Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:53:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 »  All
  Print  
Author Topic: 🍀 Default Trust Oylamalarına Nasıl Katılabilirim? 🍀 Bu Neden Önemlidir ?  (Read 3901 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (12 posts by 1+ user deleted.)
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
July 07, 2020, 09:31:26 AM

bi önceki postta trust listemi tamamen sileceğimi söylemiştim, yani globalde uğraşırken zaten böyle bir karar almıştım. vispilio'nun kampanya yöneticiliği konusuna bir destek mesajı daha attım. trustı korktuğum için silecek olsaydım, böyle bir şey yapmaktan da çekinirdim; benim bütün hesabım açık!

şimdi trust listemi sileceğim, umarım bunun üzerine arabistanlı ya da korkak bilmem ne falan olmam. her şeyi açık bir şekilde ve kendi isteğimle göstere göstere yapıyorum.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
1715154827
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715154827
Reply with quote  #2

1715154827
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715154827
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715154827
Reply with quote  #2

1715154827
Report to moderator
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
July 07, 2020, 09:46:27 AM

bi önceki postta trust listemi tamamen sileceğimi söylemiştim, yani globalde uğraşırken zaten böyle bir karar almıştım. vispilio'nun kampanya yöneticiliği konusuna bir destek mesajı daha attım. trustı korktuğum için silecek olsaydım, böyle bir şey yapmaktan da çekinirdim; benim bütün hesabım açık!

şimdi trust listemi sileceğim, umarım bunun üzerine arabistanlı ya da korkak bilmem ne falan olmam. her şeyi açık bir şekilde ve kendi isteğimle göstere göstere yapıyorum.

Tekmeye kafa sokacak yırtıcı futbolcu lazım bize  Grin bizim insanımız maalesef buluttan nem kapan narin genç kızlar gibi takılıyor,

çok haklı argümanlar sundun diğer arkadaşlarla birlikte, bak bakalım 1 Allah'ın kulu radikal islamcı troll jolly'yi listesinden çıkardı mı, işte bu yüzden forumu teslim almış durumdalar...

Ciddiye alınacak konular değil çok basit konular, ve şunu da belirtelim eminim çoğu kişinin hala şu ayrıntıdan haberi yok:

Listenizde 10+ kişi pozitifte değilse zaten Trust listenizin forum açısından hiçbir anlamı yok, yani 3-5 kişiyi listede tutmakla 0 kişiyi listede tutmak sadece puanlara sizin bakış açınızı etkiliyor, 10 kişiyi eklemeden oylamalarda hiçbir katkınız zaten olmuyor...

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
July 07, 2020, 10:43:18 AM
Merited by Vispilio (1)

Bence Trust listesini silmenin bize hiç  bir getirisi yok ben trust listemi foruma kaynak sağlayacak güzel argümanlar sunan pozitif açıdan değerlendirilen başarılı kişileri ekledim daha da eksiğim varsa eklerim keşke silmeseydiniz Trust listenizi trendcoin hocam

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

View Profile
July 07, 2020, 01:34:27 PM
Last edit: July 07, 2020, 04:41:29 PM by trendcoin

Bence Trust listesini silmenin bize hiç  bir getirisi yok ben trust listemi foruma kaynak sağlayacak güzel argümanlar sunan pozitif açıdan değerlendirilen başarılı kişileri ekledim daha da eksiğim varsa eklerim keşke silmeseydiniz Trust listenizi trendcoin hocam

hee çok haklısınız hocam, çok güzel değerlendirmişsiniz, gerçekten katılıyorum, çok güzel noktalara temas etmişsiniz, yorumunuza katılmamak elde değil, çok isabetli olmuş, iyi günler dilerim.

Tekmeye kafa sokacak yırtıcı futbolcu lazım bize  Grin bizim insanımız maalesef buluttan nem kapan narin genç kızlar gibi takılıyor,

çok haklı argümanlar sundun diğer arkadaşlarla birlikte, bak bakalım 1 Allah'ın kulu radikal islamcı troll jolly'yi listesinden çıkardı mı, işte bu yüzden forumu teslim almış durumdalar...

Ciddiye alınacak konular değil çok basit konular, ve şunu da belirtelim eminim çoğu kişinin hala şu ayrıntıdan haberi yok:

Listenizde 10+ kişi pozitifte değilse zaten Trust listenizin forum açısından hiçbir anlamı yok, yani 3-5 kişiyi listede tutmakla 0 kişiyi listede tutmak sadece puanlara sizin bakış açınızı etkiliyor, 10 kişiyi eklemeden oylamalarda hiçbir katkınız zaten olmuyor...

üstad, senin bulut dediğin şey sonucu etkileyen önemli bir olay, nem kapan da yeterli sebebi yakalayan kişinin ileri görüşlülüğü olabilir. bana psikoloji yapma diyen lokal düşükleri ile globaldeki bu adamları kıyaslamak da hata olur. öyle akıl, bilim, mantık ve felsefe yazınca elimize bir şey geçmiş olmuyor. tıpkı 10 kişi ekleyerek üçgen biçiminde birbirimize takalım demekle denenmiş olanı denemeye devam ederek sonuç alamadığımız gibi...

ben globaldeki cast'ı bilmiyorum, kim abdülhey, kim polat, kim ışıkçı, kim setçi bilmiyorum ama adamlar bazı söylemlerinde kabak gibi haklıydı. yapılabilecek tek eleştiri sisteme olur, ki trust ve meriti her defasında en başından beri b.kladım.

sistem böyle ise yapacak bir şey yok; olay tekmeye kafa koyma falan değil, gerekirse götüme kafa sokayım yani...

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
July 07, 2020, 01:42:26 PM

Bence Trust listesini silmenin bize hiç  bir getirisi yok ben trust listemi foruma kaynak sağlayacak güzel argümanlar sunan pozitif açıdan değerlendirilen başarılı kişileri ekledim daha da eksiğim varsa eklerim keşke silmeseydiniz Trust listenizi trendcoin hocam

hee çok haklısınız hocam, çok güzel değerlendirmişsiniz, gerçekten katılıyorum, çok güzel noktalara temas etmişsiniz, yorumunuza katılmamak elde değil, çok isabetli olmuş, iyi günler dilerim.

Tekmeye kafa sokacak yırtıcı futbolcu lazım bize  Grin bizim insanımız maalesef buluttan nem kapan narin genç kızlar gibi takılıyor,

üstad, senin bulut dediğin dediğin şey sonucu etkileyen önemli bir olay, nem kapan da yeterli sebebi yakalayan kişinin ileri görüşlülüğü olabilir. bana psikoloji yapma diyen lokal düşükleri ile globaldeki bu adamları kıyaslamak da hata olur. öyle akıl, bilim, mantık ve felsefe yazınca elimize bir şey geçmiş olmuyor. tıpkı 10 kişi ekleyerek üçgen biçiminde birbirimize takalım demekle denenmiş olanı denemeye devam ederek sonuç alamadığımız gibi...

ben globaldeki cast'ı bilmiyorum, kim abdülhey, kim polat, kim ışıkçı, kim setçi bilmiyorum ama adamlar bazı söylemlerinde kabak gibi haklıydı. yapılabilecek tek eleştiri sisteme olur, ki trust ve meriti her defasında en başından beri b.kladım.

sistem böyle ise yapacak bir şey yok; olay tekmeye kafa koyma falan değil, gerekirse götüme kafa sokayım yani...

Hocam son cümlen beni kırdı geçirdi 😀😀😀
Ben listemi güncelledim. Sebebi ise sağolsun arkadaşlar sahip çıkıp savunuyorlar. Birde yeterli ingilizce olması lazım. Transkate olayi da sakat.
Ben şekerlemeye mesaj attım negatif trusti kaldır diye. bana 6 ay ya da 1 yıl sonra düşüneceğini söyledi. Zaten benim imzanin son haftası eğer stake vermezler ise . Negatifte kaldıktan sonra forumda takılmaya gerek yok. En azından imza alanı boş olmasın diye takılıyordum. Bundan 3 yıl önce forum hayatımda yoktu bundan böyle de olmasa olur
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
July 07, 2020, 01:50:34 PM

destek ve fikir veren herkese ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar. ingilizce problemim nedeniyle derdimi doğru düzgün anlatabildiğimi düşünmüyor olsam da bu salak saçma duruma bir itirazda bulundum. gerçekten böylesi düşük insanlara ayrılan vakte yazık Smiley burnumu karıştırırken geçirdiğim vakit daha değerli olabilir Smiley adam sırf bulaşmış olmak için kuyuya taş atıyor, sonra da... Smiley

Hocam adınıza sevindim. Fakat okuduğum kadarıyla diğer destek olan arkadaşların negatif Trust ları kalkmamış. Aslında adalet ve özgürlüğün sıfır olduğu bir forum olarak gözlemliyorum burayı. Diğer arkadaşlar için üzgünüm. Umarım diğerlerinin de yakında bu durumları düzelir.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
July 07, 2020, 01:56:35 PM

@trendcoin'in olayın aynısı bende de var. Adam bana da neg. trust bırakmış.
trendcoin'de başlığı kilitlediği için bir şey yazamıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

EK: Jolly'e konuyu tekrar değerlendirmesi için PM attım. Eksta bir şey yapmalıysam bir el atarmısınız?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 07, 2020, 02:18:26 PM

trendcoin'de başlığı kilitlediği için bir şey yazamıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

EK: Jolly'e konuyu tekrar değerlendirmesi için PM attım. Eksta bir şey yapmalıysam bir el atarmısınız?

Yeni bir konu açmaktan çekinmeyin hocam. Aynı konuya yazıp da arada kaynamasın. Lütfen yapın bunu, bizde destekleriz.

Emin ol hem negatifi kaldırmak zorunda kalacak hemde ona güvenen kıdemli üyeler ondan desteğini çekmek zorunda kalacak. Hatta diğer arkadaşlarda sırasıyla ayrı bir konu olarak mağduriyetlerini dile getirsin. Eğer gerekeni yapmazlarsa yine kendi itibarlarına zarar vermiş olurlar.

Bu forumda maderatör bu tip şeylere asla müdahale etmez. Forumdaki temel işleyiş İtibar üzerinedir. İtibara (trust power) sahip üyeden negatif aldığınızda hesabınız zora girer, kampanyalardan yararlanmanız veya ticaret yapmanız güçleşir. İtibarı olmayan birinden aldığınız negatif/pozitifin de değeri yoktur. İşte demek istediğim bu zalim üyeye itibar sağlayan kişilerin vicdanlarına dokunmalısınız. Kamuoyu vicdanına seslenmelisiniz. Trust Gücü azalan bir şekerlemenin verdiği hükümlerin de değeri kalmaz.

Adminden, moderatörlerden bir adım gelmez yani onlar sadece DT1'e birden fazla üye sokan birisi olursa Blackliste alır o kadar. DT2 gücü ise devam eder. Tıpkı laukta olduğu gibi.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Merit: 1139

View Profile
July 07, 2020, 02:19:38 PM
Merited by trendcoin (1)

İki haftada bir truslistimi güncelliyorum bir de meşaj atıyorum activity ossun
"Negatife negatif pozitife pozitif"e devam, kimin ne verdiği pek de umrumda değil
Benim vücudum benim hesabım benim kararım

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
trendcoin
Legendary
*

View Profile
July 07, 2020, 02:21:47 PM
Last edit: July 07, 2020, 02:48:18 PM by trendcoin

konuyu kilitlememi globaldeki bir kullanıcı tavsiye etti, doğru mu yaptım bilmiyorum, hem dil problemi nedeniyle bunaldım hem de kendini savunacak olan kişi, 2 gün boyunca muhakkak çıkardı dedim çünkü 2 gün boyunca forumda imza postu atıp, bu mevzuyu görmemek garip olur. konuyu g.tümü kurtardığım için kilitlemedim, g.tümü düşünseydim önden başkalarının yol almasını bekler ve başlarına gelecek olanı izlemeye koyulurdum.

ben konuyu açarken böyle bir grubun olmadığını düşünerek ve büyük oranda bilerek, 6+1 kişi için açtım. buluttan kötü ingilizceme yardım etmesi için 5-6 saat yardım bekledim ve sonunda nem kaparak yola çıktım. ok, orada güven bitti çünkü gelin zincir takalım diyen kişi 5 dakikalık bir yardım da bulunabilirdi. bak, hem de dedim ki yardım etmek zorunda değilsin, en azından kötü olduğunu söyle, ben gider başkasından yardım alırım dedim çünkü 6+1 kişinin suçsuz olduğunu biliyordum ve büyük oranda bunun için hareket ettim.

şimdi bana, "ya ben iki gündür bu olayı görmedim, konu da kilitlenmiş hay aksi.." diyen de trusta nem kaptırır.

diyeceksin ki, "bekledim ama şimdi konuşmak istiyorum" ya da diyeceksin ki "yardım etmek istemiyorum". ok, bunlar basit ama net olan şeyler.

ben saksı değilim :))))) başkasını saf yerine koyarken kendi zekanızı ölçü almayın arkadaşlar, komik duruma düşersiniz :) he yine açarım başlığı zaten dert değil, ayrıca ne yapmanız gerektiğini de oraya yazdım ama bu davranışlarla da sürü gibi gözükmüş olmanın dışına çıkabilir miyiz, bilmiyorum.

karar sizin, "konuyu aç" derseniz; durumu belirten ek mesaj ile açarım. yok, biz kendi başlığımızı açacağız derseniz de size destek olmak için mesaj atmaya gelirim. ok? basit ve net.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 07, 2020, 02:25:15 PM

karar sizin açın derseniz, durumu belirten ek mesaj ile açarım. yok, biz kendi başlığımızı açacağız derseniz de size destek olmak için mesaj atmaya gelirim. ok? basit ve net.

Bence aynı konudan devam etmeye gerek yok. Her haksızlık kendi içinde değerlendirilmeli. Aynı konu sürdürüldüğünde diğer (makul) üyeler pek fark etmeyecek durumu. Önemli olan böyle bir tetikçinin itibar kazanmaması. Şimdilik geri adım attı ama yarın tekrar saldıracak, zaten belirtmiş onu.

Diğer arkadaşlara önerim; Konuları tartışırken de, genelde taktikleri konuyu dağıtmak ve başka yönlere çekmek. Basit olan gerçekler üzerinde ısrar etmekte yarar var.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
July 07, 2020, 02:44:30 PM

globalde derdimi anlatamamak bunalttı beni aq. yok negroymuş yok bilmem neymiş umurumda bile değil, ne yapıyorlarsa yapsınlar, böyle sudan salak sebeplere adam karalayacaklarsa da karalasınlar ve iş bitsin, biz de yolumuza bakalım. zaman kaybetmeyelim boş işlerle...

Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 07, 2020, 04:08:03 PM

2 gün boyunca muhakkak çıkardı dedim çünkü 2 gün boyunca forumda imza postu atıp, bu mevzuyu görmemek garip olur.

Ben özel mesaj atmıştım muslol67 zaten fark etmemiş çünkü distrust listesinde eleman. Her gün kendi trust kısmına girip güvenilmez feedbackleri göster demediği sürece zaten fark edemezdi. BitcoinTurk'le de özelden yazıştım ama yarım yamalak konuştuk, meşguldü çok.

Başlık açarken o başlığı referans gösterin hatta benim orada sorun çözüldükten sonra sizlerin halen negatifinizin durduğunu yazdığım bir mesaj var ve sonrasında jolly o başlığa da yazdı. Yani okuduğu halde düzeltmedi. Benim mesajımı da başlığınıza ekleyebilirsiniz.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5260202.msg54742809#msg54742809

Other negative feedbacks which has same reference link are still active. All feedbacks was same but you only neutralized one of them, really ?   (@BitcoinTurk, @muslol67)

Your reference links:
https://web.archive.org/web/20200529232531/https://bitcointalk.org/index.php?topic=5225711.msg53851746#msg53851746
https://web.archive.org/web/20200706153350/https://bitcointalk.org/index.php?topic=5225711.msg53865312

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
July 07, 2020, 04:23:57 PM

valla forumda imzaya post atılırken de görülmemiş olabilir vs diyorsan eyv. globaldekilerin yaptığı gibi niyet aramayacağım ve onca dönen muhabbete rağmen olabilir diyerek geçeceğim ama aksi çok boş muhabbet yani...

ben hala konuyu açabileceğimi söylüyorum, yeter ki istek gelsin; hatta bu saçma baskı artarsa globaldekilere mala anlatır gibi anlatmaktan vazgeçip seviyeyi de kolayca artırabilirim.

zaten olacak şey de belli, buradan muslol67 ve bitcointurk bir şekilde kurtulacak, diğer arkadaşlar eski mevzularla tuzaklanacak. buradan kurtulanlar da yeni mevzuları için birer eski mevzu kazanmış olacak. hadi hayırlı tıraşlar.  

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 07, 2020, 04:35:09 PM

Benzer bir muameleye muhatap olan biri olarak söylemek isterim ki;
Liste silmek, doldurmak, eklemek tamamen kişisel konular. Listen ile istediğin zaman istediğini yapabilirsin hocam. Trust entrikalarına zaman ayıramadığım dönemlerde veya bunaldığımda bende listemi siliyorum ve bir süre kafam rahat takılıyorum.

Çünkü liste yaptığınızda bir anlamda politikaya da katılmış oluyorsunuz. Oylamaya katılarak seçiliyor, oylayarak seçiyorsunuz. Dolayısı ile bazı politik itibar konularında cevap verme durumunuz oluyor. Bütün bunlar birazcık vakit ve efor istiyor. İngilizce derdini anlatmak konusunda aynı kabuslara ortağız. Basit bir durumu ingilizce olarak anlatmak bazen saatler istiyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 07, 2020, 06:42:58 PM
Last edit: July 07, 2020, 07:10:48 PM by Vispilio

...tıpkı 10 kişi ekleyerek üçgen biçiminde birbirimize takalım demekle denenmiş olanı denemeye devam ederek sonuç alamadığımız gibi...

her pozisyon dönüp dolaşıp neden "marjinal fantazilere" dayanıyor ben de bunu anlamıyorum Cool neyse geçelim bizi ilgilendirmez

Çünkü liste yaptığınızda bir anlamda politikaya da katılmış oluyorsunuz. Oylamaya katılarak seçiliyor, oylayarak seçiyorsunuz. Dolayısı ile bazı politik itibar konularında cevap verme durumunuz oluyor.

Admin bir deney oluşturdu, bunu yaparken de dedi ki "politik manevralarla forumu daha adil hale getirmeyi hedefliyorum" şimdi alıntıya bakamıycam bu kapıya çıkan bir yorumdu,

ama gelinen noktada forumun çok büyük bölümü dramadan ve çatışmadan hoşlanmadığı için meydanı Meta'daki 3-5 çapulcuya bıraktı, bu çapulcular şimdi mafya gibi takılıyor forumdan en az 1500'er dolar götürüyorlar her ay...

Ben de buna isyan ediyorum, çünkü forumu hortumlayanların çoğu entelektüel ve teknik düzeyleri yetersiz ninja hesaplar, Türkçe bölüm dahil onları katlayan birçok kişi tasfiye oldu, ayıp olan budur, yoksa forumu zaten sallayan kalmamış kripto dünyasının büyük bölümü burayı çoktan terk etmiş durumda...

Neticede politika bir haktır beyler, çapsız adamlar size gelip siyasi sebeplerle "neden Ali'yi ekledin de Veli'yi çıkardın" vs dediğinde onların zorbalıklarına boyun eğip mafyanın ayak oyunlarına gelmeyin,

beni eklemeyin, yine de listenize 10 tane bağımsız yetenekli arkadaşı koyun ki en azından forumda kalan özgür bireylerin bir temsil gücü olsun. Selamlar

Forumu uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız, yolsuzlukların kabak gibi ortaya çıkması açısından bu tür haksızlıkları sık sık Reputation'da gündeme getirmek (soğukkanlı ve profesyonel bir tutumla) doğru karar olur.

Ek Not: theymos'un konuyla ilgili yorumunu da yapıştırıyorum enteresan bir yaklaşım olduğu için:

This is inspired partly by something that David Friedman said once (though I can't find the quote), that one of the requirements for a peaceful society is the credible threat of retaliation in case you are harmed

2. Not: trendcoin'e kendi başlığını kapattırdılar çünkü jolly tetikçisinin negatife düşmesini istemiyorlar ki onu başkalarını karalamada kullanmaya devam etsinler, jolly negatife düşerse de çok sorun değil, 3. bir tetikçi ortaya çıkar yine bütün bağımsız önemli üyeleri negatife alır, oyunun sistemi bu...

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
July 07, 2020, 07:24:13 PM

Ben kendimi feda ettim başlığı actim.
Self mod açtım o ibnetorlar gelirse yazdıklarını hep sileceğim adam gibi yazı yazmazlarsa tabi.
Ölmüş eşşek korkmaz kurttan misali 😀😀

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5260669.0

Başlık linkini bıraktım isteyen arkadaşlar gelsin.
Ozellikle benim gibi negatif alıp kurtaramayan arkadaşlar orada derdini anlatsın.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
July 07, 2020, 08:04:16 PM
Last edit: July 07, 2020, 08:25:00 PM by trendcoin

...
her pozisyon dönüp dolaşıp neden "marjinal fantazilere" dayanıyor ben de bunu anlamıyorum 8) neyse geçelim bizi ilgilendirmez
...

üçgen biçiminde birbirine takan tayfadan gelen "narin genç kızlar gibi" yakıştırmasının kategorik açıdan tezahürde bulunan imkansızlığını temsil etmeyi amaçladım. yine 70 iq altı kitleye oynayarak ana konuyu saptırmış olsan da yorgun olmam sebebiyle seninle daha fazla uğraşmayacağım reyizz, bir de self moderate konularda çok agresif oluyorsun, bu yüzden öyle uzaktan uzaktan hiç konuşmadan https://youtu.be/TjYIsX8FAyk :)) i kiss you.

son olarak aklıma takılı kaldığı için kilit mevzusunu bir kez daha açıklamak istiyorum; şu an bile konunun kilidini kaldır diyen olsa bir dakika beklemez kaldırırım (herkese çay var, vispilio hariç :d); ancak şuna emin olun, muslol67 ve bitcointurk kendilerini kolayca kurtarabilecekken diğer arkadaşların eski mevzuları gündeme getirilecek ve mevzuya çorba edilecek. yanlış anlaşılmasın diğer arkadaşların da kendilerini kurtarmalarını istiyorum ama gerçeklerden bahsediyorum.

ek olarak; ben kendi konumda gayet diplomatik bir dil kullanabilirdim ve globalde iyi bir intiba uyandırabilirdim ama ben böyle bir şey amaçlamadım, kesinlikle salt kendimi düşünmedim ve aksi olarak jelyb.k'u -6+1 kişinin suçsuzluğuna inandığım için- sürekli olarak mahkum etmeye çalışarak zan altında kalan arkadaşlara katkı sağlamayı amaçladım.

...
2. Not: trendcoin'e kendi başlığını kapattırdılar çünkü jolly tetikçisinin negatife düşmesini istemiyorlar ki onu başkalarını karalamada kullanmaya devam etsinler, jolly negatife düşerse de çok sorun değil, 3. bir tetikçi ortaya çıkar yine bütün bağımsız önemli üyeleri negatife alır, oyunun sistemi bu...

birisi bana istemediğim bir şeyi yaptırabilecek olsa (konuyu kilitlemek gibi) senin bounty yöneticiliği konuna ikinci mesajı at(a)mazdım. lütfen sap ile samanı karıştırma reyizz, biz seni adil biri olarak biliyoruz, en azından öyle kalmaya çalış.

ekleme: ayrıca adamlardan korksam ya da onların zorlaması ile bir iş yapacak olsam nötr feedback falan da vermezdim.

Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 07, 2020, 09:02:42 PM
Last edit: July 07, 2020, 11:22:24 PM by Vispilio

~~~

senin konunun açık ya da kapalı kalmasının zerre önemi yok trendcoin, sen biraz büyük resim çalış küçük ayrıntılarda çok boğuluyosun...

2.si forum genelindeki yolsuzluklara kıyasla sana gelen mini negatifin kaldırılması o kadar küçük bir taviz ki, bunun konumuzla bir ilgisi yok cevap hakkı olduğu için mesajı bırakıyorum ama Türkçe lokaldeki herkese söylüyorum artık münferit vakalar yerine genel prensiplere odaklanın bence.

Forumun şu hayalet kasabaya dönmüş halinin satoshi'nin kurduğu entelektüel ve parlak ortamla uzaktan yakından alakası yok, umursamaya değecek bir yer diil bence şu anda, doğru bilinen yanlışları düzeltmek için belki arkadaşlara da katkısı olur diye yine bazı açıklamalar yapmış bulunduk...

İyi Geceler

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
July 08, 2020, 06:50:26 AM
Last edit: July 08, 2020, 08:36:37 AM by muslol67
Merited by Vispilio (2)

konuyu kilitlememi globaldeki bir kullanıcı tavsiye etti, doğru mu yaptım bilmiyorum, hem dil problemi nedeniyle bunaldım hem de kendini savunacak olan kişi, 2 gün boyunca muhakkak çıkardı dedim çünkü 2 gün boyunca forumda imza postu atıp, bu mevzuyu görmemek garip olur. konuyu g.tümü kurtardığım için kilitlemedim, g.tümü düşünseydim önden başkalarının yol almasını bekler ve başlarına gelecek olanı izlemeye koyulurdum.

ben konuyu açarken böyle bir grubun olmadığını düşünerek ve büyük oranda bilerek, 6+1 kişi için açtım. buluttan kötü ingilizceme yardım etmesi için 5-6 saat yardım bekledim ve sonunda nem kaparak yola çıktım. ok, orada güven bitti çünkü gelin zincir takalım diyen kişi 5 dakikalık bir yardım da bulunabilirdi. bak, hem de dedim ki yardım etmek zorunda değilsin, en azından kötü olduğunu söyle, ben gider başkasından yardım alırım dedim çünkü 6+1 kişinin suçsuz olduğunu biliyordum ve büyük oranda bunun için hareket ettim.

şimdi bana, "ya ben iki gündür bu olayı görmedim, konu da kilitlenmiş hay aksi.." diyen de trusta nem kaptırır.

diyeceksin ki, "bekledim ama şimdi konuşmak istiyorum" ya da diyeceksin ki "yardım etmek istemiyorum". ok, bunlar basit ama net olan şeyler.

ben saksı değilim Smiley)))) başkasını saf yerine koyarken kendi zekanızı ölçü almayın arkadaşlar, komik duruma düşersiniz Smiley he yine açarım başlığı zaten dert değil, ayrıca ne yapmanız gerektiğini de oraya yazdım ama bu davranışlarla da sürü gibi gözükmüş olmanın dışına çıkabilir miyiz, bilmiyorum.

karar sizin, "konuyu aç" derseniz; durumu belirten ek mesaj ile açarım. yok, biz kendi başlığımızı açacağız derseniz de size destek olmak için mesaj atmaya gelirim. ok? basit ve net.

Görüşlerinize fena üzüldüm hocam. Başlık sizin ve kendinizi savunmuşsunuz bunu takdir ediyorum. Sizden bir beklentim olduğu için sormadım size. Hepimizin olduğu gibi özel hayatım var ve hafta sonundan beri yoğundum hatta Cumartesi ve pazar foruma hiç giremedim. Pazartesi günü girdim ama hiç farkında değildim. Salı günü de @Bthd hocam bana PM yoluyla konuyu aksettirdi. Kendisi bende distrust olduğu için görmemiş olmam da gayet normal. Gecemi gündüzümü de forum entrikalarına ayıramıyorum ne yazık ki!

Biz global bölümde kendimizi anlatamıyoruz diye bugüne kadar çırpındık ki çok normalmiş. Kendi dilimizde bile size anlatamamışım derdimi. Sitem etmiyorum sadece durum bildiriyorum yanlış anlamayın. Şahsına münasır bir kişi olarak bugüne kadar forumda yazdığınız her şeyi saygıyla karşıladığım gibi bunu da saygıyla karşılıyorum. Ama dediğiniz gibi "net" olan bir şey var. O da Türkçe bölüm olarak bizden bir halt olmaz! Aramızdaki insanların bile buradan gidip sağda solda bizleri şikayet ettiğine, yaşına yakışmayacak çocuk triplerine girdiğini gözlemliyoruz. Bunlarla uğraşmayı bir kenara bırakalım diyoruz bir de böyle şeylerle uğraşıyoruz. Başlık kilitlenmiş dediğimde samimi bir şekilde orada konu bir şekilde ilerlediği için daha doğru olacak demiştim. Ama boş verin, açmanıza da gerek yok.

Bilmiyorum Jolly ile bir ilerleme kaydedebilirmiyiz ama öncelikle PM ile çözmeyi deneyeceğim. Belki burada kendi ana dilimde anlatamadığım şeyleri, İngilizce olarak aktarmayı başarabilirim, bu da farklı bir deneyim olacaktır benim için.

@Kalemder üstad ve diğerlerinin uzunca bir süredir forum için, Türkçe bölümü için bir çabası olduğunu yakından gözlemledim.
Bakın tarihten beri Türk'ün Türkten başka dostu yok denir ya, bu forumda bizim en büyük düşmanımız kendimiziz. Bir tanesi çıkar forumun merit kaynağını saçma sebeplerle küstürür, öteki en prestijli imzaya girmiş adamı şikayet eder. Birisi diğer merit kaynağına destek verilmesini eleştirir...

@Blacknavy'nin merit kaynaklığını bırakmış olması sonucu ne oldu? İstatistikleri birisi paylaşsın! Forumda resmen merit dağılımı bitti! Eski kaynakların durumu zaten ortada ya az merit geliyor ya da pes etmiş durumdalar. @EFS bu tarz konulara müdahil olmuyor, konumu itibariyle! Adam çıkıyor yok haksız merit, yok multi, yok o, yok bu... Ya arkadaşlar global de yok mu bunlar? Bize saranların hepsi melek de biz miyiz şeytan! Adam hey dostum yazıyor altına 50 merit geliyor bu abuse değil, biz de adam döktürmüş sayfa sayfa hop merit oyunu dönüyor burada diyorlar. Biz de hee deyip geçiyoruz. Bakın forumun entrikalarına dahil olmak istemiyorum diye defalarca dile getirdim. Sadece bir kaç tane malın global bölümde Türk karşıtı hakaretvari açıklamalarına karşı tepki gösterdim ve lauda denen pislik bana sardı. Şimdi de Jolly!

Sanıyormusunuz bu gerçekten Vispilio ile ilgili! Neden yapıyorlar sizce bunu? Birisi @Vispilio'yu destekledi diye mi?
Arka arkaya arkadaşlar çıkıp ben trust listemi siliyorum diyor. En doğal hakkınız ve bunu yapmanızda en ufak bir çekinceniz olmamalı. Ama zaten olayın özü de bu değil mi? Amaç bu değil mi? Siz silin ama o zaman bu hep böyle olacak. Biz 777/Bitvest imzasında onlar chip'de olacak.

Bu yazdıklarımla ne @trendcoin'e ne de herhangi başka birine laf sokmaya çalışmıyorum, yemin ederim öyle. Herkesin kendi aklı fikri var ve o düzlemde hareket edebilir. Benim derdim milliyetçilik falan da değil. Öyle biz kazanalım onlar kazanacağına falan da demiyorum. Ama oradan şerefsizin birinin çıkıp milli değerlerimiz, Atatürk üzerinden hakaret içeren yazılar yazmasını kabullenemiyorum. Ama bundan sonra da sesimi çıkarmam! Kimseyi savunmam ya da kimseye taraf olmam bende. Demek ki böyle yapmak gerekiyormuş.

Ama şu da bilinmeli ki dünyanın kurulmaya çalışılan bu düzen hatalı. Forum yönetimi de bu konuda sessiz ve bana göre çıkar çatışmasına dönüyor.

Saygılarımla.

Ben kendimi feda ettim başlığı actim.
Self mod açtım o ibnetorlar gelirse yazdıklarını hep sileceğim adam gibi yazı yazmazlarsa tabi.
Ölmüş eşşek korkmaz kurttan misali 😀😀

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5260669.0

Başlık linkini bıraktım isteyen arkadaşlar gelsin.
Ozellikle benim gibi negatif alıp kurtaramayan arkadaşlar orada derdini anlatsın.

Hocam yanlış anlamazsan sana da bir eleştirim olacak. Niyetin iyi olabilir ama yöntemin pek de iyi olmamış. Konunun LoyceV veya Suchmoon'la hakikaten ilgisi yok ve başlığının odak noktası olması gereken kişi dışarıda kalıyor. Bu durumda cevapta vermiyor. Elinizde bir kanıt yokken tetikçilik olarak değerlendiremeyiz konuyu. Eğer bunu kanıtlayacak bir şeyin varsa zaten seni merit manyağı yaparlar orada. Bu şekilde askında kalan iddialar davana zarar verir.

Bu tarz konularda başlık açarken daha dikkatli davranmakta fayda var.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 »  All
  Print  

Jump to: