Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:49:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Issız bir adada yanlızlıktan; taş dünyasından modernliğe!  (Read 66 times)
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 07, 2020, 03:14:46 PM
Last edit: November 30, 2022, 04:50:31 PM by meser#

Bazı tarihçiler modernleşmeyi teknolojiyi ateşle başlatır kimisi göçebelikten tarımla hayvanları ehlilleştirmeyle başlatır. Gerçi şuan ki olduğumuz konumda bunun pekte bir önemi yok açıkcası. Şuan milattan önceyi de sayarsak 10 ile 12 bin yıllık insanlık tarihinin en uç noktasındayız ve daha da ilerilere her geçen gün gitmekteyiz. Sanayileşme, internet, uzay gibi gibi konularla artık takip edemediğimiz bir çağdayız desek yeridir.

Bazen kendimizi alamayıp ya o zamanlarda doğsaydık nasıl olurdu hayatımız demekten geri duramayız ya da bazen uçuk kaçık hayallerle ulan bir zaman makinesi icat edip o zamanlara gitsek şöyle yapardık böyle yapardık diye hayaller arasında kayboluruz. Ya da en basitinden yaşadığımız şehrin kargaşasından stresinden iyice bunaldığımız noktalarda ulan satalım evi arabayı barkı ne varsa satalım gitsin bir kıyı kasabasında bir evle arsa alalım rahat rahat doğayla iç içe yaşayalım deriz. Bazende sahibinden de karavan ilanlarına bakarken buluruz kendimizi sırf batan güneş arkamızda kalsın gidelim gidebildiğimiz uzaklara diye.

Bu düşünceler bende nereden baksanız bi 10 senedir var. Ya icraat derseniz daha icraate geçemedim Cheesy Doğada tek başına tarzı youtube kanalları efendime söyleyeyim primitive technology isimli youtube kanalı ya da hepimizin bildiği adada masur kalan Robin cruose hikayesi. Hatta çoğumuz televizyonda önceleri sık sık yayınlanan bir adada masur kalan ve tek arkadaşı Wilson adında bir voleybol topu olan cast away filmi. Hatta en çok dikkat çekenide Lost dizisiydi.

Yukarıdaki bahsettiğim kanalları, fenomenleri hatta bu filmleri ve diziyi ara ara tekrar açar izlerim. Ancak yakın zamanda iki yapım buldum ki sizlerinde eğer ki benim gibi değişik tutkularınız varsa görmenizi isterim.

1) KİM'İN ADASI

Source

Borçlarından gına gelen bir adam çareyi intihar etmekte bulur ve bu kararı onun hayatını başından sonuna değiştirir. Şehir hayatı içinde tamamen sıfırdan kendi medeniyetini kurar ve aramadığı birşey onu bulur. Fazla spoilera girmek istemiyorum. Cast away filmine benzerlik sergiliyor. İzlerseniz pişman olmazsınız zannımca.

2) DR STONE

Source

Yazımın başında bir şeyden bahsetmiştim zaman makinesi yapceeedik geçmişe gitceeedik bildiklerimizle dehşet şeyler yapceeedik. Hah buda onun gibi birşey burda kahramanımız geçmişe değil tam tersi geleceğe gider ve sıfırdan medeniyeti teknolojiyi getirmek ister bu animede. Gerek kurgusu gerek karakterler bakımından çok güzel bir yapım olmuş. 1.sezonu yeni bitirdim daha 2.sezonu çıkmamış.

Varsa sizinde böyle önerileriniz tavsiyeleriniz dinlemekten memnuniyet duyarım.
1714686573
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714686573
Reply with quote  #2

1714686573
Report to moderator
1714686573
Hero Member
*

Ignore
1714686573
Reply with quote  #2

1714686573
Report to moderator
1714686573
Hero Member
*

Ignore
1714686573
Reply with quote  #2

1714686573
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714686573
Hero Member
*

Ignore
1714686573
Reply with quote  #2

1714686573
Report to moderator
1714686573
Hero Member
*

Ignore
1714686573
Reply with quote  #2

1714686573
Report to moderator
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
November 14, 2020, 11:29:08 AM

Pek fazla bu teme ile ilgili film bilmiyorum hatta sadece into the wild'i biliyorum, sunu da soylemek isterim: 100 veya 200 yil onceki sehirler ile bugunku sehurler arasinda fark yok, teknoloji falan ilermedi bana gore.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███