Bitcoin Forum
December 08, 2023, 03:57:23 AM *
News: Mixers will no longer be allowed after Jan 1
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ali Erbaş: Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor  (Read 50 times)
drgr33n (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 251View Profile
May 28, 2020, 07:55:21 PM
 #1

"Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor"

İmam hatip okullarından mezun olanların hepsinin ilahiyat fakültelerine gitmeyeceğini bildiklerini söyleyen Erbaş, şunları kaydetti:

Ortaokul ve lisede okuyanların yüzde 15'i değil de yüzde 25'i imam hatipte okusun da ondan sonra üniversitelere gitsin istiyoruz. Bunun faydasını yaşıyoruz şu anda. Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor. Rabbim 600 bin imam hatip öğrencisinden 60 bin imam hatip öğrencisine düştüğümüz günleri unutturmasın. 60 binden de 1.5 milyona çıkışının şükrünü eda etmeyi bizlere nasip eylesin.

"Diyanet saldırılardan güçlenerek çıkıyor"

Diyanet'e yönelik saldırıda bulunulduğunu söyleyen Erbaş, Necip Fazıl Kısakürek'in 'Ey düşmanım, sen benim ışığım ve hızımsın. Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın' sözlerine atıfta bulunarak, "Bu saldırılardan Diyanet güçlenerek çıkıyor. Demek ki teşkilatımız onları rahatsız edecek bir şeyler yapıyor ki yıpratmaya çalışıyorlar. Onlar yıpratmaya çalıştıkça da teşkilatımız daha güçleniyor ve kuvvetleniyor." dedi.

Kaynak: https://www.internethaber.com/ali-erbas-ulkemiz-imam-hatip-neslinin-gayretleriyle-bugunleri-yasiyor-2104807h.htm

Doğru söylüyor bilim kurulunun tamamı imam hatip mezunu bizi coronadan dualar kurtarıyor. Smiley

Şaka bir yana Irak, Afganistan, Suriye, Suudi Arabistan'ın haline baksan anlardın Atatürk'ün kıymetini diyanet lideri ama sen ne anlayacan anlasan 9 kasımda feslinin yanına ziyarete gitmezdin>Sad
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!