Bitcoin Forum
June 22, 2024, 02:54:26 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Başarı hikayeleri serisi  (Read 129 times)
teknokupur (OP)
Jr. Member
*

Activity: 178
Merit: 3

View Profile
April 21, 2020, 06:15:41 PM

Öncelikle merhabalar. Türkiye'de ve Dünya'da çeşitli alanlarda bir şeyler başarmış, iş insanı, bilim insanı, girişimci, oyuncu ya da şirketlerin nasıl başarılı olduklarını nasıl büyüdüklerini bir hikaye olarak web sitemizde paylaşıyoruz. En son "Yeni Einstein" olarak adlandırılan Sabrina Pasterski'nin hikayesini yazdık.
Bu tür ilham verici hikayeleri okumayı seviyorsanız kategorimize bir göz atmanızı öneririm.

https://teknokupur.net/kategori/girisimcilik/basari-hikayeleri/

Sağlıkla kalın..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 21, 2020, 08:39:36 PM

Ben severim böyle şeyleri okumayı. Gayet faydalı bir kategori olmuş, elinize sağlık. Türkiye'den Nevzat Aydın'a da yer vermeniz isabetli.

Kişisel gelişim kitaplarında da motivasyon artırmak için sıkça örnek verilir başarılı kişilerden. Okuyan insanların yeteri kadar motive olabilmeleri için o kişiyle kendi aralarında benzer bağlar kurabilmeleri gerekiyor bence.
Mesela başarı hikayesi içerisinde "üstün zekalı" olduğu belirtilen biriyle herkes bağ kuramayabilir -çünkü toplumun çok ufak bir kısmı üstün zekalıdır- ama takdir ederler elbette.

İnsanların, ortalama bir zeka ve ortalama bir eğitimle önemli yerlere gelen kişilerle bağ kurabilme oranı çok daha yüksektir. Çünkü toplumlardaki ortalama karşılıkları da bu insanlarla denk düşer. Hele eğitim alamadığı halde -sıfırdan ve kendi emeğiyle- yükselenler daha da çok ilgi çekerler. "Bu kişi bu faziyetteyken bunu yapabilmişse ben hayli hayli yaparım" psikolojisi öne çıkar.

Aklıma gelenleri yazayım dedim :) Başarılar diliyorum...
teknokupur (OP)
Jr. Member
*

Activity: 178
Merit: 3

View Profile
April 21, 2020, 09:27:00 PM

güzel fikirleriniz için çok teşekkür ederiz, takiplerinizi bekliyoruz
Pages: [1]
  Print  

Jump to: