

çünkü hepsi aynı hazır yazılımı kullanıyor Smiley

Fudoaridolu (OP)
Member
**

View Profile
April 18, 2020, 05:41:24 PM

Merak ettim ve üye oldum, ve bir an hangi sayfayı açtığımı şaşırdım, Ferrum Social mining sayfasında sandım kendimi.

Evet çünkü site altyapıları aynı daomaker dan alınıyor ama zaten bunun pek de bir önemi yok sadece bir araç orası. Herhangi gibi başka sorunuz olursa çekinmeden buradan sorabilirsiniz. Şunu temin ederim ki AVA da diğer social miningler'de oluşan problemler yok.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 18, 2020, 05:49:08 PM

Ferrum da biraz denedim bu social mining olayını belli bir yerden sonra bende gitmedi. Özellikle bu task olaylarını beceremiyorum. Dün bir bakayım dedim yine aynı taze olunca vazgeçtim.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 18, 2020, 07:55:50 PM

Son zamanlarda projelerde social mining kullanımı giderek artıyor. Bu iyiye işaret. ICO sonrasında da etkileşime devam edilmesini sağlıyor Eskiden ICO öncesinde bounty düzenlenir ve bittiğinde herkes kendi yoluna giderdi. Social mining bunun önüne geçiyor ve projenin yaşam döngüsünü uzatıp, popülerliğini artıyor. AVA için de faydalı olacaktır elbette. Tek takıldığım nokta KYC istemesi oldu!
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
April 18, 2020, 09:20:03 PM

Aslında temelde aynı olsalar da her projenin kendine göre bir kural olayı var. Ancak gerçekten social mining yapacak kişinin çok vakti olması lazım. Bir de bobita'nın dediği gibi bazen olay "game of thrones"a dönüyor. Süper bir içerik üretip, puan alamazken; adamın birisi bir tane gif yapıp inanılmaz puanlar alabiliyor. Aaaa bir dakika bu forumdaki merit konusuna benzemiyor mu ya Smiley
bobita
Legendary
*

View Profile
April 19, 2020, 12:04:27 PM

Evet çünkü site altyapıları aynı daomaker dan alınıyor ama zaten bunun pek de bir önemi yok sadece bir araç orası. Herhangi gibi başka sorunuz olursa çekinmeden buradan sorabilirsiniz. Şunu temin ederim ki AVA da diğer social miningler'de oluşan problemler yok.
Çalışmayı boklamak için yazmadım zaten ama neler varmış diye merak edip üye oldum ve bir anda neredeyse birebir aynı paneli görünce şaşırdım açıkçası. Ben sosyal madencilik adı verilen çalışmaların uzun ömürlü olmayacağını düşünüyorum ama başarılar dilerim, umarım amaçlarına ulaşırlar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Fudoaridolu (OP)
Member
**

View Profile
April 19, 2020, 02:45:30 PM

Şu an ani bir değişik lik ile Ödül sistemine Kyc olmadan ödül almayıda ekledik artık ödüllerinizi KYC gerekmeden Amazon gift card olarak alabiliyorsunuz fakat isterseniz Kyc yaparak ödüllerinizi AVA coin olarak alabileceksiniz.

Ferrum da biraz denedim bu social mining olayını belli bir yerden sonra bende gitmedi. Özellikle bu task olaylarını beceremiyorum. Dün bir bakayım dedim yine aynı taze olunca vazgeçtim.

Tasklar da çok kısa süre içerisinde büyük değişiklikler olacak herkesin çok rahat anlayabileceği sade bir hale gelecek. En önemliside AVA nın Türkçe telegram kanalına da gelip istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Son zamanlarda projelerde social mining kullanımı giderek artıyor. Bu iyiye işaret. ICO sonrasında da etkileşime devam edilmesini sağlıyor Eskiden ICO öncesinde bounty düzenlenir ve bittiğinde herkes kendi yoluna giderdi. Social mining bunun önüne geçiyor ve projenin yaşam döngüsünü uzatıp, popülerliğini artıyor. AVA için de faydalı olacaktır elbette. Tek takıldığım nokta KYC istemesi oldu!

Şuan dan itibaren Kyc istemeyen ödüllendirme şeklimiz de var. Ödüllerinizi Amazon Gift card olarak alabiliyorsunuz ileride bunun yanına  diğer gift card türlerini de ekleyebiliriz. Fakat Kyc yaparsanız Ödüllerinizi AVA coin olarak da alabilirsiniz
Aslında temelde aynı olsalar da her projenin kendine göre bir kural olayı var. Ancak gerçekten social mining yapacak kişinin çok vakti olması lazım. Bir de bobita'nın dediği gibi bazen olay "game of thrones"a dönüyor. Süper bir içerik üretip, puan alamazken; adamın birisi bir tane gif yapıp inanılmaz puanlar alabiliyor. Aaaa bir dakika bu forumdaki merit konusuna benzemiyor mu ya Smiley

Ava da böyle bir durum olmasını mümkünatı yok bu konu da sizi temin edebilirim. Task lardaki görevlerin puanları genelde sabit bir aralık içerisinde ve Taskları kontrol eden kişilerin böyle bir şey yapma ihtimali sıfır bile değil Smiley Gönül rahatlığı ile topluluğa katkıda bulunup hak ettiğiniz ödülleri alabilirsiniz.
Burada önemli olan nokta sizin bulunduğunuz katkının büyüklüğü misal olarak video editleme konusunda uzman iseniz güzel bir video hazırlayıp yüksek bir ödül kazanabilirsiniz.

Çalışmayı boklamak için yazmadım zaten ama neler varmış diye merak edip üye oldum ve bir anda neredeyse birebir aynı paneli görünce şaşırdım açıkçası. Ben sosyal madencilik adı verilen çalışmaların uzun ömürlü olmayacağını düşünüyorum ama başarılar dilerim, umarım amaçlarına ulaşırlar.

Çok uzun zamandır social mining programlarına katılan biri olarak bu durumun projeden projeye çok değiştiğini söyleyebilirim. bazı projeler iki ayda programı sonlandırırken bazıları 1 sene boyunca hiç bir sıkıntı olmadan başarılı bir şekilde devam edebiliyor. Ava da bu durum çok daha iyi çünkü AVA şuana kadar social mining yapan projeler ile aynı lige ait değil çok daha büyük bir proje hem bütçe olarak hemde teknoloji olarak.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: