Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:11:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Czemu KYC jest skrajnie niebezpiecznie i pozbawione celu  (Read 642 times)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 06, 2020, 10:00:25 PM
Merited by malevolent (3)
 #21

...poloniex, swego czasu zapowiedzial obowiązkowe KYC i niby określił czas na dokonanie weryfikacji lub wypłatę środków (nie pamietam dokładnie ale powiedzmy 7dni) po czym po zalogowaniu sie po 2-3 dniach okazywało się, że konto jest zablokowane :|

Zgadzam się, jestem klientem Poloniex od zawsze i faktycznie w połowie 2019 roku dali tylko 7 dni na KYC i blokowali ludzi od razu.

Korzystam z tej giełdy nadal, bo nie wiem czy Wiesz, ale już pod koniec 2019 roku w grudniu, czyli tylko klika miesiecy po akcji z obowiązkowym KYC wprowadzili nowe konta?

Konta Tier 1, które są zupełnie anonimowe (email) i można wypłacać do 10.000$ dziennie bez żadnego KYC  Cool.

https://support.poloniex.com/hc/en-us/articles/360040600934-Level-1-Account-FAQ

https://cointelegraph.com/news/poloniex-allows-up-to-10-000-daily-withdrawals-for-kyc-less-accounts

1714155083
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714155083

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714155083
Reply with quote  #2

1714155083
Report to moderator
1714155083
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714155083

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714155083
Reply with quote  #2

1714155083
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 09, 2020, 10:35:17 AM
 #22

Tak,  problemem nie bylo to, ze dali tylko 7 dni, ale, że blokowali konta przed upływem tego czasu - niektórym z tego co pamiętam  skargi na forach to już na 2-3 dzień nawet. I była to taka blokada, że nawet nie można było sprawdzic stanu konta, czy podanych danych.. "fajnie" mieli Ci, którzy podali falszywe dane Wink
Teraz niby mieli odmrazac stare konta, ale nie wiem czy to nastąpiło?

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 27, 2020, 10:29:53 PM
 #23

Zgadzam się, jestem klientem Poloniex od zawsze i faktycznie w połowie 2019 roku dali tylko 7 dni na KYC i blokowali ludzi od razu.
Korzystam z tej giełdy nadal, bo nie wiem czy Wiesz, ale już pod koniec 2019 roku w grudniu, czyli tylko klika miesiecy po akcji z obowiązkowym KYC wprowadzili nowe konta?
Konta Tier 1, które są zupełnie anonimowe (email) i można wypłacać do 10.000$ dziennie bez żadnego KYC  Cool.

Nadal z tej giełdy korzystasz? Nie ma żadnych problemów, blokad, pytań? Byłbym ciekaw czy robią problemy jak ktoś np. korzysta z coinjoin czy mixerów, bo np. Binance potrafi robić problemy.

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 28, 2020, 03:39:32 PM
 #24

Nadal z tej giełdy korzystasz? Nie ma żadnych problemów, blokad, pytań?...

Tak nadal korzystam z giełdy Poloniex, nie ma żadnych problemów, tylko że nigdy nie korzystałem z coinjoin czy mixerów, więc dokładna odpowiedź będzie - nie wiem.

Tutaj masz wszystkie informacje: https://support.poloniex.com/hc/en-us/articles/360040600934-Level-1-Account-FAQ

Wszystko się zgadza możesz bez limitów handlować i wpłacać, wycofać można 10.000$ dziennie.

spect0r
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0



View Profile
December 01, 2020, 01:32:32 PM
 #25

Nadal z tej giełdy korzystasz? Nie ma żadnych problemów, blokad, pytań?...

Tak nadal korzystam z giełdy Poloniex, nie ma żadnych problemów, tylko że nigdy nie korzystałem z coinjoin czy mixerów, więc dokładna odpowiedź będzie - nie wiem.

Tutaj masz wszystkie informacje: https://support.poloniex.com/hc/en-us/articles/360040600934-Level-1-Account-FAQ

Wszystko się zgadza możesz bez limitów handlować i wpłacać, wycofać można 10.000$ dziennie.
Korzystałeś od początku istnienia i nadal korzystasz - ale cały czas na tym samym koncie? Da się jakoś przejść ze starego niezweryfikowanego konta na nowe Level 1?

Wiem że w FAQ piszą
Quote
We are taking time to upgrade existing unverified accounts to ensure the highest level of support and security possible for customers. While we cannot promise that your account will be upgraded to Level 1 at this moment, we will be gradually upgrading all unverified accounts over the next few months. We will reach out to you through your Poloniex account email address when your account has been upgraded. Thanks for your patience in the meantime.
ale rok czekania to już za długo.
Musiałeś czekać, pisać do supportu, czy jak to zrobiłeś?
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
December 01, 2020, 02:28:19 PM
 #26

Wydaje mi sie, ze to zależy jak kto ma szczęście, slyszalem ze jednym odblokowywali z automatu, ale inni musieli pisac do supportu -  tutaj niestety nie  wiem jakie sa proporcje - najlepiej jesli ktos ma stare konto dalej zamrożone to niech napisze!

I am looking for signature campaign Wink pm me
spect0r
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0



View Profile
December 01, 2020, 05:29:32 PM
 #27

Wydaje mi sie, ze to zależy jak kto ma szczęście, slyszalem ze jednym odblokowywali z automatu, ale inni musieli pisac do supportu -  tutaj niestety nie  wiem jakie sa proporcje - najlepiej jesli ktos ma stare konto dalej zamrożone to niech napisze!
> stare konto dalej zamrożone, ale nie pisałem jeszcze do supportu (tam nie ma nawet takiej kategorii do wyboru jak frozen account czy coś podobnego)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 01, 2020, 06:58:24 PM
 #28

Korzystałeś od początku istnienia i nadal korzystasz - ale cały czas na tym samym koncie? Da się jakoś przejść ze starego niezweryfikowanego konta na nowe Level 1?...

Napisz do supportu, bo zupełnie bezsensowne debatowanie, jakiego konta czy kont ja używam, skoro tego nie zrobiłeś.

Napisali, że będą odblokowywać, ale to oczywiste, że jak się nie zgłosisz, to możesz czekać w nieskończoność.

Zawsze można założyć nowe i dla pewności, użyć VPN, gdyby były jakieś większe problemy z wcześniejszym kontem.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
January 17, 2021, 07:13:37 PM
 #29

Pozwalam sobie podbić temat, ostatnio mnostwo osob dochodzi do krypto i niestety daja sie zlapac na propagande na temat KYC wiec mysle, ze bardzo wazne zeby ten temat byl wysoko

I am looking for signature campaign Wink pm me
lokas0506
Member
**
Offline Offline

Activity: 373
Merit: 37


View Profile
January 18, 2021, 12:00:34 AM
 #30

Widziałem w TV Polski Projekt gdzie KYC odbywa się za pomocą siatkówki oka pod warunkiem że zarejestruje się w systemie i przedsiębiorstwo/sklep gdzie w ten sposób chcemy zapłacić ma terminal tej usługi a osobiście to możliwość uwierzytelnia niania swojej tożsamości poprzez rozpoznanie odcisku palca dalej jest dostatecznie niedocenione bo przecież zamiast robić selfie fotografować dowód rachunek za mieszkanie (i w ramkach ma być i ostro o mój boże telefon używa selfie kamery a tam tylko 8 mega pixeli nic nie widać ) całe KYC odbywa się poprzez partnerską apke w max 5 sekund poprzez identyfikacje biometryczną (odcisk palca)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
February 06, 2022, 10:17:51 AM
Last edit: February 06, 2022, 12:38:42 PM by Tytanowy Janusz
Merited by cygan (1)
 #31

4 dni temu, 2 lutego, minęła 9 rocznica upamiętniająca moement, w którym prawnik Beyonce wygrał sprawę w sądzie o usunięcie tego zdjęcia z internetu:



Jak widać nie udało się Smiley

Chciałem wykorzystać ten event do podbicia ważnego wątku. Pamiętajcie ... jak raz wasze wrażliwe dane wpadną w niewłaściwe ręce w internecie ... już zawsze będą krążyć po darknecie w ciągle rosnących i odsprzedawanych bazach hakerów wykorzystywane przez scamerów.
punxx
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 1


View Profile
February 08, 2022, 02:38:28 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #32

KYC to porażka pod względem weryfikacji... Ludzie potrafią sprzedać swoje dane losowej giełdzie za 10$ bonusu. Nie rozumiem tego prawa, przecież przez KYC nie zapobiegają praniu brudnych pieniędzy a wręcz przecwinie. Pieniądze piorą się łatwiej bo mają na to słupów.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
February 09, 2022, 10:10:58 AM
 #33

KYC to porażka pod względem weryfikacji... Ludzie potrafią sprzedać swoje dane losowej giełdzie za 10$ bonusu. Nie rozumiem tego prawa, przecież przez KYC nie zapobiegają praniu brudnych pieniędzy a wręcz przecwinie. Pieniądze piorą się łatwiej bo mają na to słupów.

Niestety tak jak opisuje wątek. Podejrzewam, że pod koniec bańki ICO (2018) scam projekty nie zarabiały już prawie nic na sprzedaży tokenów, bo nikt już nie ufał na tyle, by przelać hajs komuś, kto twiedzi, że kiedyś dostarczy produkt, a właśnie na handlu dokumentami. Popularne były kampanie bounty, w ramach których setki ludzi pomagało reklamować projet, a w momencie wypłaty tokenów przypominali sobie nagle KYC i miało się do wyboru pogodzenia, że pracowało się za darmo przez 2 miesiące, albo przesłanie dokumentów... ICO się nie udało, to pyk, 100 dowodów od 100 pracowników po 100$ na darknecie i już jest 10 000$ w miesiąc do przodu.

 
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!