Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:22:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mining vs. Trading  (Read 469 times)
kral_658 (OP)
Member
**

Activity: 131
Merit: 10

View Profile
October 10, 2020, 02:59:01 PM

Her ikisi ile de hali hazırda ufak ufak uğraşıyorum. Az çok deneyimim var.

6 adet RX 5700 XT ile ETH mining yapıyorum. Gerekli araştırmaları yaparak bios rom düzenlemesini de kendim yaptım.
Elektrik tüketiminden üretim gücüne kadar herşeyi ayarladım. Eğlenceli bir süreçti. Şuanda sorunsuz çalışıyor.

Arabamı bugün itibariyle sattım ve elimde şuanda 115000 TL nakit para var.
Bu para ile ekran kartı alıp mining mi yapsam yoksa trading mi kararsızım.
Ekran kartı alıp mining yapsam ve gelen ETH ile de trading yapsam diye düşündüğüm de oldu.
Kısa sürede tekrar araba almak istiyorum ancak arabamı satış amacım trading veya mining yapmak istiyor oluşum.

ETH 2.0 geçiş olacak pos olacak minnig olmayacak deniliyor ancak bunu çok önemsemiyorum. Elbette kazacak bir ton coin var.
Arkadaşım aracılığı ile mining başladım ve ondan çok şey öğrendim. 5 yıldır madencilik yapıyor ve RX470,RX570,GTX1060 vb. kartlar konusudna çok bilgisi var.
Kendi cihazları üzerinden bana tecrübelerini aktardı ve yeni seri kartları almamı o önerdi. Tabi ki yeni seri kartlar için bios rom hazırlamak için çok fazla araştırma yapmak gerekti ancak sonuç mutlu son. Kartlar sorunsuz çalışıyor. Ayrıca çok eğlenceli bir süreçti.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 12, 2020, 11:14:22 AM
Last edit: October 12, 2020, 11:39:06 AM by lossnet
Merited by EFS (2)

6 adet RX 5700 XT ile ETH mining yapıyorum. Gerekli araştırmaları yaparak bios rom düzenlemesini de kendim yaptım.
Elektrik tüketiminden üretim gücüne kadar herşeyi ayarladım. Eğlenceli bir süreçti. Şuanda sorunsuz çalışıyor.

Ekran kartı alıp mining yapsam ve gelen ETH ile de trading yapsam diye düşündüğüm de oldu.
Kısa sürede tekrar araba almak istiyorum ancak arabamı satış amacım trading veya mining yapmak istiyor oluşum.

Öncelikle tebrik ederim. Madencilik hem emek hem de para gerektiren bir uğraş. Anladığım kadarıyla sorunsuz şekilde devam ediyorsunuz kazmaya. Madem ki elinizde mevcut ekipman var, onlarla devam edin derim. 115 bin lira da şu zamanda oldukça iyi bir para. Bunun hepsini tek bir yere ayırmanız belki yanlış olabilir. Ben olsam yarısını bankaya koyar, yarısıyla da trading yapardım mesela:) Yarısı mining, diğer yarısı trading için de kullanılabilir. Risk de bölünmüş olur. Hatta bir kısmıyla altın/gümüş/döviz sepeti de yapabilirsiniz. Aklınızda bulunsun!

BTC, ETH dışında getirisi iyi olabilecek en az 20 proje vardır belki piyasada. Şöyle güzel bir oranlamayla paylaştırılırsa ve 1 yıl içerisinde de bir boğayı görürsek çok iyi kazandırabilir. En azından 2-3x olur tahminim. Elbette bunlar tamamen benim düşüncelerim. Fikir istediğiniz için yazdım sadece. Buradaki tavsiyeleri okuyun, ama sonuç olarak mutlaka içinizin en rahat edeceği kararı kendiniz verin!

Kolaylık olsun ve daha rahat anlaşılsın diye sizin için 5 maddede tüm seçenekleri özet geçeyim en iyisi:
1. Hepsi mining.
2. Hepsi trading.
3. %50 mining, %50 trading.
4. %50 trading, %50 banka mevduatı.
5. %50 mining, %50 banka mevduatı.
6. %25 trading, %25 mining, %25 altın, %25 gümüş.

Valla güzel bir liste oldu bence:)
Listenin devamı için USD ve Euro da eklenerek uygun şekilde bölüştürülebilir.

Not: Trading için aslında orta/uzun vadeli hold seçeneğini öneririm. Al-sat yaptığınızda terste kalma ihtimaliniz var her zaman. Uzun vadede ise -en azından BTC ve ETH tarafında- eğer aciliyetiniz yoksa kaybetmezsiniz! Birkaç x kazancı gördüğünüzde çıkmanız lazım. Tecrübeniz varmış sonuçta bu alanda. Bol şanslar diliyorum.
50promil
Member
**

Activity: 806
Merit: 45

View Profile
October 12, 2020, 03:22:10 PM

ETH 2.0 geçiş olacak pos olacak minnig olmayacak deniliyor ancak bunu çok önemsemiyorum. Elbette kazacak bir ton coin var.
Arkadaşım aracılığı ile mining başladım ve ondan çok şey öğrendim. 5 yıldır madencilik yapıyor ve RX470,RX570,GTX1060 vb. kartlar konusudna çok bilgisi var.
Kendi cihazları üzerinden bana tecrübelerini aktardı ve yeni seri kartları almamı o önerdi. Tabi ki yeni seri kartlar için bios rom hazırlamak için çok fazla araştırma yapmak gerekti ancak sonuç mutlu son. Kartlar sorunsuz çalışıyor. Ayrıca çok eğlenceli bir süreçti.

mining işi artık küçük ölçekli  6 lı 2-3 rig ile yapılacak noktayı geçmiş . yeni başlayacağım diyorsan para kazanmak için en az 60 kartlık bir sistem şart.  o 60 kartı yönetmek için de bilgi birikimi ve zaman lazım .

ayrıca ülkenin durumu,zamlar yağıyor. ben başladığımdan bu yana ekran kartlarına 300 lira zam geldi. 200 de ben araştırırken geldi. yani 1 ay içinde toplam 500 lira zam geldi. zaten ucu ucuna kurtaracak bir girişim şimdi iyice boka sardı.

5700xt nin amortisi 2 yıldı yanılmıyorsam. iki yıla kendini amorti edecekte sen kazanmaya başlayacaksında ohoo ölü yatırım.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 637

View Profile
October 12, 2020, 04:35:57 PM

mining işi artık küçük ölçekli  6 lı 2-3 rig ile yapılacak noktayı geçmiş . yeni başlayacağım diyorsan para kazanmak için en az 60 kartlık bir sistem şart.  o 60 kartı yönetmek için de bilgi birikimi ve zaman lazım .

ayrıca ülkenin durumu,zamlar yağıyor. ben başladığımdan bu yana ekran kartlarına 300 lira zam geldi. 200 de ben araştırırken geldi. yani 1 ay içinde toplam 500 lira zam geldi. zaten ucu ucuna kurtaracak bir girişim şimdi iyice boka sardı.

5700xt nin amortisi 2 yıldı yanılmıyorsam. iki yıla kendini amorti edecekte sen kazanmaya başlayacaksında ohoo ölü yatırım.

Madencilik işine sen yeni başlamıştın sanırım. Yazdıklarını okuyunca erken havlu attıgını düşündüm. Yanılıyormuyum. Yoksa rig lerin getirisi masraflar çıkınca az kaldıgı içinmi daha da yukarı çekmek istiyorsun rig sayısını.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
50promil
Member
**

View Profile
October 12, 2020, 05:34:47 PM

Madencilik işine sen yeni başlamıştın sanırım. Yazdıklarını okuyunca erken havlu attıgını düşündüm. Yanılıyormuyum. Yoksa rig lerin getirisi masraflar çıkınca az kaldıgı içinmi daha da yukarı çekmek istiyorsun rig sayısını.

evet yeni başladım Smiley 6lı rig kurmak istedim fakat bu sefer 6. kartı çalıştıramıyorum. hatta forumda konusunu da açtım. yardım etmek isterseniz Wink
havlu atmak değil de yağmur gibi yağan zamlar diyelim rx570 ler 2000 sınırına dayandı daha ben aldığımda 1600 1500 dü . 2 hafta oldu olmadı . rx5700 alayım desen 5 bin lira oldu onlarda 4500 gibi birşeydi . ilk yatırım maliyeti çok yükseldi . 12li btc anakartlardan alayım desen işlemcisi üretilmiyor. türkiyede çok sıkıntı.
verbakalim
Hero Member

View Profile
October 13, 2020, 10:47:48 AM

6 pci expres girişi olan bir asus anakart üzerine alttaki linkini verdiğim pci expres çoklayıcıdan 2 adet takıp toplam da 12 rx570 çalıştırıyorum epey zamandır. Yukarda yazdıklarından 5 adet rx570 çalışıyorsa riserlerinde herhangi bir sorun yok ise powerin yeterli ise bir rig de amd 13 kart nvidia 12 karta kadar çalışması lazım.

https://tr.aliexpress.com/item/32833259844.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.435c7e78JZt4pW&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.169870.0&scm_id=1007.13339.169870.0&scm-url=1007.13339.169870.0&pvid=c2aae198-bd10-42a5-a083-dd30db7fcd9d&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.169870.0,pvid:c2aae198-bd10-42a5-a083-dd30db7fcd9d,tpp_buckets:668%230%23131923%2378_668%23808%234094%23532_668%23888%233325%2319_668%232846%238107%235_668%232717%237564%23649_668%231000022185%231000066058%230_668%233468%2315612%23370

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ButSa
Jr. Member
*

Activity: 103
Merit: 1

View Profile
November 13, 2020, 12:10:29 PM

ikisininde kendine göre riskleri var. iyi araştirip değerlendirmen gerek.

╔═════ ★★★★★  http://bit.ly/2tFUPuP   ★★★★★ ═════╗
THE FUTURE OF MINING BEST POOL , Solo - Group Mining , Low Fee
Vcob92
Member
**

Activity: 210
Merit: 30

View Profile
November 19, 2020, 08:16:14 PM

Anapara BTC & ETH, gerisi arbitraj der geçerim Smiley

verbakalim
Hero Member

View Profile
December 09, 2020, 01:01:35 PM

Orta ölçekli bir madencilik çiftliğim var, süslü değil ama yeterli.

Bu orta ölçekli madencilik kaç MH değerinde yada kaç adet kart var. Merak ettim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
December 10, 2020, 05:14:09 PM

Her yıl düzenli olarak bu başlık açılır, okumaya üşenilir, yazmaya üşenilmez.
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
December 14, 2020, 09:34:13 AM

madencilik denince akla ilk önce ether gelir mining mi trading mi? sorusunun cevabını tam olarak vermiş olmasada forumun global mining konusunda ether ile ilgili bir çalışma mevcut günlük 1mh güce karşılık ne kadarlık ether üretebilirsiniz sorusunun cevabı mevcut ve ona göre kendiniz tam olarak ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5299327.0

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 19, 2020, 11:30:29 PM

bitcoin ile tanıştığım zamanlarad mining aklıma çok yatan bir fikirdi ve trading yapmayı hiç düşünmüyordum, mining için bir sistem kurup kazmayı çok istiyordum bunu için gece gündüz araştırma yapıyordum fakat geç kaldığımı ve çok iyi bir sistem kurmam gerektiğini öğrenince bunu karşılayacak bir gücümün de olmaması nedeniyle tradinge yöneldim.
yatmadan_kazan
Jr. Member
*

Activity: 57
Merit: 3

View Profile
February 19, 2021, 05:58:35 AM

Merhaba,

Ben şu anki kurla 1.400 tl kazanıyorum.
Bugün ikinci kartım geliyor.
Aylık 2.800 TL olacak diye düşünlim.

Hedefim;
1. Bugünün kuruna göre aylık 10.000 tl ye kadar donanım için yatırım yapmak,
2. Bu hedefe ulaşana kadar azar azar yatırım araçlarıyla deneyim kazanmak,
Burdaki azar azar kısmı önemli...!

Sonuçta sürekli bir gelir, destek sağlayıcım olacak,
Bende yaklaşık 35-40.000 tl civarı yatırım yaptım.
Sizdeki gibi bir param olsa donanım tecrübesi edinerek yavaş yavaş rigimi güçlendirirdim.
Sonra kazanacağınım parayla yavaş yavaş, öğrenerek oynardım.

100.000 Tl yi 1-2 günde 2-3 misli yapmak fikri güzel gibi görünüyor ama 50.000 tl ye düşürmek de var.
50promil
Member
**

View Profile
February 22, 2021, 07:29:11 PM

Merhaba,

Ben şu anki kurla 1.400 tl kazanıyorum.
Bugün ikinci kartım geliyor.
Aylık 2.800 TL olacak diye düşünlim.

Hedefim;
1. Bugünün kuruna göre aylık 10.000 tl ye kadar donanım için yatırım yapmak,
2. Bu hedefe ulaşana kadar azar azar yatırım araçlarıyla deneyim kazanmak,
Burdaki azar azar kısmı önemli...!

Sonuçta sürekli bir gelir, destek sağlayıcım olacak,
Bende yaklaşık 35-40.000 tl civarı yatırım yaptım.
Sizdeki gibi bir param olsa donanım tecrübesi edinerek yavaş yavaş rigimi güçlendirirdim.
Sonra kazanacağınım parayla yavaş yavaş, öğrenerek oynardım.

100.000 Tl yi 1-2 günde 2-3 misli yapmak fikri güzel gibi görünüyor ama 50.000 tl ye düşürmek de var.

şimdi fiyatlar güzel . amorti süreleri kısa. ben eth 300 dolarken başladım 50bin harcadım . 570ler 1500 liraydı.  eth 7 ye katladı ama benim 350bin liram yok :/ eğer  .... coin in geleceği var diyorsanız binance hesabı açıp almak daha mantıklı. diğer türlü gıdım gıdım kazacaksın da birikecek de değerlenecek .  ha nedir yine 90 dolar olursa fantazi için kazıma devam edilebilir...
yatmadan_kazan
Jr. Member
*

View Profile
February 22, 2021, 09:23:31 PM

Bende sizin gibi düşünüyorum aslında, ancak,

1. Kazanç elektriği bile karşılamazsa kazarak biriktirmeye niyetim var, sonuçta esas kazancım burdan değil,
300-400 tl lik elektrik faturasını dert etmiyorum.
Alt tarafı 3-5 tane kartla kazcam.
Bu arada döviz biriktircem gibi düşünüyorum.

Eğer yanlış bilmiyorsam kazım yapanlar azaldıkça zorluk derecesi düşüyor ve doğal olarak da madencinin kazandığı birim miktarı artıyor.
Sizin de örnek verdiğiniz gibi 7 misli bir fırlama olma ihtimalini kolluycam birim bazında birikim yaparken.

2. İşler bu şekilde giderse de zaten borsada oynamak için para kazanıyor olcam ve ufaktan oynayarak belki de yatırdıklarımı batırarak öğrencem... Ki büyük ihtimalle bir miktar batak veririm sanırım.

Neyse, sonuçta her koyun kendi bacağından demişler...
50promil
Member
**

View Profile
February 23, 2021, 06:22:30 AM

Bende sizin gibi düşünüyorum aslında, ancak,

1. Kazanç elektriği bile karşılamazsa kazarak biriktirmeye niyetim var, sonuçta esas kazancım burdan değil,
300-400 tl lik elektrik faturasını dert etmiyorum.
Alt tarafı 3-5 tane kartla kazcam.
Bu arada döviz biriktircem gibi düşünüyorum.

Eğer yanlış bilmiyorsam kazım yapanlar azaldıkça zorluk derecesi düşüyor ve doğal olarak da madencinin kazandığı birim miktarı artıyor.
Sizin de örnek verdiğiniz gibi 7 misli bir fırlama olma ihtimalini kolluycam birim bazında birikim yaparken.

2. İşler bu şekilde giderse de zaten borsada oynamak için para kazanıyor olcam ve ufaktan oynayarak belki de yatırdıklarımı batırarak öğrencem... Ki büyük ihtimalle bir miktar batak veririm sanırım.

Neyse, sonuçta her koyun kendi bacağından demişler...

300-400 lira elektirik yakan bir rig varsa tabi hiç kapatılmasın zaten . 400 lira nedir ki sigara parası değil.havaya üflüyorsun sonuçta.
verbakalim
Hero Member

View Profile
February 23, 2021, 07:42:15 PM

Bu tarz bir biriktirme içine girecekseniz en az 2 rig kurun. Bunlardan birini popüler olan coin ne ise onda çalıştırın günlük satıp elektrik ve diğer masraflar için kaynak oluşturun. Diğer rig ise gelecekte yükseleceğini düşündüğünüz hangi coin yada coinler ise onlarıda orjinal walletlerine kazın. Borsaların walletlerine değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
yatmadan_kazan
Jr. Member
*

View Profile
February 24, 2021, 11:26:56 AM

Bu tarz bir biriktirme içine girecekseniz en az 2 rig kurun. Bunlardan birini popüler olan coin ne ise onda çalıştırın günlük satıp elektrik ve diğer masraflar için kaynak oluşturun. Diğer rig ise gelecekte yükseleceğini düşündüğünüz hangi coin yada coinler ise onlarıda orjinal walletlerine kazın. Borsaların walletlerine değil.

2 rig kuracak parayı bulmam lazım önce ama tavsiyeniz aklımda, ben grafik okuma vs yi pek bilmediğim için bnb ye çeviriyorum, uzun vadede kazandırır diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi bildiğimden değil sadece öyle gibi geliyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: