Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:15:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pandalar hakkında genel bilgiler  (Read 127 times)
WujuPanda (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 1

View Profile
September 24, 2020, 08:22:43 PM
Last edit: September 25, 2020, 10:13:30 AM by WujuPanda

En sevdiğim hayvanlar şu “Şapşik” pandalar. Biraz genel bilgiler vermek istediğim için bu konuyu oluşturma ihtiyacı duydum 😁 Ara sıra keyifsiz olduğumda falan açarım, bir-iki videolarına bakarım tüm sıkıntılarım gider 😁

Öncelikle pandalar deyince hepimizin aklına gelen türden bahsedem “Dev Pandalar” yoksa pandaların bir de tilkiye benzeyen küçük çeşitleri de var pek kimse bilmez onları.

Bizim konumuzda geçen Dev Pandaların Ana vatanı Çin Halk Cumhuriyeti 🇨🇳 gerçi diğer küçük pandaların da öyle ama neyse bu boş detayları atlasakta olur 😁 erkek pandalar biraz daha iri (150 kg civarı) biraz daha uzun (1.5 mt civarı) olabiliyorlar. Bir dev panda 🐼 günde 12 saat civarı beslenme yapar ve yaklaşık 12-40 kilo arası bambu tüketir. Etçillerden sayılsada beslenmesi bambu ile olur bu şapşiklerin.

Gebelikleri de olay bunların. 3-6 ay arası bir gebelik durumu yaşarlar. Doğurduklarına ya 1 ya 2 yavru ile dünyaya gelirler ve yavruları fareyi andırır böyle tüysüz çirkin birşey 😂 kim der bu küçümenler büyüyecekte bu şapşik oyun manyağı ayıgillerden olacak diye 🤣

Şuan türleri koruma altında olan pandaların bir de filmi vardı belki izlemişsinizdir : Kung-fu Panda. En sevdiğim çizgi film Serilerinden birisi. Tabii buz devrini saymazsak. (Onun yeri çok Farklı )

Açık ara en sevdiğim hayvanı kabaca böyle tanımlayabiliriz. Aklıma tanıtmak istediğim başka konu gelirse yine görüşürüz hadi tay tay 👋🏻 😁
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714727733
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714727733
Reply with quote  #2

1714727733
Report to moderator
1714727733
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714727733
Reply with quote  #2

1714727733
Report to moderator
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 24, 2020, 09:58:46 PM
Merited by trendcoin (1)

Geçmiş olsun.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
September 25, 2020, 02:29:38 AM

bitcointalk türkiye'nin şaşırtmayan insan manzaralarında bugün... :))

bence pandaların silkişmesi için amansız ve aslında bir o kadar da anlamsız olan bir çabanın içine girmemek gerekiyor. dünya üzerinde nesli tükenmiş ya da tükenmek üzere olan binlerce tür var. bence bırakalım iyi olan kazansın (tabii ki insanların yasa dışı avlanma yöntemleri haricinde).  

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 25, 2020, 09:59:28 AM

konu dışı.
WujuPanda (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 1

View Profile
September 25, 2020, 10:13:10 AM

Başlığı alternatif kriptoparalar bölümüne falan açtımda benim mi haberim yok? İlgimi çeken bir konudan bahsettiğim için beyin özürlüsü muamelesi görmeye gerek yok.Konu dışı denilen yere istediğim konu dışı şeyleri yazabilme hakkım sanırım özgür blockchain teknolojisinin ürünü olan Özgür Bitcoin forumunda var.Kızmanıza yada insanları garipsemenizi anlamıyorum. Siz Pitbulldan, başkası akvaryumdaki balıklardan, başkası kedilerden hoşlanır bende bu şapşik mallardan hoşlanıyorum. Ufaktan bilgilerini yazdım sadece. Kızmanız yersiz. Neyse konuyu kilitliyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: