Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:34:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: bitcointalk.org neden üyelerine özel proje geliştirmiyor?  (Read 352 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
May 14, 2020, 08:58:47 PM
Last edit: May 14, 2020, 09:14:29 PM by wolwoo
Merited by dannybrown (1)

Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 20 site içerisinde olan sosyal medya platformu Reddit, platformdaki kullanıcıların içeriğe yaptıkları katkı karşılığında ödül alabilmeleri için iki token’i kullanıcılarına sundu.

Bu iki tokenler MOONS ve BRICKS olarak isimlendirildi. Bu tokenler’in Reddit’in “Topluluk Puanları” adlı yeni girişimi olarak /r/FortniteBR ve /r/Cryptocurrency üyelerine özel olarak verileceği belirtildi. Üyelerin bu token’ları nasıl yönetebileceği ve detaylı bilgiler alabilmek için ulaşabilecekleri Vault sayfası yayına alındı. Bu iki token da Ethereum’un ERC-20 standardı ile çıkartıldı.

Reddit üyeleri, token’ları içerik oluşturucularına bağış yapmak, oy vermek ve para aktarımı yapabilmek için kullanabilecek. Bu token bakiyeleri sayesinde, kullanıcıların güvenirliklerini de göstermiş olacak.

Ayrıca Reddit’in kurucu olan Alexis Ohanian, kripto paralara olan ilgisiyle sektörde tanınan bir isim. Ohanian’ın Origin Protocol ve AVA gibi kripto para girişimlerine yatırımları bulunmakta.
Kaynak https://www.koinfinans.com/sosyal-medya-platformu-reddit-ethereum-altyapili-tokenlarini-piyasaya-surdu/

bunu gün içinde başka yerlerde de gördüm. bu işin piri bitcointalk.org, böyle bir olası proje bitcointalk.org'a da üyelerine de oldukça fayda sağlar. siz ne dersiniz?

ne zaman siteye girsem online üye sayısı 450-500 arası olarak görülüyor. üye olmayıp da forumda olan kişiler de mutlaka vardır. hadi onların da sayısını 450 diyelim. bir anda en fazla 1000 kişi forumda oluyor ve biz diyoruz ki "heauhee bitcointalk züperr!" çok az değil mi bu sayı?

not: sadece türkiye saati ile baktığım için sayı değişiklik gösterebilir.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5248527.0 >>> meta'da oy kullanabilirsiniz

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715391295
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715391295
Reply with quote  #2

1715391295
Report to moderator
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 14, 2020, 09:40:40 PM

Oyle birsey gelse bile global de ki çete musluğun başına geçer.. şuan da zaten en bal kaymak kampanyalarda onlar var. Benim anlamadığım bu chipmixer ya da blender gibi imzalar bu kadar btc yi nereden buluyor da dağıtıyor?
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 14, 2020, 09:59:19 PM

Oyle birsey gelse bile global de ki çete musluğun başına geçer.. şuan da zaten en bal kaymak kampanyalarda onlar var. Benim anlamadığım bu chipmixer ya da blender gibi imzalar bu kadar btc yi nereden buluyor da dağıtıyor?

hocam hemen olumsuz bakmayalım olaya, farklı kurallar ve şartlar belirlenir ve herkese yeni bir gelir kapısı olur.
chipmixer bildiğim kadarıyla gizlilik ve karapara için kullanılıyor. bazıları çok hassas bu konuda, bir de yanlış hatırlamıyorsam çalınan-hacklenen hesaplar da var işin içinde...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 14, 2020, 10:03:49 PM
Merited by gospodin (1)

Bir token yaratılacaksa bir değerinin olması için kullanımsal yada başka bir değere dayanan bir karşılığının olması gerekir. Reddit'teki olaya tek yönden bakmışsınız hocam. Steemit'te de yaklaşık 1 senedir uygulanıyor.

1. Seçenek:

Kullanıcıya kota konuyor yada günlük az miktarda puan veriliyor. O kota kadar mesaj atabiliyor, yorum yapabiliyor yada oylama yapabiliyorsunuz. Sınırı aştığınızda ne oluyor ? Hesabınıza şu kadar bizim tokenden yüklerseniz kotanız dolacaktır yada beklemelisiniz diyor. Örneğin steemit için benim şu anki durumumda %13 kalmış elimde, bununla sadece bugün 1 yorum yapma hakkım var ki bu az çok gelişmiş bir hesap Smiley

%100 dolum için 4 günden fazla beklemem gerekiyor. Yani aslında bana verdiği günlük yorum hakkı sadece 2-3. Bunun oylaması - arkadaş eklemesi v.b. var ki yetersiz. Hele yeni başlayanlar için komple zulüm. Böyle bir tokenleştirmeye geçilirse sadece çok geniş çevreye sahip bir kaç kişi kazanç elde ederken diğerleri bu foruma yazı yazabilmek için onlara ödeme yapmak durumunda kalır. Yeni başlayanların tutunma şansı hiç olmaz. Anketinize bir geri bildirim yapmadım ama bize kazanç değil zarar getirir bu iş. En çokta sizin benim gibi uzun süreler geçiren üyeleri yorar.

2. Seçenek:

Değerin forumda yapılacak her türlü reklam kampanyasının tek yerde toplanarak sistemin buna dayandırılması olabilir ancak malum reklam kampanyalarından pek ödül alamayacak kullanıcılar tarafından kullanım neredeyse sıfıra düşecektir. Buda kullanıcı kaybına sebep olur uzun vadede. Bounty olayının zararları kadar faydaları da var foruma.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 14, 2020, 10:09:03 PM

Bir token yaratılacaksa bir değerinin olması için kullanımsal yada başka bir değere dayanan bir karşılığının olması gerekir. Reddit'teki olaya tek yönden bakmışsınız hocam. Steemit'te de yaklaşık 1 senedir uygulanıyor.

1. Seçenek:

Kullanıcıya kota konuyor yada günlük az miktarda puan veriliyor. O kota kadar mesaj atabiliyor, yorum yapabiliyor yada oylama yapabiliyorsunuz. Sınırı aştığınızda ne oluyor ? Hesabınıza şu kadar bizim tokenden yüklerseniz kotanız dolacaktır yada beklemelisiniz diyor. Örneğin steemit için benim şu anki durumumda %13 kalmış elimde, bununla sadece bugün 1 yorum yapma hakkım var ki bu az çok gelişmiş bir hesap Smiley

%100 dolum için 4 günden fazla beklemem gerekiyor. Yani aslında bana verdiği günlük yorum hakkı sadece 2-3. Bunun oylaması - arkadaş eklemesi v.b. var ki yetersiz. Hele yeni başlayanlar için komple zulüm. Böyle bir tokenleştirmeye geçilirse sadece çok geniş çevreye sahip bir kaç kişi kazanç elde ederken diğerleri bu foruma yazı yazabilmek için onlara ödeme yapmak durumunda kalır. Yeni başlayanların tutunma şansı hiç olmaz. Anketinize bir geri bildirim yapmadım ama bize kazanç değil zarar getirir bu iş. En çokta sizin benim gibi uzun süreler geçiren üyeleri yorar.

2. Seçenek:

Değerin forumda yapılacak her türlü reklam kampanyasının tek yerde toplanarak sistemin buna dayandırılması olabilir ancak malum reklam kampanyalarından pek ödül alamayacak kullanıcılar tarafından kullanım neredeyse sıfıra düşecektir. Buda kullanıcı kaybına sebep olur uzun vadede. Bounty olayının zararları kadar faydaları da var foruma.
bountyden pay almak çok güzel fikir
ayrıca illa bir şeye dayandırılması da gerekmiyor, önümüzde dogecoin örneği var, bunun yanında bittorent var yani yapılmak istenirse bir yolu bulunur bence
burada beyin jimnastiği yapıyoruz üstad Smiley

Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
May 14, 2020, 10:30:29 PM

Hocam bir şeyin parasal olarak değerinin oluşabilmesi için dediğim gibi gerçek bir değere dayandırılması gerekir. Siz doge coin'i şaka geyiğinden ötürü rastgele yaratılmış olarak düşünüyorsunuz sanırım ama öyle değil. Doge coin'in değeri madenciliğini yapmak için tüketilen enerjiye dayanır aynı bitcoin gibi. Doge madenci topluluğuyla var oluyor amiyane tabirle boru değil yani Wink 

Token gibi 1 dolara her hangi bir ağ üzerinde milyarlarca oluşturulmuş gibi düşünmeyin. Ico-Ieo-Ito projelerinin çoğunun başarısız olma sebebi de budur. Ya vaat ettikleri değer dayanağı koyduklarının oldukça altındadır yada zaten hiç yoktur, çarpar geçerler. Eğer vaat ettikleri dayanak güçlü olursa, elde etmek için gerçek bir değere ihtiyaç varsa yürür giderler çok nadir projede gördüğümüz gibi. Topluluğu var ve insanlar elde etme katsayısı sürekli düşen, zorluğu sürekli artan bir birim olduğu için doge gördüğümüz çoğu shit gibi dibin dibine inmiyor başlangıçta sadece bir geyik olsa bile.

Bittorrent'in dayanağı yukarıda belirttiğim kullanıcıların ücretlendirilmesine dayanır. Yüksek hızlar v.b. için ücret ödemeniz gerekecek ileride. Ha bittorenti zaten sadece internette bazı şeylere bedava erişmek isteyenler kullanıyor yerine başka ücretsiz alternetifler çıkacak ve bayrağı devir alacaktır. Yada sunduğunuz upload karşılığında belli ödüller alarak aynı madencilik gibi kendinize gelir kapısı oluşturacaksınız. Yani o da dayanaksız değil yapılan işin karşılığında verilip alınan hizmetin karşılığında ödenecek.

Bitcointalk üzerinde de geçerli dayanak olmadan bir token oluşturulursa bu sadece forumun tamamen bitmesine sebep olur. Kim niye alsın sorusuna doğru cevap verildikten sonra ancak bir şeyler tasarlanabilir. Ki bu da sen ben gibi kullanıcılara fayda değil zarar getirir uzun vadede ancak. Forumlar için oluşturulabilecek dayanak çeşitliliği çok kısıtlı. Çünkü ortada gerçek bir üretim yok. Yaratılacak token bu ortamın özgürlük kavramını da komple bozacaktır, çok daha derin dramalar izlememize de muhtemelen sebep olur.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 14, 2020, 10:41:17 PM

ben hala ısrar ediyorum Cheesy satoshi'nin forumu sadece prestij amaçlı bile çıkarsa dahi -ki farklı alternatif çözümler geliştirilebilir- piyasadaki birçok tokendan daha fazla iş yapar çünkü sizin de belirttiğiniz gibi bir topluluğu var, adı sanı var, sırf birkaç balina gelse pump-dump yaptırsa yine adından söz ettirir.
hazır topluluğu olan bir mekanizmanın da ileride madenciliği vs olabilir, bu sadece deneyerek öğrenilebilir, ne projeler-tokenlar gördük sallamasyon malum

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 14, 2020, 10:46:54 PM

Altcoinlerle ilgili olan diğer forumda böyle bir şeye başlanmıştı. Geçen sene orada sık vakit geçirdiğimde biraz incelemiştim. O zamanlar deneme safhasındaydı. İşi gerçeğe döktüler mi bilemiyorum. Burası için de bir başlangıç yapılabilir belki. Kuralları çok net belirlenmeli ve suistimale yer bırakılmayacak bir sistem çıkartılmalı ortaya. Site yönetimine ve/veya moderatörlere belki ek yük oluşturacağından dolayı tercih edilmiyor olabilir.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
May 14, 2020, 10:49:59 PM

ben hala ısrar ediyorum Cheesy satoshi'nin forumu sadece prestij amaçlı bile çıkarsa dahi -ki farklı alternatif çözümler geliştirilebilir- piyasadaki birçok tokendan daha fazla iş yapar çünkü sizin de belirttiğiniz gibi bir topluluğu var, adı sanı var, sırf birkaç balina gelse pump-dump yaptırsa yine adından söz ettirir.
hazır topluluğu olan bir mekanizmanın da ileride madenciliği vs olabilir, bu sadece deneyerek öğrenilebilir, ne projeler-tokenlar gördük sallamasyon malum

Hocam böyle bir şey olursa ilk bırakmak yada ödeme yapmak zorunda olanlar biz oluruz. Mesaja verilen beğenileri madencilik gibi olsun deseniz bu seferde kan gövdeyi götürür v.b. zaten çok beğenilen mesajlar için bahşiş bırakma gibi bir gelenek var artık pek kullanılmasa dahi. Her ne kadar altlar hakkında bir sürü bölüm olsa da buranın tek bir coini var o da bitcoin. Dayanaksız bir para birimi burayı da scam çöplüğünün içine katar başka bir işe yaramaz. Madenciliği enerjiyle yapılacak olsa diğerleri varken neden tercih edilsin Smiley Buradaki topluluğu kendi topluluğu olarak görmekte yanlış. Bitcoin topluluğu + reklam gelirlerinden pay kapmak isteyenlerden v.b. oluşuyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 14, 2020, 10:59:25 PM

Hocam böyle bir şey olursa ilk bırakmak yada ödeme yapmak zorunda olanlar biz oluruz. Mesaja verilen beğenileri madencilik gibi olsun deseniz bu seferde kan gövdeyi götürür v.b. zaten çok beğenilen mesajlar için bahşiş bırakma gibi bir gelenek var artık pek kullanılmasa dahi. Her ne kadar altlar hakkında bir sürü bölüm olsa da buranın tek bir coini var o da bitcoin. Dayanaksız bir para birimi burayı da scam çöplüğünün içine katar başka bir işe yaramaz. Madenciliği enerjiyle yapılacak olsa diğerleri varken neden tercih edilsin Smiley Buradaki topluluğu kendi topluluğu olarak görmekte yanlış. Bitcoin topluluğu + reklam gelirlerinden pay kapmak isteyenlerden v.b. oluşuyor.

ödeme yöntemi zaten var cooper memberlık, ileride almayı düşünebilirim voleyi vurursak Wink
kendi adıma konuşayım aylardır buradan tek kuruş gelir elde etmedim, hatta üstüne bir sürü tartışmanın içinde buldum kendimi yani ben burayı parasızken de terk etmedim ve multi üyeliğim de yok, dolayısıyla kendimi bitcointalk.org topluluğunun bir ferdi olarak görüyorum.
şimdi bütün platformlar bir yol-yöntem bulurken ve kendine has proje geliştirirken "bitcointalk.org bunu yapamaz" demek bana mantıklı gelmiyor

EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 14, 2020, 10:59:51 PM
Merited by mhanbostanci (1), Bthd (1), Vispilio (1)

Forum bir noktada Amerikan yasalarına bağlı ve finansal bir karşılığı olacak hiçbir token ve benzeri teknolojinin entegre edilmesi gündemde olmayacaktır. Geçmişte theymos'a buna benzer öneriler yapılmıştı.

Başlığa cevap verecek olursak Bitcointalk sadece üyeleri için değil tüm internet aleminin yararlanması için yeni forum yazılımına yatırım yaptı. Bittiği zaman tüm insanlığa armağan olacak. Ne zaman biteceğini sormayın. Soon™ Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 14, 2020, 11:04:13 PM

Forum bir noktada Amerikan yasalarına bağlı ve finansal bir karşılığı olacak hiçbir token ve benzeri teknolojinin entegre edilmesi gündemde olmayacaktır. Geçmişte theymos'a buna benzer öneriler yapılmıştı.

Başlığa cevap verecek olursak Bitcointalk sadece üyeleri için değil tüm internet aleminin yararlanması için yeni forum yazılımına yatırım yaptı. Bittiği zaman tüm insanlığa armağan olacak. Ne zaman biteceğini sormayın. Soon™ Smiley

Sevgili EFS , Bu forumdan bağımsız bir forum mu olacak buradaki üyeliklerin herhangi bir karşılığı olacak mi hani üyelikler taşınacak mi yoksa bu forum üzerinden baştan yaratılacak bir güncelleme mi olacak merak ettim  Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 14, 2020, 11:06:40 PM

o zaman başka üstad Smiley

bu mesajı meta'daki başlığa da gönderiyorum izninizle

Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
May 14, 2020, 11:08:13 PM

Sevgili EFS , Bu forumdan bağımsız bir forum mu olacak buradaki üyeliklerin herhangi bir karşılığı olacak mi hani üyelikler taşınacak mi yoksa bu forum üzerinden baştan yaratılacak bir güncelleme mi olacak merak ettim  Smiley

Aynı forum hocam, yeniden yaratılmış alt yapısal değişiklik olarak düşünebilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 14, 2020, 11:14:59 PM

Aynı forum hocam, yeniden yaratılmış alt yapısal değişiklik olarak düşünebilirsiniz.

O zaman güzel. Forumun aktivitesi artacaktır tahminimce . Hani merit kaynaklarından haber yok mu artmamış daha ne zaman artıracak theymos abimiz malum sitede yenilecek baya bir user gelecek  Grin merit kaynaklarının smeritleri ne zaman yenileniyordu arkadaşlar ?

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 14, 2020, 11:30:47 PM

merit kaynaklarının smeritleri ne zaman yenileniyordu arkadaşlar ?

genelde gece ya da sabaha karşı yani şu saatlerde her an yenilenebilir. arkadaşlar online ise hemen dağıtmaya başlar, değilse en kısa sürede...

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 16, 2020, 07:29:43 PM

Bu mesaji yeni gördüm, soon yazildiğina göre projenin bitimine yakindir.. Umarim forumun bu halini kullanmak isteyen kullanabilir. Yenilikleri seven biri değilim, forumun bu hali çok iyi.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 16, 2020, 08:49:14 PM

Meta'daki bununla ilgili bölümü biraz karıştırdım. epochtalk scriptine karar verilmiş görünüyor: http://epochtalk.org/
Mevcuttaki SMF ile devam edilse sanki daha iyi olurdu. Yeni vesiyonunu çok beğenmiştim; baya bi özellik içeriyordu.
Forumun şimdiki hali, yeni script'e nasıl adapte edilecek orası esas sorun zaten! SMF haline bile yama yapılmıştı ve belki de bu yüzden yükseltemiyorlardı.
Hepimiz için hayırlısı olsun bakalım.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
May 16, 2020, 10:47:58 PM

peki birşey soracağım bu "view" (görüntüleme) yazıyor konu başlıklarının yanlarında
onlar ne kadar güvenilir? çünkü bazen dönüyorum dolaşıyorum forumda, geri geldiğimde tıklayınca "1" artıyor, bu ben miyim yoksa başkası mı? (edit yapmadan)

mesela bu başlıktan çıkın, başka bir bölümdeki konuya tıklayın, geri gelin konu dışı'ya, istediğiniz konuya tıklayın, sayı 1 artıyor

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 17, 2020, 05:46:40 PM

Valla zamanında bende merak ettim ve son zamanlarda kesinlikle yapılması gerektiğini düşünüyorum.(Yemişim abd yasalarını Cheesy bir sürü yöntem var abd nin bu tutucu ağından kurtulmak için)
Bu arada Değer algısı/algımız  gün geçtikçe değişiyor.
Yani yukadaki bazı arkadaşlar tokene bir fiyat biçmek için bir değere yaslanması gerekiyor demiş.Evet haklı ama bu her zaman böyle olmak zorunda değil.Gerçi Yeni forumda çıkıyormuş değer üretilebilir  bir kaç fikir geliyor aklıma ama bahsetmeye çekiniyorum Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: