Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:12:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Binance Launchpad & Launchpool Alpha Finance Lab (ALPHA)  (Read 1365 times)
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
October 10, 2020, 02:30:14 PM

Durdukça canım sıkılıyor, yav bu niye 10x yapmadı diye Smiley Ahan da buldum.

Öncelikle Binance'in çakallık yapmayıp altı boş token üretmediğini varsayıyoruz. Yani Tether şirketine yapılan ithamlar gibi 100 USDT varsa, bu adamın da hazinesinde 100 USD değerinde varlık yoktur demiyoruz. Şimdi token sahibi hesabından dün geceye kadar yapılan toplam çıkış 180milyon ALPHA (https://bscscan.com/address/0x1aaf4143c3fe0d7ca78381c4672e4b08c4bc009f#tokentxns)

İyi de nasıl olur? Hemen araştırma raporunu açıyoruz (https://research.binance.com/en/projects/alpha-finance-lab). Adamlar tüm şeffaflığıyla yazmış. Adı Launchpad olunca diye diğer IEO'lar gibi -farmcılar dışında- kimsede olmaz diye düşünmüştüm. Değilmiş Smiley

Piyangocular:
100milyon bize geldi.

Beleşciler:
~17milyon Binance farmcılar aldı.
~25milyon Alpha'nın kendi farm'cıları aldı. Ekim ve Kasım'ın Ekim'e yakın ortalamasını alarak hesapladım. (https://homora.alphafinance.io)

Düzenbazlar Smiley
~33milyon private saleciler. 0.0125'den almışlar.

Etti mi 175milyon? 5milyon hesaplama hatası, farm ödülü için önceden transfer vs. olabilir. Önemli değil zaten. Şimdi ortalama maliyet (100*0.02+43*sıfır*+33*0.0125 / 175) =~0.0138 usd oluyor demektir. Peki max fiyat ne? 0.15 USD. Böldüm ikisini ~10.87x. Hesaplardan BNB kestikleri saatlerde BNB fiyatı düşüktü, dolayısıyla piyangocuların (fırsat) maliyeti yükseldi. 0.87'yı da ordan kestim. Sonuç 10x. Efso lider CZ bence bu işi iyi biliyor Smiley

iki ayrıntı var atladığınz;

birincisi firmalar tarafından beyan edilen vede denetlenmeyen token verilerine itibar etmeyiniz. yani adam private sell de 0.0125 usd den sattım der 10 da birine satar.
regüle olmayan piyasanın güzellikleri bunlar Grin(zaten regüle olmayan halini seviyoruz bu arada)
ikincisi açılışta 14 centen yapılan satış miktarı bahsettiğiniz sayıların 10 binlerde biri bile değildir.
borsa işleyişi döviz piyasası gibi değil o tahtada gördüğünüz fiyattan istediğiniz kadar alıp satamazsınız.

not: teknik bilgi  açısından aslen döviz piyasasıda tam olarak zaten bir borsadır. fakat orda derinlik çok yüksek olduğu için sizin alım satımlarınız fiyatı etkilemez borsa gibi.
1715217122
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715217122
Reply with quote  #2

1715217122
Report to moderator
1715217122
Hero Member
*

Ignore
1715217122
Reply with quote  #2

1715217122
Report to moderator
1715217122
Hero Member
*

Ignore
1715217122
Reply with quote  #2

1715217122
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
October 10, 2020, 02:41:37 PM

bir de fiyat 0.15 usd'yi görmedi sayılır; orası, anlık ve 1 dakikanın altında bile görünmeyen, kimsenin al/sat yapamadığı bir iğne...
Hacimsiz olduğu konusunda hemfikiriz fakat en az birisi 0.15'den almış ya da satmış. Aksi takdirde yazmaz. Gerçi siz "kimse" ile insan evlatlarını kastetmişsinizdir Smiley

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
abduramann_
Full Member

View Profile WWW
October 10, 2020, 02:51:21 PM

birincisi firmalar tarafından beyan edilen vede denetlenmeyen token verilerine itibar etmeyiniz. yani adam private sell de 0.0125 usd den sattım der 10 da birine satar.
Bunu söylemeniz iyi oldu, gözüm kapalı inanırdım yoksa Smiley Esprisine sadece kaba bir analiz yaptım, eldeki verilere dayanarak.

ikincisi açılışta 14 centen yapılan satış miktarı bahsettiğiniz sayıların 10 binlerde biri bile değildir.
O fiyattan zaten hiç satılmamış, en düşük fiyat 0.02. Tabii Binance'nin verilerine güvenerek yazıyorum. Yaptığım hesap da birisi o fiyatlardan satar manasına gelmiyor. Token sahiplerini tek kişi düşünerek adamın maliyetini ortaya çıkarıyorum. Bu adam (token sahipleri) acil ödeme yapmayacaksa o fiyatın altına satmaz demektir. Hele kriptoda 2'yle falan çarpmadan mümkün değil Smiley

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
October 10, 2020, 02:59:11 PM

Bunu söylemeniz iyi oldu, gözüm kapalı inanırdım yoksa Smiley Esprisine sadece kaba bir analiz yaptım, eldeki verilere dayanarak.

O fiyattan zaten hiç satılmamış, en düşük fiyat 0.02. Tabii Binance'nin verilerine güvenerek yazıyorum. Yaptığım hesap da birisi o fiyatlardan satar manasına gelmiyor. Token sahiplerini tek kişi düşünerek adamın maliyetini ortaya çıkarıyorum. Bu adam (token sahipleri) acil ödeme yapmayacaksa o fiyatın altına satmaz demektir. Hele kriptoda 2'yle falan çarpmadan mümkün değil Smiley

https://www.binance.com/en/trade/ALPHA_BUSD

alpha/busd paritesinde gözüken ath tam olarak 14 cent.
sizin hesap kitabınız yada nerde espiri yapıp nerde ciddi olduğunuz  beni aşar en güzeli zaten kendi hesap kitabınızla iş yapmanız bu piyasada. güzel günler .
abduramann_
Full Member

View Profile WWW
October 10, 2020, 04:28:01 PM

https://www.binance.com/en/trade/ALPHA_BUSD

alpha/busd paritesinde gözüken ath tam olarak 14 cent.
Yanlış anlamışım zaten, yeni cevabı okuyunca fark ettim. Trendcoin de iğneden bahsetmişti. Aynı mesele imiş. 14 cent'i kafamda 0.014 olarak çevirip 0.0138'le karşılaştırmışım. Ona göre de kafamda yeni bir soru tasarlayıp, cevap vermişim Smiley Yoksa dediğinizde haklısınız, ona lafım yok.

ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
October 10, 2020, 04:56:35 PM

Bu iş artık kumar gibi olmaya başladı. Yatırımcının ben oh diyecek miktarı kazandığını görmedim. Cz hep kendi cebini dolduruyor. Bu ieo da fos çıktı. Cz nin bnb sinden başka birşeye yatırım yapılmaz. Amaç zaten bnb nin 3 basamaklı olması.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
October 10, 2020, 05:38:03 PM

Saat 8:00 de trade başladı. Açılışta 1600 peri gordu5 ama o fiyattan pek satan olmamıştır. Çünkü sadece yukarı doğru fitil attı. Sonra geri çekilme başladı..
Bu işlerde artık mali kilitleme olayı moda oldu. Bekle ki bir daha alpha yukarı doğru gitsin.  Tabi o da giderse.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
October 10, 2020, 10:11:13 PM

Bu projenin iyi kazandıramamasının sebebi farm edenler veya private satıştan girenler vs değil kesinlikle.

Farm edenlere dağıtılan Alpha sayısı başlangıç dolaşımının sadece %10'u. Çekilişle girenler ise başlangıç dolaşımının %57'sini aldılar.

Özel satışçılar yüzünden oldu diyorsanız, bundan önceki launchpad projelerindede başlangıç dolaşımının bir miktarı özelden girenlere dağıtılmıştı.  

Bana göre sebep piyasada alıcıların zayıf olması. Ağustos ayındaki gibi bir piyasa yok şu anda. Hacimler düşmüş yeni projelere para saçan acemilerin parası bitmiş.

Evet piyasa yapıcılara bir kaç milyon dolar vererek fiyatı 10x ve hatta 20x bile yapabilirlerdi, ama bunun maliyetini üstlenmek istememiş olabilirler. Yada fiyat iyice düştükten sonra market makerları devreye sokacaklar, bilemeyiz.    
trendcoin (OP)
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
October 11, 2020, 02:25:50 AM
Last edit: October 11, 2020, 02:51:21 AM by trendcoin

Yanlış anlamışım zaten, yeni cevabı okuyunca fark ettim. Trendcoin de iğneden bahsetmişti. Aynı mesele imiş. 14 cent'i kafamda 0.014 olarak çevirip 0.0138'le karşılaştırmışım...

ben sana cent demedim, demedim demedim, sen dedim, sen ise c/sent-sen olarak anlamışsın. sen centi nerden bileceksin.
türk adam bu döviz pahalılığında kurun centin kaç para olduğunu nereden bilsin. kuruş değil ki bu. fakir adamlar hiçten bilemez. fakir adamın kurla işi olmaz.
fakirler imza yapar. senin imzan yoksa neden üzerine alındın. sana demedim.
çarşın ordaysa bağdat hurma burada, onurlu ve dürüst olarak söylüyorum, cent lafını sana demedim,
herkes bilir bu piyasada sana cent demem zaten, kimse kimseyi çoktan beri dinlemez, 12'den doları vuramayız zaten.

cryptorank benden daha acımasız bir değerlendirme gerçekleştirmiş ve ath roi olarak 2.99x belirlemiş. bence ath roi max olarak 4.5x civarlarını gördü.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 11, 2020, 10:57:53 AM

20bıletın olsa bıle cıkmama ıhtımalı var 10 bılete 1 bılet garantısı vermesı lazım cz nın. sahsen ıstesem 500 bnb dayarım ama 3 kere 0 cekınce artık elımdekı bnb ler kadar bılet alıyorum. cıkanlara hayırlı olsun heryerde alpha kazılıo suan 1. gun elden cıkarın sahsı tavsıyem

heryerde derken binance dısında nerde kazılıyor hocam?
pancake te kazılıyor ayrıyeten kendı platformunda ıeo dan 2-3 gun once ether ıle kazılmaya baslanmıstı.
abduramann_
Full Member

View Profile WWW
October 11, 2020, 12:46:00 PM

Yanlış anlamışım zaten, yeni cevabı okuyunca fark ettim. Trendcoin de iğneden bahsetmişti. Aynı mesele imiş. 14 cent'i kafamda 0.014 olarak çevirip 0.0138'le karşılaştırmışım...

ben sana cent demedim, demedim demedim, sen dedim, sen ise c/sent-sen olarak anlamışsın. sen centi nerden bileceksin.
türk adam bu döviz pahalılığında kurun centin kaç para olduğunu nereden bilsin. kuruş değil ki bu. fakir adamlar hiçten bilemez. fakir adamın kurla işi olmaz.
fakirler imza yapar. senin imzan yoksa neden üzerine alındın. sana demedim.
çarşın ordaysa bağdat hurma burada, onurlu ve dürüst olarak söylüyorum, cent lafını sana demedim,
herkes bilir bu piyasada sana cent demem zaten, kimse kimseyi çoktan beri dinlemez, 12'den doları vuramayız zaten.

Hocam, yine bir yanlış anlaşılma var bence. Yine ya ben yanlış anladım, ya da bu sefer sen yanlış anladın Smiley Aşağıdaki 2 alıntıya bakınız.

Quote from: trendcoin
bir de fiyat 0.15 usd'yi görmedi sayılır; orası, anlık ve 1 dakikanın altında bile görünmeyen, kimsenin al/sat yapamadığı bir iğne...
Quote from: ziya1453
açılışta 14 centen yapılan satış miktarı bahsettiğiniz sayıların 10 binlerde biri bile değildir.

Sen bana cent demedin, demedin, demedin, evet Smiley Ama 0.15 usd, 15 sent değil mi? İkiniz de aynı durumu farklı şekilde yazmışsınız. Yani yüksek fiyatta, az hacim. Ben de Ziya kaptanı yanlış anlamışım, onu düzelttim.

cryptorank benden daha acımasız bir değerlendirme gerçekleştirmiş ve ath roi olarak 2.99x belirlemiş. bence ath roi max olarak 4.5x civarlarını gördü.

Buna da itiraz etmem, zaten bence herkes haklı Smiley Şaka bir yana burada metrik farkı var. Mesela CMC, ATH'ye $0.106884 yazmış. Ben ikisini de doğru bulmuyorum. Biri bu malı 0.15'ten sattı, biri de aldı. Ben bunu bilir, bunu söylerim Smiley CMC ve Cryptorank muhtemelen ağırlıklı ortalama, pazar ortalama, periyot ortalama vs. hesabı kullanmışlardır. Bizim BİST de, ATH'de değil ama seans marjlarını belirlemek için ağırlıklı ortalama kullanır, daha güvenilirdir. CMC ve Cryptorank  daha güvenilir rakamlar vermek için kendilerine göre hesaplama geliştirmiş olabilir, tercihtir, saygı duyarım.

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 03, 2020, 01:50:01 PM

bunu bilsem kesinlikle aplha stakelermezdim venus varken cok kotu oldu bu.

bu arada minimum 20 sentten açılmasını umut ediyorum alphanın.en iyi tahminim 33 sent.yoksa toptan zarar ziyan.

detaylı kısımı bende acılmıyor.
yine max 500 bnb ye 10 ticket değil mi birisi konfirme edebilir mi?
500 bnb yi savingste tutsak oluyor di mi?

Total Daily Average BNB Balance = Daily Average Spot Account Balance + Daily Average Margin Account Balance + Daily Average Sub-accounts Balance + Daily Average Binance Savings Account Balance + Daily Average Binance Fiat Account Balance + Daily Average Futures wallet Balance + Daily Binance Card Wallet Balance + Daily Launchpool Account Balance.
https://www.binance.com/tr/support/articles/360031505011

savings oluyor ama kazanan biletler açıklandıktan sonra bnb'lerin tahsil edilebilmesi için spot account'ta yeterli miktarda bnb bulundurmanız gerekiyor. yani, kazanan bilete sahip olursanız, savings'i sonlandırıp çekime hazır gelmek için bnb'leri spot account'a çekmeniz gerekiyor. max 500 bnb kuralı devem ediyor mu bilmiyorum, ben hiç 500 bnb'ye sahip olmadım, yolda görsem tanımam. Smiley

öğrencilik yıllarında türkçeyi iyi öğrenmek gerekiyor. Smiley) yoksa, bazı önemli detaylar sapır saçma doğru düzgün türkçe yazamayan düşük seviyeli postların arasında kayboluyor. launcpool'da bulunan bnb'lerin sayıldığı belirtilmiş. https://www.binance.com/tr/support/articles/360031505011

33 cent diyerek de fud yapmışsın, şimdi sen milyar dolarlık projeye hakaret mi ettin? Smiley)

kardeş agır bir kapak oldu ama kusura bakmıcan artık  Grin
trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
December 03, 2020, 02:42:52 PM

bunu bilsem kesinlikle aplha stakelermezdim venus varken cok kotu oldu bu.

bu arada minimum 20 sentten açılmasını umut ediyorum alphanın.en iyi tahminim 33 sent.yoksa toptan zarar ziyan.

detaylı kısımı bende acılmıyor.
yine max 500 bnb ye 10 ticket değil mi birisi konfirme edebilir mi?
500 bnb yi savingste tutsak oluyor di mi?

Total Daily Average BNB Balance = Daily Average Spot Account Balance + Daily Average Margin Account Balance + Daily Average Sub-accounts Balance + Daily Average Binance Savings Account Balance + Daily Average Binance Fiat Account Balance + Daily Average Futures wallet Balance + Daily Binance Card Wallet Balance + Daily Launchpool Account Balance.
https://www.binance.com/tr/support/articles/360031505011

savings oluyor ama kazanan biletler açıklandıktan sonra bnb'lerin tahsil edilebilmesi için spot account'ta yeterli miktarda bnb bulundurmanız gerekiyor. yani, kazanan bilete sahip olursanız, savings'i sonlandırıp çekime hazır gelmek için bnb'leri spot account'a çekmeniz gerekiyor. max 500 bnb kuralı devem ediyor mu bilmiyorum, ben hiç 500 bnb'ye sahip olmadım, yolda görsem tanımam. Smiley

öğrencilik yıllarında türkçeyi iyi öğrenmek gerekiyor. Smiley) yoksa, bazı önemli detaylar sapır saçma doğru düzgün türkçe yazamayan düşük seviyeli postların arasında kayboluyor. launcpool'da bulunan bnb'lerin sayıldığı belirtilmiş. https://www.binance.com/tr/support/articles/360031505011

33 cent diyerek de fud yapmışsın, şimdi sen milyar dolarlık projeye hakaret mi ettin? Smiley)

kardeş agır bir kapak oldu ama kusura bakmıcan artık  Grin

9 hafta boyunca meğer ne çok şey yaşamışsın, bunları hep içine atıp biriktirmişsin ama içerikte 33 cent olmaz yazan bir yer göremiyorum.

sevinçle buraya gelip bunları yazdıysan, kapaklamış, şey pardon yanlış bir kullanım oldu, kazanmış olduğunu farz ediyorum, tebrikler.

not: bu konunun bütün tantanası açılış fiyatı üzerineydi.

torrentco
Sr. Member

View Profile
December 03, 2020, 04:09:42 PM

9 hafta bu an için yasadım ben evet  Grin
bugun 30 sent ustunu gorunce aklıma geldi birden dedim yine kocaman kocaman konusan biri vardı kimdi o diye.
bi laf ettiniz arkasında durun işte yukarda yazıyor neyle dalga gectiğin market cap ile geçmişsin, acılıs fiyatı diye filan kıvırmanın mantıgı ne şimdi.
klasik turk insanı işte.yav herkes yanılır.he valla hiç ummazdım de geç,herkes sultan suleyman anasını satayım.
kaldı ki espri yaptım zaten smileylerle filan.

trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
December 03, 2020, 04:28:05 PM

9 hafta bu an için yasadım ben evet  Grin
bugun 30 sent ustunu gorunce aklıma geldi birden dedim yine kocaman kocaman konusan biri vardı kimdi o diye.
bi laf ettiniz arkasında durun işte yukarda yazıyor neyle dalga gectiğin market cap ile geçmişsin, acılıs fiyatı diye filan kıvırmanın mantıgı ne şimdi.
klasik turk insanı işte.yav herkes yanılır.he valla hiç ummazdım de geç,herkes sultan suleyman anasını satayım.
kaldı ki espri yaptım zaten smileylerle filan.

konu özeti:

1. mesaj konu içeriği: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5278929.msg55283239#msg55283239

2. mesaj, küçük de olsa zararlı çıkma riskinden olasılık olarak bahsedilmiş: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5278929.msg55283282#msg55283282

3. mesaj, ihtimal olarak katılıyorum denilmiş: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5278929.msg55283434#msg55283434

sonra bu diyaloğa gerzeklik vs denilmiş, ama daha sonra denilmemiş falan gibi yapılmış muhabbet ve konu iç edilmiş, konu gereksiz bir şekilde sonsuza uzamış, bütün olay bu!

kimse kocaman kocaman konuşmadı, açılıştaki max roi ath de ilk mesajda bulunuyor, 9 hafta sonra gelip bir şeyler demek biraz smiley olmuş kardeşim. kaldı ki, kötü açılıştan sonra, daha doğrusu beklenen, yazılan, çizilen, gazlanan 9-10x gerçekleşmedikten sonra konu içinde giriş için olası uygun yer muhabbeti bile döndü.

....
konuya dönecek olursak, cidden soruyorum: alpha'nın bir yerden çıkış yakalama ihtimalini düşünüyor musun, kendi değerlendirmelerine göre bir alım bölgesi oluşturabilir misin? tavsiyeni değil, sadece düşünceni soruyorum. yani, seni olası bir kötü senaryodan sorumlu tutmam.

30 cent ya da 300 cent olmasına sıfır ihtimal vs. verilmiş olunsaydı, potansiyel giriş muhabbeti dönmezdi kardeşim. eğlenmek istersen, tabii ki hakkın ama gerçekler başka...

torrentco
Sr. Member

View Profile
January 22, 2021, 05:16:58 PM
Last edit: February 04, 2021, 08:09:37 PM by torrentco

şunuda şuraya koyayımda ibretlik.

hayatımda çöpe attııgım en temi 500 bin dolar.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  

Jump to: