Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:49:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: SATILIK <Lisanslı> KRİPTO Haber/Forum ve ICO Listeleme Sitesi  (Read 73 times)
koinforum (OP)
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
October 11, 2020, 11:43:04 AM

Site adresi: İlgilenenler için ö.m ile verilecek

Site için istenen fiyat: 0.40 Bitcoin

Sitenin aylık getirisi: Rakam belirtmek alıcak kişiyi bağlamaz. Çünkü bizim sektörde getiri firmalardan alınan Aylık Banner - Sponsorlu Makale - Telegram Servis ücretlerine bağlı. Bu tamamen pazarlama iletişime ile ilişkili.
İllaki rakam duymak isteyenler için 2020 EYLÜL Ayı Reklam gelirimiz, 4000$
Detaylar (Stormgain şirketinden Banner 650$ - NEXO şirketinden Telegram servis hizmeti 500$ - Bityard Borsasından Sponsorlu Makale ücreti 350$ - CoinPaker şirketinden Sponsorlu Makale ücreti 49$ - Coinsfera Döviz şirketinden Makale ve Backlink 150$ - 1xBit şirketinden Banner ve Özel sayfa 1500$ - arada Reklam Ajans şirketlerinden gelen ufak Makale ücretlerini yazmıyorum) Bu reklam gelirlerin ödemeleri her şekilde kanıtlayabiliriz. Sallamasyon rakamlar asla değildir. Bizim sektörü bilen insanlar bu rakamların bile az olduğunu söyleyebilir. Dediğim gibi Her ay rakamlar değişir tamamen pazarlamaya bağlı. Yeri geliyor bunun fazlası oluyor yeri geliyor, tek bir şirketten sadece 1 banner ve 1 sponsorlu makale alıyoruz. Ayrıca kurumsal mail adreslerimize reklam için mail atan şirketler mutlaka sürekli oluyor.

Sitenin açılış tarihi: Ana Domain yaşı açılış tarihi: 5.12.2019 Alt Domain Forum Sayfası 28.11.2017 yılında açıldı. Diğer Alt domain ICO listeleme sayfası 2018 yılında açıldı.
Kategori, sitenin içeriği nedir: Kripto Para sektörü ile ilgili Haber sitesi Ana domainimiz. Alt Domainimiz yine aynı şekilde Kripto Para sektörü ile ilgili Forum sayfası. Diğer Alt domainimiz Kripto Para sektörü ile ilgili ICO'ya çıkan şirketlerin listelendiği ICO Listeleme Sayfası.

Günlük hit sayısı: Detaylarda Geçmiş ayın Google verilerini paylaştım

Ziyaretçi kaynağı: Ağırlık olarak Backlink yani Telegram ve Sosyal medya Kripto Para gruplarından. Sonrasında Arama motorları ve Direk ziyaret.

Domainin yaşı ve Pagerank değeri: Üstte tarihlerini belirttim.

Site tüm içeriği birlikte mi satılık, sınırlama var ise neler: Tüm içerik ile satılıktır. Mevcut Lisanslar ve Lisanslı eklentiler dahil hepsi

Hosting dahil midir: Hosting pahalı gelebilir size. Kendi hosting servisinize taşımanızı öneririm. VDS aylık 310TL para ödemekteyim.

Banlı olduğu sponsor var mı: YOK

Banlı olduğu arama motoru var mı: YOK

Kullanılan yazılımın lisansı satışa dahil mi: Tüm sitenin Lisansları satışa dahildir

Yazılım lisans sonlanma zamanı: Lisanslar ömür boyudur. Sınırlama yok

Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem var mı, telif hakkı vb..: PROBLEM YOK

Daha fazla tüm detaylar için R10 açtığım satış başlığından göz atabilirsiniz: https://www.r10.net/yeni-site/2528786-satilik-ltlisansligt-kripto-haber-forum-ve-ico-listeleme-sitesi.html#post1078257972
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
October 11, 2020, 07:46:53 PM

Merhabalar,

Haberler için bot kullanıyor musunuz? forum da aktif kaç üye var?
O kadar emek verip hazırladığınız ve işletiyor olduğunuz siteyi satmak yerine ortak almayı düşünür müsünüz?

Olası 1. ortak işin tüm sunucu kısmını üstlense (işletim sistemi bakımı, servis yazılımlarının bakımı ve optimize edilmesi, wordpres in adam gibi yüksek performans ile çalıştırılması, güvenlik politikası hazırlanması ve una göre sunucu ve servislerin özelleştirilmesi ve bunun gibi..)
iddia ediyorum iş bilen biri linux sistem yöneticisi sıkılaştırma yaparsa aylık 40$ lık VDS  yerine çok daha optimum çözümlere geçilebilir.

Olası 2. ortak forumdan sorumlu olsa takibi yönetimini yapsa.

Olası 3. ortak siteye taze haber girilmesi, sitenin seo optimizasyonu ile ilgilense

Bu yüklerden kurtulup sitenin pazarlamasına yoğunlaşsanız sanki daha güzel paralar kazanılabilir gibi geliyor.

Bu işler ekip işi. Tek tabanca bir yere kadar yürüyor. Sonunda sıkılıp yorulup satıp kurtulmaya çalışıyorsunuz. Yazık günah.
koinforum (OP)
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
October 12, 2020, 05:45:38 AM

Selamlar.

Sitede bot var ama çok sık kullandığımız bir durum değil. 2 tane editör var onlar giriş yapıyor onların masrafları vs vardı makale başına ücret lakin son birkaç haftalık dönemde haber sayısını azalttırdım.

Kendim Klasik Ticaret ile 13 yıldır ilglendiğim için şu sıralar işimden dolayı doğru dürüst vakit ayıramıyorum. Bu bahsettiğim pazarlama için. 3-4 yıldır kripto para sektöründeyim. Daha medya siteleri türkiyede yokken 1-2 tane iken ben ICO firmalardan ücretli reklam alırdım kimse almazken. Çok ekmeğini yedim yalan yok. Devam etsem aynı şekilde ama kendi işim her daim öncelik olduğu için Emek olarak verdiğim bu son site bu şekilde beklmesini durmasını istemiyorum. Yine vakit buldukça pazarlama için mesai harcarım o ayrı.

Forum sayfası ico.crypto-turkey.com tam olarak 1 yıldır aktif kullanılmıyor bir dönem kapattıydım haber sitesine ağırlık verdiğim için sonra tekrar altdomain olarak açtım. Ben ilgilenmediğim için şuan geçmiş açılan konular üzerinden siteye ziyaretçi var o kadar. Forum çok aktif olunacak bir durum değil. Pazarlama konusunda yardımcı oluyor o kadar. Bir banner alındığı zaman +2 farklı alan adında da yayınlatmak teklifi kabul etmelerini sağlıyor açıkcası.

Velasın ortaklık Bilgi anlamında da veya maddiyat anlamında da düşünmüyorum. Direk kökten verip bitirmek istiyorum. Lakin geçmiş kontaklarım dahil pazarlama için iş geldiğinde yine siteyi alan kişi için çalışmaya devam ederim.

Son olarak ALEXA rank sıralaması şuan 12.000'de bunun sebebi, günlük artık 1,2 haber ya girer olduk ya olmadık. Günlük 4-5 haber içeriği ile en fazla 10 günde ilk 5.000 içerisinde girer Alexa sıralamasında. İstediğim ücret ise gayet makul. İşi bilen biri 1 ayda işi bilmeyen biri en fazla 5-6 ayda çıkartır rahatlıkla.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: