Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:29:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İnternet Gazetelere Ne Yaptıysa, DeFi Aynısını Bankalara Yapacak!  (Read 124 times)
ismend (OP)
Member
**

Activity: 243
Merit: 34

View Profile
October 12, 2020, 06:18:58 PM

İnternetin ilk günleri, gazeteler için zorlu bir dönemdi. İnternetten önceki yıllarda, gazeteler egemenlik kurduğu yerel pazarlarla, sektörel bütünleşmeyle ve geniş okuyucu kitlesiyle oldukça karlıydı. Ancak, bilgi paylaşımını hızlandıran internet sayesinde, klasik gazetecilik demode kaldı.

Aynı şekilde merkeziyetsiz finansın (#DeFi) yükselişiyle beraber, bankacılık hizmetleri merkezi bir kuruma ihtiyaç olmadan gerçekleştirilebiliyor ve böylece bankacılığa yepyeni bir bakış açısı getiriliyor. Blockchain ve akıllı kontratların finansı ele geçirmesi, internetin gazeteciliği tamamen değiştirmesi için gereken süreden daha az bir zamanda gerçekleşebilir, öte yandan bu teknolojiler, dünya çapındaki bankaları sadece mümkün değil, aynı zamanda önemsiz kılabilir.

Bankacıları özellikle ilgilendiren bu videoyu, herkesin izlemesini tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=TYhp6x9DZbw

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
1714861781
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714861781
Reply with quote  #2

1714861781
Report to moderator
1714861781
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714861781
Reply with quote  #2

1714861781
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
October 12, 2020, 06:28:47 PM

Banka binalarını önemsiz kılabilir. Bankalar DeFi'nin içerisinde olacaklar.
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
October 12, 2020, 11:55:53 PM

sadece hackerlar tarafından soyulabilir kısmına katılıyorum. Gazeteler online ortama taşınmış olsa dahi genel olarak gazeteler ve gazetecilik devam etmektedir. Nokia örneği cuk oturabilirdi "Yanlış hiçbir şey yapmadık ancak her nasılsa kaybettik." Açıkcası fazla inanmışlık doğru değerlendirmeyi engeller. defiler teminat hatta yüksek teminat isterler ve buna karşı yasal bağlayıcılık ve yaptırım söz konusu değildir. 31'ime dayandım bu kadar sağlıksızlıkla defilerin bankaların yerini alabileceğini ön göremiyorum ölmeden evvel. hatta hiç öngöremiyorum neredeyse. bankacılık ürünlerine, güvence ve yaptırımları üstüne birde en değerli bankalara bakarsanız görüşünüzün değişeceğini düşünüyorum.
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
October 19, 2020, 08:31:59 PM

Her geçen yıl dijitalleşme hedefinde atılan adımlar giderek artıyor. Bankaların sonu da kesinlikle dijitale evrilme yönünde olacak diye düşünüyorum. Halihazırda DeFi ile birlikte önemli adımlar atılmaya başlandı bile. Bunun üzerine koymaya devam edildikçe seneler içerisinde banka binalarının yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığını görebiliriz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: