Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:41:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [Blenderwallet] Blender.io yapımcılarından privacy odaklı non-custodial wallet  (Read 131 times)
Lachrymose (OP)
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 03, 2020, 01:30:49 AM
Last edit: November 05, 2020, 02:23:54 PM by Lachrymose
Merited by muslol67 (2), xzone (1), gospodin (1), jopen (1)

Blender wallet, Blender kripto para mixing servisinin internet sitesinde ne yapıyorsanız aynılarını kendi cüzdanınızda %100 anonimlik içerisinde ve güvenle gerçekleştirebileceğiniz bir non-custodial cüzdan.  Blender hakkında, kripto para mixing işlemleri hakkında bütün soru ve sorunlarınızı bu konu altında ya da özelden paylaşabilirsiniz (ben resmi temsilci değil, sadece bir imza kampanyası katılımcısıyım).

Non-custodial: Emanet edilmeyen, cüzdan üzerinde tam kontrolünüzün olduğu, private keyine ve cüzdan yedeğine sizin sahip olduğunuz cüzdanlar (EX: Blenderwallet, Electrum vb.)

1- Full anonim
Non-custodial wallet olduğu için özel anahtarınız ve şifreleriniz %100 sizin kontrolünüzün altında olur.

2- Kolay mixing
Bitcoin gönderimizin takip edilmesini istemezseniz alıcı adresini girdikten sonra tek tıkla Use mixer'i işaretleyerek takip edilemeyen transactionlar yaratır.

3- Segwit desteği
Hızlı ve ucuz transferler yaratabileceğiniz bc1 ile başlayan Segwit uyumlu Bitcoin adreslerini destekler -sadece native segwit bc1... adresleri oluşturabilirsiniz ama bütün adres tiplerine Bitcoin gönderebilirsiniz-.

Native Segwit adresler: (BECH32)

Artilari:

40-45% daha az fee odeyerek transaction yapabilirsiniz. Bu protokolde transaction boyutlari ciddi miktarda kucuk oldugu icin genel olarak transactionlariniza bir miktar fazla satoshi odeyerek (diger adres tiplerinden yine daha ucuz) kucuk transactionlarinizi bile tek blokta konfirme ettirebilirsiniz.

Fee konusunda oldugu gibi boyutu kucuk oldugu icin tek bir bloga cok daha fazla transaction sigdirilabilir, bu sayede blok basina dusen transaction sayisi artarken, bekleyen unconfirmed transaction sayisi dusecektir, zaman gectikce cok daha ucuz feelere ve hizli transactionlara sebep olacak.

Butun adres sadece kucuk harf ve bazi sayilardan olusuyor, bu sayede akilda kalici olmasi, 1ABC241DEfg23HJk32mNoOp2894ryZvQWx gibi sapir sacma bir adres gormeyeceksiniz.

Eksileri:

Bech32 protokolunun aktif kullanilmasi ve yayginlasmasi icin BTC gondereceginiz kisinin Bech32 guncellemesini almis olmasi lazim, fakat Bech32 cikali hemen hemen 2 sene olmak uzere oldugu icin bir cok firma ve cuzdan coktan destekliyor. Daha fazla bilgi icin Bitcoin Bech32 Adoption sayfasina goz atabilirsiniz. (Bazi sitelerin guncellemeleri outdated olabilir, kendinizin kontrol etmesini oneririm.)

4- Çoklu cüzdan
Bir hesabın içerisinde birden fazla cüzdan ve Bitcoin adresi oluşturabilmenizi sağlar ki bu anonimlik için en önemli şeylerden biri.

5- Çoklu gönderim
Tek bir işlemde birden fazla alıcıya Bitcoin göndermenizi sağlar.

6- Labeller
Sürekli gönderim yaptığınız adresler için label oluşturabilirsiniz (EX: Binance Bitcoin adresim, Paribu Bitcoin adresim vb.) -aynı zamanda Bitcoin adresini yazmak yerine arama kısmına Binance Bitcoin adresim yazarak da adresinize gönderim yapabilirsiniz-.

7- Adres kontrolü
Hangi adreslerden transfer yapacağınızı siz seçersiniz -anonimlik için çok önemlidir, daha önce burada bahsetmiştim-

Bunun dışında bir mnemonic words içerisindeki farklı Bitcoin adreslerine gönderim yaptığımızı ele alalım;

A1 = 0.01
A2 = 0.03
A3 = 0.02
A4 = 0.03
A5 = 0.01
A1, A2, A3, A4, A5 = 0.1 BTC bakiyemiz var.

0.03 BTC üzeri yaptığın her gönderimde A2 bir başka Ax ile eşleşip aynı transactionda gönderim yapacak, yani adreslerinin bağlantısı Bitcoin blok zinciri üzerinde herkese ifşa olacak.

Yan adresini herkese ifşa eden transaction örneği

8- Sıfır komisyon -zero fee-
Bitcoin gönderimleriniz için -network fee dışında- ekstra bir ücret ödemezsiniz. Mixing yaparsanız karıştırma işlemi için servis ücreti ödersiniz.

Cüzdanı nasıl kullanılır?
iOS ve Android cüzdan henüz mevcut değil ancak çok kısa bir süre sonra Android versiyonu indirilebilir olacak. Şimdilik blenderwallet.io üzerinden cüzdan oluşturabilir, 24 kelimenin üstüne ekstra şifre ve 2FA belirleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz 24 kelimeyi -mnemonic phrases-, cüzdan şifresini ve tek seferlik 2FA kurtarma kodlarını yedeklemeyin. Bunların kaybolması durumunda cüzdan non-custodial olduğu için kurtarma işlemi yapamazsınız.

Log tutmaz, mixing işlemi sonucu PGP şifrelenmiş Guarantee Letter alırsınız. İşlemleri Blender üzerinden gerçekleştirdiğizin bir kanıtıdır, yedeklemenizi tavsiye ederim.

Clearnet: https://wallet.blenderwallet.io - TOR/TOR+VPN: http://blenderwal4qsydi.onion/
E-mail: blenderwallet@tuta.io -tutanota uçtan uca şifrelenmiş bir e-mail servisidir, siz de kullanırsanız konuşmalarınız sadece servis ile sizin aranızda kalır-.
Telegram: İngilizce / Rusça
1714909318
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909318
Reply with quote  #2

1714909318
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714909318
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909318
Reply with quote  #2

1714909318
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 03, 2020, 03:16:19 PM

Daha önce çok duymuştum ama hiç araştırmamış ve kullanmamıştım bu cüzdanı. İmza kampanyasının da etkisiyle yayılacaktır tüm forumda. Günümüzde artık SegWit adresleri de oldukça popülerler. Komisyonların düşüklüğünden dolayı ilk zamanlar kampanya yöneticileri kural koymaya başlamıştı, böylelikle de kullanım zorunluluğu geldi. Ben şimdilik Trust'ı kullanıyorum. Blender'ı da en yakın zamanda deneyeceğim.

İlk göze çarpan şey sonuçta parayla ilgili olduğundan, komisyon ücretinin sıfır olması! Cüzdanımdaki Bitcoin'i borsadaki BTC Segwit adresime yollamak istediğimde ekstra ücret çıkmayacak. 13k USD geçildikten sonra düşük hızdaki bir gönderi için bile 3 dolar üzerinde ücret ödendiğini düşündüğümüzde, oldukça hesaplı. Zaten 1000 dolar gönderen kişi 3 doları düşünmez ama 50 dolar gönderecek kişi için önemlidir sonuçta. Geriye kalan her şey kullanışlı bir arayüz ve ek özelliklerde bitiyor. Mixing olması da artı yönü...
Lachrymose (OP)
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 03, 2020, 04:27:38 PM

Daha önce çok duymuştum ama hiç araştırmamış ve kullanmamıştım bu cüzdanı. İmza kampanyasının da etkisiyle yayılacaktır tüm forumda. Günümüzde artık SegWit adresleri de oldukça popülerler. Komisyonların düşüklüğünden dolayı ilk zamanlar kampanya yöneticileri kural koymaya başlamıştı, böylelikle de kullanım zorunluluğu geldi. Ben şimdilik Trust'ı kullanıyorum. Blender'ı da en yakın zamanda deneyeceğim.

İlk göze çarpan şey sonuçta parayla ilgili olduğundan, komisyon ücretinin sıfır olması! Cüzdanımdaki Bitcoin'i borsadaki BTC Segwit adresime yollamak istediğimde ekstra ücret çıkmayacak. 13k USD geçildikten sonra düşük hızdaki bir gönderi için bile 3 dolar üzerinde ücret ödendiğini düşündüğümüzde, oldukça hesaplı. Zaten 1000 dolar gönderen kişi 3 doları düşünmez ama 50 dolar gönderecek kişi için önemlidir sonuçta. Geriye kalan her şey kullanışlı bir arayüz ve ek özelliklerde bitiyor. Mixing olması da artı yönü...

Blender wallet network fee dışında harici bir komisyon almıyor. Yani transferlerinizin onaylanması için madencilere yine cuzi bir miktarda ödeme yapıyorsunuz ancak cüzdan N Segwit destekli olduğu için normal transferlere göre %45 daha ucuz bir gönderim yapmak mümkün. Blender'in adını daha önce duymuşsunuzdur çünkü üç senedir Bitcoin mixer olarak servis veriyorlar. Bu konuda bahsettiğimiz şey ise Blender.io'nun yeni geliştirmiş olduğu ve website üzerinde her ne yapıyorsanız aynılarını kişisel non-custodial cüzdanınız içerisinde yapabileceğiniz Blender wallet. Bu cüzdanı aynı Electrum'da olduğu gibi normal bir cüzdan olarak kullanabilir ve Electrum'dan ekstra olarak cüzdan içerisinde Bitcoin mixer hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bir mixing işlemi gerçekleştirirseniz loglar 24 saat içerisinde silinir ve kaydı tutulmaz. Yani bu cüzdanın en büyük özelliği anonim ve gizlilik odaklı olmasıdır.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 04, 2020, 12:30:46 PM

Anladığım kadarıyla bir yandan güvenli bir cüzdan uygulaması yayınlarken, diğer yandan esas gelir kaynakları olan mixing işlemine de bu kanal üzerinden hacim yaratmayı hedefliyorlar. Akıllı bir adım, tutar bence.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 05, 2020, 08:34:51 AM

Blender.io bir süredir popülerdi, bu hizmeti kolaylamak adına bir cüzdan çıkarılması güzel olmuş bence. İlk fırsatta deneyeceğim, daha önce başka bir mixing sitesi denemiştim.
Ama yine de halen %100 mixing olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum. Ciddi bir takipte her btc hareketi bulunabilir takip edilebilir diye düşünüyorum.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 05, 2020, 09:33:25 AM

Anladığım kadarıyla bir yandan güvenli bir cüzdan uygulaması yayınlarken, diğer yandan esas gelir kaynakları olan mixing işlemine de bu kanal üzerinden hacim yaratmayı hedefliyorlar. Akıllı bir adım, tutar bence.

Chip gibi olmasa da epey zamandır hizmet veriyor ve düzenli olmasa da imza kampanyaları falan uzun zamandır da forumdalar.
Tümleşik bir mixer uygulamalı cüzdan, üstelik anonimlikte sağlıyorlar. Gelişecektir tahminimce daha da fazla. Ama bu işlemleri yapılabilen bir cüzdan olması çok güzel fikir. Detaylı bir bilgilendirme postu olmuş elinize sağlık.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 05, 2020, 02:21:28 PM

Blender wallet network fee dışında harici bir komisyon almıyor. Yani transferlerinizin onaylanması için madencilere yine cuzi bir miktarda ödeme yapıyorsunuz ancak cüzdan N Segwit destekli olduğu için normal transferlere göre %45 daha ucuz bir gönderim yapmak mümkün. Blender'in adını daha önce duymuşsunuzdur çünkü üç senedir Bitcoin mixer olarak servis veriyorlar. Bu konuda bahsettiğimiz şey ise Blender.io'nun yeni geliştirmiş olduğu ve website üzerinde her ne yapıyorsanız aynılarını kişisel non-custodial cüzdanınız içerisinde yapabileceğiniz Blender wallet. Bu cüzdanı aynı Electrum'da olduğu gibi normal bir cüzdan olarak kullanabilir ve Electrum'dan ekstra olarak cüzdan içerisinde Bitcoin mixer hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bir mixing işlemi gerçekleştirirseniz loglar 24 saat içerisinde silinir ve kaydı tutulmaz. Yani bu cüzdanın en büyük özelliği anonim ve gizlilik odaklı olmasıdır.

Bilgiler için teşekkürler hocam. Sıfır komisyon (zero fee) yazdığınız için ilk anda yanlış anlaşılıyor. Ben de mesajımı yazdıktan sonra tekrar okuduğumda madencilik ücretinin de alınmadığını düşündüm. Gerçi böyle bir şeyin olması da mümkün değil elbette. İnsan bi an boşta bulunuyor :) Maddenin altındaki açıklamada vurgulamışsınız madencilik ücretini ama sonrasındaki ifade ("normal gönderimler ücretsiz, mixing ...") kafa karıştırıyordu. Anladım şimdi doğrusunu tabii. Belki o kısım daha anlaşılır olacak şekilde düzeltilebilir madde başlığında... Her şeye rağmen, ek özellikler açısından faydalı bir cüzdan yapmışlar. Geçen sene de blender.io'nun imza kampanyasını görmüştüm. O zamanlar sadece mixer olarak hizmet veriyordu sanırım, cüzdanı yoktu.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 05, 2020, 03:27:59 PM

Konu ve güzel anlatım için teşekkürler. Uzun zamandır Blockchain'in cüzdanını kullanıyordum. Ufak tefek imzadan gelen Bitcoinler için. Son zamanlarda segwit destekleyen bir cüzdan arayışım vardı.

@lossnet dediği gibi Trust kullanacaktım ama sonra imzadan ayrılınca hiç üstüne düşmemiştim. Şimdi ise Blender'ı deneyeceğim. Yakın sürede Mobil cüzdanları da gelirse gerçekten çok güzel olacaktır. Mobil kullanmak her zaman daha kolay gibi geliyor bana. Sürekli PC başında olmadığım için.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: