Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:08:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'den Twitter ve Youtube'a Erişim Engellendi.  (Read 3224 times)
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
March 27, 2014, 07:49:16 PM

Anlamadığım ülke güvenliği bahanesi ile özel görümeleri yayınlayan Youtube kapatılıyor
Ama tüm dünya izliyor bir tek Türkiye'den biz giremiyoruz
Hani amaç ülke güvenliği idi?
1715602127
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715602127
Reply with quote  #2

1715602127
Report to moderator
1715602127
Hero Member
*

Ignore
1715602127
Reply with quote  #2

1715602127
Report to moderator
1715602127
Hero Member
*

Ignore
1715602127
Reply with quote  #2

1715602127
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
March 27, 2014, 10:42:16 PM

ne twitter ne youtube kullaniyorum zaten... benim icin sorun yok:)
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 28, 2014, 05:15:21 AM

bu kafayla giderse netin fişini çekecekler komple o zmn görürüm seni
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
March 28, 2014, 05:55:11 AM

Bu gün yarın bitcointalk da kapanırsa şaşmayın. Faiz lobisi bunlar.
Lydian
Hero Member

View Profile
March 28, 2014, 11:25:48 PM

bu kafayla giderse netin fişini çekecekler komple o zmn görürüm seni

devlet ile twitter ve youtube arasindaki bir kavga... ben tabii ki devletimin yaninda yer alacagim...
ne idügü belirsiz twitter ve youtube savunacak halim yok... bunlarin kim tarafindan kontrol edildigini yillarca tüm dünya biliyor ve konusuyor...
ki internette onlarin elinde maalesef... yani interneti kendisinin özgürlük alani ve aleti olarak görenlerden olmayin derim - adamlar en ufak bir tehdit görseler netin fisini zaten cekerler...
bugün amerika, almanya, ingiltere, rusya, cin - ne kadar demokratikse... türkiye cumhuriyeti - inanin bana - onlardan daha demokratik!

ha, basbakanin uslubu, konusmasi bircok insanin hosuna gitmeyebilir... ama o benim ülkemin basbakani (begensekte, begenmesekte).
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
March 29, 2014, 09:05:16 AM

Kardeşş biz burda evrensel haklardan bahsediyoruz. Buraya gelipde bazı kişilerin düşüncelerini kopyala yapıştır yapman hiç hoş olmuyor.
Lydian
Hero Member

View Profile
March 29, 2014, 10:42:22 AM

Kardeşş biz burda evrensel haklardan bahsediyoruz. Buraya gelipde bazı kişilerin düşüncelerini kopyala yapıştır yapman hiç hoş olmuyor.

bana miydi bu cevap? bazi kisilerin düsünceleri derken? evrensel hak? asortik ve güzel kelimeler kullanarak hakli oldugunuzu ispatlayamasiniz (bunu genel anlamda diyorum).
bazi kisilerin düsünceleri derken de: bende o düsünceye sahip olamam mi yani? birilerinin isine geliyor veya gelmiyor diye, o düsünce sadece bazilarinin oluyor, ama ayni sekilde hak iddia ederken o hak evrensel oluyor? ilginc bir cevap olmus:)

adi gecen internet siteleri yasaklanmadi - sadece erisimi engellendi, ki bazi yöntemlerle bu sitelere girilebiliyor. bunun icin bu konuyu bu kadar büyütmege gerek yok.
yöntem dogru mu? kesinlikle hayir! keske baska bir yöntem kullanilarak veya daha ilimli bir zamanlama secilerek adi gecen site patronlarina mesaj verilseydi...

ama yine bildigimi tekrar yazacagim: amerika'da, avrupa'da olan hak ve hürriyetlerin fazlasi bu ülkede var! kimse bana gelipte bu ülkede demokrasi yok, hak yok demesin! sadece iktidar her istenileni yapmiyor diye hak yok, özgürlük yok, demokrasi yok demekte ayiptir:)

zaten ülkede adam gibi bir muhalefet olsaydi buralara gelmezdik! klasik oldu ama dogruya dogru!
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 29, 2014, 01:25:57 PM

ztn rüşvet alan dört bakanda muhalefetten,
paraları sıfırlayanda ana muhalefet liderinin oğlu
hatta twiterı youtube da kapatan yasakçı cehape zihniyeti
boşversene ya
başbakan devreleri yaktı sonu tımarhane yaptıklarının başka açıklaması yok
gözümde hitlerden farkı yok
benim başbakanım falan da  değil
cehennemin dibine kdr yolu yok
bu forumda siyaset olsun istemem ama bu artık siyaset üstü bir mesele oldu
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
March 29, 2014, 01:56:05 PM

ztn rüşvet alan dört bakanda muhalefetten,
paraları sıfırlayanda ana muhalefet liderinin oğlu
hatta twiterı youtube da kapatan yasakçı cehape zihniyeti
boşversene ya
başbakan devreleri yaktı sonu tımarhane yaptıklarının başka açıklaması yok
gözümde hitlerden farkı yok
benim başbakanım falan da  değil
cehennemin dibine kdr yolu yok
bu forumda siyaset olsun istemem ama bu artık siyaset üstü bir mesele oldu

Hitler ile hirsiz, rusvetci rte yi benzetmen biraz garip oldu..Smiley
abd'nin usagi bop esbaskani turk olmayan herifin teki iste. benim basbakanim degil ama bascalanim.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
Lydian
Hero Member

View Profile
March 29, 2014, 07:05:39 PM

bosverin ya... istegen istedigine inansin... yarin istediginize oy verin...
zaten yarindan sonra yine bazilari cikip secimlerde hile vardi diyecek...
diger bir gün secimler türkiye'nin nabzini fikrini düsüncesini yansitmiyor diyecek...
diyecekler de diyecekler... keske adam gibi demeyle kalsalar...
bazi kafasi kiriklar da sokaklara düsüp, etrafa molotoflarla saldirmasinlar yeter ki...
bazi kafasi boslar da bu sokaktaki kafasi kiriklara yukaridan destek ve aferin vermesin yeter ki...

EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2083

Crypto Swap Exchange

View Profile
March 31, 2014, 02:27:55 PM

Akp'nin Twitter'ı engellemeye çalışması seçim hilelerini örtbas edemedi. Sisteme doğru girilmeyen sandıklar Twitter üzerinden #tutanakNO taginde paylaşılıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Lydian
Hero Member

View Profile
March 31, 2014, 02:31:12 PM

bir ülkede twitter, youtube gibi ne oldugunu tüm dünyanin bildigi sosyal medya kanallarina, o ülkenin sesinden insanindan kurumlarindann daha fazla güven duyuluyorsa... o ülke bu kisiler tarafindan (bilincli veya bilincsiz) tehlike altinda demektir...
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
March 31, 2014, 07:47:11 PM

bir ülkede mit, bakanlıklar gibi birilerinin arka bahçesi oldugunu tüm ülkenin bildiği kurumlara, o ülkenin sesinden insanindan daha fazla güven duyuluyorsa... o ülke bu kisiler tarafindan (bilincli veya bilincsiz) tehlike altinda demektir...
Lydian
Hero Member

View Profile
March 31, 2014, 09:58:39 PM

bir ülkede o ülkenin insanlari, o ülkenin milli istihbarat teskilatina, o ülkenin bakanlarina ve bakanliklarina, hatta o ülkenin secilmis basbakanina bu denli hakaret ve iftira edebiliyorsa... o ülkede, dünyada esi benzeri olmayan bir demokrasi hakimdir! ve bu "demokrasi"nin dogurdugu tehlikeli oyunlar ve sonuclar, dis mihraklar icin bulunmaz hint kumasindan daha degerli olup, bu ülkenin bu iftiraci, saldirgan ve kendisinden baska düsünceye tahammül edemeyen insanlari (bilincli veya bilincsiz) vatan hainligi islemektedir!
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
March 31, 2014, 10:26:07 PM

bir ülkede o ülkenin insanlari, o ülkenin milli istihbarat teskilatina, o ülkenin bakanlarina ve bakanliklarina, hatta o ülkenin secilmis basbakanina bu denli hakaret ve iftira edebiliyorsa... o ülkede, dünyada esi benzeri olmayan bir demokrasi hakimdir! ve bu "demokrasi"nin dogurdugu tehlikeli oyunlar ve sonuclar, dis mihraklar icin bulunmaz hint kumasindan daha degerli olup, bu ülkenin bu iftiraci, saldirgan ve kendisinden baska düsünceye tahammül edemeyen insanlari (bilincli veya bilincsiz) vatan hainligi islemektedir!

Size demokrasi ve insan hakları gibi çok temel kavramları öğrenmenizi tavsiye ederim. Nasıl bir çevrede büyüdüğünüzü bilmiyorum, bu yaşınıza kadar okullarda öğretmenleriniz size bunları öğretemediyse bu sizin suçunuz değildir. Ancak elinizin altında internet varken bu kavramları hâlâ öğrenmemiş olmanız kabul edilemez. Temel kavramları öğrendikten sonra toplum bilim ve insanlık tarihi gibi herkesin belli bir bilgi birikimi olması gereken konularda birazcık araştırma yapar ve sonra bunların üzerine düşünürseniz hayat hem sizin hem çevreniz için daha güzel olur.

Sanırım -imkanınız olduğu halde- dinlemediniz. Bahsettiğiniz Suriye ile ilgili ortam dinlemesinde ülkenin üst düzey yetkilileri Suriye ile savaş çıkarmak için kendi topraklarını vurma planlarından söz ediyor. Bu ortam dinlemesini kaydedenlerin bulunması ve cezalandırılması ne kadar önemliyse kaydın içeriği çok daha önemli ve vahimdir. Akp hükümeti medyaya yasak getirdiği için bu konu konuşulamıyor, halkın bilgi alma hürriyeti engellendi. Burada vatan hainliğini kim yapıyor, umarım en kısa zamanda bunun farkına varabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Lydian
Hero Member

View Profile
March 31, 2014, 10:42:09 PM

Size demokrasi ve insan hakları gibi çok temel kavramları öğrenmenizi tavsiye ederim. Nasıl bir çevrede büyüdüğünüzü bilmiyorum, bu yaşınıza kadar okullarda öğretmenleriniz size bunları öğretemediyse bu sizin suçunuz değildir. Ancak elinizin altında internet varken bu kavramları hâlâ öğrenmemiş olmanız kabul edilemez. Temel kavramları öğrendikten sonra toplum bilim ve insanlık tarihi gibi herkesin belli bir bilgi birikimi olması gereken konularda birazcık araştırma yapar ve sonra bunların üzerine düşünürseniz hayat hem sizin hem çevreniz için daha güzel olur.

Sanırım -imkanınız olduğu halde- dinlemediniz. Bahsettiğiniz Suriye ile ilgili ortam dinlemesinde ülkenin üst düzey yetkilileri Suriye ile savaş çıkarmak için kendi topraklarını vurma planlarından söz ediyor. Bu ortam dinlemesini kaydedenlerin bulunması ve cezalandırılması ne kadar önemliyse kaydın içeriği çok daha önemli ve vahimdir. Akp hükümeti medyaya yasak getirdiği için bu konu konuşulamıyor, halkın bilgi alma hürriyeti engellendi. Burada vatan hainliğini kim yapıyor, umarım en kısa zamanda bunun farkına varabilirsiniz.

ya lütfen... bana gelipte demokrasi, insan haklari kavramlarini ögrenmemi yazmayin:) benim düsünceme saygi duyuyor olsaydiniz yazmazdiniz da zaten, ama her neyse...
ben suriye ile ilgili ortam dinlemesi konusundan bahsetmedim ama nereden cikti anlamis degilim simdi. mit gibi, bakanliklar gibi kurumlara hakaret edilmesini dogru bulmadigimi ve bunun da zaten dogru olmadigini yazdim... baska bir ülkede istihbarat teskilatina bu sekilde saldiri olacak... o zaman görün demokrasi alasi o ülkeleri ve demokrasinin ne oldugunu...

bilgi alma hürriyeti, halkin her detayi bilmesi demek degildir - umarim bu konuda en azindan hem fikirizdir!
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
April 03, 2014, 05:39:52 PM

Seçim atlatıldığı için Twitter yeniden açıldı.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
April 03, 2014, 06:06:13 PM

Youtube da açılırsa tamamdır. Bekliyoruz. Gerçi benim için sorun yok ama Youtube'dan siyasi içeriksiz video izleyenlerin ve engeli aşıp siteye giremeyenlerin suçu ne? Youtube hesabı adsense'e bağlı olanların suçu ne(youtube videolarına reklam alıp para kazananlar)?
Lydian
Hero Member

View Profile
April 03, 2014, 08:41:11 PM

Youtube da açılırsa tamamdır. Bekliyoruz. Gerçi benim için sorun yok ama Youtube'dan siyasi içeriksiz video izleyenlerin ve engeli aşıp siteye giremeyenlerin suçu ne? Youtube hesabı adsense'e bağlı olanların suçu ne(youtube videolarına reklam alıp para kazananlar)?

evet, youtube acilsa da kalan dizilerimi izlesem yine ara sira:) yakinda kalkar ama engel, acelesi yok benim icin de daha...
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: