Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:14:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: DOT Hakkında Ne Diyorsunuz? Uzun Süreçte Bir Eth olabilir mi?  (Read 384 times)
Marasko (OP)
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
September 16, 2020, 02:10:13 PM

Evet saygıdeğer arkadaşlar, yorumlarınız var mı DOT hakkında.
Çok sağlam olduğu ve EHT gibi olabileceği vs. söyleniyor.
Uzun süreli yatırım yapmayı düşünüyorum.
Coini iyi araştıran arkadaşlardan fikir alabilir miyim.
Teşekkürler. Bol kazançlar herkese.
1714814053
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714814053
Reply with quote  #2

1714814053
Report to moderator
1714814053
Hero Member
*

Ignore
1714814053
Reply with quote  #2

1714814053
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714814053
Hero Member
*

Ignore
1714814053
Reply with quote  #2

1714814053
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
September 16, 2020, 02:31:09 PM

Forumda doğru dürüst konusuda yok geçenlerde birkaçmesajda da gördüm daha iyi olduğunu ancak sanırım swap durumunda şuan 2 farklı dot mevcut yada ben öyle anladım. tam olarak bunun yeni eth olabileceğini okusamda neden olacağı hakkında en ufak bir bilgi bulamadım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
September 16, 2020, 02:38:07 PM

Pek bilgim yok yönlendirmek yanlış olur diye düşünüyorum yeni ethereum olabilir mi dersek ethereum 112 milyon dot 852 milyon madenciliği var mı bilgim yok yeni ethereum olma ihtimali bence düşük ama kendi başına bir dot olarak varolabilir

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 16, 2020, 05:01:36 PM

Mümkün değil bence. Bundan önce de şu coin  ethereumun yerini alır mi gibi çok beklenti oldu ama daha geçen olmadı..ben yine ethereumun özellikleri bakımından diğer altcoinlerde  ayrıldığını düşünüyorum.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
September 16, 2020, 08:33:06 PM

dot iyi bir token, ethereuma rakip olabilir bence, alt yapısı ve sunduklarıyla onun çok önünde ama ethereum kendini kabul ettirmiş burada dotun işi kolay değil ama bakarsın onuda geçer ilerleyen zamanlarda.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1614

View Profile WWW
September 16, 2020, 09:09:05 PM

Bazen böyle piyasada ve pragmatik olarak hiçbir etkisi olmayan ancak çok üstün teknolojiye / çok müthiş bir ekibe sahip olduğu iddia edilen projeler, bazen aylarca bazen yıllarca çok iddialı bir şekilde pazarlanabiliyor...

Buna şöyle bakabiliriz, ünlü projelerin veya ünlü bir şirketin ekibinden tanıdık birisi yeni birşeyler yapmak istiyor, arkadaşları da ona yardım etmek adına bir marketing furyası başlatıyorlar veya en azından tanıdıkları olduğu için seslerini çıkarmıyorlar, onlar da kazansın gibisinden...

Bunlardan biri mesela Charles Hoskinson'ın Cardano'suydu, bugün sorsanız yine muhteşem proje derler, yıllardır muhteşem proje, yeni Ethereum vs... yani spesifik olarak Polka Dot özelinde konuşmuyorum belki de gerçekten harika yönleri vardır, ama böyle birdenbire sanki çok büyük bir icatmış gibi lanse edilen projelere karşı dikkatli olun.

Gerçekten fark yaratan veya katma değer katan projeler zaten hemen kısa zaman içinde aktif olarak kullanılmaya başlanıyor.

Marasko (OP)
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
September 18, 2020, 01:18:35 PM

Bazen böyle piyasada ve pragmatik olarak hiçbir etkisi olmayan ancak çok üstün teknolojiye / çok müthiş bir ekibe sahip olduğu iddia edilen projeler, bazen aylarca bazen yıllarca çok iddialı bir şekilde pazarlanabiliyor...

Buna şöyle bakabiliriz, ünlü projelerin veya ünlü bir şirketin ekibinden tanıdık birisi yeni birşeyler yapmak istiyor, arkadaşları da ona yardım etmek adına bir marketing furyası başlatıyorlar veya en azından tanıdıkları olduğu için seslerini çıkarmıyorlar, onlar da kazansın gibisinden...

Bunlardan biri mesela Charles Hoskinson'ın Cardano'suydu, bugün sorsanız yine muhteşem proje derler, yıllardır muhteşem proje, yeni Ethereum vs... yani spesifik olarak Polka Dot özelinde konuşmuyorum belki de gerçekten harika yönleri vardır, ama böyle birdenbire sanki çok büyük bir icatmış gibi lanse edilen projelere karşı dikkatli olun.

Gerçekten fark yaratan veya katma değer katan projeler zaten hemen kısa zaman içinde aktif olarak kullanılmaya başlanıyor.

Teşekkür ederim hocam.
Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Ufak ufak alıp kenara atayım az miktarda Smiley
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
September 18, 2020, 01:45:11 PM

Bu hayatta gördüğüm şey şu: başkasına benzemeye çalışan hic bir şahıs ya da proje başarılı olamadı. Ben ce ethbyi geçmek isteyen proje. Hem yenilik çıkartmali hem de eth nin eksiklerini görmeli ve ona göre proje çıkartmalı

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
September 18, 2020, 01:59:07 PM

Bir kaç konu başlığı var aslında. Bu konu başlığında yazılanları okuyabilirsiniz. Ben de konu başlığı altına yazmıştım.Bence DOT iyi bir proje sadece token dağılımı , kilitli tokn adedi ve dolaşımdadki token adetleri hakkında değişik spekülasyonlar var. Ama ekip ve partner anlaşmaları gayet başarılı.ETH ağı biraz daha şişerse ve beklenen ETH 2.0 gelmez ise ETH'dan umudu kesmek lazım.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 18, 2020, 04:10:21 PM

Konkordato'nun verdiği linkte yazılanlar, forumdaki en kapsamlı DOT bilgilendirmesi olabilir. Ben de buranın linkini verecektim zaten...
Geçen ay swap yapılmıştı ve OLD/NEW şeklinde iki proje görünüyordu CMC'de. Şimdi artık DOT olarak çıkıyor listede. Eskisinin toplam adedi 10 milyon kadardı. Şimdiki ise 100x fazla arza ve 100x de düşük fiyata sahip. 852 milyon sirkülasyona sahip olmasına rağmen fiyatı çok iyi seviyede aslında. Bu yüzden de beşinci sıraya yükselmiş zaten. Arkasındaki teknoloji hakkında bilgim yok. Bazıları abartılı şeyler vaat ettiklerini yazmıştı Telegram'da. Uzun vadede yükselişini sürdürebilmesi için bunların gerçekleştiğinin de adım adım görülmesi lazım. Şu anda görrdüğüm kadarıyla çok iyi pazarlandığı bir gerçek. İçi de bu kadar iyi olacak mı, onu zaman gösterecek artık.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
September 18, 2020, 04:50:50 PM

Forumla tanıştığım günden bu yana ethereuma takip hep çıktı. Bir zamanlar Neo sonra xtz  çıktı. Geçti geçecek eli kulağında deder ama geçeni daha görmedim. Yalnız bu eth2.0 in biran önce olması lazım. İnsanlar 10-20 dolar fee veriyor. Bu çok fazla
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
September 19, 2020, 06:54:06 PM

Belli zamanlarda hep böyle söylentiler oluyor tabi bakıldığında dot uzun vadede güzel kazanç kapısı olabilecek önemli coinlerden biri olabilir ama eth ile yarışabilecek düzeyde mi tartışılır

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 23, 2020, 11:00:16 PM

Dot her ne kadar piyasaya giriş yaptıktan sonra güzel bir çıkış yapmış olsada ya da kaliteli bir proje olarak karşımıza çıksada ethereum geçme konusunda pek şansı yok gibi gözüküyor. Aslında eth ile yarışta olması her iki taraf içinde karlı bir durum olur

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
September 24, 2020, 07:36:51 AM

başka bir başlıkta yazmıştım fikrimi burayada yapıstırayım asıl bu baslıkla ilgili cunku.

Şimdilik Polkadot'ta bir Eth havası var, Ava gelecek yakında yine Eth karşısına. Ama ne gelirse gelsin Eth'yi de Btc'yi de alt eden çıkmadı şimdiye kadar...

dot kadar korkutucu bir koin yok su nd markette.cmc ye bakıyorum 3.5 milyar market cap vermiş.inanılır gibi değil.
buralardan alan çok kişinin canını yakacak diye dusunuyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 24, 2020, 11:02:13 AM

Vispilio ve bazı arkadaşların dediği üzere çok fazla proje rakip oldu. Ancak Polkadot ve şu anda gündeme gelen AVAX'ın ETH için ciddi rakipler olduğunu düşünüyorum.
Denildiği gibi başta NEO, EOS,TRX... vs pek çok proje bu unvana talip oldu. Ancak tabi ki sonuç hiç kimsenin beklediği ya da umduğu gibi olmayıp ETH her geçen gün yükselişini sürdürdü.
Ancak bunda projelerinde bariz olarak hataları eksikleri vardı. DOT ve AVAX ise daha farklı ve daha hazır gibiler. Evet arkalarında büyük yatırımlar da var. Tabi ki ne olacağını zaman gösterecek. ETH henüz rakibi olabilecek gibi değil ama yine de değinmek gereken nokta şu ki bu fee'ler, bu yavaşlık ile ETH ağı sürdürülebilir değildir.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
September 24, 2020, 08:47:47 PM

Az az bende dot atıyorum kenara, miktar olarak ethereumdan çok daha yüksek olsada, yine de olası bir 10 katı yapma durumu yaşanırsa boşta kalmak istemiyorum bu sefer  Smiley
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 25, 2020, 10:48:33 AM

Az az bende dot atıyorum kenara, miktar olarak ethereumdan çok daha yüksek olsada, yine de olası bir 10 katı yapma durumu yaşanırsa boşta kalmak istemiyorum bu sefer  Smiley

Bu yazdığınız geçenlerde tanıştığım bir arkadaşın söylediklerini aklıma getirdi.
Arkadaş Ethereum'u 10$'dan daha ucuzken epeyce satın alıp toplamış birisi. Ethereum 30$ falan olduğunda da 3 kat yaptı diye sevine sevine satmış. Sonra biliyorsunuz ki ETH 1000$'ı geçti. Bitcoin darbesi gelmese belki 2000$'e gidecekti.

DOT bunu başarabilir demiyorum asla. Ama bence potansiyeli olduğunu kimse inkar edemez.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
September 25, 2020, 10:53:27 AM

Bu yazdığınız geçenlerde tanıştığım bir arkadaşın söylediklerini aklıma getirdi.
Arkadaş Ethereum'u 10$'dan daha ucuzken epeyce satın alıp toplamış birisi. Ethereum 30$ falan olduğunda da 3 kat yaptı diye sevine sevine satmış. Sonra biliyorsunuz ki ETH 1000$'ı geçti. Bitcoin darbesi gelmese belki 2000$'e gidecekti.

DOT bunu başarabilir demiyorum asla. Ama bence potansiyeli olduğunu kimse inkar edemez.

Dot iyi yerlere gelecek, hatta bulunduğu yer epey iyi bir yer, ama şapka çıkarılan artışları görünce, dot gibi potansiyelli projeler her an patlayabilir bence hocam, 5-10 tane de olsa alıp kenara atın bir bounty ödülünüzü koyun, pişman olmayacaksınız inşallah Smiley
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 25, 2020, 10:53:53 AM

Aynısını Link'te yaşadım. 2 yıl önce 2x'i görüp sattığım linkler geçtiğimiz günlerde 100x görmüştü. Hodl ediyorsak böylesini etmemiz lazım Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
September 25, 2020, 01:59:59 PM

LINK 2 dolar iken diğer forumlarda yazdım alınmalı diye. Çokda iyi prim yaptı. Bence LINK yükselişini sürdürecektir.Ama bu ortamda 20 dolardan 8 dolara düşmüş bir LINK alınır mı ?

Aslında bu rakiplik için iki soru akla geliyor

1. Teknolojik ve altyapı olarak rakiplik mi ?
2. Değer bazlı rakiplik mi ?

Bu sorulara cevap aramak lazım. Şahsen bu sorulara benim cevabım.Bence altyapı olarak rakip olacak bir teknolojiye sahip.Fiyat olarak ise ETH değerini bulması çok zor.Sizlerin düşüncesi nedir ?

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: