Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:36:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Her Kripto Para Yatırımcısının Bilmesi Gereken Dersler  (Read 157 times)
ismend (OP)
Member
**

Activity: 243
Merit: 34

View Profile
November 16, 2020, 04:52:14 PM

Kripto para dünyası asla durmayan, sürekli yeni gelişmelerin yaşandığı ve 7/24 açık olan bir piyasa. Küçük miktarlarla çok para kazananlar yada büyük paraları sıfırlayanların bulunduğu bir ekosistem.

Sürekli fiyatları takip etmek bir seçenek, ama bunun için olabildiğince az uyuyup, sürekli ekran başında olmanız gerekiyor. Kriptodan para kazanmak için başka bir yolun da mümkün olduğunu, öğrenmeniz gereken 7 ders ile bu videoda sizlere anlattım. İyi seyirler dilerim.

https://www.youtube.com/watch?v=lDBZj4Gryls

Kısaca 7 dersi sıralamak gerekirse:

1- Kripto paraların fiyatının keşfedilmesine daha yıllar var.
2- Sabırlı yatırımcı para kaybetmez.
3- Aranızda %95'lik bir kesim trade etmeyi bırakmalı ve sadece HODL'a odaklanmalı.
4- Başınıza gelen her şeyden kendiniz sorumlusunuz.
5- Kriptoyu kötüleyen geleneksel finansçıları dinlemeyin.
6- Uniswap kullanmamış kimseden kripto tavsiyesi almayın.
7- Çevrenizi uzun dönem düşünen insanlardan oluşturun.

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
1714671381
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714671381
Reply with quote  #2

1714671381
Report to moderator
1714671381
Hero Member
*

Ignore
1714671381
Reply with quote  #2

1714671381
Report to moderator
1714671381
Hero Member
*

Ignore
1714671381
Reply with quote  #2

1714671381
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714671381
Hero Member
*

Ignore
1714671381
Reply with quote  #2

1714671381
Report to moderator
1714671381
Hero Member
*

Ignore
1714671381
Reply with quote  #2

1714671381
Report to moderator
1714671381
Hero Member
*

Ignore
1714671381
Reply with quote  #2

1714671381
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 16, 2020, 07:23:21 PM
Last edit: November 16, 2020, 08:24:28 PM by dannybrown

Video için teşekkürler.
Dostum önceden bende bu kuralların çoğuna göre hareket ederdim ama bu piyasa çok değişken.
Zamana göre strateji geliştirmek en önemlisi.
Mesela nft ve layer2 konuşulmaya başlandı demek ki yeni trend bunların etrafında dönecek.
Sürekli yeni etkenler geliyor.Mesela hodl dediğimiz olayın tamamen modası geçmiş görünüyor bir kaç coin dışında.
çünkü yarın 10 x yapan proje seneye yok olmaya mahkum olabiliyor.
ismend (OP)
Member
**

View Profile
November 16, 2020, 08:21:04 PM

Video için teşekkürler.
Dostum önceden bende bu kuralların çoğuna göre hareket ederdim ama bu piyasa çok değişken.
Mesela nft ve layer2 konuşulmaya başlandı demek ki yeni trend bunların etrafında dönecek.
Sürekli yeni etkenler geliyor.Mesela hodl dediğimiz olayın tamamen modası geçmiş görünüy bir kaç coin dışında.

Aslında cevabı siz verdiniz, ana strateji modası geçmeyen o birkaç coine yatırım yapıp kafa dinlemek Smiley

Trendleri takip etmeyin demiyorum, takip edin ama fonunuzun daha az bir miktarıyla mesela.

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 16, 2020, 08:39:11 PM

Video için teşekkürler.
Sürekli yeni etkenler geliyor.Mesela hodl dediğimiz olayın tamamen modası geçmiş görünüy bir kaç coin dışında.

Aslında cevabı siz verdiniz, ana strateji modası geçmeyen o birkaç coine yatırım yapıp kafa dinlemek Smiley

Trendleri takip etmeyin demiyorum, takip edin ama fonunuzun daha az bir miktarıyla mesela.

Bu piyasa alt unut için uygun değil. Oradaki %95 hold etmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bugün modası geçmeyen ana coin ETH diyebiliriz sanırım. 3-4 yıl önce 1500 $ alanlar bugün tekrar çıksın diye gözlüyor. Aynı şekilde 20k dan bitcoin alanlar da hala bekliyor. Kısaca bunun yerine şu denilebilir, bilmiyorsan bu piyasaya çok girmeyeceksin, giriyorsan da sıkı takip edeceksin.
ismend (OP)
Member
**

View Profile
November 16, 2020, 08:53:14 PM

Video için teşekkürler.

Bu piyasa alt unut için uygun değil. Oradaki %95 hold etmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bugün modası geçmeyen ana coin ETH diyebiliriz sanırım. 3-4 yıl önce 1500 $ alanlar bugün tekrar çıksın diye gözlüyor. Aynı şekilde 20k dan bitcoin alanlar da hala bekliyor. Kısaca bunun yerine şu denilebilir, bilmiyorsan bu piyasaya çok girmeyeceksin, giriyorsan da sıkı takip edeceksin.

Tepeden kripto para alanlar zaten burdaki maddelere uymayanların içerisinde. Benim kastettiğim ana strateji zaten BTC, ETH gibi ana kripto paralarda.

Sizden ricam videoyu izleyip, ondan sonra konu hakkında tekrar yorum yapmanız.

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 16, 2020, 08:58:37 PM

Dipten de alsan crypto da hodl etmek uzun vade oek mantıklı değil. 2017 Mayıs ayında 88 satoshiden DGB aldım. O gitti 2000 satoshileri gördü. Sonra düştü de düştü  2017 Aralık boğasında ise 800 lere kadar yine gitti. Bir ara yine 40 satoshiye indi ve şuan 100-200 aralığında geziyor. Aldığın zaman paranı katladığın zaman sat ve bak keyfine. Crypto böyle ne yazık ki.
Dediğiniz gibi crypto işinde daha yıllar var diyebiliriz
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 16, 2020, 11:23:16 PM

öneriler güzel ancak %95'lik kesimde olmadığım için kendimi şanslı hissediyorum. :) 1'e emin değilim, 2 için altcoinler tam tersini söylüyor, 3'ü cevaplamıştım, 4 kesinlikle d0ru, 5 ve 6'ya katılıyorum, 7 uzun dönem mezarda kazanç olur, katılmıyorum. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 17, 2020, 10:41:45 PM

Sabretmek ve bazı durumlarda aza kanaat etmek gerekiyor. Örneğin kişi trade yaparken %5 kar elde etti neden %15 olmasın diyor sonra bir anda bir terste kalıyor olan karda gidiyor. En önemli kurallardan biride stop kullanmak stopsuz trade yapmamak gerekiyor. Bir diğer önemli husus dediğiniz gibi kimsenin lafına göre hareket etmeyin.

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
November 17, 2020, 10:47:33 PM

Dediğiniz önerilere katılıyorum ve ek olarak riske almayacağız hiçbir parayı kripto paralara yatirmayin. Ayrıca tüm parayı tek bir coine yatırmak mantıklı bir durum değil ve ek olarak hiçbir coin ya da tokene bağlı kalmayın.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 18, 2020, 09:52:54 AM

Yedi numaralı maddedeki uzun dönemden kasıt (yani benim anladığım) muhtemelen bu piyasada uzun soluklu kalmak gerektiğini, bir anda kazancın sadece şans işi olduğunu bilen insanlar ve katılıyorum, "kriptoyu gazetede gördüm, koştum geldim, beşbin bastım(!), 3 aya altıma modifiye piç kasa bemve çekecem" kitlesi değil.
Yani bir emtiayı alıp (hele de altcoin) at kenara, unut stratejisinden bahsetmiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████