Bitcoin Forum
June 23, 2024, 03:21:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Air droplar hakkında rehber  (Read 241 times)
Clerel (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 29, 2020, 07:41:07 PM

Merhabalar siteye yeni üye oldum. Bitcoini öğrenirken cuzzi bir miktarla giriş yapmaya karar verdim haliyle airdrop konusu ilgimi çekti ancak airdrop nedir, nasıl kullanilir, yeni başlayanlar için bir rehber var mi diye forumda aradıgimda gördüğüm basliklar genelde ben su kadar kazandım tarzında oldu. Bu yüzden bu başlığı acip sormak istedim.

İngilizce de olsa olur bu konuda bildiğiniz kapsamli iyi bir rehber varsa linkini paylaşabilir misiniz?
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 29, 2020, 08:26:12 PM
Merited by EFS (3), Blacknavy (2)

Yeni başlayanların faydalanması için şu konu altında bir derleme yapılmıştı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5242550.msg54274680#msg54274680
Şu konuda ise bounty/airdrop'lara ilişkin güncel bazı tablolar var: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5237370.0
Şurada da global taraftaki bounty konuları var: https://bitcointalk.org/index.php?board=238.0

Airdrop dediğimiz olay, firmaların kendi projelerini tanıtmaları için verdiği görevleri (genelde sosyal medya paylaşım görevleri oluyor) tamamlayanları ödüllendirmesidir. Bir ay içinde belki yüzlerdce airdrop oluyor fakat bunların ancak %10'u ya da daha azı gönderiliyor. Bir kazanç garantisi yok denebilir.

Forumdaki rütbenizi yükselterek, profilinize imza almaya çalışmanızı tavsiye ederim. Airdroplara nazaran daha kazançlı olur.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 29, 2020, 08:43:41 PM
Merited by Blacknavy (2), mhanbostanci (1)

@clerel ilk öncelikle hoşgeldin. Airdrop'ların şu anda ki durumları nedir nasıl kazançları vardır bilmiyorum ama ben geçmişte çok airdrop'a katılmış ciddi rakamlar kazanmıştım. Hatta şu kendi açtığım konuda anlatmıştım. Ne kadar KAZANDIM !!! (Airdrop / Bounty Yeni Üyeler için)

Sana eskiden bildiğim bir kaç tane airdrop sitesinin linklerini aşağıya bırakıyorum umarım faydalı olur. Takıldığın yer falan olursa istediğin zaman ister bu konudan ister pm olarak sorabilirsin. Eskiden google docs ile airdroplara katılım yapıyorduk zaman içinde çok multi olunca her seferinde iyi kazandıran airdrop sistem değiştirdi yine de elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

https://airdropalert.com/

https://www.airdropbob.com/

https://airdrops.io/
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
May 01, 2020, 11:03:32 AM

airdropla uğraşıp vakit harcayacağınıza forumda aktif olun rütbenizi atlayın en azından dişe dokunur birşeyler elde edebilirsiniz airdrop dönemi bitti  hoş 100 tane girersin belki birkaç tanesi kazandırır ama birkaçtaneyi takip edicen de bulucanda da da da hiç gerek yok

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
May 06, 2020, 10:57:45 PM

Anladığım kadarıyla ( kelime anlamı air =hava , drop=düşen,gelen ) havadan çabalamadan elde edilen para birimleri. benim için fazla riskli ben bitcoini öğrenmeye devam edeyim ilerleyen dönemlerde belki tekrar inceleyebilirim. yine de faydalı paylaşım elinize sağlık  Cheesy
lossnet
Legendary
*

View Profile
May 09, 2020, 09:09:06 PM

Anladığım kadarıyla ( kelime anlamı air =hava , drop=düşen,gelen ) havadan çabalamadan elde edilen para birimleri. benim için fazla riskli ben bitcoini öğrenmeye devam edeyim ilerleyen dönemlerde belki tekrar inceleyebilirim. yine de faydalı paylaşım elinize sağlık  Cheesy

Bir ek bilgi: Airdroplara katılacağınız zaman sık kullandığınız e-posta adresinizi vermeyin. Spam maillerle dolabilir. Sadece bunlara katılım için ayrı bir eposta alın.
BTC ya da altcoin adresinizi elbette verin ama onun şifresini isteyen dolandırıcılar da çıkabiliyor. "Public key" (address) veriyoruz ama "private key" vermiyoruz! Burası çok önemli...
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
May 09, 2020, 10:41:40 PM

Bir ek bilgi: Airdroplara katılacağınız zaman sık kullandığınız e-posta adresinizi vermeyin. Spam maillerle dolabilir. Sadece bunlara katılım için ayrı bir eposta alın.
BTC ya da altcoin adresinizi elbette verin ama onun şifresini isteyen dolandırıcılar da çıkabiliyor. "Public key" (address) veriyoruz ama "private key" vermiyoruz! Burası çok önemli...

Teşekkür ederim gerekli uyarılar için sanırım 12 kelimelik private key anahtarları da paylaşılmamalı . Biraz bir şeyler öğrendim . Çok fazla dolandırıcı varmış bu sektörde de  Smiley
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 09, 2020, 10:55:17 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5237370.0 lossnet sağolsun bahsetmiş. Forumda duyurulan bounty ve airdropları düzenli olarak derleyip paylaşıyorum referans linksiz olarak. Bu platformun dışında da yapılan airdroplar var ama doğrusunu söylemek gerekirse airdroplardan bir şeyler elde etme şansınız 1000'de 1'den daha düşük.

Vaktinizi kendinizi geliştirmeye bir şeyler öğrenmeye adarsanız hem kendi gelişiminiz açısından hem finansal gelişiminiz açısından kendinize çok daha doğru bir yol seçmiş olursunuz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kaserya70
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
May 10, 2020, 01:11:20 AM

AirDrop konusuna zamanında girdim lakin elime birşey geçmedi. Bazı arkadaşların dediği gibi imza almak daha mantıklı fakat sabır gerekiyor.
lossnet
Legendary
*

View Profile
May 10, 2020, 08:36:07 PM

Yukarıda yazdıklarıma bir ek daha yapayım madem...
Airdrop ya da imzalara katılırken çoğunlukla borsadaki adreslerimizi vermiyoruz. Şahsi cüzdan adresleri isteniyor genellikle. Bu adresleri verirken de sadece airdroplar için kullanılacak bir adres vermek en doğrusu. Nasılsa istediğimiz kadar adres alabiliyoruz. Para yatırarak kullandığımız bir adresimiz ayrı olsun, diğer de ayrı... Böylelikle hata yapma ihtimalimizi aza indirmiş oluruz.

Teşekkür ederim gerekli uyarılar için sanırım 12 kelimelik private key anahtarları da paylaşılmamalı .
@kriminall, rica ederim. Anahtarları da (seed key) kimseyle paylaşmıyoruz elbette ;)
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
May 11, 2020, 04:31:14 AM

Dün bir borsanin telegram odasinda bir sorunu yazdim sonra başladi teknik destek babinda birileri whats your problem diye beyefendiler. Link yollayip Private key istiyorlar veyahut seed key istiyorlar  acaba kac kisi yeme geldi airdrop bu isin sonrasi eglencisi bir hele forumu iyice kavrayin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████