Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:32:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Huobi Türkiye Ne Yapmaya Çalışıyor?  (Read 156 times)
ulysse31 (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 1

View Profile
September 14, 2020, 08:45:30 PM
Merited by ekiller (1)

Merhaba, Huobi'nin keyfi uygulamalarına karşı insanların dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Bilindiği üzere TC kimlik kartlarının yenilenmesi için verilen süre 2023'e kadar uzatıldı. Bu durumda yasal olarak geçerli eski kimlik kartlarını insanlar kullanabilir. Ama bu huobi'nin türkiye ofisindeki ergenler kara para aklanmamasını yeni kimlik kartıyla engelleyebileceklerini, TC yasalarını tanımayarak yaptıklarını düşünüyorlar. Müşteri temsilcisi olan zeka sorunlu arkadaşla konuştuğumda AML (anti money laundering) direktifleri uyarınca bunu yaptıklarını söyledi. AML'de böyle bir şey olmadığını ilettiğimde kem küm etti. Çok geri zekalıca akıl yürütürsek yeni kimlik kartı kara para aklanmasını engelliyor veya eski kullananlar kara para aklayıcısı. Bu beyinsiz arkadaşa masak beni soruşturacak olursa kimliğimi yenilemek mi isteyecek dedim? Tahmin edersiniz: mavi ekran.
Neyse buna denebilir ki (bunu diyecek zeka yok o başka) şirket politikası, ama web sitesine güvenip tamam çok param yok kyc olmadan düşük limitlerle paramı çekerim derseniz yine yanılıyorsunuz. Çünkü bu aptallar 1500 usdt kyc doğrulaması olmadan limitin var diyor ama çok daha düşük bir miktarı çekmene yine kyc nedeniyle engel oluyorlar üçlü doğrulamadan sonra.
Bu durumu Türkiye ofisiyle çözmek mümkün değil, çünkü hukuktan anlayan bir kişi olduğunu sanmıyorum aralarında. Kendini kanıtlamış yerli ve yabancı piyasa işletmecilerinden şaşmamak lazım bir kaç çöp coin için.
Herkese iyi geceler, dürüst insanlarla karşılaşma diliyorum.
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 29, 2020, 09:44:17 AM

Zaten bu Huobi genel olarak topluluk gözünde popüler olmakla birlikte bana baştan beri hiç güven vermedi. Bunu söylerken "yarın topuklayıp kaçarlar" demek istemiyorum, tabii ki Huobi'de de risk var, ancak hepsinde olduğu gibi. Ama şurası bir gerçek ki, etik davranmıyorlar, dürüst ve şeffaf değiller, o nedenle kendi adıma kullanmayı tercih etmediğim bir platform.
Yazdıkların da üzerine tüy dikmiş oldu, düşüncelerimle ilgili zerre kadar tereddütüm kalmadı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 29, 2020, 04:13:47 PM

Diğer borsalardaki son durum nedir bilgim yok aslında. Yani sadece Huobi mi böyle yapıyor diye genele bir sormak isterim?
Mavi ve pembe renkli eski kimlikler kopyalanmaya çok daha müsayit görünüyor. Sonuçta fotoğraf çekip yollandığından, karşı taraf bunu elle tutarak kontrol edemediği için daha güvenlikli olan yeni kimlikleri istiyor olabilir. Yani adamlar işi sağlama almak istemişlerdir belki diye olumlu bakmaya çalıştım ama kıllık yaptıklarının bir göstergesi bence... 1500 usdt altındaki çekimler için bile kyc istenir mi yahu!

Ben de henüz yeni kimiğe geçmedim. Etraftan gördüğüm kadarıyla barkodlu, çipli ve birkaç teferruatı daha var yenilerin. Fotoğraftan barkodu okutup kontrol de yapılabiliyor anladığım kadarıyla. Huobi'yi hiç kullanmadım ve bazı kişilerin paylaştığı olumsuz tecrübeleri okuduğumdan da uzak durmaya çalışıyorum. Güvendiğim ve kullandığım 3 borsa var: Binance, BtcTurk, Paribu!
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 30, 2020, 09:48:25 AM

Diğer borsalardaki son durum nedir bilgim yok aslında. Yani sadece Huobi mi böyle yapıyor diye genele bir sormak isterim?
Mavi ve pembe renkli eski kimlikler kopyalanmaya çok daha müsayit görünüyor. Sonuçta fotoğraf çekip yollandığından, karşı taraf bunu elle tutarak kontrol edemediği için daha güvenlikli olan yeni kimlikleri istiyor olabilir. Yani adamlar işi sağlama almak istemişlerdir belki diye olumlu bakmaya çalıştım ama kıllık yaptıklarının bir göstergesi bence... 1500 usdt altındaki çekimler için bile kyc istenir mi yahu!

Ben de henüz yeni kimiğe geçmedim. Etraftan gördüğüm kadarıyla barkodlu, çipli ve birkaç teferruatı daha var yenilerin. Fotoğraftan barkodu okutup kontrol de yapılabiliyor anladığım kadarıyla. Huobi'yi hiç kullanmadım ve bazı kişilerin paylaştığı olumsuz tecrübeleri okuduğumdan da uzak durmaya çalışıyorum. Güvendiğim ve kullandığım 3 borsa var: Binance, BtcTurk, Paribu!
Fiziken kimlik beyanı olsa tamam ama fotoğraf çekip gönderince ne farkeder ki, biriyle oynayan, diğeriyle de aynı şekilde oynayabilir bence. E-devletten çıkartılan bir belgenin kontrol edilebildiği gibi kimlk doğruluğu teyidi için bir sistem, site falan olsa anlarım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████