Bitcoin Forum
April 26, 2024, 02:58:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Uniswap Kumarhanesi - Coin Paylaşım ve Sohbet Konusu  (Read 251 times)
17men (OP)
Member
**

Activity: 314
Merit: 19

View Profile
September 13, 2020, 07:13:01 PM
Last edit: September 13, 2020, 07:36:55 PM by 17men
Merited by EFS (2), Vispilio (2), mhanbostanci (1), flipme (1), RaltcoinsB (1)

Selamlar, yaklaşık bir haftadır uniswapda coin alıp tutuyorum. Çok riskli olsa da saçma sapan kar edebilmek mümkün. Elbet de zarar da edilebilir. Hem de zarar edilirse [paranız direkt pul olabilir. dikkat.] bu yüzden kaybetmeyi göze aldığım bir miktar ile, toplam paramın yüzde 10 kadarı ile işlem yapıyorum.  

Swap dışında pool'a likidite sağlayarak da alım satım işlemlerinden kar edilebiliyor sanırım ancak bu konuyu çok araştırmadım.

Benim şu an yaptığım şey YF ismi ile başlayıp alfabenin rastgele bir harfi ile devam eden bir proje bulmak. Bu projenin twitterda ve telegramdaki insan sayısına bakmak. 4chande ne kadar konuşulduğuna bakmak, etherscan'da coinin holders sayısına bakmak(kaç adreste var. kaç kişi hodl ediyor) uniswap.info sitesinden bu coinin grafiğine ve hacmine bakmak, ve satış geldiği zaman diplerden toplayıp yüksekte geri satmak veya tutmak. Şimdilik sadece yfp alıp tutuyorum ve aldığım zamandan bu yana yüzde 50 civarı kar etmiş durumdayım. Bu coinler scam çıkabileceği için dikkat etmekte fayda var. ayrıca tepe yapsa bile hemen satamıyorsunuz ve küçük miktarlarda eth ağına ödeyeceğiniz gas miktarı ve fiyat değişimi için slippage'i iyi ayarlamak lazım. normal bir borsa gibi al-sat fazla yapılırsa kazanç anca gas fee olarak gider.

Bir diğer konu. Bazı coinler daha cmc veya coingecko'ya bile girmeden alınabilir ve coingecko girişi ile daha fazla insan çektikten sonra satılabilir. Yine de riskli olduğu bariz. Ayrıca hotbit denen shit coin borsası da buradaki yüksek hacimli coinlerden bazılarını listeyebiliyor. Haliyle arbitraj fırsatı doğuyor.

YFP arzı 440k, ve ekibin dediğine göre bu hafta SYFP diye sınırsız arza sahip bir coin yaratılıp YFP'lerini yakanlara SYFP verilecek. Bu da YFP arzını düşüreceği için YFP fiyatı yükselebilir.

Bu konuyu böyle riskli bir coini shillemek için açmadım. Hatta ben kendi paramı hodl ederken bile tedirgin oluyorum. her an exit scam yapılır da param gider mi diye. ama arzı az olan ve değeri 5 dolar civarında olan bir paranın alınıp tutulabilir olduğunu düşünüyorum. tek sıkıntı küçük miktar alırken ödenen gas fee yüzde olarak çok fazla oluyor. bu durumda da aç gözlü olup çok fazla almayı düşündürüyor insana. bu konulara dikkat etmek ve az almak lazım.

YFP dışında twitterda shillenen çok fazla saçma sapan proje var. gir-çık yapmak, 4chande falan konuşulan projelerden ufak ufak almak iyi olabilir. scam çıkmadığı sürece uniswapda işlem yapmak ve gem yakalamak olası. ama bir yandan merkeziyetsiz bir borsa olduğu, her önüne gelen contract adresi ile coin ekleyebildiği için çok riskli.

ben yine de bu konuyu açmak istedim çünkü biliyorum ki twitterda falan hypelanan projeleri görenleriniz vardır. Hem bunların çok riskli olduğunu söylemek hem de tam tersi durumda çok uçuk karların mümkün olduğunu yazmak istedim. lütfen dikkatli olalım ama az bir miktar ile de heyecan kovalamak isteyen varsa buradan sohbet edebiliriz.

buy me a beer with ETH : 0x71b959c89ca613cce3d7b3270149d919143c1dff
1714100332
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714100332
Reply with quote  #2

1714100332
Report to moderator
1714100332
Hero Member
*

Ignore
1714100332
Reply with quote  #2

1714100332
Report to moderator
1714100332
Hero Member
*

Ignore
1714100332
Reply with quote  #2

1714100332
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
September 13, 2020, 07:36:23 PM

Açıkçası keyifle okudum yazdığınız yazıyı. Uniswap bilmeyenler için uyarıcı konulardan genel işleyişe kadar kısaca özetleyip yaptığınız işlemleri söylemeniz gayet hoş olmuş uniswapta takılacak kadar risk almak istemem riski pek sevmiyorum aslında ama en azından burada hoş sohbetler dönebilir

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
17men (OP)
Member
**

Activity: 314
Merit: 19

View Profile
September 13, 2020, 07:37:22 PM
Last edit: September 13, 2020, 08:00:45 PM by 17men

Açıkçası keyifle okudum yazdığınız yazıyı. Uniswap bilmeyenler için uyarıcı konulardan genel işleyişe kadar kısaca özetleyip yaptığınız işlemleri söylemeniz gayet hoş olmuş uniswapta takılacak kadar risk almak istemem riski pek sevmiyorum aslında ama en azından burada hoş sohbetler dönebilir

Merit için ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim

buy me a beer with ETH : 0x71b959c89ca613cce3d7b3270149d919143c1dff
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
September 13, 2020, 08:12:22 PM

Bende uniswapı tam olarak çözmeye çalışıyorum. Elimizde ki ethereum cüzdanlarımızda onlarca çöp token var bunlar nasıl para etmiyor bu yfi projelerini görünce şaşırıyorum. Birde bu uniswapda tokenin fiyatı ilk kez oluşuyorsa bunu nasıl oluşturuyorlar merakta etmiyor değilim.

Örnek verecek olursak ;

elimizde ethxx diye bir token olsun bu ilk kez bu borsa da işlem görsün bunun fiyatı aşağıda ki gibi mi belirleniyor ?

İlk alım olması gerekiyor sanırım

0.5 ethereum ile 500 adet ethxx 0.001 alıyorsun örnek olarak fiyatı bu şekilde mi başlıyor şimdi bu tokenin ? Ya da nasıl belirleniyor acaba burada tecrübeli bilen arkadaşlar vardır.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 13, 2020, 09:06:23 PM
Merited by EFS (2), mhanbostanci (1), Vispilio (1), Lachrymose (1), 17men (1)

Uniswapta ilk fiyatı havuzu oluşturan ilk kişi belirler.

Örneğin x token var elinizde ve havuz oluşturulmamış. Havuza 100 tane x token ve 100 ethereum koyarsanız satın almak isteyecek kişi için fiyatı 100/100=1 'den 1 ethereum olur.

Siz 20 ethereum ödediniz ve 20 x aldınız diyelim. Havuzun son durumu 120 ethereum 80 x token olacağı için fiyat 120/80=1.5 olacağı için artık 1 x token 1.5 ethereum'a eşittir. Anlayacağınız fiyatı belirleyen havuzdaki ethereum miktarı ile token miktarının oranına bağlıdır.

Yanlış hatırlamıyorsam binde 5 olması lazım her alım satım işleminizde bu binde 5 kesinti yapılarak havuza likidite sağlayanlara havuzdaki payları oranında ücret olarak ödenir. Oldukça basit düzeyde anlattım ama sistemin temel çalışma mantığı budur. Normalde 100'e 100 lük bir havuzdan 20 eth vererek tam olarak 20 x token almazsınız sistem sizin teklifinize göre havuzda oluşacak son fiyatı da hesaplayarak ona göre fiyatı yükseltir yani muhtemelen 15 x token alırsınız yaklaşık. 1 token ile 10k token için alım teklifi girmeye çalıştığınızda fiyatın aynı kalmadığını görebilirsiniz. Sizin havuzdan alacağınız yüzde fiyatın ayarlanmasında da kullanılıyor yani çok küçük hacimde işlem yaptığınızda eth/token havuz oranına yakın fiyattan işlem yaparsınız. Ancak havuz büyüklüğüne göre çok büyük bir işlem gerçekleştirecekseniz fiyat orandan uzaklaşır.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
September 14, 2020, 10:06:38 AM

Güzel bir paylaşım olmuş, ben de uniswap hakkında az bilgiye sahiptim, en azından kafamda az çok bir şeyler oturmaya başladı platform hakkında, yalnız bana göre değil onu anladım, biraz zamanı olan ve uğraşan birisi için güzel bir ekmek kapısı olabilir.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
axpin
Member
**

Activity: 79
Merit: 11

View Profile
September 14, 2020, 10:27:47 AM

Ufak rakamlarla alışlar yapılabilir tabi free yüzünden ufak rakamlar yatırmak mümkün olmuyor güzel karlar bırakıyor uniswap projeleri yeter ki dipten alma fırsatı olsun
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
September 14, 2020, 10:36:50 AM

arkadaş konuyu gayet güzel bir şekilde özetlemiş aynen öyle bir kumarhane gibi resmen valla bakalım ne olacak artık. bende uniswapta birşeyler al sat yapıyorum ama dikkat etmek lazım.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
September 15, 2020, 10:42:19 AM

Basitleştirilmiş anlatımı bile bana biraz karışık geldi açıkçası, biraz daha bekleyip, izlemek, ona göre hareket etmek daha mantıklı geliyor o zaman, dikkatli olmamızda fayda var, uniswap başlıktaki gibi sanırım biraz kumar gibi, zararlı çıkmamak lazım ,
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
September 15, 2020, 05:24:15 PM

likidite ekleme olayını deneyen var mı?
örneğin 10k bat tokeni gidip havuza likitide olarak koydum diyelim buradan ne kazanıyorum?

benim batları aldıkları zaman ne oluyor? ana para batım gidiyor, yerine eth mi birikiyor benim cüzdanımda?

Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 15, 2020, 05:55:34 PM
Last edit: September 15, 2020, 06:48:16 PM by Bthd

likidite ekleme olayını deneyen var mı?
örneğin 10k bat tokeni gidip havuza likitide olarak koydum diyelim buradan ne kazanıyorum?

benim batları aldıkları zaman ne oluyor? ana para batım gidiyor, yerine eth mi birikiyor benim cüzdanımda?

Bu konu çokça sorulur oldu müsait bir zamanımda başlık açayım hocam buraya link atarım. Buradan ne kazanıyorumun aslında çok net bir cevabının olmadığını anlayacaksınız.

edit: açtım konuyu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5276022.0

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀