Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:47:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  
Author Topic: AVAX Coin (Avalanche Consensus) Tartışma Alanı  (Read 2097 times)
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
January 17, 2021, 12:59:19 PM
Last edit: January 17, 2021, 05:58:04 PM by Lachrymose

Uzun vadede hiç bir b*k olmayacak.

Bu fiyatlardan alan gerizekalıların elinde patlayacağını düşünüyorum. Almayın arkadaşlar, uzak durun.

Ben de piyasada bu derecede hype sever amip olduğunu tahmin edememiştim.

Şu anki aklım olsa, kesinlikle AVA'nın ilk satışına yüklü girerdim. Bu piyasadaki insanlar kaybetmeyi hakediyor, bırakın bu fiyatlardan satın alsınlar.
1715204853
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715204853
Reply with quote  #2

1715204853
Report to moderator
1715204853
Hero Member
*

Ignore
1715204853
Reply with quote  #2

1715204853
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715204853
Hero Member
*

Ignore
1715204853
Reply with quote  #2

1715204853
Report to moderator
1715204853
Hero Member
*

Ignore
1715204853
Reply with quote  #2

1715204853
Report to moderator
1715204853
Hero Member
*

Ignore
1715204853
Reply with quote  #2

1715204853
Report to moderator
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
January 17, 2021, 05:22:03 PM

Beyler sakin olun yahu Smiley Tamam en zeki sizsiniz. Hepsi adeta birer Vitalik Nakamoto.

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 17, 2021, 05:33:03 PM

Beyler sakin olun yahu Smiley Tamam en zeki sizsiniz. Hepsi adeta birer Vitalik Nakamoto.

Böyle bir iddiamız olmadı ama senin paşa gönlün fully diluted market cap’ın 10B olmasını nasıl açıklıyorsa öyle olsun Smiley. Benim tetiklendiğim nokta 3 dolar altında burun kiviran insanların 10 dolar üstünde %11 circulating supply varken bedava baklava izdihamı gibi saldırıyor olması. Birinin bu noktada alım yapması için amip olması lazım yine de kalbini kirdiklarim varsa kusura bakmasin. Kişisel fikrimi paylaşiyorum.
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
January 17, 2021, 05:43:43 PM
Merited by Lachrymose (1)

Böyle bir iddiamız olmadı ama senin paşa gönlün fully diluted market cap’ın 10B olmasını nasıl açıklıyorsa öyle olsun Smiley. Benim tetiklendiğim nokta 3 dolar altında burun kiviran insanların 10 dolar üstünde %11 circulating supply varken bedava baklava izdihamı gibi saldırıyor olması. Birinin bu noktada alım yapması için amip olması lazım yine de kalbini kirdiklarim varsa kusura bakmasin. Kişisel fikrimi paylaşiyorum.

Kisisel fikirler paylasirken insanlara aptal demeyelim sonra kalpler kiriliyor. Neyse konu disi uzamasin..

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 17, 2021, 06:15:38 PM

Main Net öncesi dönemde projeye katkı sağlayıp 2000 avax alanları tebrik etmek lazım.
Projeyi okuyup inceledikçe seviyorum. Kendimce ufak çapta 6 küsür dolardan yatırım yaptım ve 1 yıl süreli olarak kitledim.
Keşke Main Net öncesi dönemde çalışmalara katkı verseymişim. Hayat telaşından gözden kaçırmışım.
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
January 17, 2021, 06:24:37 PM
Last edit: January 18, 2021, 12:14:58 AM by heyhat

2.7 den 7 dolara değişen fiyatlarda bir miktar alım yaptım. Daha fazla almayı düşünmüyorum. Ancak 10 küsur dolardan alanları da kesinlikle aptal olarak değerlendiremem. DOT'tan Atom'dan Solana'dan daha nitelikli bir proje.  ETH killer olur demiyorum ancak bu seviyeler yakın zamanda çoğu kişi için bir hayale dönüşecektir diye düşünüyorum.

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
January 18, 2021, 05:51:19 PM

Bir kriptoparayı sadece fiyatına bakıp alıp satan tacirdir. Malın ederi varsa alır, kar edince satar. 3'ten alıp 4'ten satanla 9'dan alıp 12'den satan arasında hiç bir fark yok. İkisi de %33 kar ediyor. Ha, diyeceksiniz ki 3'ten alan daha çok alır, 9'dan alan daha az alır. O da bizi ilgilendirmez. 3'ten alanın riske edecek 10 birim parası vardır, 9'dan alanın 100 birim parası vardır. 9'dan alan daha çok kazanır.

O yüzden fiyat konuşanlara, yüksekten alanlara saydıranlara takılmayın, düşükten alanlara gıptayla bakmayın.

Ama eğri oturup doğru konuşmak lazım. Projenin arkasında, kriptopara sektörüne en fazla katkı sağlayan yazılımıcılardan biri varken ve mainnete çıkalı daha 4 ay olmamışken projeyi kötüleyenleri de ciddiye almayın bence. Tabi, Bitcoin'in bile garantisi yokken Avax uçacak kaçacak, 100$ olacak diyenleri de dinlemeyin.

Bitcoin'in ilk ticari işlemi 1,5 sene sonra gerçekleşmiş. Şu an burada kripto konuşanların çoğunun Bitcoin'i duyduğu ilk yıl 2017'dir eminim. Projeyi yerin dibine sokmak için 4 ay biraz erken değil mi?

Her kriptopara kendi riskini barındırır. Kendi kararınızı verip alıyorsanız, kimin ne dediği umurunuzda olmasın.

Koduna, ekibine, geliştirme sürecine, Github aktivitilerine, projenin sunduklarına bakın. Ondan sonra, alır mısınız, almaz mısınız, alırsanız ne zaman alırsınız ne zaman satarsınız, zaten kafanızda şekillenir...
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 18, 2021, 06:10:58 PM

Eğer elimde Avalanche olsaydı ben de yukarıdaki arkadaşlar gibi olayın teknolojisinden bahseder 10B fully diluted market cap gerçeğini gözardı ederdim ama ben bir yatırımcı olarak circulating supplyin sadece %11 olduğunu ve bu gerçeğin bana olabilecek olan potansiyel götürülerini hesaplamak zorundayım. Bakış açısı ve statüleri farklı olan insanların yaptığı yorumlar da birbirinden farklı olacaktır. Benim şahsi fikrime göre, birinin dün üç dolardan satılan malı beğenmeyip ertesi gün dört katından bedavaya dağıtılıyormuşçasına satın almaya çalışması onda bir sıkıntı olduğunu gösterir.

Bol kazançlar diliyorum.
heyhat
Full Member

fallenangel

View Profile WWW
January 18, 2021, 06:33:05 PM
Last edit: January 18, 2021, 06:45:21 PM by heyhat

Eğer elimde Avalanche olsaydı ben de yukarıdaki arkadaşlar gibi olayın teknolojisinden bahseder 10B fully diluted market cap gerçeğini gözardı ederdim ama ben bir yatırımcı olarak circulating supplyin sadece %11 olduğunu ve bu gerçeğin bana olabilecek olan potansiyel götürülerini hesaplamak zorundayım. Bakış açısı ve statüleri farklı olan insanların yaptığı yorumlar da birbirinden farklı olacaktır. Benim şahsi fikrime göre, birinin dün üç dolardan satılan malı beğenmeyip ertesi gün dört katından bedavaya dağıtılıyormuşçasına satın almaya çalışması onda bir sıkıntı olduğunu gösterir.

Bol kazançlar diliyorum.

Yalnız 10B fully diluted market cap gerçek değil hocam. Avukatlık amacıyla değil yalnız bilgilendirme amacıyla yazıyorum. Circulating supply bu projede çok uzun süe belki de hiçbir vakit 360 milyonu geçmeyecek. Kısa vadede de zaten 360 milyon da görülmeyecek. Bunun dışında bu proje deflasyonist bir proje. Sizi Avax grubunda gördüm. Bu ayrıntıları bilmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

Edit: Kendi adıma konuşmam gerekirse 3 ay sonra bir aksilik olmazsa BTC hariç hiçbir coini elimde tutmayacağımı belirteyim. Benim gözümde BTC dışında hiçbir projenin uzun süreli bekletilmesi doğru değil. Dolayısıyla herkes karına bakmalı onurgozupek'in güzel bir şekilde açıkladığı gibi.

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 18, 2021, 06:35:40 PM

Kazananları tebrik ederim takibinde olan bir proje değil bundan sonra hiç olmayacak zira uçmuş gitmiş. Eğer harika teknolojiye sahip bir projeyse kendisine başarılar dilerim dünyayı iyi yönde degistirir umarım
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 18, 2021, 07:20:06 PM
Merited by hiburak (1)

Bol kazançlar diliyorum.

Yalnız 10B fully diluted market cap gerçek değil hocam. Avukatlık amacıyla değil yalnız bilgilendirme amacıyla yazıyorum. Circulating supply bu projede çok uzun süe belki de hiçbir vakit 360 milyonu geçmeyecek. Kısa vadede de zaten 360 milyon da görülmeyecek. Bunun dışında bu proje deflasyonist bir proje. Sizi Avax grubunda gördüm. Bu ayrıntıları bilmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

Edit: Kendi adıma konuşmam gerekirse 3 ay sonra bir aksilik olmazsa BTC hariç hiçbir coini elimde tutmayacağımı belirteyim. Benim gözümde BTC dışında hiçbir projenin uzun süreli bekletilmesi doğru değil. Dolayısıyla herkes karına bakmalı onurgozupek'in güzel bir şekilde açıkladığı gibi.

Bu "deflasyonist" proje transferlerde kaç AVAX yakmış, bunu bir incelemelisiniz ki kelimenin içi dolsun.

AVA'nın çok fanı var, influenceri bol, seveni çok, iyi marketing yapıldı ve son derece başarılıydı. Bundan yıllar önce Waves de böyleydi. Influenceri, fanı, seveni boldu. Sonra Waves ile araba hayali kuran arkadaşlar oyuncak atlara binip gittiler. İstisnalar olabilir ama ben her zaman mantığımı tercih ederim. Benim mantığım bana $13'dan AVAX satın almayı uygun görmüyor.

Ben proje kötü demiyorum, teknolojisi şu ya da bu da demiyorum. Bu fiyattan almam diyorum, arada çok büyük fark var. Eğer isterseniz bu fiyattan ekleme yapmak sizin kişisel tercihinizdir. Bundan sonraki alıntılara cevap vermeyeceğim. Hepinize teşekkür ediyor ve tekrardan bol kazançlar diliyorum.
heyhat
Full Member

fallenangel

View Profile WWW
January 18, 2021, 07:29:34 PM
Last edit: January 18, 2021, 07:42:33 PM by heyhat

10.000 tane yoktur. Feelerin yakılması ağın yoğunluğu ile alakalı bir durum. Bunun dışında ben daha fazla AVAX almayacağımı yukarıda belirttim zaten. O yüzden projeyi şilliyen biri olarak görülmemem gerekir diye düşünüyorum. Zaten şillemek istesek buradaki 10 15 kişiye mi şilleyeceğiz?

Kararınız doğrudur yanlıştır demiyorum. Ben de farklı projelerde sizin gibi hareket ettim. Çoğumuz bu bakış açısını farklı projelere defalarca uyarlamıştır. Yukarıda cevap verme gereği duydum çünkü bu fiyattan alanların hala anlamlı bir karar aldığını düşünüyorum ve kısmen "aptal-gerizekalı" gibi ifadeleri üzerime de alındım.

Son olarak sanılanın aksine ilginç bir şekilde bu proje  öyle şillenmiyor da. Bu son artışı olmasa kimsenin haberi de yoktu doğru düzgün bu projeden. İnfluencerlar ise zaten hiç değinmiyorlar. Nedeni de belli.

Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 18, 2021, 07:50:32 PM

~

Ben shill kelimesini kullanmadım, gerizekalı kelimesini kullanmadım, "aptal" kelimesini AVAX yatırımcıları için değil "piyasadaki gazla çalışan kitle" için kullandım ve "burada alınan olduğunu farkedip" kelimemi sildim. Benim anlatmaya çalıştığım şey tam olarak anlaşılamadı ya da ben kendimi yanlış ifade ettim. Her iki durumda da burada AVAX yatırımcısı olan diğer arkadaşlarımı üzmek istemem. Benim yorumum AVAX özelinde değil, Bitcoin $3700'ken yandık diyip $37000'den alan arkadaşlar için de geçerli. Son noktayı koydum diye düşünüyorum. Üzdüysek kusura bakma hocam Smiley.
heyhat
Full Member

fallenangel

View Profile WWW
January 18, 2021, 08:00:07 PM

~

Ben shill kelimesini kullanmadım, gerizekalı kelimesini kullanmadım, "aptal" kelimesini AVAX yatırımcıları için değil "piyasadaki gazla çalışan kitle" için kullandım ve "burada alınan olduğunu farkedip" kelimemi sildim. Benim anlatmaya çalıştığım şey tam olarak anlaşılamadı ya da ben kendimi yanlış ifade ettim. Her iki durumda da burada AVAX yatırımcısı olan diğer arkadaşlarımı üzmek istemem. Benim yorumum AVAX özelinde değil, Bitcoin $3700'ken yandık diyip $37000'den alan arkadaşlar için de geçerli. Son noktayı koydum diye düşünüyorum. Üzdüysek kusura bakma hocam Smiley.

Hocam ben sizi çok iyi anladım. Sizinle büyük oranda hem fikirim. Sadece ayrıldığımız nokta ben devam siz tamam dediniz bu proje için ki normal bir şey. Burada 2X 3X kazanmak yerine başka bir yerde 10X fırsatı elde edilebilir.

Üzülmedim de şaşırdım o kelimeleri görünce. Ancak aptal kelimesini silmenize de sevindim. Sizin uslubunuza yakışmamıştı çünkü. İyi geceler.

demir77
Member
**

Activity: 705
Merit: 53

View Profile
February 17, 2021, 09:04:19 AM
Last edit: February 17, 2021, 11:02:33 AM by demir77

Güvendiğim bir proje. Umarım üzmez. Aldıklarımı satmayıp stake ediyorum. Umarım yıllar sonra güzel bir edit atarım.

Soru: Dolaşımdaki Arz yaklaşık: 77M, Toplam Arz: 360M

Aradaki fark olan 283M AVAX kimin elinde oluyor. Dağıtılıp piyasaya sürülmeyenler mi? Yani balinaların elinde mi Grin
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
February 17, 2021, 03:25:18 PM

Güvendiğim bir proje. Umarım üzmez. Aldıklarımı satmayıp stake ediyorum. Umarım yıllar sonra güzel bir edit atarım.

Soru: Dolaşımdaki Arz yaklaşık: 77M, Toplam Arz: 360M

Aradaki fark olan 283M AVAX kimin elinde oluyor. Dağıtılıp piyasaya sürülmeyenler mi? Yani balinaların elinde mi Grin

icodan satılan coinlerin yüzde 80 inden fazlası hala açılmadı.
stake gelirleri geliyor.
takımda, advisorda, founderda, community bütçesinde olanlar hala yüzde 10 seviyesinde açıldı.

heyhat
Full Member

fallenangel

View Profile WWW
February 19, 2021, 01:10:08 PM

Ne olacağını kimse söyleyemez ama bu işin ayı sezonu var hocam. Kar almak her zaman güzeldir. BTC dışında gözün kapalı tutacağım proje yok bence. Buralarda güzelce kar edip ayı sezonunda alttan kademeli alım yapabilirsin. Yine stake etmek istersen tüm ayı sezonunda edersin. Yine de ben böyle yapardım diyeyim. Sana yatıırm tavsiyesi olmasın.

edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
February 19, 2021, 09:59:34 PM
Last edit: February 19, 2021, 10:52:52 PM by edandrada

Ne olacağını kimse söyleyemez ama bu işin ayı sezonu var hocam. Kar almak her zaman güzeldir. BTC dışında gözün kapalı tutacağım proje yok bence. Buralarda güzelce kar edip ayı sezonunda alttan kademeli alım yapabilirsin. Yine stake etmek istersen tüm ayı sezonunda edersin. Yine de ben böyle yapardım diyeyim. Sana yatıırm tavsiyesi olmasın.

2018 Ocak'ını görenler hep tetikte.
ben de sizin gibi düşünüyorum. en güveniliri ne olursa olsun btc. zaten şu boğa piyasasında tek amacım da elimdeki btc sayısını artırmak.
en ufak bir ayı ihtimalinde özellikle swap coinler başta olmak üzeere hepsi yüzde 90 lara varan düşüş gösterecekken, btc ufak bir düzeltmeyle yoluna devam edecektir.

furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
February 19, 2021, 10:21:57 PM

O ayı piyasası unutulur mu ya o yüzden kaç fırsat kaçtı buradan girilmez siye diye ciğerimiz soldu kaç fırsat kaçırdık sayamam o kadar çok ki belkide o ayı piyasasına daha uzun zaman vardır diye düşünüyorum her gün ayı gelir mi derken yatırım yapmazsak daha çok kaybederiz bence
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
July 23, 2021, 06:23:31 PM

Avalanche hakkında önceden yazdığım bir makale. Kuruluş hikayesi, önce çıkan özellikleri vs.. Okumak isterseniz:
https://www.publish0x.com/illetyus/tas-bloklardan-roket-takimina-avalanche-xjmrwdp

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  

Jump to: