Bitcoin Forum
June 22, 2024, 08:59:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: MikroGram Altın MikroGram Gümüş (Altın ile Sakız Alabilmenin Yolu)  (Read 296 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 09, 2020, 09:26:34 AM

Dünyada Altın Standardına geçiş tartışmaları sürerken

QR kodu oluşturulmuş Blokzinciri üzerine taşınmış, MikroGram hesapları ile Altını alışverıslerde hatta sakız alırken bile kullanabiliriz.
Bugün 1000 MikroGram 1 gram yapıyor.
1 gram altın 500 TL ise
1 MikroGram altın = 0.5 kurus yapacaktir.

Aynı şekilde gümüş platin gibi değerli metallerde de MikroGram kullanılabilir.

Yakın gelecekte MikroGram Gümüş MikroGram Altın hesapları ile küresel ticarette Altın ve Gümüş kullanımını maksimum düzeye çıkarabilir.

Neden olmasın.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 13, 2020, 07:49:26 PM

Olabilir elbette, katılıyorum! Fiyatlar yükseldikçe alım seviyesi de düşüyor haliyle. Özellikle düğün takıları konusunda da bir başlıkta örnekleyerek konuştuğumuzu hatırlıyorum hocam. Kodaman kesimleri ayrı tutarsak; millet gram altını bile alıp takamayacak duruma geldi. Dolayısıyla gümüş çeyreklik, yarımlıklar çıkartılabilir ve piyasa da hareketlenir. Aynı şey platin ve diğer değerli madenler için de mümkün. Hadi gümüşün zamanla kararma derdi var (bakım gerektiriyor) ama platin neredeyse altın kadar (belki daha da fazla) dayanıklı. Ziynetlik hale gelebilecek ürünlerle her keseye hitap edebilir böyle! Fiyatı da düşmüş zaten...
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
November 09, 2020, 08:05:46 AM

Hesaplarda biriken altınları da isteyen istediği şekilde gram ve külçe olarak çekebilmeli tabi.

Sistem blok zinciri üzerine kurulmalı.
Altın kendisi zaten merkezsiz bir emtia aynı sekilde merkezsiz bir zincir üzerinde en küçük birimi MikroGram olacak sekilde sisteme oturtulmalı.
Hesapta 1000 MikroGram üzeri biriken altınlar istenildigi takdirde fiziksel olarak teslim edilmeli.
Böylelikle Blockchain tabanli dijital altın sistemi ile küresel ekonomik sistem tam bir guvene ve üretime dayalı bir noktaya erişebilir diye düşünüyorum.

Tabiki bunlar benim fikrimdir Smiley Ytd
meser#
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
November 10, 2020, 09:10:32 PM

Çorum'lu bi abimiz vardı kuaförlük yapan. Bize bir seferinde demişti ki bizim oralarda evlenmek istiyorsan 1 kilo altını hazırlaman gerekir.  Tabi o zamanlar 2012-2013 yıllarıydı altının gramı 100 lira bile değilmiş o zamanlar gözümüz fal taşı gibi açılmıştı 1 kiloyu duyunca. Şimdi ise neredeyse 500 binlira ediyor bir kilo altın hemen hemen 5 kat değerlenmiş evlenmek Cheesy Mikrogram olayı gerçekten artık gereksinim haline geldide geçiyor.  Dua edelimde mikro-mikragrama ihtiyaç duymayalım  Roll Eyes
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
November 10, 2020, 09:47:03 PM

Fiziki bir madeni blockchain üzerine taşımak problemli bir nokta. Bitcoin için düşündüğümüzde karşılığı olarak kazımak için kullanılan enerjiyi yada transfer için kullanılan enerjiyi öne sürüyoruz ancak fiziki değerlerde o birime denk gelen miktarın nerede saklanacağı gibi bir problem ortaya çıkıyor. Altına dayalı stabil kripto para birimi projeleri var ve bir çoğu her bir tokene denk gelen altının X şirketinin deposunda sakladığını söylüyor. Yatırımcının o kripto para birimine denk gelen altının var olup olmadığından emin olma şansı yok. Yada bir gün o birime karşılık gelen fiziki birim ortadan kaldırılırsa yaratılmış blockchain ağındaki birimlerin de fiyatı sıfırlanır. Kripto birimi sizin cüzdanınızda durmaya devam etse de değersiz hale getirilebilir.

Aslında tether ve türevlerinde dolar için yaşanan problemin aynısından bahsediyorum. Birisine yada bir şirkete güvenmek zorunda kalıyorsunuz bu durum ortaya çıktığında da blockchain üzerine bir şeyi taşımanın anlamı kalmıyor. "Güvenme, onayla" mottosuna tamamen ters bir durum ortaya çıkıyor. Bitcoin için bu tehlike sadece dünya üzerinde kalan hiç kimse bitcoin istemezse ve madencilerin tamamı enerji harcamaktan vazgeçerse ortaya çıkar ancak madenciler işlerine devam ettiği sürece hiç kimse harcanmış olan enerjiyi alıp götüremeyeceği için, kimseye güvenmek zorunda olmadığınız için bu durum gerçekleşmez.

Piyasada kendisi stabil altın olarak tanımlayan projelerin çoğunda çok küçük dilimlere kadar transfer yapabiliyorsunuz. Hatta bir gramın milyarda biri kadar da transfer gerçekleştirebilirsiniz ancak çoğu ethereum ağı üzerinde kurulu olduğu için bu transferler harcamanızdan daha maliyetli olur. Ethereum 2.0 güncellemesi ile ölçekleme sorunu aşılır ve transfer ücretleri düşerse adı mikrogram olmasa dahi altını blockchain aracılığıyla harcama fırsatı bulabiliriz ama ben altın yatırımımı başkasının kasasında tutmayı sevmem.

Ben altını severim ancak dokunabildiğim altını severim Smiley. Bankalara emanet etmeyi sevmiyorum, bugüne kadar hiç banka hesabı üzerinden gram altın veya türevi almadım. Hep fiziki tercih ettim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kriptokar
Full Member

Activity: 651
Merit: 117

EscrowDapp.com

View Profile
January 06, 2021, 03:43:15 PM

İlgilenene; KriptoAltin.com

🤝 Use EscrowDapp To Avoid Scammers 🤝
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
February 07, 2021, 11:32:09 AM

Bence çok güzel düşünülmüş bir proje lakin altın tutan kişiler fiziksel olarak tutmayı seviyorlar. Bu fikre nasıl yanaşırlar bilmiyorum. Bu dediğim model insanlar geleneksel insanlarımız yani onları ikna ederek böyle bir proje çıkarılırsa büyük sükse yaratılabilir. Bir ara takasbankın böyle bir projesi vardı. O duruyor mu acaba?
dvrzener
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
March 05, 2022, 07:54:01 PM

Benim merak ettiğim soru hangi bankada gümüş hesabı açılabilir sorusu aslında. Altın ve dolar hesabı hemen hemen her bankada getirisi bankaya yüksek olduğundan dolayı açılabilen hesap türleri fakat şimdiye kadar soruşturmadım ama hiç de gümüş hesabı açan bir bankaya denk gelmedim. Eğer gümüş hesabı açılıyorsa mantığı nedir? Faiz oranları mevduat hesabı tarzı bir işlemle mi oranlanıyor?  https://devlethan.com/hangi-bankada-gumus-hesabi-acilabilir.html/ makalesini okudum sadece fakat pek bir şey anladığım söylenemez. Üstün körü bakıp yardımcı olursanız sevinirim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: