Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:56:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ETH 12 Mnemonic Kod  (Read 452 times)
legaltrk (OP)
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
May 31, 2020, 07:41:07 PM

Merhabalar. Elimdeki ETH cüzdanımın private keyi var sadece bunun 12 Mnemonic yedekleme kodunu nasıl temin ederim var mı bir yolu yoksa yeni cüzdan açıp taşımak mı mantıklı?
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715010998
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715010998
Reply with quote  #2

1715010998
Report to moderator
1715010998
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715010998
Reply with quote  #2

1715010998
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 31, 2020, 07:58:41 PM

Cüzdana private key ile giriş yaptığınızda görebilirsiniz. Ben mesela Trust Wallet kullanıyorum ve cüzdan ayarları kısmında gösteriyor 12 ifademi de... Hangi cüzdanı kullandığınızı da yazarsanız, aynısı kullanan bir arkadaş tam yerini söyleyebilir.

Not: Bazı cüzdanlarda mnemonic kod olmayabiliyor! Eskiden MEW'de yoktu mesela, yeni versiyonda eklemişlerdi.
legaltrk (OP)
Member
**

View Profile
May 31, 2020, 08:02:19 PM

Myetherwallet üzerinden baktım bulamadım. Trust bende kullanıyorum ama private key girmedim sadece izlemek için kullanıyorum açıkçası. Onun üzerinden bir deneyeyim o zaman.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
May 31, 2020, 08:06:32 PM

Cüzdana private key ile giriş yaptığınızda görebilirsiniz.

Bir cüzdana private key ile giriş yaptıktan sonra mnemonic wordse ulaşma ihtimali bulunmuyor, ancak daha önceden mnemonic words ile giriş yapıldıysa cüzdan geçmişinden (muhtemelen ayarlar bölümünden) kelimelere ulaşılabilir. Yani bir mnemonic words > milyonlarca private keye ulaşabilirken, bir private key ≠ mnemonic wordse ulaşamıyor.
legaltrk (OP)
Member
**

View Profile
May 31, 2020, 08:09:13 PM

Teşekkür ederim açıklamalar için sağlık olsun.
Myetherwallet android cüzdanını kullanmak istemiştim başka giriş seçeneği eklememişler bu yüzden gerekliydi.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 31, 2020, 08:17:27 PM

Myetherwallet üzerinden baktım bulamadım. Trust bende kullanıyorum ama private key girmedim sadece izlemek için kullanıyorum açıkçası. Onun üzerinden bir deneyeyim o zaman.

Trust Wallet'ta yeri çok kolay. Private key bir kere girmişseniz, tekrar girmeden de olur hatta: "Ayarlar" > "Cüzdanlar" üzerinden ilgili cüzdanın yanındaki 3 noktaya basınca "Kurtarma İfadesini Göster"i seçiyorsunuz ve hepsi karşınıza çıkıyor. Şimdi denedim hatta ve ulaştım. Başka seçenekler de var özellikler kısımlarında. Biraz kurcalarsanız çözersiniz diğerlerini de.
MEW Android bende kurulu olmadığından oradaki yerini bilmiyorum maalesef!
legaltrk (OP)
Member
**

View Profile
May 31, 2020, 08:20:15 PM

Trus Wallet'ta yeri çok kolay. Private key bir kere girmişseniz, tekrar girmeden de olur hatta: "Ayarlar" > "Cüzdanlar" üzerinden ilgili cüzdanın yanındaki 3 noktaya basınca "Kurtarma İfadesini Göster"i seçiyorsunuz ve hepsi karşınıza çıkıyor. Şimdi denedim hatta ve ulaştım. Başka seçenekler de var özellikler kısımlarında. Biraz kurcalarsanız çözersiniz diğerlerini de.
MEW Android bende kurulu olmadığından oradaki yerini bilmiyorum maalesef!

Siz söyleyince denedim de private key ile giriş yapınca dediğiniz yerse sadece gizli anahtarı dışarı aktar seçeneği var.
Anlaşılan başka seçenek yok gibi.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 01, 2020, 06:36:45 AM

Seed > Priv key > Pub key
Üretim bu şekilde. Sistem tersine işleyemiyor. Priv key'den seed'i yani mnemonic kodu üretemezsiniz.
Seed'den private key üretilir, private key'den public key üretilir. Tersine işlem mümkün değil.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
June 07, 2020, 02:25:39 PM

Enjin wallet kullanıyorum. 12 kelimelik şifrem var.
Bende bu hesabın private keyini nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorum.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
June 08, 2020, 06:00:09 AM

Enjin wallet kullanıyorum. 12 kelimelik şifrem var.
Bende bu hesabın private keyini nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorum.

Elindeki 12 kelimelik kod ile Metamask'a cüzdanını import edersen daha sonra ayarlar kısmından "show private key" diyebilirsin.
Ama böyle bir şeye neden ihtiyaç duyasınız ki? Her halükarda 12 kelimelik kodla hangi cüzdan da oturum açarsanız açın zaten aynı ETH adresine ulaşabilirsiniz. İkincil bir güvenlik açığı ihtimali yaratmayın derim bana sorarsanız!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: