Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:37:34 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dünyada kişi başına düşen Altın Miktarı  (Read 695 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
December 24, 2020, 07:20:59 PM

1992 yılında 1985 model doğan almıştım. O zamanın parası ile vermiş olduğum para karşılığı yarım kilo altın yapıyordu. Şimdi yarım kilo altın ile 7 yıllık bir araba alınır mı?. Bu gün altın gramı 460 tl civarında, yarım kilo altın yaklaşık 230 bin lira herhalde doğan değil de avrupa bir araba alına bilir.  Demek oluyor ki altın her zaman kendisini koruyabiliyor. Sorun şu ki biz elimizdeki altını koruyamıyoruz.

28 sene önce yarım kiloya bir doğan almışsın.
2020 yılında bir Passat alabiliyorsun.
2040  yılında birFerrari alınacak kim bilir.
2050 yılında boydan boya bir gökdelen alırız herhalde ömrümüz olursa  Cheesy

Altın bir geri iki ileri bildiğimiz gibi. Kenara atıp unutmak lazım. Bence yeryuzden sahip çıkılması gereken ender şeylerden biri.
Kenara köşeye 300-500 Gr neyse atıp unutmak lazım. Sırf bu yüzden altınlarımı fiziksel alıyorum. Elinize alınca bozasınız asla gelmiyor.
Fiyatı ne olursa olsun Altının cekiliciligi bir başka.

YTD.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
December 24, 2020, 07:37:31 PM

1992 yılında 1985 model doğan almıştım. O zamanın parası ile vermiş olduğum para karşılığı yarım kilo altın yapıyordu. Şimdi yarım kilo altın ile 7 yıllık bir araba alınır mı?. Bu gün altın gramı 460 tl civarında, yarım kilo altın yaklaşık 230 bin lira herhalde doğan değil de avrupa bir araba alına bilir.  Demek oluyor ki altın her zaman kendisini koruyabiliyor. Sorun şu ki biz elimizdeki altını koruyamıyoruz.
yatırım aracı olarak bu yüzden altın tercih ediliyor. ülkelerin para birimleri sürekli enflasyona uğruyor. altın ise uzun vadede sürekli değerini koruyor.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 637

View Profile
December 24, 2020, 08:49:16 PM

1992 yılında 1985 model doğan almıştım. O zamanın parası ile vermiş olduğum para karşılığı yarım kilo altın yapıyordu. Şimdi yarım kilo altın ile 7 yıllık bir araba alınır mı?. Bu gün altın gramı 460 tl civarında, yarım kilo altın yaklaşık 230 bin lira herhalde doğan değil de avrupa bir araba alına bilir.  Demek oluyor ki altın her zaman kendisini koruyabiliyor. Sorun şu ki biz elimizdeki altını koruyamıyoruz.

28 sene önce yarım kiloya bir doğan almışsın.
2020 yılında bir Passat alabiliyorsun.
2040  yılında birFerrari alınacak kim bilir.
2050 yılında boydan boya bir gökdelen alırız herhalde ömrümüz olursa  Cheesy

Altın bir geri iki ileri bildiğimiz gibi. Kenara atıp unutmak lazım. Bence yeryuzden sahip çıkılması gereken ender şeylerden biri.
Kenara köşeye 300-500 Gr neyse atıp unutmak lazım. Sırf bu yüzden altınlarımı fiziksel alıyorum. Elinize alınca bozasınız asla gelmiyor.
Fiyatı ne olursa olsun Altının cekiliciligi bir başka.

YTD.

Hocam ağzın bal yesin.  2040 yada 2050 o zamanları göremeye bilirim ben muhtemelen. Ama sizler bu günleri iyi değerlendirin. Geleceğe yatırımları eksik etmeyin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
December 26, 2020, 08:00:10 AM

1992 yılında 1985 model doğan almıştım. O zamanın parası ile vermiş olduğum para karşılığı yarım kilo altın yapıyordu. Şimdi yarım kilo altın ile 7 yıllık bir araba alınır mı?. Bu gün altın gramı 460 tl civarında, yarım kilo altın yaklaşık 230 bin lira herhalde doğan değil de avrupa bir araba alına bilir.  Demek oluyor ki altın her zaman kendisini koruyabiliyor. Sorun şu ki biz elimizdeki altını koruyamıyoruz.

1992 yılında yarım kilo altın ile doğan mı alınıyormuş hemde 7 yıllık doğan, okurken ağzım açık kaldı Smiley şimdi geldiğimiz durumda yarım kilogram altının ederi bir ev ediyor, peki o zaman ev alabiliyor muydunuz hocam ?
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 26, 2020, 11:30:31 PM

bir ara çocuklar duymasında havuç karakterinin söylediği bi replikten alıntı yapacak olursam kişi başına düşen milli gelir 10bin dolar nerde bu 10bin dolar neden bize vermiyorlar gibi bi çıkış yaparım ve nerde benim 10-20 gram altınım der susarım Cheesy
Myrina
Full Member

Activity: 546
Merit: 154

View Profile
January 10, 2021, 10:04:56 PM

Payima dusen altinlari rica ediyorum efemm kimden talepte bulunuyoruz bu konuda acaba  Grin
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 11, 2021, 08:06:01 PM

Ben de payıma düşen altınlarımı istiyorum asıl olay bu kadar az düşüyorsa insan başına neden hala bu kadar değerli değil hala çok az gram düşüyor ama insanların çoğunda bu değerden çok var teyzelerimiz özellikle yastık altı yaparlar falan eğer düşen miktar o kadar az ise yakında altın fiyatı bir 10x yapabilir
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 11, 2021, 08:20:14 PM

Ben de payıma düşen altınlarımı istiyorum asıl olay bu kadar az düşüyorsa insan başına neden hala bu kadar değerli değil hala çok az gram düşüyor ama insanların çoğunda bu değerden çok var teyzelerimiz özellikle yastık altı yaparlar falan eğer düşen miktar o kadar az ise yakında altın fiyatı bir 10x yapabilir

Çünkü çoğu insanda fiziksel altın yok dünyadaki her insan 50 Gr fiziksel altın sahibi olmak istiyorum dese altın kaosu çıkar Smiley Şuan bile üretilen altın miktarı yıllık 3 bin ton ancak talep 5 bin ton civarında. eğer böyle giderse insanlar madencilikle 100 yılda cikarilacak altını 10 yılda bitirecek  çünkü her yer maden oldu.

xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
January 12, 2021, 01:02:42 PM

Çünkü çoğu insanda fiziksel altın yok dünyadaki her insan 50 Gr fiziksel altın sahibi olmak istiyorum dese altın kaosu çıkar Smiley Şuan bile üretilen altın miktarı yıllık 3 bin ton ancak talep 5 bin ton civarında. eğer böyle giderse insanlar madencilikle 100 yılda cikarilacak altını 10 yılda bitirecek  çünkü her yer maden oldu.

Günümüz finans sisteminin özeti bu zaten. Elde olmayan parayı sadece ekranlar üzerinde varmış gibi gösterip bunun üzerinden işlem yapıyoruz, ama banka hesabımızdaki parayı çekmek istediğimizde önceden şubeye haber verip şehirdeki diğer şubelerden oraya para girmesini bekliyoruz Cheesy

Bir yandan da insanlar "bitcoin neymiş yaa eline aldığın bir şey yok sizi kandırıyorlar ehe ehe" diye gülüyor Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
January 16, 2021, 05:39:06 PM

Dünyada kişi başına düşen altın miktarı ne kadar bunu öncelikle anlamak için dünyada ne kadar çıkarılmış altın var bunu bilmek gerekli .Thomson Reuters GFMS şirketi dünyada 171bin 300 ton altın bulunduğunu söylediğine göre bunu yaklaşık dünya nüfusu 8000000000 bölersek aşağı yukarı 214 gram çıkıyor. Ama 2.5 milyon ton çıkarılmış altın olduğunu iddia edenlerde var.

anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 17, 2021, 04:02:50 PM

Dünyada kişi başına düşen altın miktarı ne kadar bunu öncelikle anlamak için dünyada ne kadar çıkarılmış altın var bunu bilmek gerekli .Thomson Reuters GFMS şirketi dünyada 171bin 300 ton altın bulunduğunu söylediğine göre bunu yaklaşık dünya nüfusu 8000000000 bölersek aşağı yukarı 214 gram çıkıyor. Ama 2.5 milyon ton çıkarılmış altın olduğunu iddia edenlerde var.

185.000 ton altın söyleniyor
Kişi başı 10-20 Gr arasında fiziki altın yapar.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
March 12, 2021, 08:39:37 AM

Bu hesaba göre iki sonuç var;

Ya dünyada çok daha fazla altın var.
Ya da milyarlarca insanın elinde 1 Gr bile fiziki altın yok.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 12, 2021, 03:41:33 PM

İyi hoş diyorsunuzda benim altınlar nerede abi. Benim altınlarımı kim aldı ayıp oluyormu? Verin altınlarımı. Cheesy

şuanki teknolojik imkanlar ile dünyanın üzerinde altınların ortalama miktarı kesin olarak biliniyordur. Ancak altına olan aşkı anlamsız buluorum sonuçta bir dünya malı.
Aslında merkez bankasında ki altın rezervine bize düşen altın diyebiliriz devlet kendini o altınla garantiye alıyor bizde yaşantımızı devletle garantiye alıyoruz. Kendimi böyle avutabildim Tongue

anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
March 12, 2021, 05:19:27 PM

İyi hoş diyorsunuzda benim altınlar nerede abi. Benim altınlarımı kim aldı ayıp oluyormu? Verin altınlarımı. Cheesy

şuanki teknolojik imkanlar ile dünyanın üzerinde altınların ortalama miktarı kesin olarak biliniyordur. Ancak altına olan aşkı anlamsız buluorum sonuçta bir dünya malı.
Aslında merkez bankasında ki altın rezervine bize düşen altın diyebiliriz devlet kendini o altınla garantiye alıyor bizde yaşantımızı devletle garantiye alıyoruz. Kendimi böyle avutabildim Tongue

Grin
illetyus
Sr. Member

Activity: 1162
Merit: 368

View Profile
March 25, 2021, 08:58:38 PM

Kişi başına düşen altın miktarı 10-20 gram: TL karşılığı: 4400 - 8800 TL

Kişi başı düşen bitcoin miktarı: 0.003 BTC TL karşılığı: 1247 TL  Roll Eyes

Korkunchortlak
Jr. Member
*

Activity: 198
Merit: 2

View Profile
May 09, 2021, 02:16:30 AM

yani herkes altı üstü 30 gramcık altın alsa öyle bir altın yok. peki bu sistem nasıl yüzdürülebiliyor hala bilen var mı
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1442
Merit: 1281

View Profile
May 10, 2021, 06:36:54 PM

Kişi başına düşen altın miktarı 10-20 gramaj arası mıymış?

Gram fiyatı değerlendikçe daha büyük meblağlar edeceği kesin. Yine de fena bir gramaj sayılmaz.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 10, 2021, 08:52:10 PM

Kişi başına düşen altın miktarı 10-20 gramaj arası mıymış?

Gram fiyatı değerlendikçe daha büyük meblağlar edeceği kesin. Yine de fena bir gramaj sayılmaz.

10 gram nedir abi Smiley fena bir gramaj sayılmaz demişsin ama az bence 10 gram altın benim mazotuma yetmez falan diyormuşum. 10 gr da 4.000 tl falan yapıyor yani öyle  büyük bir para da değil. asıl soru bu bilindiği halde neden kimsenin garipsemediği Cheesy ben duyunca çok şaşırmıştım mesela.

yani herkes altı üstü 30 gramcık altın alsa öyle bir altın yok. peki bu sistem nasıl yüzdürülebiliyor hala bilen var mı

Bir şekilde fiziksel alışkanlığı bitti. Kimse de fiziksel tutmuyor çünkü dünya 70lerden bu yana sistemsel bir kriz geçirmedi. Para sistemi ne zaman tartışmaya açılsa altına hücum olmuştur. Bu aralar çokça tartışılan para sisteminde bir sıkıntı çıkarsa ve bu sefer de hücum olursa kişi başına 10 gr altının düştüğü dünyada neler olur bende merak ediyorum.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
May 12, 2021, 09:05:36 AM

Eskiler diye tanimlanan yasli insanlar bosuna altina guvenmiyorlardi, altin gunu yapmalar, altini samanliga saklamalar, altin dis yapip mezarcilara yem olmalar gibi adetleri vardi, gunumuz de insanlar altina yatirim yapsalar bile sadece dijital olarak kaliyor, materyale gecmesi icin bir dugun nisan gibi toplu solenden sonra genelde bayan tarafi tarafindan toplaniyor.
Buna kesinlikle katılıyorum, eskiler piyasadan pek anlamadıkları için veya şimdiki kadar serbest piyasa da olmadığı için; enflasyona karşı servetlerini korumanın en iyi yolunun arzı çok küçük miktarlarda artan altın olduğuna karar vermişler. Günümüz için her ne kadar aşırı mantıklı durmasa da eskiden para basılma olaylarının zirve yaptığı dönemlerde altın alanlar şu an zengin oldular (lira bazında)
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
May 13, 2021, 02:13:11 PM

yatırım aracı olarak bu yüzden altın tercih ediliyor. ülkelerin para birimleri sürekli enflasyona uğruyor. altın ise uzun vadede sürekli değerini koruyor.
Enflasyon insanlari girisim yapmaya ve ellerindeki sermayeyi gelistirmeye, katma deger uretmeyi de sagliyor, eger yarim kilo altin karsiliginda tofas degil de minibus alinsaydi ve minibus calistirilsa idi yarim kilo altinin masrafini cikarabilirdi. Enflasyon birazcik da gerekli birsey bence. Ya da eksi enflasyon.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███