Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:42:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 5.Sınıf Soru Bankasının Ferrum Coini Shillemesi  (Read 404 times)
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 22, 2020, 09:57:56 PM

o kadar kripto para varken neden ferrum seçilmiş özellikle bayağı enteresan bir durum amaç büyük ihtimalle ferrum reklamı yapmak başka açıklaması olamaz tabi btc ve eth'nin şıklarda olması normal hadi diyelim xrp'de hacim bakımından önemli yerlerde de ferrum ne alaka

1715434951
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715434951
Reply with quote  #2

1715434951
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 23, 2020, 07:55:41 AM

ordan yapılacak reklamın kime ne faydası olabilirki trolleme ve kafa karışıklığı için yapılmış bir soru. Ülkecek ne hale geldik cidden şaka gibiyiz. 5. sınıfa giden çocuklar üzerinden ailenin hedef alınarak soru sorulması bence o soruyu hazırlayan kişiye soruçturma açılması gerektirir. Çocuk ne bilsin

Shilleme sonrası fiyatın artmasıda bir tuaf ha. Cheesy nereden baksan %50 değer kazandığı döneme denk geldi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 23, 2020, 08:58:47 AM

Çok iyiymiş gerçekten ben bunu kaçırmışım, soruyu hazırlayan arkadaşı canı gönülden tebrik ediyorum, coin shillemenin her türlüsünü gördük ama böylesini görmemiştik, adam da nasıl bir memur kafası varsa öğrenciler üzerinden coin shilliyor ama bu gerçekten de işe yarayabilir, o soruyu gören/görecek olan çok fazla çocuk ve onların velisi var. Smiley

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 23, 2020, 09:52:11 AM
Merited by mhanbostanci (1), Vispilio (1)

Bir çok yorum okudum bazılarınızı gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

Öncelikle basit bir matematik problemi için elma-armut-şeftali-kayısı isimleri yazılıp kiloları sorulabilecekken, yapan arkadaş btc eth xrp frm yazmış. Hiç bir eğitimci vasfı olmadan soruya bok atanlar falan da olmuş. Yani test kitaplarının içerisinde binlerce işe yaramaz soru bulabileceğimizden eminim ama netice de eğitimci olmayan bir kişinin bu konuda yorum yapması yersiz. Alışılageldik olarak burada ferrum yerine örneğin polkadot gibi genel kabul görmüş bir coin yazılsaydı eminim yorum yapan bir çok kişi aa bak kripto farkındalığı için güzel olmuş yazacaktı!!!

Tayland'da adamlar kahveyi BTC ile alıyorlarmış agaaaa diye konuşan adam burada soruyu eleştiriyor.

Telegram grubunda soruyu yazan arkadaş ben yazdım diye yazdı zaten ve evet sanırım kendisi Ferrum yatırımcısı. Gerek var mı böyle bir harekete diye sorgulanabilir elbette ama çer çöp binlerce tokeni bir hiç uğruna Twitter'dan shilleyen adamların %1'i kadar zarar verdiğini düşünmüyorum. Emin olun 5. sınıfta bu soruyu okuyan çocukların %1'i bile bu soru sonrası kripto paralarla ilgilenmeyecektir. Ama Twitter'den başına $ koyup atılan tweetlerin ardından o shit tokenleri satın alıp zarar eden çok insan olduğunu unutmamak lazım. Yakında moon diyip atılan burgerli kıymalı tokenler bir günde %99.99 değer kaybetti mesela bunlar konu olmadı. Bazılarının hakkında çok sağlam Türkçe tweet'ler gördüğünü hatırlıyorum.

Bir dönem ülkede yatırımcı olma konulu bankalar test falan yapıyordu. Bence banka hesabı açarken, kripto işlerine girerken falan da herkes bunlara katılmalı sanırım.

Ferrum'da ufak bir miktar halen param var. (Daha öncede söylemiştim maliyetimden çok fazlasını kazandırdı bana haliyle bu saatten sonra batsa bana koymaz) Ama benim için bir anlam ifade etmiyor bu soru ya da konu. Çünkü ne Ferrum'un shillenmesini sağlayacak bir şey, ne de kimsenin eğitimine kötek olacak bir şey... Sadece bir soru! Oraya elma yazsaydı, elma satışlarımı artacaktı. Yapmayın arkadaşlar 10-11 yaşındaki çocuklardan bahsediyoruz! Konuyu Pepee'den az sonra, enes batur'dan az önce gibi düşünürseniz daha sağlıklı sonuç alırsınız. Çocuklara zarar verecek falan yazmışsınız yok artık. Youtube dururken bu soru mu zarar verecek  Grin Hayır bazı yazanlara zaten cevap bile vermiyorum da, bazı görüşüne önem verdiğim arkadaşlara şaşırdım şahsen.
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
November 23, 2020, 02:28:38 PM

ordan yapılacak reklamın kime ne faydası olabilirki trolleme ve kafa karışıklığı için yapılmış bir soru. Ülkecek ne hale geldik cidden şaka gibiyiz. 5. sınıfa giden çocuklar üzerinden ailenin hedef alınarak soru sorulması bence o soruyu hazırlayan kişiye soruçturma açılması gerektirir. Çocuk ne bilsin

Shilleme sonrası fiyatın artmasıda bir tuaf ha. Cheesy nereden baksan %50 değer kazandığı döneme denk geldi.

webi tarayan botlar var. ferrum kelimesi geçtikçe bot alım yakıyor.
twitterı tarayan botlar var. ben bitcointalk dahil her yerden veri çekildiğine inanıyorum.

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
November 24, 2020, 03:26:50 AM
Last edit: November 24, 2020, 04:17:29 AM by Vispilio

@muslol67 ve @illetyus'un görüşleri çok isabetli.

Çocukları yaratıcı düşünceye teşvik eden harika hazırlanmış bir soru, basma kalıp ezberci zombi eğitim düzeninin dışına çıkmayı başarmış öğretmenimize ödül bile verilmeli, tebrik ediyorum.

Tabiiki Ferrum shillemesi var, ebeveynler ve algoritma üzerinden, bakkal defterinden, havuz musluğundan ya da gerici taş devri zihniyetinden bahsedeceğine kriptolar ve blokzincir propagandası yapan öğretmene helal olsun.

Not: Siz burada Ferrum etik midir diye tartışırken gerçek kötüler MEB kitapçıklarında nasıl irtica ve vahhabi arap propagandası yapıyor, sadece bir örnek bırakıyorum:

https://www.gercekgundem.com/egitim/151198/meb-bu-kadar-da-olmaz-dedirtti-kitapta-skandal-semboller

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 24, 2020, 04:33:24 AM

@muslol67 ve @illetyus'un görüşleri çok isabetli.

Çocukları yaratıcı düşünceye teşvik eden harika hazırlanmış bir soru, basma kalıp ezberci zombi eğitim düzeninin dışına çıkmayı başarmış öğretmenimize ödül bile verilmeli, tebrik ediyorum.

Tabiiki Ferrum shillemesi var, ebeveynler ve algoritma üzerinden, bakkal defterinden, havuz musluğundan ya da gerici taş devri zihniyetinden bahsedeceğine kriptolar ve blokzincir propagandası yapan öğretmene helal olsun.

Not: Siz burada Ferrum etik midir diye tartışırken gerçek kötüler MEB kitapçıklarında nasıl irtica ve vahhabi arap propagandası yapıyor, sadece bir örnek bırakıyorum:

https://www.gercekgundem.com/egitim/151198/meb-bu-kadar-da-olmaz-dedirtti-kitapta-skandal-semboller

kitaptaki örnekleme yanlış olabilir ama ithamlarını ve söylemlerini düzenle! başı kapalı insan ve sembolü, vahabi arap mı oluyor?

bu ülkeyi kurtarmak için canını feda etmekten çekinmeyen insanlar hakkında konuşurken haddini bilerek konuş!

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
November 24, 2020, 05:06:36 AM
Last edit: November 24, 2020, 08:49:25 AM by Vispilio

...

Başı kapalı insan yok o kitapçıkta kara cahil olduğun ve gerçek kötülerden olduğun için çamura yatıyosun, orada vahabi türbanı var,

Anadolu insanında ve Türkler'deki başörtüsüyle resimlerdeki sıkmabaş türbanı karıştırma gerçek hayatta böyle bir hata yaparsan çok ağır verirler dersini burada yaptığın gibi klavye arkasından sinsice çirkef atamazsın...

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2020, 05:13:14 AM

~~~

Başı kapalı insan yok o kitapçıkta kara cahil olduğun ve gerçek kötülerden olduğun için çamura yatıyosun,

orada vahabi türbanı var, Anadolu insanında ve Türkler'deki başörtüsüyle resimlerdeki sıkmabaş türbanı karıştırma gerçek hayatta böyle bir hata yaparsan çok ağır verirler dersini burada yaptığın gibi klavye arkasından çirkef atamazsın...

vahabi türbanı hakkında senin gibi ihtisas yapmış biri olmadığım için bilemedim, bak sen! daha ucuz ve daha basit bir söylemi hayatım boyunca duymadım... bırakın bu işleri abicim, boş işler peşinde koşuyorsunuz, insanlar başını istediği gibi bağlar, isterse de bağlamaz, bunun şekli ya da yöresel bir biçimi olmaz. milletin ne yapacağı ile uğraşmak yerine kendinizle meşgul olmayı deneyin. mesela gidin mercedes, bmw, porche falan yapın. her şey bitti şekli kaldı, çizim üzerindeki kadın vahabi arap mı onu konuşuyoruz, şaka gibi, bi bitmediniz.

Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
November 24, 2020, 05:19:15 AM
Last edit: November 24, 2020, 07:40:20 AM by Vispilio

~~~

o kitapçıkta çağdaş kadınlara karşı "sapık" suçlaması var benim gerizekalı arkadaşım, konunun sen deliğinden çıkana kadar baş örtüsüyle hiçbir alakası yoktu,

Atatürk devrimi Anadolunun en ücra köşesinde şeyh / tarikat vs propagandalarıyla yüzyıllarca zombiye dönmüş insanları kurtarmak için de yaptı, şeytan uşağı olduğun için sabaha karşı o dönemden resimler göstererek kara propaganda yapmaya çalışıyosun,

seni gece gündüz dövsek gene akıllanmazsın çünkü derdin başka, senin derdindeki insanları arap yarımadasında asıyorlar yalnız, o yüzden ruh ve akıl sağlığın için en kısa zamanda ideolojilerini gözden geçirmeni tavsiye ediyorum, iyi şanslar.

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2020, 05:28:06 AM

bir insan, herhangi bir tartışmada hakaret etmeye başlıyorsa, bilin ki sıvamak ve sıvışmak için yer arıyordur; vispilio dayak atmalı tehditleri ve klasik olan baştan aşağıya hakaret içeren mesajları ile her zamanki gibi aramızda arzı endam etmeye devam ediyor, zaten kendisini tanıyoruz.

örneklemenin hatalı olması (ki bunu belirttik), senin ya da senin gibi zihniyeti bozuk insanların, halkın bir kesimini aşağılayan ifadelerde bulunmasına fırsat vermez. gerici taş devri de biziz, ihtisas alanın olan başörtüsü bağlama tekniklerine göre vahabi arap olan da biziz, anladım kardeşim, teşekkürler, iyi günler.

Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
November 24, 2020, 05:39:44 AM
Last edit: November 24, 2020, 07:42:22 AM by Vispilio

~~~

Evet birader, eğer belli bir dine mensup olduğunu zanneden, aldatılmış, kandırılmış, beyni yıkanmış ve kasti olarak cahil bırakılmış sayıları 1.8 milyara yakın insan topluluğunun çoğunluk olduğu ülkelerde, en az 300 yıldır insanlık medeniyetine dair en ufak bir katkı, en ufak bir buluş, yenilik, teknoloji yoksa, burada değişmesi gereken ciddi problemler var demektir,

İslamiyet akıl ve hür iradenin dinidir, senin gibi kara cahillerin ilk anlaması gereken konu bu, şu anda İslamiyet olduğu zannedilen arap geleneklerinin dinle, ahlakla, etikle uzaktan yakından alakası olmadığını, toplumları geri bırakmak ve kısıtlamak için diretilen siyasi taktikler olduğunu kudursan da kıvransan da, azgınlığından bir yerlere sürtünsen de kabul edeceksin ☕, bye

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2020, 06:01:11 AM

anladım, tanrı tarafından atandınız, bizi aydınlatmak(!) ve doğru yola iletmek(?) için forum sitelerinde halkı aşağılamaya yönelik açıklamalar içerisinde bulunmak amacıyla özel çaba gösteriyorsunuz.

ya islam akıl diniymiş bilmem ne diye güzelleme yaparken sıvamaya devam ediyorsun, üzerine de saçmalayarak her zamanki gibi 60 iq altı kitleye oynamaya devam ediyorsun.

1.8 milyar insanı, başörtüsünü bağlama şekli üzerinden mi köle ettiler. 1.8 milyar insanın kurtuluşunun, senin "aptal, kara cahil, taş devri, gerici vs." gibi aşağılayıcı cümlelerine bağlı olduğunu falan mı sanıyorsun. sen bana hakaret edecek en son insansın, ibn-i haldun'un coğrafyasında, platon'un mağarasında, hegelist zırvalarında ezdiğim gibi ezerim seni...

boş vaktinde gidip bak, başörtüsü hangi şekle göre nasıl bağlanmış, anlat bize... https://www.cnnturk.com/bilim-teknoloji/bilim/turk-bilim-insani-yeni-bir-galaksi-kesfetti?page=1

boş işlerle uğraşmayın, kimseye akıl verecek yeterlilikte değilsiniz.

Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
November 24, 2020, 06:19:37 AM

~~~

@trendcoin denilen kompleks yumurtası, verdiğin örnekler de senin gibi tekerlek mantığı içeriyor (circular logic  Grin),

Amerikalıların ürettiği teleskoplarla, ABD üniversitelerinde, uluslararası ekibin bir üyesi olarak, biri bir gözlem yapınca, türbanlılar buluş yapmış manasına mı gelmiş oluyor  Roll Eyes,

sen benim mesajlarımı okuyarak mastürbasyon yapmaya devam et sapkın kardeş, Hegel ve İbn'i Haldun'dan sonra IQ'un bir 50 puan arttı, bugün de bir 20 fln artmıştır, biz insani görevimizi yaptık artık başka kapıları tırmalıycaksın,
bir daha da sabaha karşı forum forum dolaşıp insanlara sarma...

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2020, 06:37:01 AM

bilim ve düşünce tarihi, amerikalıların ya da belirli zümrelerin tekelinde olan bir şey değildir, bizzat bütün dünya insanlığının, insanlık tarihi boyunca katkıları ile oluşturulmuş ortak bir havuzdur. bknz. ibn-i heysem.

her zamanki gibi saçmalamaya ve sıvamaya devam ediyorsun ama bu konuda başarılısın, 60 iq altını yine avlayacaksın. kendi ulvi ihtisas alanına göre, bilim kadının başındakinin türban mı baş örtüsü mü olduğunu da hemen çözmüşsün, aferin sana! isviçreli bilim adamları 1, sen 2 birader. uzatmayacağım, çıkacağım, hakaret ve küfür etmeden bir post daha atacaksan at, seninle eyleşecek boş vaktim yok...

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 24, 2020, 08:52:43 AM

Üstadlar konu nereden nereye gelmiş yapmayın böyle yahu. Şu forumun aklı başında insanları olarak bence böyle kısır tartışmalara girmenin anlamı yok.
Olay zaten konunun dışına olabildiğine çıkmış durumda. Mesele eğitim-ferrum-crypto. 3'ünün ortak girdiği ilginç bir konu. Gerçi bunun da bir başlıkla bu kadar üzerine düşünülmesi ilginç geliyor bana ama.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 24, 2020, 12:21:13 PM
Last edit: November 24, 2020, 04:02:16 PM by bobita

Uygar bir ülkede yaşasak böyle bir soruya (işime gelse de) sinirlenir, hatta belki şikayet bile ederdim. Ama Türkiye gibi eğitim sistemi kasabanın orospusu olmuş, hakim konumdakilerin alenen "bize okumuş nesil lazım değil, inançlı nesil lazım" diye beyanat verdiği bir ülkede sikerim sorulan sorunun eğitim bilimi anlamında "sakıncalı" olmasını. Küçücük bebeler okul organizasyonlarıyla şeyhlerin bilmem nelerin elini öpmeye götürülürken bu bana batmaz.
Ancak teorik olarak konuşursak, bu soru eğitimsel anlamda o yaş grubu açısından yanlış.

Ekleme: Yukarıdaki polemikte herhangi bir tarafta değilim ama Burçin Mutlu Pakdil'e haksızlık yapılmasın, sadece köken olarak bize ait değil, Bilkent Fizik mezunu, oradan sonra da başarıları nedeniyle Amerikada almış yürümüş ve kendimize de pay çıkartabileceğimiz bir bilim insanı. Mesela aşı nedeniyle gündemde olan Uğur Şahin 4 yaşından beri, eşi doğma büyüme Almanyadalar, ama Burçin Mutlu Pakdil bu ülkede şekillenmiş, donanmış.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
November 24, 2020, 01:15:15 PM

Yukarıda yazılanları okuyunca şu fıkra aklıma geldi.

"Bir gün ormanda araştırma yapan Fizikçi, Matematikçi, Kimyacı, Jeolog ve Antropolog yağmura yakalanmışlar.
Hemen yakınlarındaki bir orman evine giderek yardım istemişler.
Ev sahibi misafirlerini güzel karşılayarak ikram hazırlamak için mutfağa geçmiş. Bu sırada ekiptekilerin gözüne evdeki soba borusu takılmış.
Soba yerden bir metre kadar yukarı konularak, altına taşlarla destek yapılmış.
Bunu gören ekiptekiler bu konuda kafa yormaya ve yorumlamaya başlamışlar....
Kimyacı,”Adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış” der...
Fizikçi, “Adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş” diye yorumlar.
Jeolog, “Tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan sobanın taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangın ihtimalini azaltmayı amaçlamış” der.
Matematikçi, “Sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış” diye fikrini beyan ederken...
Antropolog, “Adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha soyut biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş” diye değerlendirir.
Bizimkiler aralarında böyle konuşurken orman köylüsü içeri girer ve hep birlikte ona sobanın böyle yukarıda olmasının nedenini sorarlar. Adamdan çok manidar bir cevap gelir :

– BORU YETMEDİ..."

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████