Bitcoin Forum
May 09, 2024, 09:23:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni para kazanma ve reklam platformumuzu ilk sizinle paylaşmak istedik  (Read 208 times)
miratcan (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
August 20, 2020, 03:15:05 PM

Selamlar,

Bir arkadasimla birlikte etherboard.io adlı siteyi yaptik. İlk duyuruyu buradan yapmak ve fikirlerinizi almak istedim

Bu site dev bir pano, ve  onun içinde de 400x100 boyutunda slotlar mevcut. Bu slotları satın alarak içlerine görsel, açıklama ve link koyabiliyorsunuz. İlgi çekecek bir slot hazırlayabilirseniz etherboard'a gelen diğer kişilerin kendi sitenize ya da istediğiniz bir yere yönlenmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Ancak bir slot sonsuza kadar sizin olmuyor. Slotlar her zaman satışta kalıyor ve her satın alma gerçekleştiğinde fiyatı %20 artıyor. Sizin slotunuzu başka biri satın aldığında, hem koyduğunuz ana parayı hem de küçük bir komisyon(*) kesildikten sona edilen karı alıyorsunuz. Hem paranızı arttırmış hem de yayında kaldığınız sürece kendi sitenize trafik kazanmış oluyorsunuz.

Bir slotu satın alan son kişi olmadığınız sürece kar edeceğiniz kesin yani. Slotlar pahalılaştıkça tabi edilen kar da artıyor ancak slotu alan son kişi olarak kalma riskini de almış oluyorsunuz. Bu sebeple erken girenlerden olmak çok önemli.

Bu arada paramızı göndermezlerse falan gibi bir düşünce olmasın zira site yazdığımız ethereum akıllı kontratı üzerinden çalışıyor.

Alfa yayınında olduğumuz için boş olan slotlar şu an 0.01 ETH fiyatında, Eylül ayının ikimci haftasına kadar eksiklerimizi tamamlayıp asıl yayına geçtiğimizde ise 0.1 ETH olacak. Yani şu an baya güzel bir fırsat var ortada.

Slotlarınızı ve yorumlarınızı görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca sorular varsa da buradan alabiliriz.
1715289826
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715289826
Reply with quote  #2

1715289826
Report to moderator
1715289826
Hero Member
*

Ignore
1715289826
Reply with quote  #2

1715289826
Report to moderator
1715289826
Hero Member
*

Ignore
1715289826
Reply with quote  #2

1715289826
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715289826
Hero Member
*

Ignore
1715289826
Reply with quote  #2

1715289826
Report to moderator
1715289826
Hero Member
*

Ignore
1715289826
Reply with quote  #2

1715289826
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
August 20, 2020, 03:26:17 PM

Projeniz mantıklı ve Hoşuma gitti ancak merak ettim insanlar neden sitenizdeki boş panoya reklam versin daha bugün doğan bir web sitesi değilmi bu? Ne bir hitiniz nede başka bir reklamınız?

Neden panonuza reklam verelim?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 20, 2020, 07:13:43 PM

Projeniz mantıklı ve Hoşuma gitti ancak merak ettim insanlar neden sitenizdeki boş panoya reklam versin daha bugün doğan bir web sitesi değilmi bu? Ne bir hitiniz nede başka bir reklamınız?

Açık arttırma usulü reklam fikri gayet iyi ama çok geliştirilmesi gerek. Örneğin ürünler sürekli olarak satışa açık, belli süre garantili olarak kapatmanız gerekiyor en azından. Reklam alanı için ben teklif verdim ve 100 dolar koydum diyelim alanı aldım 3 dakika sonra başkası teklifi verdi yanlış anlamadıysam ben burada verilen teklifin %80'ini alıyorum. 120*%80= 96 dolar geri alıyorum dakikalar içerisinde reklamımı yapamadan %4 kayba uğruyorum ve tekrar teklif vermek istersem 144 dolar teklif etmeliyim en az aynı alan içi tabi bu arada karşıdaki kişi tekrar teklif verirse 6 dolar daha kaybediyorum dakikalar içinde.

İlave etmek istediğim sorular var, reklamın pazarlanış şekli mantıklı ancak tek ayaklı kalmış bir çalışma gibi görünüyor hocam. Ben oradaki reklam slotlarından birisini satın aldım diyelim başka sitelerde mi yayınlayacaksınız ? Reklam vermenin amacı kullanıcıyla buluşturmaktır. O siteye koyduğunuz reklam ilanlarına talep oluşması için öncelikle o reklamları görebilecek kişilere ihtiyacınız var. İnsanların sitenize girmesi için ne yapacaksınız asıl bu kısım önemli. Siz o reklamları gösterebilecek topluluğu yaratır veya bir şekilde hedef kitleye ulaştırmayı sağlarsanız reklam slotlarınızı almak için kapışır insanlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 20, 2020, 07:31:53 PM

milyon dolarlık piksel fikrinin ethereum akıllı kontratı ile katıştırılmış hali gibi bir proje.
gelen eleştiriler doğru. ilk popülariteyi nasıl sağlayacaksınız ve sitenin ayakta kalacağı nasıl garanti ediliyor?
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 20, 2020, 08:12:15 PM
Last edit: August 20, 2020, 10:17:27 PM by lossnet

Konuyu okurken; ya böyle bir şey vardı ama neydi bu diye düşünürken, @mhanbostanci'nin yorumunu görünce aklıma geldi. İşte o meşhur site: http://www.milliondollarhomepage.com/
Bilmeyenler için haber niteliğindeki yazıyı da şuraya bırakıyorum: https://onedio.com/haber/tek-sayfalik-web-sitesini-milyon-dolarlik-kazanca-donusturen-alex-tew-in-acayip-hikayesi-733673

O zamanlar internet reklamcılığı çok yeni olduğundan bu fikir baya tutmuştu ama şimdi nasıl olur bilemedim! İşin ETH tarafı elbette bir farklılık yaratıyor ama sonuçta yapılmış olan bir şeyin kriptolu olanı. Şu zamanda reklam sektörü o kadar fazla gelişti ki, böyle bir şeye artık ihtiyaç duyulur mu emin değilim...
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 20, 2020, 09:40:08 PM

Selamlar tekrar soruları alıntılayarak cevap veriyorum:

1. Etherboard içerikler biriktikçe zaten gezmesi ziyaret etmesi eğlenceli bi site olacaktır. Biz arkadaşlar arasında denedik, sadece birbirimizin koyduğu slotları görmek için bile test etme haricinde siteyi ziyaret ettiğimizi gördük. Etherboard zaten içerik olarak değerli bir yere dönüşecek mutlaka.

2. EtherBoard üzerinde paylaşılan linklere ziyaretçi yönlendirme için bir kaç planımız var. Yayıncıların da (blog sahipleri, sosyal medya fenomenleri vs) slotlarda paylaşılan linkler hakkında tanıtım yazıları yazarak gelir elde edeceği bir model üzerinde düşünüp taşınıyoruz. Öte yandan her gün çekiliş yaparak ilk slotu etherboard'a ziyaretçi gönderen link sahiplerinden birine armağan etme gibi bir modelimiz de var. Henüz hangisini yapacağımıza karar veremedik (başka öneri varsa onu da dinlemeye hazırız). Belki sıra ile ikisini de gerçekleştireceğiz. Dediğim gibi şu an alfa aşamasında ve bu yüzden ucuz tuttuk slotları. Şu an burası hariç bir yerde reklamımız yok mu? evet, peki Etherboard aldığınz slotun karşılığını verecek mi? kesinlikle evet.
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 20, 2020, 10:00:10 PM

Açık arttırma usulü reklam fikri gayet iyi ama çok geliştirilmesi gerek. Örneğin ürünler sürekli olarak satışa açık, belli süre garantili olarak kapatmanız gerekiyor en azından. Reklam alanı için ben teklif verdim ve 100 dolar koydum diyelim alanı aldım 3 dakika sonra başkası teklifi verdi yanlış anlamadıysam ben burada verilen teklifin %80'ini alıyorum. 120*%80= 96 dolar geri alıyorum dakikalar içerisinde reklamımı yapamadan %4 kayba uğruyorum ve tekrar teklif vermek istersem 144 dolar teklif etmeliyim en az aynı alan içi tabi bu arada karşıdaki kişi tekrar teklif verirse 6 dolar daha kaybediyorum dakikalar içinde.

Burayı yanlış anlamışsınız. Hesabı kolay yapabilmek için slota 1ETH koyduğunuzu hayal edelim:

1ETH koyduğunuzda geri 5 dakika içinde başka birisi satın alırsa slotu geri alacağınız miktar 1.16ETH oluyor. Yani o 5 dakika içerisinde 0.16ETH kar ediyorsunuz. Hesabı daha açık anlataym:

• A kullanıcsı X slotunu 1 ETH fiyatına satın alıyor.
  • X slotunun fiyatı 1.20 ETH oluyor (Fiyatı %20 artıyor)
  • B kullanıcısı X slotunu 1.20 ETH fiyatından satın alıyor
  • KAR = 0.20ETH
  • KOMISYON = (KAR'IN %20'si) = 0.20 * 0.2 = 0.04 ETH
  • A kullanıcısına aktarilan miktar ANA PARASI + (KAR - KOMISYON) = 1 + (0,20 - 0,04) = 1.16ETH
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 20, 2020, 10:02:31 PM

Selamlar,
iş modeliniz üzerinde biraz daha kafa yormanız gerektiğini düşünüyorum.
Bu fenomenler artık bedavaya çalışmıyor. Fenomenlere slot karşılığı yayın yaptıramazsınız.
Ayrıca siteyi global'e yönelik hazırlarsanız ancak döner bu model.
Siteye ilk başta trafik çekmek için bu yazdıklarınız yeterli olmaz
Eğer global kitleyi çekmek istiyorsanız bitcointalk da bir imza kampanyası yapmalısınız.
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 20, 2020, 10:09:19 PM

İlave etmek istediğim sorular var, reklamın pazarlanış şekli mantıklı ancak tek ayaklı kalmış bir çalışma gibi görünüyor hocam. Ben oradaki reklam slotlarından birisini satın aldım diyelim başka sitelerde mi yayınlayacaksınız ? Reklam vermenin amacı kullanıcıyla buluşturmaktır. O siteye koyduğunuz reklam ilanlarına talep oluşması için öncelikle o reklamları görebilecek kişilere ihtiyacınız var. İnsanların sitenize girmesi için ne yapacaksınız asıl bu kısım önemli. Siz o reklamları gösterebilecek topluluğu yaratır veya bir şekilde hedef kitleye ulaştırmayı sağlarsanız reklam slotlarınızı almak için kapışır insanlar.

Etherboard tek başına gezmesi ziyaret etmesi eğlenceli bir site olabilecek potansiyele sahip, başka ziyaretçi getime planlarımız da var. Şurada biraz açıkladım https://bitcointalk.org/index.php?topic=5270228.msg55035111#msg55035111
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 20, 2020, 10:35:48 PM

milyon dolarlık piksel fikrinin ethereum akıllı kontratı ile katıştırılmış hali gibi bir proje.
gelen eleştiriler doğru. ilk popülariteyi nasıl sağlayacaksınız ve sitenin ayakta kalacağı nasıl garanti ediliyor?

Bu çok güzel bir soru biraz teknik cevap vereceğim. Sitenin backendi bir ethereum akıllı kontratı olarak ethereum ağına halihazırda yüklendi ve ethereum yaşamaya devam ettiği sürece yaşamaya devam edecek. Sanıyorum en az 30 yıl çalışmaya devam edecektir.

Etherboard.io sadece bu kontratı kullanabilmek için bir arayüz olarak çalışıyor. Toplamda 3mb boyutunda 3 tane dosyayı sunacak bir sunucu ve domain aidatının ödenmesi haricinde bir masrafı da yok. En az 5 yıl yayında kalacağını söyleyebilirim o yüzden.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
August 21, 2020, 01:16:17 AM

domain bu iş için çok iyi ve uygun gözüküyor. konuyu şimdi bulamadım ama benzer bir işe, daha önce başka bir türk arkadaş da girişmişti ve maalesef devamlılık sağlayamamıştı (eğer konuyu bulursam buraya eklerim). sabit satış ile sonsuza kadar (gittiği yere kadar :d) sürecek alanları satmaya çalışırken de zorlanmıştı. tabii sizin akıllı kontrat ve rekabetçi satış stratejiniz işe getirmiş olduğunuz güzel bir gelişme olsa da yoğun performans gerektiren pazarlama stratejileri de izlemeniz gerekiyor. bol şans.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 21, 2020, 08:33:43 AM

Eğer global kitleyi çekmek istiyorsanız bitcointalk da bir imza kampanyası yapmalısınız.

İmza kampanyası nedir?
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
August 21, 2020, 08:37:21 AM

imza kampanyası şudur

attığımız mesajların altında kalan reklam bölümüne(imza bölümü)  aldığımız reklamlar sayesinde forumdan gelir elde edebiliyoruz. Hem projenin reklamını yaparak onlara yardımcı oluyoruz onlarda bunun karşılığında ya btc yada projeye ait ödül veriyorlar.

Forumda Bounty konusunda projeleri görebilir onlardan örnek oluşturabilirsin.

Mesela ben 777 coin e ait imza kampanyasındayım attığım mesaj karşılığı bir bedel ödüyorlar tabi bununda bir limiti var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 28, 2020, 08:40:57 PM

Arkadaşlar selam, haftayaa hafta içi giriş ücretini 0.01 Eth'den 0.05Eth ye çıkartmak zorrunda kalacağz gibi gözüküyor Ethereum'daki gas fiyatının yüksek gidiyor olmasaından dolayı. Eğer slot almayı düşünen varsa alsın. Bu posta çağrı anlamında başka yorum yazmayacağım.

İyi hafta sonları Smiley
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
August 29, 2020, 02:50:48 PM

böyle projeleri seviyorum güzel. Smiley
bendede bir tane var.
blockchain-history.com Smiley

flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
August 29, 2020, 03:52:04 PM

Güzel proje, benim hoşuma gitti, yalnız yukarıda arkadaşların yazdığı gibi reklamınızı iyi yapmanız ve siteyi çok iyi tanıtabilmeniz lazım, artık imza kampanyası mı olur? başka mecralarda raklam mı olur ona siz karar verirsiniz. Bir de iş başladığında devamını sağlayabilmek için sürekli ilgilenmeniz lazım. Başarılar dilerim.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 29, 2020, 07:26:21 PM

bendede bir tane var.

kontrati ne kadara deploy etmistiniz? bizim 50$'a mal oldu. slot editleme icin falan yeni versiyon cikacaktik. ethereum belimizi buktu.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
August 29, 2020, 08:04:05 PM

Yok artık daha neler...
You need to install Metamask browser extension to run this blockchain app properly.

Roll Eyes

Başarılarınızın devamını dilerim ama pek olası değil.
miratcan (OP)
Newbie
*

View Profile
August 29, 2020, 09:41:01 PM

Yok artık daha neler...
You need to install Metamask browser extension to run this blockchain app properly.

Roll Eyes

Başarılarınızın devamını dilerim ama pek olası değil.

Sadece satın alma aşamasında gerekiyor. Bu arada metamask'a düşman mısınız hayırdır Cheesy
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
August 30, 2020, 02:16:06 PM

bendede bir tane var.

kontrati ne kadara deploy etmistiniz? bizim 50$'a mal oldu. slot editleme icin falan yeni versiyon cikacaktik. ethereum belimizi buktu.

en başta kontrat yoktu. sadece manuel olarak pixel alıp eth ile ödeme yapılıyordu.
şuan hala öyle ödeme işlemleri manuel yapılıyor.

kontrattan kastın token çıkarmak ise opensea üzerinden erc721 token çıkardım. projeyi biraz değiştirip alınan pixelleri aynı zamanda hatıra kartı olarak tanımladım. bu kartlar opensea pazarında alınıp satılabilir. alan kişinin elinde yani tekrardan satabileceği bir hatıra kartı oluyor kendi aldığı pixeli temsil eden.

openseadan token çıkarmak için 5 dolar ödemiştim. tabi ozaman gas maliyeti düşüktü ve eth bu kadar yüksek değildi. şuan çıkarsam 20 dolar tutar sanırım.

ben toplamda 2500 tl harcadım ve tutmadı. 1000 civarı mail attım ve çeviri ve çeşitli reklam çalışmaları denedim.

2-3 proje pixel aldı. fakat onlarda kendi tokenleri ile ödeme yaptı. tokenleride 5 para etmiyor.

tüm pixelleri fiyatı ucuz tutarak satmak mümkün ama bunun için çok ciddi zaman ayırmak gerekir.
yani zaman/kar hesabı yaparsak hamburgercide çalışmak daha mantıklı. Cheesy

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: