Bitcoin Forum
May 01, 2024, 11:31:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Corona Sürecinde Ekonomimi Nasıl Düzelttim ? Kazanan Tarafta Olma  (Read 36 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
November 04, 2020, 05:42:16 PM
Merited by kriminall (1)

Corona sürecinden önce;
Paramın yarınsından fazlası Kripto paralardaydı.( Bu sisteme ve geleceğine duyduğum inanç yüzünden paramızı buraya bağlamıştık)
İşim devam ediyordu ancak aşırı ilgilenmiyordum açıkçası ne kazanırsam Allah bereket versin deyip çekiliyordum.
Pozisyonlarımı sonlandırmamak adına bazı kredi kredi kartı ödemelerini bile geciktirdiğim oldu malasef.
Bankalar ile aram pek iyi değildi dedim ya bir boğa sevdasına tutulduk varlıklarımızın çoğunu kripto paralara bağlamıştım
Aynı şekilde bir çok yapacağım işi erteleyip duruyordum

Ne olduysa corona sürecinde oldu:
Ani bir kararla 12 Mart gecesi tüm yatırımlarımı paraya çevirdim
13 Mart günü ise tüm altcoinler borsalar bitcoin tamamen çöktü bir çok yatırımcı sıfırlandı
1-2 gün al sat yaptıktan sonra bu çöküntüden kurtuluğum için Tanrıya dua ettim.

Hızlıca toparlandıktan sonra buralardan tüm paramı çekip ticarete yatırdım.
6 aylık süreçte kripto paralardan kazanağımdan( pardon kazanamadığımdan Smiley ) çok daha fazlasını kazanmışımdır.
Kazançlarımı altın gümüş yaptım gümüştünden neredeyse %50 ye yakın getiri sağladım.(ytd)

Hala kazanmaya devam ediyorum ve geçtiğimiz haftalarda kendime fırsat olarak gördüğüm platinde yüklü alımlar yapmaya başladım ve devam edeceğim.(ytd)

Kredilerimi kapattım kredi kartlarımı 2 ye düşürdüm.

Geldiğim nokta:
1000'lerde olan kredi notum 1500 lere geldi
Bankalar bir bir arayıp kredi kartı teklif etmeye başladı

Şimdi kendime soruyorum:
Smiley Borsalarda boğa gelecekte para kazanacağım diyen ben, işimin üzerine düşüp ticaret yaparak çok daha fazlasını elde ettim ve elde ettiğim kazancımı da güvenilir limanlara yatırdım.

Huzurlumuyum evet Smiley Ve farkettim ki o güvenilir limanlar boşuna güvenilir liman değilmiş son 4 aydır ekstra para yazıyor haneme.

Kripto paralara gelince hala yatırımım yok bir gün olur mu belki ama corona sürecinde ucuz yırttım. Bu piyasaya dair ne beklentiler vardı oysa. Hele 2020 yılında  Huh Boğanın geleceği yıl olarak düşlüyordum. Ama olmadı. Bazen bazı şeyler beklenildiği gibi gitmiyor demek ki. Ara ara çıkıp gelsemde piyasaya ilk kez bu kadar ciddi bir ayrılık yaşadım kripto paralardan. Çok kişiyi harcayan bu piyasaya güvenim tamamen sıfırlandı.

Sonuç ve anladıklarım:
İşinize sımsıkı sarılırsanız her zaman kazanırsınız
Gelmeyen boğalar yüzünden kaybettiğiniz zamanda yapabileceğiniz ve farklı yerlerde çok fırsatlar oluyormuş
Yatırım yapın kazanın kar edin ettiğiniz kar ile güvenilir limanlardan pek uzaklaşmayın Smiley

Şimdi düşünüyorum corona olmasaydı ne olurdu ? bir ileri iki geri ve kaybettiğimiz zaman. Bekle gelirse... Ama hayat fırsatlarla doluymuş.

YTD.
1714606310
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714606310
Reply with quote  #2

1714606310
Report to moderator
1714606310
Hero Member
*

Ignore
1714606310
Reply with quote  #2

1714606310
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714606310
Hero Member
*

Ignore
1714606310
Reply with quote  #2

1714606310
Report to moderator
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
November 04, 2020, 06:53:35 PM

Çok güzel bir yazı okuduğum için size teşekkür ediyorum gerçekten tecrübeler çok önemli böyle durumlarda, bende bir anımı paylaşayım bitcoin ve altcoinlerden önce borsada takılıyordum, Suriye’de şehit verdiğimiz dönemden sonra aşırı bir düşüş yaşadı ve oradan Sonra bir miktar koronavirüs yüzünden RTALAB hissesi almıştım sanırım nisan ayı gibi , yaklaşık 2 kat ile çıktım ki 8 TL bandından alıp 15.5 bandında verdiğim halde kardan zarar yazdım, ondan çıkıp bir süre yatırım yapmadım sonra kriptoparalar ile tanıştım bir arkadaşım illaki ethereum al dedi gittik 250 doların az üstünden topladık bir kaç ethereum iyi ki de toparlamışız  Smiley ethereum fanı oldum tabiri caizse, şimdi de ripple az miktarda var bir miktar bitcoin aldım ve tezosu araştırıyorum, siz gümüşten çok güzel kazanmışsınız bol kazançlar hocam en iyisi metal ama biz çabuk artabilecek diye bunlara yöneliyoruz sanırım Smiley ytd tabii

Edit : Birkaç düzenleme yapıldı
Pages: [1]
  Print  

Jump to: