Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:17:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Platin ( Fikirler Görüşler )  (Read 767 times)
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
January 05, 2021, 03:07:44 PM

Platin, çoğunluğu kuyumculukta olmak üzere laboratuvar cihazlarında elektrik kontaklarında, diş hekimliğinde ve otomobillerde kullanılan oldukça değerli ve nadide bir metaldir. Yüksek ısıya ve oksitlenmeye dirençli olan platin saf olarak  Güney Afrika ve Rusya'da bulunmaktadır. Ayrıca gelişen teknoloji işlenmesini kolaylaştırmıştır.  Finansal piyasalarda yüksek kazançlar sunması nedeniyle yatırımcının ilgisini çekmektedir. Platinin fiyatı tüketici eğilimleri ve Paladyum’un fiyatındaki değişimlerden etkilenmektedir.

1714792640
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714792640
Reply with quote  #2

1714792640
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 12, 2021, 11:03:50 AM

Sert silkeleme hareketleri devam ediyor.Dikkatli olmak lazım. Bir aşağı bir yukarı gidiyor.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 14, 2021, 03:09:23 PM

Sert silkeleme hareketleri devam ediyor.Dikkatli olmak lazım. Bir aşağı bir yukarı gidiyor.

Hocam platinin değeri sene içinde çok artacak diyen birçok analist finans uzmanı var bu yüzden sirkeleme yapıyor olabilirler mi ucuza platini toplamak istiyorlar belki de bir de şu yurt dışında ne güzel platin altın madeni paralar çıkarmışlar ne kadar güzel düşünülmüş keşke bizim ülkede de öyle paralar çıksa ya da satılsa
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
February 10, 2021, 09:26:30 AM

Hocam platinin değeri sene içinde çok artacak diyen birçok analist finans uzmanı var bu yüzden sirkeleme yapıyor olabilirler mi ucuza platini toplamak istiyorlar belki de bir de şu yurt dışında ne güzel platin altın madeni paralar çıkarmışlar ne kadar güzel düşünülmüş keşke bizim ülkede de öyle paralar çıksa ya da satılsa

Silkelenen silkelendi koparttilar bugün fiyatı. 1400-1500 dolar arasında satış beklerim. Oralar gecilirse altın fiyatının bile üzerine çıkabilir. Platin matematiksel olarak en değerli madendir. Ve matematik er yada geç işler.

Ytd.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
November 10, 2021, 02:54:06 PM

Sadece inananlar kazanır.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 05, 2022, 01:33:38 PM

benim nazarımda  1.250 gr altın 1.000 gr platin eder.

şuan 1000 gr altın koyup  2.000 gr platin alıyorsunuz.
gelecekte 1000 gr platin koyup 1.250 gr altın alacağımız günlerde gelir elbet.

en azından altın karşısında 1 e 1 değişimi bekliyorum. platinlerim için. 

hepsi uzun vadeli yatırım ve hepsi gelecekte bizi zengin edecek. sadece inananlar kazanacak.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 30, 2022, 09:34:19 AM

Tüm mesele zaman sizin lehinize mi aleyhinize mi işliyor ?

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 30, 2022, 07:59:44 PM

Tüm mesele zaman sizin lehinize mi aleyhinize mi işliyor ?

2040 yılı grafiğinde tahmini çizginizi çok yukarıya çizmişsiniz, bence Bitcoin 2040 yılında daha iyi yerlerde olacak platine göre, bende sizi bitcoine davet ediyorum hocam, en azından 50-50 paylaşım yaparsanız 2040 yılında riski bölmüş olursunuz, platinin üretimi kısıtlı galiba, üretim bittikten sonra daha hızlı değerlenebilir elbette,
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 30, 2022, 09:13:41 PM

2040 yılı grafiğinde tahmini çizginizi çok yukarıya çizmişsiniz, bence Bitcoin 2040 yılında daha iyi yerlerde olacak platine göre, bende sizi bitcoine davet ediyorum hocam, en azından 50-50 paylaşım yaparsanız 2040 yılında riski bölmüş olursunuz, platinin üretimi kısıtlı galiba, üretim bittikten sonra daha hızlı değerlenebilir elbette,

Bitcoin 2030 yılından sonra varolmayabilir. Oladabilir. Ama şuan gördüğümüz coinlerin %99'unun varolmayacagına çok eminim.

Enron çöküşü yazıp araştırın derim. Nasıl yükseldi ve nasıl çöktü. 1990 larda Enron çökecek deseniz herhalde deli olarak damgalanırdınız zira çoğu yatırımcı Enron hissesi almış bu enerji şirketinin internet teknolojileri ile çok daha büyüyeceğini hatta geleceğin en büyük enerji ve teknoloji şirketi olacağını düşünüyordu.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 31, 2022, 07:32:31 AM

2040 yılı grafiğinde tahmini çizginizi çok yukarıya çizmişsiniz.

Yukarı çizdiğimi düşünmüyorum. Platinde 2040 yılına kadar 35-50 bin dolar arasını makul görüyorum. Yaşayıp göreceğiz.

Şuan Platin 1.000 dolar.
2040 yılına kadar 30.000 dolar olduğunu varsayalım.

30x demek.

2040-2022 = 18 yıl

30/18 = 1.60 = %160 yapar.

Yani yıllık ortalama %160 dolar bazlı getiri ihtimali mevcut. gerçekleşirse bu muaazam bir fırsattır.

------
Hadi 30.000 olamadı 20.000 dolar oldu diyelim.

20x yapar
20/18 = 1.1 yani %110 yapar.
Yılda ortalama %110 dolar bazlı getiri yapıyor yine.

Sabır bu işin sırrı. Bir yıl hiç artmaz diğer yıl %200 artar önceki yılın kaybını verir.

Olur olmaz bilemem ama dolar bazında yılda 0.25 faize razı olanlar var Smiley onlar 0.25 faizde tutsun parasını ben platin altın almaya devam ediyorum açıkçası.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
January 31, 2022, 07:47:57 AM

Her şeyi geçtim 30 bin olmasın 20 binde istemiyoruz 5 bin dolar olsun 2040 yılına kadar

Yıllık ortalama dolar bazında yüzde 27 kazanç yapar.

Tüm bunlardan sonra diyorlar ki Fed faiz arttıracak. Ben diyorum ki Platin 2040 yılına kadar 5.000 dolar olsa yılda ortalama yüzde 27 alıyorsun sen ise bana Fed yıllık yüzde 0.50 faiz verecek diyorsun.

Bir yanda yüzde 0.50 kazanç diğer yanda yüzde 27.

Fed faizleri bırakın  yüzde 0.50 leri yüzde 1 leri yıllık yüzde 27 yapsın yine gider platin alırım.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
January 31, 2022, 11:09:09 AM

Her şeyi geçtim 30 bin olmasın 20 binde istemiyoruz 5 bin dolar olsun 2040 yılına kadar

Tüm bunlardan sonra diyorlar ki Fed faiz arttıracak. Ben diyorum ki Platin 2040 yılına kadar 5.000 dolar olsa yılda ortalama yüzde 27 alıyorsun sen ise bana Fed yıllık yüzde 0.50 faiz verecek diyorsun.

Fed faizleri bırakın  yüzde 0.50 leri yüzde 1 leri yıllık yüzde 27 yapsın yine gider platin alırım.

Platin benim de ilgimi çeken bir yatırım aracı. sağlık alanında sıkça kullanıldığı için (saf platin mi alaşımı mı bilmiyorum) önümüzdeki yıllarda muhakkak ihtiyaç olacak. sağlık deyince akan sular durur. normalde atıyorum 3000 liraya platin takılıyorsa 20 yıl sonra 40000 liraya takacaklar ve insanlar bunu almak zorunda olacaklar. bu sadece sağlık sektörü açısından kullanımı. üretiminin de sınırlı olduğu bir gerçek 15 yılda 30x rahat yapar.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 01, 2022, 12:29:13 AM

Hocam yıllık bazda yüzde 27 kazanmak kripto piyasasında olan biri olarak çok gelmiyor gözüme aksine btc nin bir düşüş döneminde dibe yakın bir noktadan alımlar yapılırsa bir daha ki rallide 700 000 dolarları hedefleyeceğini düşündüğümde bana btc ye yatırım yapmak daha mantıklı geliyor sen ne dersin bu işe ?
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
February 01, 2022, 09:20:27 AM

Fed faizleri bırakın  yüzde 0.50 leri yüzde 1 leri yıllık yüzde 27 yapsın yine gider platin alırım.

Hocam yıllık bazda yüzde 27 kazanmak kripto piyasasında olan biri olarak çok gelmiyor gözüme aksine btc nin bir düşüş döneminde dibe yakın bir noktadan alımlar yapılırsa bir daha ki rallide 700 000 dolarları hedefleyeceğini düşündüğümde bana btc ye yatırım yapmak daha mantıklı geliyor sen ne dersin bu işe ?

2008 yılından bu yana devam eden deflasyonist süreç son bulduğunda şuan onun emareleri geliyor zaten emtiaya talep patlaması yaşanacaktır.

Bana göre yıllık dolar bazında yüzde 27 kazanç minimum hedeftir. Platinin 50 bin dolara kadar yolu var. Ancak 2030 yılına kadar Bitcoin ve Kripto para türevlerinden çok daha yüksek kazanç elde etmek mümkün.

Yani haklısınız bitcoinin getirisi hala platinden yüksek olabilir. Ancak bu durum önümüzdeki 7-8 yil için geçerli olduğunu düşünüyorum. Daha da açmak gerekirse ;
2030 yılına kadar Bitcoinden 10x aldınız diyelim platinden 2x aldınız. Yani bitcoin daha fazla kazandırdı ama 2030 yılından sonra Bitcoinden sürekli zarar ederken Platinden 20x alabilirsiniz.

Şuan Amerikan hisse senedi piyasası global borsalar ve diğer turevler metallere karşı çok daha iyi performans gösteriyor bu 2008 yılından bu yana böyle bir trend hakim.

Benim yaptığım bu trend bozulasıya kadar bu oyunda kalmak ve kazandıklarımı bir miktar fiziki altın fiziki gümüş ve Platine geçirmek. 50 bin lirayı 200 bin yapıyorsam 150 bini kenara platin altına geçirip 50 bin lira ile devam ediyorum.

Dünya degisiyor rüzgar tersine esmeye başlamadı ama ufukta ters giden birşeyler var.

Açıkçası trend son buldugumda bugün bana kazandırmayan Altın Gümüş Platinin 2030 sonrasında beni ve çocuklarımı erken emekli edeceğine inancım tam.

Çünkü değerli metallerin rallisi de minimum 20 sene süreceğini düşünüyorum nasıl borsalar 2008 yılında dip yapıp yaklaşık 14 senedir ralli yapıyorlarsa bu tamamlandığında sıra Platine gelecektir. Nerede tamamlanacak peki muhtemelen 2029-32 arasında bir yerlerde.

Ytd.
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
February 01, 2022, 07:49:10 PM

Platin eyvallah ama altında bir yatırım aracı ben altın saklardım uzun vadeli düşünecek olursam. Halen kazılarda defineciler Bizans altınları buluyorlar. Platinin yapısı böyle uzun seneler durmaya müsait mi acaba? Toprak altında kalınca parçalanabilir mi? Altına hiç bir şey olmuyor bin yıllık sikkeler hala parlaklığını ve yumuşaklığını koruyor.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
February 01, 2022, 07:52:32 PM

anonymous3x hocam şöyle bir mesajlarına bakıyorum da varsa yoksa altın, gümüş, platin, Paladyum

İşin enteresan yanı da burası da Bitcoin forumu. buradaki insanlar bitcoine inanan insanlar ve siz ısrarlar bitcoinin yere gömmeye çalışıyorsunuz. bu forumda bulunmayıp daha çok sizin gibi altın ve diğer metallerle ilgilenen investing forumlarında takılsanız daha çok keyif almaz mısınız?

Yermek için sormuyorum çok ciddiyim neden bu forumdasınız? İmza falan da taşımıyorsunuz gördüğüm kadarıyla.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 01, 2022, 11:47:28 PM
Last edit: February 02, 2022, 12:05:50 AM by hero1111

Fed faizleri bırakın  yüzde 0.50 leri yüzde 1 leri yıllık yüzde 27 yapsın yine gider platin alırım.

2008 yılından bu yana devam eden deflasyonist süreç son bulduğunda şuan onun emareleri geliyor zaten emtiaya talep patlaması yaşanacaktır.

Bana göre yıllık dolar bazında yüzde 27 kazanç minimum hedeftir. Platinin 50 bin dolara kadar yolu var. Ancak 2030 yılına kadar Bitcoin ve Kripto para türevlerinden çok daha yüksek kazanç elde etmek mümkün.

Yani haklısınız bitcoinin getirisi hala platinden yüksek olabilir. Ancak bu durum önümüzdeki 7-8 yil için geçerli olduğunu düşünüyorum. Daha da açmak gerekirse ;
2030 yılına kadar Bitcoinden 10x aldınız diyelim platinden 2x aldınız. Yani bitcoin daha fazla kazandırdı ama 2030 yılından sonra Bitcoinden sürekli zarar ederken Platinden 20x alabilirsiniz.

Şuan Amerikan hisse senedi piyasası global borsalar ve diğer turevler metallere karşı çok daha iyi performans gösteriyor bu 2008 yılından bu yana böyle bir trend hakim.

Benim yaptığım bu trend bozulasıya kadar bu oyunda kalmak ve kazandıklarımı bir miktar fiziki altın fiziki gümüş ve Platine geçirmek. 50 bin lirayı 200 bin yapıyorsam 150 bini kenara platin altına geçirip 50 bin lira ile devam ediyorum.

Dünya degisiyor rüzgar tersine esmeye başlamadı ama ufukta ters giden birşeyler var.

Açıkçası trend son buldugumda bugün bana kazandırmayan Altın Gümüş Platinin 2030 sonrasında beni ve çocuklarımı erken emekli edeceğine inancım tam.

Çünkü değerli metallerin rallisi de minimum 20 sene süreceğini düşünüyorum nasıl borsalar 2008 yılında dip yapıp yaklaşık 14 senedir ralli yapıyorlarsa bu tamamlandığında sıra Platine gelecektir. Nerede tamamlanacak peki muhtemelen 2029-32 arasında bir yerlerde.

Ytd.

Bu noktada haklısınız dünyanın ekonomi anlayışı yeni sistemler doğurmaya mahküm . Dünyada para birimlerinin değerleri merkez bankasındaki altın karşılığıyla ölçülür , arzı sınırlı değerli maden olduğu için ve bu  günün ekonomik şartlarında anlamını koruyor. Ben gelecekte bunun kripto paralarla sağlanacağı inancındayım .O yüzden geleceğin sisteminin içerisinde madenlerin değil teknolojinin içerdiği materyallerin olacağını düşünüyorum . Ve bu benim inandığım sistemin kısa sürede gerçekleşecektir. 2015yılında bu forumda yazmaya başladığımda çevremizdeki insanlara kripto dediğimizde bize aval aval bakarlardı şimdi ise bize laf bırakmadan hepsi bu konuda uzman olmuş konuşuyor bize yatırım tavsiyesi verir duruma gelmişler. Haklısın birşeyler değişiyor ve geliyor gelmekte olan diyorum. Sizin yolunuz haklı olsa bile bizim gibi kripto yatırımcıları doğru zamanda doğru yatırımı yaparak karımızı sizin beklentinizden daha çok alıp sizin yolunuza yatırımımızı park eder oradan da kar sağlayabiliriz sonuçta 20 yıllık bir zaman dilimini hedefliyorsunuz.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: