Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:54:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Metemask-Myetherwallet pending iptal etme çalışmıyor  (Read 147 times)
Metazen (OP)
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
August 05, 2020, 09:49:34 AM

Şimdi dostlar hem bilmeyen arkadaşlara yöntemi açıklamış olayım. Hem de 2 GÜNDÜR NEDEN PENDİNG TE HALA KALDIĞIMI SORAYIM ;

Daha evvel 3 sene önce yine burada ; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2549340.0 açılmış olan başlıkta Etherdelta üzerinden Pending (Bekleyen) gönderiyi iptal etme açıklanmıştı. Ben de Myetherwalletta birkaç kez aynı yöntemle bekleyen gönderimi iptal ettim. Yöntem şu kısaca ;

myetherwalletta daha önce yaptığın gönderimdeki Tx te ''nonce'' değerin yazıyor. Mesela 1 ether gönderdin daha önce ve pending te kaldı bunu iptal etmek istiyorsun. Bu gönderinin nonce'u 14 yazıyor. Gönderiyi iptal etmek için aynı gönderiden 0 Ethereum göndereceğin bir gönderim daha oluşturuyorsun , daha fazla gas price yazıyorsun , en önemli kısım aynı nonce değeri (14 ise 14) yazıp tekrar gönderim yapıyorsun ve sıfırlanıyor gönderim iptal oluyor.

Şimdi gelelim metamasktaki sorunuma ; aynı yöntemi Metamask için de yazmışlar , hatta metamaskta daha kolay gönderinin üzerinde ''cancel speed'' var oradan aynı işlemi daha fazla gas ile falan yapıyorsun.

Fakat benim tam 2 gün önce yapmaya çalıştığım gönderiler tıkandı. Aynı gönderiye cancel yapmama rağmen olmuyor. Hatta madem tıkandı Weth gönderimi yerine başka adrese weth i göndermeyi denedim yok , wethi ethere çevireyim dedim yok. Bu arada 11 gönderi sırada gözüküyor bir pending.

Bir arkadaşa sordum ilk gönderi çözülmeden olmaz filan dedi ama 2 gündür Pending te..

EN ÖNEMLİ NOKTA YAPTIĞIM GÖNDERİM WETH fakat sonuçta ethereum ağı üzerinden falan. Bu arada metamasktaki Weth gönderiminin Tx ine tıkladığımda ağda göstermiyor.

BU PENDİNGLERİ NASIL İPTAL EDERİM BİLEN ANLAYAN VARSA , ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM ?
1714910098
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714910098
Reply with quote  #2

1714910098
Report to moderator
1714910098
Hero Member
*

Ignore
1714910098
Reply with quote  #2

1714910098
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714910098
Hero Member
*

Ignore
1714910098
Reply with quote  #2

1714910098
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
August 05, 2020, 10:36:23 AM

token değilse sadece ether ise o adresteki etherleri daha yüksek fee ile başka bir adrese taşı ozaman bir önceki işlem iptal olabiliyor. 30 gün önce 1gwei den göndermeye balışmıştım ve o dönemden beri göndermeye çalışıyor Cheesy hoş önemli değil sadece test etmiştim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Metazen (OP)
Member
**

View Profile
August 05, 2020, 11:25:26 AM

token değilse sadece ether ise o adresteki etherleri daha yüksek fee ile başka bir adrese taşı ozaman bir önceki işlem iptal olabiliyor. 30 gün önce 1gwei den göndermeye balışmıştım ve o dönemden beri göndermeye çalışıyor Cheesy hoş önemli değil sadece test etmiştim.

Hocam gondermeye calistigim Weth (Wrapped Ether)  gicik bi illet yani. Aslinda Erher aginda kullanilmadigi icin Wethe cevriliyor falan ama. Daha yuksek gasi denedim. Cok olmazsa daha da yukseltecegim 40 gwei 100 falan yaptim sanirim. Ama asil sorun bu bekleme sirasinda olmasi sanirim. Bir de ether degil zikkim. Tx i gozukmuyor. Tesekkurler cevabin icin.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
August 05, 2020, 12:00:59 PM

Hocam gondermeye calistigim Weth (Wrapped Ether)  gicik bi illet yani. Aslinda Erher aginda kullanilmadigi icin Wethe cevriliyor falan ama. Daha yuksek gasi denedim. Cok olmazsa daha da yukseltecegim 40 gwei 100 falan yaptim sanirim. Ama asil sorun bu bekleme sirasinda olmasi sanirim. Bir de ether degil zikkim. Tx i gozukmuyor. Tesekkurler cevabin icin.

Benim de başıma gelen lanet bir durum. Bu ETH'deki fee olayları karıştığından beri oluyor. Ve üzülerek belirteyim iptal çalışmadığı gibi o tokeni göndermenize de izin vermiyor. Neden olduğunu anlayamadım ama bende de böyle bir sıkıntı oldu. Hem metamask hem de Trust wallet üzerinde tanımlı aynı cüzdanımdan işlemler gerçekleşmedi. 2 çözüm buldum. 1. bekleyip o denediğiniz işlemlerin ağdan ret almasını umacaksınız. 2. Enjin wallet'a import ettiğimde işlem yapabildim cüzdanımdan.
Metazen (OP)
Member
**

View Profile
August 05, 2020, 08:27:41 PM

Benim de başıma gelen lanet bir durum. Bu ETH'deki fee olayları karıştığından beri oluyor. Ve üzülerek belirteyim iptal çalışmadığı gibi o tokeni göndermenize de izin vermiyor. Neden olduğunu anlayamadım ama bende de böyle bir sıkıntı oldu. Hem metamask hem de Trust wallet üzerinde tanımlı aynı cüzdanımdan işlemler gerçekleşmedi. 2 çözüm buldum. 1. bekleyip o denediğiniz işlemlerin ağdan ret almasını umacaksınız. 2. Enjin wallet'a import ettiğimde işlem yapabildim cüzdanımdan.

Hocam ben de aynısını düşünüp Trust Walleta transfer edeyim dedim ama o da olmadı. 48 saat oldu içerdeki miktarı kullanamıyorsun. Tam da gerekli zamanı. Artık bekleyeceğiz mecbur sanırım. Başka çözüm göremedim.
Metazen (OP)
Member
**

View Profile
August 06, 2020, 07:58:59 PM

Metamasktan anlayan var mı arkadaşlar 3 gün oldu artık hala pending . İçerdeki etheri kullanamıyorum ne lanet birşeymiş. 1 saat evvelde 3 dolarlık yüksek gasla WETH i Trust walleta göndereyim dedim yok.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
August 07, 2020, 08:58:54 AM

https://etherscan.io/gasTracker safe price'ın üzerinde yeni bir gönderim gerçekleştirirseniz işleminiz normal şartlarda tamamlanır, daha önce başıma geldi ve tecrübe etmiştim. yine de olmazsa tx id paylaşmanız mümkünse konuya paylaşın, belki yardımcı olan birileri çıkar. bir de şimdi pm'den yardımcı olayım ayağına dolandırıcı tipler de musallat olabilir, dikkatli olun!

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: