Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:13:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İsyan ve Protesto  (Read 304 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
May 10, 2020, 10:46:24 PM

Neden bu forum için uğraşıyoruz ki? Burada Satoshi’nin bıraktığı bir miras yok, herkes forumu bırakırım derse ben de bırakmaya hazırım. Bize yapılan haksızlıklardan çok sıkıldım ve yönetim tüm bu çifte standarda göz yumuyor. Forum kendi kendini falan yönetmiyor, default trust çetesi taradindan yönetiliyor, multiler onların, menajer onların.. Bu forum için emek harcamayalım, bırakalım diyen varsa ben protestoya hazirim beyler. Burasi eski bitcointalk.org değil.

Herkesi 1 günlüğüne de olsa bitcointalk.org'a yazmamaya davet ediyorum
fikirlerinizi alalım, gerekiyorsa meta'ya da açarız başlık hatta açalım

Bugün ona yarın sana......

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1714961623
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714961623
Reply with quote  #2

1714961623
Report to moderator
1714961623
Hero Member
*

Ignore
1714961623
Reply with quote  #2

1714961623
Report to moderator
1714961623
Hero Member
*

Ignore
1714961623
Reply with quote  #2

1714961623
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714961623
Hero Member
*

Ignore
1714961623
Reply with quote  #2

1714961623
Report to moderator
1714961623
Hero Member
*

Ignore
1714961623
Reply with quote  #2

1714961623
Report to moderator
1714961623
Hero Member
*

Ignore
1714961623
Reply with quote  #2

1714961623
Report to moderator
Hovarda
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
May 10, 2020, 10:51:00 PM

+1 ile katılıyorum dostum. rebellious is back Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
May 10, 2020, 10:53:14 PM

+1 Bende bu olaya katılıyorum. Bir önceki postumda diğer konuda yazdım artık cidden can sıkmaya başladılar.

Türkiye Saati ile : 11.05.2020 01.52

post yazmama zamanım...

Türkiye Saati ile : 12.05.2020 01.52

Göztepe İsyan Marşı - https://www.youtube.com/watch?v=EwP4hUkrA74
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 10, 2020, 10:54:57 PM

+1 ile katılıyorum dostum. rebellious is back Smiley
herkes görüş belirtsin meta'ya başlığı açarız

+1 Bende bu olaya katılıyorum. Bir önceki postumda diğer konuda yazdım artık cidden can sıkmaya başladılar.

Türkiye Saati ile : 11.05.2020 01.52

post yazmama zamanım...

Türkiye Saati ile : 12.05.2020 01.52

dur dostum önce başlığı açalım, yarın gece yarısı başlatırız herkes okeylerse Smiley

kapsamlı bir yazı ile taleplerimizi-düşüncelerimizi yazarız

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
jopen
Sr. Member

View Profile
May 10, 2020, 11:19:17 PM

dur dostum önce başlığı açalım, yarın gece yarısı başlatırız herkes okeylerse Smiley

Tamam o zaman önden katılım sağlamış oldum o zaman. Meta'da başlık açılsın sonra katılmak isteyenler ile beraber ben varım. Biz bir olursak eğer hiçbir zaman yıkılmayız diye düşünüyorum. Önemli olan korkularımızı bir yana bırakıp ne yapılması gereken neyse onu yapmak. Forumdaki nicklerimiz hesaplarımız sadece fani şeylerdir. Önemli olan inandığımız değerler. Hiçbir para birimi bu değerlerimizi yıkmaması lazım.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 10, 2020, 11:28:20 PM

Tamam o zaman önden katılım sağlamış oldum o zaman. Meta'da başlık açılsın sonra katılmak isteyenler ile beraber ben varım. Biz bir olursak eğer hiçbir zaman yıkılmayız diye düşünüyorum. Önemli olan korkularımızı bir yana bırakıp ne yapılması gereken neyse onu yapmak. Forumdaki nicklerimiz hesaplarımız sadece fani şeylerdir. Önemli olan inandığımız değerler. Hiçbir para birimi bu değerlerimizi yıkmaması lazım.
Biz kendimize saygı duyarsak başkaları da bize saygı duyar.
-Irkçılara ceza verilsin, milliyete küfür edenler yasaklansın
-Trust sisteminde değişiklik yapılsın, negatif vermek bu kadar kolay olmamalı
-Mesela Negatif feedbackler için itiraz hakkı olsun, yanlış-haksız veren ceza alsın
-Bountylerde haksız rekabete "dur" densin
-Dt seçimlerinde yapılan tek taraflı sorgulamalara son verilsin (ya özgürüz ya da değil)
-@Kalemder ya da başka bir üye merit kaynağı olsun
...daha da arttırılabilir, aklına gelen yazsın please

ortak hareket edebilmek çok önemli
ingilizcesi iyi olan bir arkadaşımız ortak düşüncelerimizin olduğu bir metni yazar, biz de altına imzamızı atarız

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
May 10, 2020, 11:39:42 PM

Ben bu forumu çok sevdim. Bilgilenmek bir yana insanlar hiç görmedikleri başka insanlar için birlik olup birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu çok önemli bir ayrıntı aslına bakarsınız. Toplumumuzun geneli bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı olduğu için burada herhangi bir üyeye haksızlık yapılınca koordine olmak gerçekten harikülade bir başarı. Hepinizi tebrik ederim arkadaşlar. Zamanla ben de bu forumda hepinizle daha sıkı olacağım ve gün gelecek belki de benim hakkımı savunmak içinde birleşecek buradaki insanlar. O yüzden her ne kadar yeni bir kullanıcı olsam da bu aşamada sizlere seve seve destek veririm. Yazmam ancak okurum 1 gün boyunca eğer sizler için sorun olmazsa  Smiley
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 10, 2020, 11:42:53 PM

Ben bu forumu çok sevdim. Bilgilenmek bir yana insanlar hiç görmedikleri başka insanlar için birlik olup birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu çok önemli bir ayrıntı aslına bakarsınız. Toplumumuzun geneli bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı olduğu için burada herhangi bir üyeye haksızlık yapılınca koordine olmak gerçekten harikülade bir başarı. Hepinizi tebrik ederim arkadaşlar. Zamanla ben de bu forumda hepinizle daha sıkı olacağım ve gün gelecek belki de benim hakkımı savunmak içinde birleşecek buradaki insanlar. O yüzden her ne kadar yeni bir kullanıcı olsam da bu aşamada sizlere seve seve destek veririm. Yazmam ancak okurum 1 gün boyunca eğer sizler için sorun olmazsa  Smiley
Tşekkürler desteğiniz için
Bu işin eskisi yenisi yok, zararı hepimize dokunyor ya da dokunacak
Umarım bu konuda bir birlik sağlayabiliriz

Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
May 10, 2020, 11:48:01 PM

Uzun zaman sonra tekrar dönmüştüm foruma gerekiyorsa üyeliğimi bile silerim yeter ki onurumuza dokunmasınlar !
jopen
Sr. Member

View Profile
May 10, 2020, 11:56:25 PM

@wolwoo bountylere dur denilsin demişsin ama bence yasaklansın bunu da öneri olarak sunabiliriz. Bu forumun kurulma amacı milletin para kazanması değildi diye biliyorum, Yeni düzen merkezsiz herkesin kendi parasını kontrol etmesiydi. Bounty işin işine girince bu forum ve satoshi'nin mantığı ters düştü. Benim şahsi fikrim budur, evet bir imza taşıyorum ama oradan gelecek olanı da kaybetmeyi riske alıyorum.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 10, 2020, 11:58:52 PM

Uzun zaman sonra tekrar dönmüştüm foruma gerekiyorsa üyeliğimi bile silerim yeter ki onurumuza dokunmasınlar !

Önce bir fikirlerimizi söyleyelim, zaten bu gidişle insanların buraya gelmesi için bir neden kalmayacak
Tertemiz adamları lekelemekten usanmadılar, bir de kıllık olsun diye önce rütbe atlamalarını bekliyorlar, adam tam sevinecek sr-hero-leg oldum diye, şaaaak bi 10 milyar daha Cheesy

@wolwoo bountylere dur denilsin demişsin ama bence yasaklansın bunu da öneri olarak sunabiliriz. Bu forumun kurulma amacı milletin para kazanması değildi diye biliyorum, Yeni düzen merkezsiz herkesin kendi parasını kontrol etmesiydi. Bounty işin işine girince bu forum ve satoshi'nin mantığı ters düştü. Benim şahsi fikrim budur, evet bir imza taşıyorum ama oradan gelecek olanı da kaybetmeyi riske alıyorum.
ben bountye girmiyorum uzun zamandır ama arkadaşlar ne der bilemem, cazibesini kaybedebilir ve herkes desteklemeyebilir bu fikri..bir de sadece lokali ilgilendirmiyor bu talep

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 11, 2020, 12:45:15 AM
Merited by Vispilio (1)

Ya kusura bakmayın ama niyeyse, Cem Yılmaz'ın bir esprisi geldi aklıma.
cia senin boklu hesabını ne yapsın, muhittin topalak, relation ship kezban, k,ll him diye gider...
ne isyan ne protesto. Yapılması gereken Türkçe forum üyeleri olarak bilinçlenip onların silahlarını onlara karşı kullanmak.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 11, 2020, 01:28:57 AM

Ya kusura bakmayın ama niyeyse, Cem Yılmaz'ın bir esprisi geldi aklıma.
cia senin boklu hesabını ne yapsın, muhittin topalak, relation ship kezban, k,ll him diye gider...
ne isyan ne protesto. Yapılması gereken Türkçe forum üyeleri olarak bilinçlenip onların silahlarını onlara karşı kullanmak.
Üstad birlikte hareket edebilsek dediğin doğru da, herkes ayrı hava tencere tava 🍳
Adamlar lauda'ya bile sahip çıkıyor ki haklılar, kirli işlerini yaptırıyorlar, biz de bireysel takılıyoruz, sonuç alamıyoruz

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 11, 2020, 03:11:05 AM
Merited by jopen (1)

Bu forumdan beklentilerinizi ne kadar yüksek tutarsanız o kadar üzülürsünüz.

Nedeni ise; Burada rütbe / merit / imza kampayası  vs vs bilmem ne  gibi işler dönüyor.
Ve bir takım insanlar bu işlerden para kazanıyor ve ciddi anlamda. (onları yadırgamıyorum ama desteklemiyorum da)
Ortada bir pasta var, yada çorba, ne derseniz diyin.

Daha önce hiç söyledim mi burada bilmiyorum ama "Paranın ve kadının olduğu yerde kavga eksik olmaz" diye bir laf vardır.

Burada herkes maddi çıkarlar için değilde forumu bilgi alışverişi için kullansaydı hiç böyle manzaralar olmazdı.
Zaten forumların da temel ve çıkış amacı budur. Ama zamanla tabi bu amacın dışına çıkıldı. Birçok şeyde olduğu gibi buralarda kapitalist düzene ayak uydurdu.

Sahte hesap açmalar,  rütbe yükseltip hesap satmaya çalışmalar, merit peşinde koşmalar forumları esas amacından uzaklaştırır.
Öncelikle ben rütbe denilen şeye karşıyım. Rütbe diye bir şey olmaması gerekir. Forum üzerinden para kazanma derdinde olmamalı kimse.
Yönetim demokrasi ile paylaşım ise komün bir düzende olmalı.
Yöneticileri yine forum üyeleri seçmeli ve  yöneticiler ise karar alırken yine üyelere danışmalıdır. Alınacak her karar, yapılacak her iş
ortak beyin gücü ile yapılmalıdır.

Birisi forumdan uzaklaştırılacak ise bu yine üyelere sorulmalı. Ben yaptım oldu  yöntemi ile değil.

Herkes kendini bir yere getirmek için değil, forumu  bir yere getirmek için çaba sarf etmeli ve toplamda ortaya çıkan paha her ne ise paylaşılmalı.
Benim rütbem yüksekmiş, ben kepçeyle alırım  yeni gelen kaşıkla alır olmaz.

Ayrıca bir yönetici sittin sene yönetici olarak kalmamalı ve dönem dönem değişmeli. Yılda bir yeni yönetici seçilmeli. Yönetici denilen kişi de gerekir ise
uzaklaştırma veya ceza alabilmeli. Yönetici olmanın bir avantajı ve heveslenilecek bir yanı olmamalı.
Forum gelirleri ve kazanç konusunda ise (varsa reklam gelirleri vs) Yönetici denilen kişi sıradan üyelerden daha fazlasını kazanmamalı.
Her şey şeffaf olmalı ve paylaşılmalı. Amaç bir düzenin parçası olmak değil kendi Cumhuriyetini kurmak olmalı.

Rütbe, rank Hero,Mero bilmem ne olmamalı. bunlar insanların arasına giren unsurlardır. Kişileri uzaklaştırır birbirinden.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
May 11, 2020, 04:09:05 AM

Bu forumun benzeri bir yapida kopyasi yada eş değeri yok heleki kendisi tamamen bir kazanç yapisi olunca sizin yazmadiginiz her mesajda birilerinin ekmeğine yağ sürer duruma geliyorsunuz.
Asil sorulmasi gereken bu forumda neden Türk Düşmanliğı var

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 11, 2020, 04:15:57 AM

Eveett galiba protesto yavaştan iptal oluyor Cheesy
olsun en azından böyle bir alternatif de var her zaman, aklımızın bir köşesinde bulunsun
herkese değerli görüş ve katkıları için teşekkür ederim, @ekiller hocamın dediği gibi burası bir forum ve belki de beklentimizi fazla yüksek tutuyoruz

hevesim kursağımda galdı Grin

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 11, 2020, 04:58:59 PM

Konuya biraz benzediği için şuan aklıma geldi  mesela grup yorum üyeleri bir şeye dikkat çekmek için tepki koydu ve ölüm orucuna başladı. Ne oldu sadece öldükleri ile kaldı maalesef.
Burada da biz tepki koysak bize de tekmeyi vururlar kendileri takılır. Herhalde bu forumda 1 milyon üye vardır. Ha biz varız ha yokuz.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 11, 2020, 05:11:25 PM

cia senin boklu hesabını ne yapsın

big-data, kişisel/kişilik ve sosyolojik analizler, bunlar üzerine simulasyonlar hatta ve hatta cambridge analytica. şu forumda görmüş olduğun eklentiler bile (BPIP gibi) teknik olarak özel mesajlarinizi okuyabiliyor. Bpip ve l.club gibi forum için kullandiğiniz araci siteler browser geçmişinizi aliyor, daha da ileri gidiyorum herifler silinen mesajlari bile arşivliyor ve o arşivle mesaj geçmişinizi hizlica tarıyor.

Bu taktikleri nereden ogreniyorlar saniyosunuz usta? Bunlar bir iki espiriyle basite indirgenebilecek olaylar diil. Güler geçeriz o ayrı Cool

~

saygı duymamakla beraber gercek hayatin hiçbir yerinde gerçekleşemeyecek bir düşünce, minik bir ütopya.. olmasi gereken tek şey liyakat, liyakat için de yönetimin forumun liyakat sistemini bozanlara elle mudahale yapmasi gerekiyor ancak yapmıyor. belki de onlardan biri ya da bu forum için uğraşmayi sevmiyor (entrikalardan yılmış olabilir).
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 11, 2020, 05:13:35 PM

Beyler nolmuş ortalık karışmış isyanlar protestolar falan wolwo naptın  Grin hareketlerin başlangıcı olmuş sanırım senin konun ama devamı gelmemiş herhalde  Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 11, 2020, 05:28:08 PM

Beyler nolmuş ortalık karışmış isyanlar protestolar falan wolwo naptın  Grin hareketlerin başlangıcı olmuş sanırım senin konun ama devamı gelmemiş herhalde  Smiley
Dün muslol67 gardaşımıza Lauda negatif vermiş, Hero olması şerefine. Forumdaki herkesi kriminalize edip kendileri sütten çıkmış ak kaşık haline geliyor. Bountye devam ediyor ama yediği negatif baki kalır. Blacknavy'nin fikri hoşuma gitti, 1 günlük protesto yapalım dedik ama bu birkaç kişi ile olacak bir iş değil. Sonuçta en fazla bir gün yazmayıvermiş olurduk.
Kabul görmedi pek, o nedenle iptal oldu.
Farklı bir proje var aklımda, bir liste hazırlayıp en azılı Türk düşmanlarına toplu halde negatif verelim şeklinde. Gerçi bountyler de onlarda olduğu için yine bir şey farketmiyor. Lauda'da - 58 falan görünüyor bende ama en kaymak imzalardan birinde...

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: