Bitcoin Forum
June 19, 2024, 10:59:07 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin (BTC) Madencilerine Yarılanma Öncesi Güzel Haber!  (Read 78 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
April 28, 2020, 12:41:03 PM

Bitcoin (BTC) ağındaki toplam karma gücün %50’sini sağlayan Çin’in Ya’an şehri Bitcoin madencilerine ucuz elektrik sağlayacağını açıkladı.

Bol su kaynakları ile tanınan Ya’an şehri hidroelektrik yöntemi ile ürettikleri elektrik enerjisini, blockchain endüstrisini desteklemek adına madencilere ucuz bir şekilde vereceklerini belirtti. Bu sayede yarılanma sonrası mevcut ödülleri 12.5 BTC seviyesinden 6.25 BTC seviyesine düşecek olan madenciler, maliyetlerin artmasına rağmen sistemde ayakta kalabilecek.

Yerel yönetim yayınladığı bildiride, blockchain şirketlerinin fabrikalarını elektrik üretimi yapan merkezlere yakın konumlara kurmalarını istedi. Yönetim bu sayede dağıtım maliyetlerini de azaltmayı planlıyor.

Ya’an’ın yayınlamış olduğu bildiri, özellikle Mart ayında yaşanan çöküşün ardından sistemlerini kapatmak zorunda kalan madencilere ilaç niteliğinde oldu.

En büyük madencilik havuzlarından birisinin kurucu ortağı olan Mao Shixing yaptığı açıklamada, mevcut durumda bile madencilerin devam edebilmeleri için Bitcoin fiyatının 6.000-7.000 dolar arasında olması gerektiğini söyledi. Bitcoin’in mevcut fiyatı göz önüne alındığında, yarılanma sonrası madencilerin devam edebilmesi için maliyetleri azaltmanın ve Bitcoin’de beklenen potansiyel rallinin başlamasının oldukça önemli olduğunu belirtti.

Ya’an şehrinin atmış olduğu bu adım özellikle Bitcoin madencilik sektöründe büyük önem taşıyor. Lider kripto varlık Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 7.740 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/bitcoin-btc-madencilerine-yarilanma-oncesi-guzel-haber/
Pages: [1]
  Print  

Jump to: