Bitcoin Forum
May 10, 2024, 01:37:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]  All
  Print  
Author Topic: REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar  (Read 25234 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 23, 2020, 06:38:23 AM

Merhaba. Bir soru da ben sorayım izninizle.
Ledger nano s cihazımın sürümünü yükselteceğim, sanırım yükseltme işleminden sonra seed'i yeniden cihaza girmem gerekecek. Bu durumda seed'i kullanmış ya da private key'leri dışarı çıkartmış olup cüzdan güvenliğini azaltmış olur muyum?
Hayır.
Seed'inizin güvenliğini sağladığınız sürece sorun olmaz. Seed sizin en büyük sırrınız gibi düşünün, başkası öğrendiği an her şey biter.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
1715348259
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715348259
Reply with quote  #2

1715348259
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715348259
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715348259
Reply with quote  #2

1715348259
Report to moderator
yunusilk
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
March 23, 2020, 09:44:52 PM

Ledger nano s cihazımın sürümünü yükselteceğim, sanırım yükseltme işleminden sonra seed'i yeniden cihaza girmem gerekecek. Bu durumda seed'i kullanmış ya da private key'leri dışarı çıkartmış olup cüzdan güvenliğini azaltmış olur muyum?
Hayır.
Seed'inizin güvenliğini sağladığınız sürece sorun olmaz. Seed sizin en büyük sırrınız gibi düşünün, başkası öğrendiği an her şey biter.

Sorumun net anlaşıldığından emin olayım: Seed'i kimseye göstermedim yalnızca ben biliyorum ve ledger'ı güncelledikten sonra seed'i cihaza girdim kurulum yaptım, cüzdanlarıma erişim sağladım. Bu durumda güvenlik seviyesi yazılım güncellemeden öncekiyle aynı değil mi?
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 24, 2020, 06:17:01 AM

Hayır.

Sorumun net anlaşıldığından emin olayım: Seed'i kimseye göstermedim yalnızca ben biliyorum ve ledger'ı güncelledikten sonra seed'i cihaza girdim kurulum yaptım, cüzdanlarıma erişim sağladım. Bu durumda güvenlik seviyesi yazılım güncellemeden öncekiyle aynı değil mi?
Evet.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 26, 2020, 11:48:20 AM

Bende şu oluştu pini yanlış girdim 3 kere daha sonrasında restore yaptım ve 24 kelimelik anahtarı girip açtım ama benim yüklü olan içinde bitcoin etherum uygulamaları falan yoktu sadece settings ayarlara ulaştım bir diğer husus ise hem ledger live masaüstü ve hemde telefondan girince tokenler gözüküyor ama ledgerda ben yüklediğim uygulamaları göremiyorum tekrardanmı onları yüklemem lazım.

Sanırım tokenlerde bir sıkıntı yok ama uygulamaları gitti en azından bitcoin etherum al veya gönder olayı için?
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 26, 2020, 10:12:44 PM

Bende şu oluştu pini yanlış girdim 3 kere daha sonrasında restore yaptım ve 24 kelimelik anahtarı girip açtım ama benim yüklü olan içinde bitcoin etherum uygulamaları falan yoktu sadece settings ayarlara ulaştım bir diğer husus ise hem ledger live masaüstü ve hemde telefondan girince tokenler gözüküyor ama ledgerda ben yüklediğim uygulamaları göremiyorum tekrardanmı onları yüklemem lazım.

Sanırım tokenlerde bir sıkıntı yok ama uygulamaları gitti en azından bitcoin etherum al veya gönder olayı için?
Pin'i 3 kere yanlış girdiğinizde cihaz kendini sıfırlar, uygulamalar silinir. Seed'i yeniden girip ilgili uygulamaları yeniden yüklerseniz sorun çözülür.

mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
April 27, 2020, 05:33:08 AM

Bu aletlere uygulama da mi yükleniyor anlamadim bunlarin bir kapasitesi yani hafızasi mi var.bu uygulamalar ne ise yariyor?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 27, 2020, 08:59:58 AM

Pin'i 3 kere yanlış girdiğinizde cihaz kendini sıfırlar, uygulamalar silinir. Seed'i yeniden girip ilgili uygulamaları yeniden yüklerseniz sorun çözülür.

Tamamdır uygulamaları yeniden yüklersek sıkıntı olmayacak sanırım...
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 27, 2020, 02:08:45 PM

Tamamdır uygulamaları yeniden yüklersek sıkıntı olmayacak sanırım...
Hayır olmaz.
Zaten özellikle Nano S'te hafıza sorunundan dolayı uygulama silip yeniden yüklemek sık kullanılan bir şey. Ben nano s kullanırken hafıza dolduğunda NEO gibi yüksek boyutlu app'leri silip diğer ihtiyacım olan uygulamayı yükler işim bitince geri NEO'yu yüklerdim. Sorun olmaz hiç bir şekilde.
Nano X'te böyle bir sorun yok, hafızası oldukça yüksek.

mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
May 01, 2020, 11:04:30 AM

hocam sorumun cevabını veren olmamsı bu aletlere uygulamamı kuruluyor ne işe yarıyor bu uygulamalar nasıl yükleniyor bunların belli bir hafızası mı var?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
May 01, 2020, 12:21:53 PM

hocam sorumun cevabını veren olmamsı bu aletlere uygulamamı kuruluyor ne işe yarıyor bu uygulamalar nasıl yükleniyor bunların belli bir hafızası mı var?
Gözümden kaçmış.
Evet Ledger cihaz üstündeki app'ler uygulamalar üzerinden çalışıyor. Bitcoin için kullanacaksanız BTC app'ini Eth için kullanacaksanız ETH app'ini yüklemeniz ve işlem yapacağınızda cihaz üzerinden o app'in açık olması gerekmekte.
Nano S'in hafızası düşük ilk sayfada açıklamalar mevcut. Nano X'te hafıza arttırıldı.

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
May 17, 2020, 03:07:10 PM

Gözümden kaçmış.
Evet Ledger cihaz üstündeki app'ler uygulamalar üzerinden çalışıyor. Bitcoin için kullanacaksanız BTC app'ini Eth için kullanacaksanız ETH app'ini yüklemeniz ve işlem yapacağınızda cihaz üzerinden o app'in açık olması gerekmekte.
Nano S'in hafızası düşük ilk sayfada açıklamalar mevcut. Nano X'te hafıza arttırıldı.

Dostum bende S var hala kullanıyorum sence X almalımıyım ne diyorsun?
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
May 17, 2020, 03:39:49 PM

Gözümden kaçmış.

Bu soruyu sormanın manası ne olabilir ki?
Adam yukarıda gayet basitçe vermiş. İkiside paranın güvenliğini sağlamak üzere ortaya çıkarılmış ekipman.

S'de hafıza azken, X'de hafıza arttırılmış. Satın almana gerek varsa alırsın. Hafıza ihtiyacın yoksa almazsın olur biter.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
May 18, 2020, 07:22:42 AM

Gözümden kaçmış.

Daha yeni daha kullanışlı cihaz nihayetinde. Bt ile telefondan bile bağlanabiliyorsunuz. Paranız varsa alın, işimi görüyor derseniz Nano S'te kalmaya devam.

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
May 23, 2020, 12:29:25 AM

Phi hocam. Ledger nano s son güncellemesini nasil yapabilirim? Bilgisayara ledgeri bağlamadan bilgisayar ekranında olan live gibi  yere tıklayıp şifre ile giriyordum ama geçen gün olmadı galiba güncelleme gelmiş. Zaten piyasa durumundan dolayı epey uzak durmuştum. Var mı güncelleme gibi birşey?
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
May 23, 2020, 08:04:40 AM
Merited by Kalemder (1)

Phi hocam. Ledger nano s son güncellemesini nasil yapabilirim? Bilgisayara ledgeri bağlamadan bilgisayar ekranında olan live gibi  yere tıklayıp şifre ile giriyordum ama geçen gün olmadı galiba güncelleme gelmiş. Zaten piyasa durumundan dolayı epey uzak durmuştum. Var mı güncelleme gibi birşey?
Sorunu tam anlatır mısınız?
Live açılmıyor mu şu an? Açılmadan ekranda satır satır hata kodları mı var? Geçen gün ben de aynısını yaşamıştım.
Şuradan bilgisayarınıza uygun olan "Microsoft Visual C++ Redistributable paketlerini" güncellemenizi öneririm, ben öyle çözmüştüm.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads?utm_source=webtekno

Yine açılmazsa ekran görüntüsü atarsanız ona göre bakalım.

gumusi
Full Member

View Profile
May 23, 2020, 11:14:18 PM

Sorunu tam anlatır mısınız?
Live açılmıyor mu şu an? Açılmadan ekranda satır satır hata kodları mı var? Geçen gün ben de aynısını yaşamıştım.
Şuradan bilgisayarınıza uygun olan "Microsoft Visual C++ Redistributable paketlerini" güncellemenizi öneririm, ben öyle çözmüştüm.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads?utm_source=webtekno

Yine açılmazsa ekran görüntüsü atarsanız ona göre bakalım.

Bilgisayarı açınca bir bakayım hocam teşekkür ettim. Epey zamandır girmemiştim. Ben şifreyi yazıp girdikten sonra güncelleme gibi birşey çıktı tıklayınca sonra hata verdi. Bilgisayar başına geçince bakayim o zaman yazarim hicam teşekkür ettim tekrardan.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 23, 2020, 11:23:22 PM

Phi hocam. Ledger nano s son güncellemesini nasil yapabilirim? Bilgisayara ledgeri bağlamadan bilgisayar ekranında olan live gibi  yere tıklayıp şifre ile giriyordum ama geçen gün olmadı galiba güncelleme gelmiş. Zaten piyasa durumundan dolayı epey uzak durmuştum. Var mı güncelleme gibi birşey?

Anladığım kadarıyla cihazınız bağlı değilken ledger live'a şifrenizi kullanarak giremediğinizden bahsediyorsunuz. Normalde giriş yapıp yatırımlarınızın miktarını görüntülemek v.b. mümkündü, gönderim işlemleri hariç. Muhtemelen yazılımsal bir probleminiz var programla ilgili. Yani ledger cüzdanınızla ilgili herhangi bir sıkıntı yok.

Diskinizdeki okuma yazma sorunları v.b. ile ilgili de bir hata oluşmuş olabilir. Veya son kullanımda ledger live'ı güncelleyip kapattıysanız belki güncelleme esnasında bir sorun oluşmuştur.

Ledger live programını kaldırın, tekrar son versiyonu yükleyin. Ledger nano s'i bağlayıp yönergeleri takip ettikten sonra eski oturumunuza geri dönmüş olacaksınız.

edit: ben yazarken cevap yazmışsınız. Cihaz bağlı değilken Ledger live'ı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz anlattığınıza göre güncelleme sorunu sadece.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
gumusi
Full Member

View Profile
May 24, 2020, 12:21:22 AM

Phi hocam. Ledger nano s son güncellemesini nasil yapabilirim? Bilgisayara ledgeri bağlamadan bilgisayar ekranında olan live gibi  yere tıklayıp şifre ile giriyordum ama geçen gün olmadı galiba güncelleme gelmiş. Zaten piyasa durumundan dolayı epey uzak durmuştum. Var mı güncelleme gibi birşey?

Anladığım kadarıyla cihazınız bağlı değilken ledger live'a şifrenizi kullanarak giremediğinizden bahsediyorsunuz. Normalde giriş yapıp yatırımlarınızın miktarını görüntülemek v.b. mümkündü, gönderim işlemleri hariç. Muhtemelen yazılımsal bir probleminiz var programla ilgili. Yani ledger cüzdanınızla ilgili herhangi bir sıkıntı yok.

Diskinizdeki okuma yazma sorunları v.b. ile ilgili de bir hata oluşmuş olabilir. Veya son kullanımda ledger live'ı güncelleyip kapattıysanız belki güncelleme esnasında bir sorun oluşmuştur.

Ledger live programını kaldırın, tekrar son versiyonu yükleyin. Ledger nano s'i bağlayıp yönergeleri takip ettikten sonra eski oturumunuza geri dönmüş olacaksınız.

edit: ben yazarken cevap yazmışsınız. Cihaz bağlı değilken Ledger live'ı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz anlattığınıza göre güncelleme sorunu sadece.

Teşekkürler hocam.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]  All
  Print  

Jump to: