Bitcoin Forum
May 06, 2024, 07:10:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Minter. Bağımsız, çevrimdışı dijital para sistemi (DAIoM)  (Read 236 times)
epidemia (OP)
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 330

View Profile
June 01, 2020, 05:35:30 PM
Last edit: June 06, 2020, 04:06:29 PM by epidemia

Minter Tendermint yazılım motoru tarafından desteklenen yeni nesil blok zincirinde bir ağdır. Bu uzlaşmacı algoritması neredeyse hiçbir zorluk olmadan çok hızlı ve kolay bir şekilde para oluşturmaya, transferine ve bozdurmaya yarar. Aynı şekilde ağ üzerindeki paraları Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerine çevirme imkanı bulunmaktadır.

Blok zinciri Minter'in temel misyonu kullanıcılarına dijital paraların mutlak likiditesini elde etmek için algoritmik olarak belirlenmiş bir fiyat üzerinden kullanıcı dostu dijital para oluşturma imkanı sağlama ve ayrıca dijital paraları herhangi bir serviste kullanma fırsatı yaratmaktır. Yazılım uzmanları daha çok, en az komisyonla hızlı bir şekilde para transferinin geliştirilmesine odaklanmışlardır. Bu özellik, hizmetin çok sayıda müşteri tarafından kullanmasını sağlar.

Ağ adı Minter, ''internet para'' ( ınternet of Money) ifadesinin kısaltılmış halinden meydana gelmiştir.

Tarihçemiz

2017 yılında DeCenter takımında (Sovyetlerin dağılmasından sonra bağımsızlık kazanan ülkelerde blok zincir ve kripto para birimi alanında bir numaralı topluluk) her kullanıcıya herhangi bir ek zorluk veya programlama dili bilgisi olmadan sadece 2 tık ile dijital paraları likidite etme imkanı sağlayan bir blok zinciri kurma fikri ortaya atıldı. Bununla birlikte borsaların ve döviz bürolarının dikkatini çekmeden piyasa fiyatı üzerinden anında herhangi bir miktarda dijital para satma veya alma imkanı sağlamalıydı.

Bir buçuk yıl boyunca 7 uzmandan oluşan bir ekip Minter sisteminin oluşturmak için çalıştı. Sıfırdan yeni bir blok zinciri kurmak gerçekten çok zor ve zaman alan bir iş. Böyle bir blok zincirini kurmak için uzmanlardan oluşan büyük bir ekibin yıllarını vermesi gerekebilir. Tüm blok zincir modülleri için standart olan p2p iletişim sistemlerini, uzlaşma (consensus) algoritmaları ve diğerlerini yeniden geliştirmek gerekebilirdi. Bu yüzden Minter'in baş yazılım uzmanı Daniel Laşin ve iş arkadaşları mevcut çeşitli blok zincirlerini incelediler ve seçimlerini Cosmos ekibinin kurduğu Tedermint'ten yana yaptılar.

Minter ağının kuruluma:

· Erken erişim kampanyasının sona ermesi 31 Ekim 2018

· Deneme sürümünün başlatılması Ağ denemesi 1 Mart 2019;

· Konsolun piyasaya sürülmesi 15 Nisan 2019;

· Çek oluşturma fırsatının ortaya çıkması 1 Mayıs 2019;

· Asıl ağın piyasaya sürülmesi 15 Mayıs 2019 saat 15:05 (UTC);

· İlk PCO (daimi para teklifi) BTCSecure PCO gerçekleşmesi 15 Mayıs 2019;

· Minter ekibinin New York Wall street'e inişi 26 Mayıs 2019;

· Para transferinin entegrasyonu için yazıım geliştirme kitinin piyasaya sürülmesi 1 Eylül 2019;

Teknik kısım

Tedermint çekirdeği

Yukarıda bahsettiğimiz gibi uzmanlar tamamen yeni olan ve kullanıcıların pek de alışık olmadığı Tedermint'i kullanmaya karar verdiler. Tedermint'in özellikleri:

· Daha eski PoS ve PoW uzlaşma algoritmalarında herkes bir madenci (blok madenci) olabilirken oysa DPoS'te (Tendermint özellikle bu prensibe dayalıdır) ağ özel doğrulama düğümleri tarafından desteklenir;

· Bizans hata toleransı algoritmasını ilk kullanan Tendermint oldu. O, arızalar veya ağ güvenliğinin ihlal edilemezliği hakkında bilgi verir;

· Tendermint'teki tüm katılımcılar kesinlikle kendi eylemlerinden sorumludurlar. Protokol 2/3 katılımcı tarafından desteklenen bölünmelere izin vermeyecektir;

· Tendermint geleneksel PoS'dan daha verimli bir şekilde tasarlanmıştır, bu yüzden ölçeklenebilirliği kat be kat daha yüksektir. Veritabanlarının yatay olarak ayrılması ve segmentlerin daha küçük oluşturulması bunların paralel olarak yürütülmesini sağlar. Tendermint sharding (veritabanı içerisinde tutulan verilerin benzersiz küçük parçalara ayrılması) uygulamamızı sağlar;

· Herhangi bir işlemin onayı sadece 1 blokta gerçekleşir, bu da eski algoritmalara kıyasla çok büyük bir hız sağlar.

Mutlak likidite

Minter ağının ayırt edici bir özelliği, ağdaki tüm dijital paraların mutlak likiditesidir, yani herhangi bir dijital para anında ve geçerli fiyatla BIP ile değiştirilebilir. Dijital paralar için alıcı beklemeye gerek yok, onlar bu paranın rezerv fonudur. Alış ve satış sırasında dijital paranın fiyatı Bankor tarafından önerilen formüllerin varyasyonuna göre değişir.

İşlem türleri ve komisyonlar

Şu anda Minter ağında birkaç farklı işlem tipi bulunmaktadır:

· TypeSend - 0x01

· TypeSellCoin - 0x02

· TypeSellAllCoin - 0x03

· TypeBuyCoin - 0x04

· TypeCreateCoin - 0x05

· TypeDeclareCandidacy - 0x06

· TypeDelegate - 0x07

· TypeUnbond - 0x08

· TypeRedeemCheck - 0x09

· TypeSetCandidateOnline - 0x0A

· TypeSetCandidateOffline - 0x0B

· TypeCreateMultisig - 0x0C

· TypeMultisend - 0x0D

· TypeEditCandidate - 0x0E

Her işlemin kendine özgü komisyon miktarı vardır, 0.01 den 10 BIP a kadar (1 milyon en pahalı koddur).

İşlemin genel yapısı aşağıdaki gibidir:

· Nonce giden işlemlerin benzersiz numarası. Tekrar işlem yapılmasını önlemek için kullanılır;

· ChainID işlemin yapıdığı ağ kimliği. Bir işlemin mainnetteki test ağından tekrarlanması olasılığını ortadan kaldıran özel bir işlem: 1 - testnet, 2 - mainnet;

· Gas Price komisyon çarpanı;

· Gas Coin komisyon ödeyeceğimiz dijital para (herhangi bir dijital para);

· Type işlem tipi;

· Data işlem verileri;

· Payload — kullanıcı bilgileri, örneğin bir mesaj;

· Service Data — rezerve edilmiş alan;

· Signature Type — imza tipi: tekli veya çoklu imza;

· Signature Data — işlem imzası.

CRR

CRR ( Constant Reserve Ratio - Zorunlu Karşılık Oranı) bu paranın BIP'indeki rezerv ile ilgili olarak kullanıcı parasının değerinin yüzdelik göstergesi. Minter kendi ağı için bu parametreyi tanıtan yegane kripto para birimi projesidir.

CRR, Minter ağındaki tüm paralar için en önemli teknik parametredir ve oynaklık seviyesinden sorumludur. CRR ne kadar yüksek olursa olsun paranın değeri ile onu sağlayan BIP'deki rezerv arasındaki fark o kadar küçük olur. Sonuç olarak, CRR'si% 100 olan paralar oynaklığa tabi değildir, fiyatları BIP'ye göre sabittir.

Minimum CRR'ye sahip paraların davranışı farklıdır (özel bir para için% 10'luk CRR) Bu madeni paralar sadece% 10'luk bir gerçek rezerv ile sağlanır ve fiyatları güçlü dalgalanmalara tabidir.

Minter ağı paraları

Minter ağında 2 tip para vardır: yerli BIP parası ve sonsuz sayıda kullanıcı ("özel") parası.

BIP

BIP Minter ağının (mainnet) temel parası. Özel bir işlemle kendi kendine ait parayı çıkarmak için gerekli olan BIP'dir.

BIP toplam 10.000.000.000 paraya, ana Minter ağının başlatılmasından yaklaşık 7 yıl sonra ulaşacaktır. BIP para dağıtım şeması aşağıdaki gibidir:

· İlk ve tek airdrop Minter projesi sırasında toplam sayının% 1'i (100 milyon) kullanıcılar tarafından alındı;

· % 1 (100 milyon) Minter projesinin ilk ortakları arasında dağıtıldı;

· Yaklaşık yedi yıl boyunca, toplam paranın % 98'i çıkarılan bloklar için ağ doğrulayıcıları alacak ve temsilciler arasında dağıtacaktır.

Yerel Minter BIP ağ parasının kısa kodu (kısa ad), BIPBlockchainI stantPayment (Blockchain Anında Ödeme) ifadesinin kısaltmasıdır.

Minter blok zincirinde 1 BIP = 1 000 000 000 000 000 000.00 temel birimine.

Özel Minter Paraları

Minter ağındaki müşteri tarafından oluşturulan her para özel olarak adlandırılır.

Diğer blok zincirlerden ana farkı, Minter ağı herhangi bir katılımcının tüm özellikleri yatırımcısı tarafından belirlenmiş olan kendi kripto varlıklarını piyasaya sürmelerine izin vermesidir. Kullanıcı, paranın belirli bir rol oynayacağı kendi ürünlerinin neredeyse tüm teknolojik ve fonksiyonel özelliklerinden faydalanabilir. Bu herhangi bir şey olabilir. Mesela: sadakat puanları, beğeniler, ödüller, krediler, oyun içi para veya belirli bir topluluğun parası.

Parayı oluşturduktan sonra onun özelliklerini değiştirmek mümkün değildir.

Kendi paralarını piyasaya süren kullanıcılara paracılar (coiners) denir.

Şu anda özel para yalnızca Minter ağında kullanılmaktadır.

Bu ağdaki özel paraların çoğu sınırsız miktarda bulunmaktadır. Bu işleme ''sınırsız para teklifi'' denir. PCO ve ICO arasındaki temel fark, para sayısının ilk miktar ile sınırlı olmamasıdır, bu da bir paranın fiyatını algoritmik olarak dengelemenizi ve kritik durumlarda kasıtlı pompaları ve dökümleri önlemenizi sağlar (fiyatı yapay olarak yükseltmek ve düşürmek).

CRR ve piyasaya sürülen paranın başlangıçtaki rezervi ne kadar yüksek olursa, oynaklığı o kadar az olur. Bu, büyük fiyat artışlarını sadece BIP'deki bir para rezervinin satın alınarak sistematik olarak yenilenmesi nedeniyle önlenmesini sağlar.

Özel paranın BIP parasından daha fazla kar getirebileceği dikkatli bir şekilde akılda tutulmalıdır. Örneğin: bir kullanıcı 100 BIP için 100 QWERTY para satın alır, delegasyon için başlangıç ​​fiyatı 75 BIP olacaktır. Ancak QWERTY paranın popülaritesi ile değeri de artacak ve bir süre sonra 100 QWERTY parasının değeri de yetki verme sırasında artacaktır. İlk 100 BIP 500, 1000 ve hatta 2000 BIP'ye dönüşebilir.

Doğrulayıcılar ve Delegeler

Minter ağında ''doğrulayıcılar'' ve ''delegeler'' gibi terimler kullanılmaktadır.

Delegeler

Delegeler kendi isteğine bağlı olarak paralarını validatora devreden (süreli olarak veren) minter ağ üyesi. Ağı desteklemek istediğini ifade eden ancak bazı finansal veya diğer kişisel nedenlerden dolayı kendi doğrulayıcılarını oluşturmaya hazır olmayan kullanıcılar, paraları mevcut doğrulayıcılardan birine delege ederler.

Delegasyonun ekonomideki anlamı, bloklar (yeni paralar madenciliği) ve ağ komisyonları oluşturmak için ödüller almaktır. Minter ağında tüm delegeler, delege edilen para sayısıyla orantılı olarak ödül alır. Doğrulayıcılar blok oluştururken (5 saniyede yaklaşık 1 kez) ödüller alır ve daha sonra DAO fon ücreti (% 10), Minter takımı (% 10) ve validator komisyonu (% 0'dan% 100'e) vergi kesildikten sonra her dakika delegelerine gönderir.

Minter ağı, hem BIP hem de herhangi bir özel parayı devretmeye olanak sağlar, ancak ödül her zaman ağın temel para birimi olan BIP'de tahakkuk ettirilir.

Minter ağının neredeyse tüm kullanıcıları etkin delegelerdir, bu nedenle ağdaki rolleri çok iyidir.

Doğrulayıcı

Doğrulayıcı Minter ağının kesintisiz olarak çalışmasını sağlayan eşsiz bir üyesidir.

Doğrulayıcının görevi, blokların oluşturulmasını, doğrulanmasını ve Minter blok zincirinin uzlaşmasını sağlamaktır. Minter blok zinciri DPOS anlayışına dayandığından, sadece doğrulayıcılar her blok için bir ödül alır ve ardından tüm delegelerine eşit olarak dağıtır.

Doğrulayıcının işi kendi kriptografik imzasını atarak bir sonraki bloğa kaydolmaktır. Bu yapıldıktan sonra, bloktaki tüm işlemler tamamlanmış olarak kabul edilir.

Doğrulayıcı sayısı sınırlıdır. Ağdaki her 518 400 blokta (yaklaşık 30 gün), doğrulayıcılar için ek 4 yuva (yer) açılır, projenin son aşamasında planlanan en fazla doğrulayıcı sayısı 256'dır.

Sunucu onayı için gereksinimler:

· Minimum gereksinimler

4GB RAM 200GB SSD x64 2.0 GHz 4 vCPUs SSD

· Önerilen gereksinimler

4GB RAM 200GB SSD x64 3.4 GHz 8 vCPUs HSM

BIP satın alımı

Tüm borsa ve döviz bürolarını burada bulabilirsiniz:

·  https://minterscan.net/exchanges/BIP/BTC;

·  https://bipchange.org/?lang=en ;

Uzman ekip

· Evgeniy Gordeyev, ürün uzmanı;

· Daniil Laşin, blok zincir uzmanı;

· Vasiliy Malyavin, blok zinciri uzmanı;

· Daniil Dulin, backend uzmanı;

· Kamil Muhammetziyanov, backend uzmanı;

· Nikita Eybog, fronted uzmanı;

· Eduard Maksimoviç, Android uzmanı;

· Aleksey Sidorov, İOS uzmanı;

· Ariel Davıdov, tasarımcı.
1715022625
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715022625
Reply with quote  #2

1715022625
Report to moderator
1715022625
Hero Member
*

Ignore
1715022625
Reply with quote  #2

1715022625
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715022625
Hero Member
*

Ignore
1715022625
Reply with quote  #2

1715022625
Report to moderator
1715022625
Hero Member
*

Ignore
1715022625
Reply with quote  #2

1715022625
Report to moderator
1715022625
Hero Member
*

Ignore
1715022625
Reply with quote  #2

1715022625
Report to moderator
pagong0x
Member
**

Activity: 350
Merit: 52

View Profile
June 03, 2020, 05:41:36 AM

Doğrulayıcı olabilmek için boş slot mevcut mu hocam, nereden bilgi edinebiliriz detayları? Minter'in web adresini paylaşabilir misin?
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
June 03, 2020, 09:30:40 AM

Biz kendi içimizden çıkan projelere bile güvenemiyoruz elin Ukraynalısına nasil güveneceğiz? Bundan önce ki bütün postlar Rusça olarak yazılmış. bu başlık buraya Türkçe olarak açılmış.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 03, 2020, 10:12:04 AM

Önden Hüseyine cevap vereyim, elin Çinlisine, Rusuna, Nijeryalısına vb. ne kadar güveniyorsak (yani tüm projeler) o kadar güvenmeliyiz veya güvenmemeliyiz, benim bildiğim kadarıyla Ukraynalıların özel bir sabıkası yok, varsa yaz bilelim (atar yapmıyorum, gerçekten varsa yaz ki bilelim).
Projeye gelirsek, şöyle bir bakındım ve özel olarak kaçınılacak veya gem olarak değerlendirilecek bir yanını göremedim, bir blok zinciri, kendi cüzdanı vb.
Yüksek sayılabilecek arz, düşük hacim, dolaşımdaki arzın belirsizliği eksileri, yeni yetme olmaması, githubda aktif olmaları ve acayip sıçramalar yapmayan fiyat grafiği artıları.
(Not: Projeyi takip etmiyorum, bilgim yok, bu konuyu okuyunca yapılan birkaç dakikalık tarama sonuçlarını aktarıyorum sadece)
Site: https://www.minter.network/
Cüzdanı: https://www.bip.to/
Coin bilgileri:
https://www.coingecko.com/tr/coins/bip
https://coinmarketcap.com/currencies/minter-network/

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
June 03, 2020, 10:41:04 AM

Önden Hüseyine cevap vereyim, elin Çinlisine, Rusuna, Nijeryalısına vb. ne kadar güveniyorsak (yani tüm projeler) o kadar güvenmeliyiz veya güvenmemeliyiz, benim bildiğim kadarıyla Ukraynalıların özel bir sabıkası yok, varsa yaz bilelim (atar yapmıyorum, gerçekten varsa yaz ki bilelim).
Projeye gelirsek, şöyle bir bakındım ve özel olarak kaçınılacak veya gem olarak değerlendirilecek bir yanını göremedim, bir blok zinciri, kendi cüzdanı vb.
Yüksek sayılabilecek arz, düşük hacim, dolaşımdaki arzın belirsizliği eksileri, yeni yetme olmaması, githubda aktif olmaları ve acayip sıçramalar yapmayan fiyat grafiği artıları.
(Not: Projeyi takip etmiyorum, bilgim yok, bu konuyu okuyunca yapılan birkaç dakikalık tarama sonuçlarını aktarıyorum sadece)
Coin bilgileri:

Yine de emeğinize sağlık epey bir bilgi bırakmışsınız buraya ilgilenmek isteyen cevap bulmak isteyenler rahatça bulabilirler hocam

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
June 03, 2020, 01:05:35 PM

Coin bilgileri:

Siz paylaşınca aklıma geldi  ben bunların birşeyine katılmıştım ve bana 750 civarı bip geldi. Hatta tokenleri kendi cüzdanları var oraya göndermişlerdi. Hatta dün baktim ve bugün burada konusunu gördüm. Bakalım ne is yapacak.
Teşekkürler paylaşımlar için.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 03, 2020, 05:48:34 PM

Ben de imzasına katılmıştım. Boş kalacağına bakayım demiştim. Bakalım belki bir şey getirir. Gelecek boğayı bekleyeceğiz artık
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
June 04, 2020, 10:50:38 AM

Coin bilgileri:

Dediklerinde haklısın hocam. Hani milleti öpmek çarpmak icin baska milletten insanlar local ortamlarda başlık açıyorya ben o tarz zannettim. Hesap ismini hiç görmedim. 3 yıldır forumda takılıyorum attihi postlara bakınca bu da daha önce başlık açmaya gelenlerden birisi zannettim. Bunlarda bounty yaomis ama kendi cuzdani olanlar pek tutmuyor
Nadziratel
Sr. Member

Activity: 1568
Merit: 321

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
June 04, 2020, 10:58:41 AM

Bu proje nasıl bilmem ama artık o kadar çok oldu ki yeni blockchain sayısı takip etmek zor. Bu nedenle güven konusu gerçekten artık tam bir sorun oldu. Bugün piyasanın en güvenilmez adamlarından birinin coin'i TRX ilk 10'da takılıyor veya düşse bile zorluyor. Ama çok güvenilir bir adam izlenimi veren CEO'su olmasına rağmen DGB aynı fırsatı yakalayamıyor.

O nedenle kime güvenip güvenmeyeceğimiz konusu da muammanın ta kendisi olarak karşımızda duruyor. Minter nasıl mı? Bana göre çok içinde olmadıkça alınıp satılacak bir token değil. He herşeyini bilirsiniz, dinamiklerine hakimsinizdir o zaman durum farklı olabilir.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 04, 2020, 11:40:19 AM

Bu proje nasıl bilmem ama artık o kadar çok oldu ki yeni blockchain sayısı takip etmek zor. Bu nedenle güven konusu gerçekten artık tam bir sorun oldu. Bugün piyasanın en güvenilmez adamlarından birinin coin'i TRX ilk 10'da takılıyor veya düşse bile zorluyor. Ama çok güvenilir bir adam izlenimi veren CEO'su olmasına rağmen DGB aynı fırsatı yakalayamıyor.

O nedenle kime güvenip güvenmeyeceğimiz konusu da muammanın ta kendisi olarak karşımızda duruyor. Minter nasıl mı? Bana göre çok içinde olmadıkça alınıp satılacak bir token değil. He herşeyini bilirsiniz, dinamiklerine hakimsinizdir o zaman durum farklı olabilir.
Blok zinciri enflasyonu olduğu konusuna ben de katılıyorum, önüne gelen birbirinden kopyala/yapıştır blok zinciri yaratıyor. Tabii bunda biraz (artık eskisi gibi olmasa da) mainnet geçişinin hype yaratma, fiyat yükseltme faktörü de var ama bana göre %80'i gereksiz bir şekilde zincir işletiyor (tokatçıları zaten hiç hesaba katmıyorum).  Halbuki o zinciri sürdürürken harcadıkları kodlama eforunu mevcut ve güvenilir bir zincir üzerinde tutup, ürünlerini geliştirmeye harcasalar çok daha fazla yol alacaklar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
epidemia (OP)
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 330

View Profile
June 04, 2020, 06:46:00 PM

Coin bilgileri:

+
https://en.minter.wiki/
https://t.me/MinterTeam
https://t.me/minterscan_en
https://twitter.com/MinterTeam
https://medium.com/@MinterTeam
https://github.com/minterteam