Bitcoin Forum
June 15, 2024, 09:20:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinbase Hesap Onayı  (Read 72 times)
habcoin (OP)
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
November 21, 2020, 09:34:17 AM

20 gün önce coinbase üye oldum, Kimliğmi yükledim, hala hesabınız inceleniyor diyor, bu kadar sürmesi normal mi, biraz bitcoin de attım hesaba geçti ne bozduruyor ne çektiriyor. 2 kere mesaj attım cevap da gelmiyor. Nasıl dünyanın en iyi borsası anlamadım.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 21, 2020, 10:10:28 AM

20 gün önce coinbase üye oldum, Kimliğmi yükledim, hala hesabınız inceleniyor diyor, bu kadar sürmesi normal mi, biraz bitcoin de attım hesaba geçti ne bozduruyor ne çektiriyor. 2 kere mesaj attım cevap da gelmiyor. Nasıl dünyanın en iyi borsası anlamadım.
Şu an Coinbasede durum nedir bilmiyorum ama şöyle bir örnek vereyim; birkaç yıl öncesinin lider borsası Poloniexte kimlik onayım 4 ay sürmüştü, üstelik herhangi bir evrak reddi falan olmadı, öylece bekledim, hatta artık olmayacak diye düşünüyordum ama 4. ayda onayladılar. İstisnai bir durum da değildi, aylarca benim gibi bekleyen çok insan vardı.
Şimdi kimlik onayı işleri de çok gelişti, beceren 1-2 saatte hallediyor ama Coinbase gibi büyük yapılarda kıvrak olmak zor, kolay kolay prosedür değiştiremiyorlar.
Ayrıca Coinbase ABD menşeili ve orada bu işler çok sıkı, herhangi bir (mesela) Çin borsası gibi uyduruktan KYC yapamazlar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
habcoin (OP)
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
November 21, 2020, 10:18:33 AM

Şu an Coinbasede durum nedir bilmiyorum ama şöyle bir örnek vereyim; birkaç yıl öncesinin lider borsası Poloniexte kimlik onayım 4 ay sürmüştü, üstelik herhangi bir evrak reddi falan olmadı, öylece bekledim, hatta artık olmayacak diye düşünüyordum ama 4. ayda onayladılar. İstisnai bir durum da değildi, aylarca benim gibi bekleyen çok insan vardı.
Şimdi kimlik onayı işleri de çok gelişti, beceren 1-2 saatte hallediyor ama Coinbase gibi büyük yapılarda kıvrak olmak zor, kolay kolay prosedür değiştiremiyorlar.
Ayrıca Coinbase ABD menşeili ve orada bu işler çok sıkı, herhangi bir (mesela) Çin borsası gibi uyduruktan KYC yapamazlar.

Normal prosedür ise sıkıntı yok da, 10 dakika da onaylandı gibi videolar var youtube da. İşin ilginci level 1 level 2 doğrulandı gözüküyor ama işlem yap deyince hesap inceleniyor diyor. Değişik bir durum.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
November 21, 2020, 11:27:02 AM

Coinbase ve benzeri bir çok borsa KYC işlemleri için başka şirketlerden hizmet satın alıyor. Bu şirketler genellikle otomatik hizmetler sağlıyor. Kimlik ve kamera süreçlerinden geçtikten sonra sistem bütün verileri sorunsuz olarak eşleştirebilirse saniyeler içerisinde KYC süreci onaylanıyor. Eğer eşleşmede bir problem yaşanırsa olay manuel sürece düşüyor ve bu süreçte şirketler çok yavaş davranıyor. Genelde kimlik fotoğrafının bir kısmının flu çıkması yada sizin kameranızın kaliteli görüntü alamaması gibi sebeplerle oluyor. Süreç doğal merak etmeyin ama çok daha uzun süre bekletebiliyorlar silip yeniden yapma seçeneği varsa daha kaliteli ekipman ve daha kaliteli kimlik görüntüleriyle tekrar deneyin.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████