Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:26:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Fahrettin Koca: Vaka Sayısı 28 bin 351  (Read 604 times)
1kodumtek7 (OP)
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
November 25, 2020, 05:20:17 PM

Sağlık Bakanın sonunda gelen eleştirilere dayanamadı ve dünya ile uyumu sağlamak için vaka sayılarını da açıklama kararı aldı. Sağlık Bakanı "Hasta sayımız 6,814. Bugünün vakası ise 28,351'dir."Siz açıklanan bu vaka sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz güveniyor musunuz?
1715361987
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715361987
Reply with quote  #2

1715361987
Report to moderator
1715361987
Hero Member
*

Ignore
1715361987
Reply with quote  #2

1715361987
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715361987
Hero Member
*

Ignore
1715361987
Reply with quote  #2

1715361987
Report to moderator
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 25, 2020, 05:36:01 PM
Merited by Bthd (1)

Bu tabloda unutulan bir şey var. O da pozitif çikmama rağmen 4 kişilik ailede yalvar yakar sadece anneme test yaptırabilmiş olmam ve arayan aile hekiminin dua et inşallah annene bulaşmamıştır, demesidir. Benim çevremde, benle aynı kaynaktan 14 kişi Covid oldu. Bir kişi öldü, bir kişi hala hastanelik, ben hafif atlatıyorum ama hastalığın hafifi bile hafif değil zira ağrım bitti diye foruma yazdıktan sonra ciğerlerim yanmaya başladı. Şu an ise ciğerlerimde sağlam bir tahribat var, öksürük refleksi içimde kaldı. Ciğerleri kontrol ettirmek için hastaneyi aradım, karantinan bitince gelebilirsin dediler. İyi de bunu diyen pandemi hastanesi değil ve karantina süresinin bitmesi hastalığın bittiği anlamına gelmiyor. Ben hala hastayım. Kız arkadaşim ve ailesi hala hasta. Karantina suresi tam bir palavra =).

Gerçek sayi muhtemelen günlük ~100,000’dir.
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
November 25, 2020, 05:40:19 PM

Gerçek vakalar açıklanmadığında herkes 10 la çarpın diyordu gerçek vaka sayısı için.

Sağolsun fahrettin koca bizi bu kadar yüksek bir sayıyla çarpmaktan kurtardı. Artık "2"ile çarpmamız yeterli olacaktır Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1513

View Profile
November 25, 2020, 05:45:01 PM

Lütfetmiş de tam sayı açıklayacakmış. Bu bakandan duymak istediğimiz tek açıklama istifa açıklaması olur.
Ülkede hiç sağlık bakanı olmasa süreç daha iyi yönetilirdi.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 25, 2020, 05:46:21 PM

Daha önce açıklanan sayıyı 10 la çarpıyorduk şimdi bakan o kadar eleştiri gelince gerçek sayıyı açıklamış. Mutlaka onda bile sadeleştirme yapmışlardır. Bu da demek oluyor ki bu yıl böyle bitti düzlüğe çıkmamız ( eğer olursa) 2021 sonuna ancak.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 25, 2020, 06:34:39 PM
Merited by Bthd (1)

@Lachrymose çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede toparlarsın.

28.000 kişi çok az gerçekten. sadece çevremizde olup bitene baktığımız zaman bunun kat kat fazla olduğunu söyleyebilirim. Benim Istanbul'da bulunduğum ilçede 4000 kişi yaşıyor ve bugün 2 pozitif vaka haberi geldi. yani ilçe geneli değil sadece bana yakın olan bir sokak içerisinde bir yer. Ben 4000 kişide 2 kişinin pozitif olduğunu düşünerek kabaca bir hesap yaptım.

2/4000 = 0,0005 bulunduğum ilçedeki virüs bulunma ihtimali.

83.000.000(nüfus) hadi bunun %50lik kısmı bağışıklığı kuvvetli, çocuk veya daha önce covid atlatmış olanlar, köylerde kalabalıktan uzak yaşayanlar olsun. 41.000.000 kişi var elimizde. Bu miktarı %50 de maske, sosyal mesafe, kurallara uyan insanları dikkate alarak çıkartıyorum ve elimize 20 milyonluk bir rakam kalıyor.

20.000.000 x 0.0005 = 10.000 günlük vaka olur.  kısacası örnekle bulunduğum ilçede 10 kişide virüs olması durumunda günlük vaka sayımız 100.000 civarlarında gezinir. bunu kendi bulunduğunuz yere göre kaba taslak hesaplayabilirsiniz.

Kısacası 28.000 diye bildirdikleri rakam devede kulak.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
November 25, 2020, 06:39:29 PM

Bu tabloda unutulan bir şey var. O da pozitif çikmama rağmen 4 kişilik ailede yalvar yakar sadece anneme test yaptırabilmiş olmam ve arayan aile hekiminin dua et inşallah annene bulaşmamıştır, demesidir. Benim çevremde, benle aynı kaynaktan 14 kişi Covid oldu. Bir kişi öldü, bir kişi hala hastanelik, ben hafif atlatıyorum ama hastalığın hafifi bile hafif değil zira ağrım bitti diye foruma yazdıktan sonra ciğerlerim yanmaya başladı. Şu an ise ciğerlerimde sağlam bir tahribat var, öksürük refleksi içimde kaldı. Ciğerleri kontrol ettirmek için hastaneyi aradım, karantinan bitince gelebilirsin dediler. İyi de bunu diyen pandemi hastanesi değil ve karantina süresinin bitmesi hastalığın bittiği anlamına gelmiyor. Ben hala hastayım. Kız arkadaşim ve ailesi hala hasta. Karantina suresi tam bir palavra =).

Daha önce başınızdan geçenleri anlattığınız bir mesajı da görmüş ve okumuştum Allah size ve ailenize şifa versin umarım bu süreci çok çabuk bir şekilde atlatırsınız. Smiley Sonunda her ne kadar yine güven vermese de vaka sayılarının açıklanmasını oldukça önemli buluyorum umarım artık her alanda şeffaflaşmaya gideriz.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 25, 2020, 06:50:51 PM

Büyük geçmiş olsun, yaz boyunca saklanan rakamlar insanları yanılttı, geldiğimiz noktada iş çığrından çıktı maalesef.Bu kış çok zor geçecek
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
November 25, 2020, 07:15:54 PM

Etrafımızda sokaklardaki gezenlere bakıyorum kimsenin umurunda değil. Herkese canından bezmiş bir şekilde dışarılarda. İşe gittiğim de haftalarda 1 gün avm gezisi yapıyorum kimsenin umurunda değil hastalık millet üst baş alma derdinde. Gerçekler açıklanmıyor açıklanmıyor açıklanmıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
November 25, 2020, 08:52:18 PM

Etrafımızda sokaklardaki gezenlere bakıyorum kimsenin umurunda değil. Herkese canından bezmiş bir şekilde dışarılarda. İşe gittiğim de haftalarda 1 gün avm gezisi yapıyorum kimsenin umurunda değil hastalık millet üst baş alma derdinde. Gerçekler açıklanmıyor açıklanmıyor açıklanmıyor.

Maalesef kimse durumun farkında değil bugün üst komşumuz rahatsızladı koronaydı zaten eve gelmişti tekrardan fenalaştı ambulans çağırdılar.Ambulans geldikten sonra herkes başına toplandı adamın yarısında maske var yarısında yok mantık dışı sorular soruyorlar görevliye hastaneye mi götürüyorsunuz diye soran bile oldu adam sedyedeyken.  Grin
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
November 25, 2020, 09:03:30 PM

ben hala rakamların gerçek olduğunu düşünmüyorum. eğer şu anda sadece günlük 28000 vaka açıklıyorsak salgın o kadar da kötü durumda değil. bence en az 100k kadar var. bunlar hala yalan söylüyorlar.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 25, 2020, 09:07:03 PM

@Lachrymose hocam Allah şifa versin tekrar evet bende test yaptırdım negatif çıktı ama benim kamu görevim icabıyla yapmak zorunda hissetti doktor ben eğer benimle birlikte çalışan kişilere virüs taşıyor ve bulaştırırsam bunun vebalini kim verecek deyip diretince doktor test istedi cebinden veriyorlar sanki test yaptırmamak için yırtınıyorlar resmen durum vahim

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
November 25, 2020, 09:17:10 PM

@Lachrymose hocam Allah şifa versin tekrar evet bende test yaptırdım negatif çıktı ama benim kamu görevim icabıyla yapmak zorunda hissetti doktor ben eğer benimle birlikte çalışan kişilere virüs taşıyor ve bulaştırırsam bunun vebalini kim verecek deyip diretince doktor test istedi cebinden veriyorlar sanki test yaptırmamak için yırtınıyorlar resmen durum vahim

Forumda doktor varsa aslında doktorların neden test yaptırmaktan kaçındığını bize daha iyi anlatabilir.Tahminimce hastane yönetimlerinden baskı geliyor.Sırf bu yüzden test yaptırmaya insanlar özel hastaneye gitmek durumunda kalıyor.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
November 25, 2020, 09:22:45 PM

çok geçmiş olsun hocam. malesef vakaların açıklananla uzaktan yakından alakası yok.

Forumda doktor varsa aslında doktorların neden test yaptırmaktan kaçındığını bize daha iyi anlatabilir.Tahminimce hastane yönetimlerinden baskı geliyor.Sırf bu yüzden test yaptırmaya insanlar özel hastaneye gitmek durumunda kalıyor.
eldeki test kiti yetersiz hocam. özel hastanelerde bile bazen kit bulunmuyor. ailede tek kişi koronaysa sadece riskli kişilere test yapıyorlar. kalanları zaten pozitif kabul ediyorlar. semptom varsa da kesin tanı koyup tedaviye başlıyorlar.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 26, 2020, 12:35:32 AM

Bu vaka sayıları en başından beri doğru olsaydı, insanlar bu kadar vurdumduymaz davranır mıydı? Her ne kadar akli başinda biri olursan ol çevrendeki insanlarin yoğun israrlarini bir yere kadar reddedebiliyorsun. Normal arkadaşlarini zaten reddediyorsun ama sevgiline mutlaka bir fire vermek zorunda kalıyorsun. Ben hasta olduğumda vaka sayisi 1500’dü, ~50,000-100,000 olduğunu bilsem %3-5 ihtimalli ölüm öpücüğünü alır mıydım? Kâr-zarar hesaplaması yapar bunu uygun bulmazdım ama bu yaniltici istatistikler ben ve birçok insanin zorunlu olarak sosyal baskı nedeniyle fire vermesini sağladi.

Burada bana geçmiş olsun yazan arkadaşlar, Allah korusun temasi kesmezse onlar da bu hizla Covid olacak. Ben de birkaç hafta öncesine kadar ulan iyi önlem aliyorum he =) diye dusunuyordum. Aklı olan evden çıkmaz.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 26, 2020, 06:36:31 AM

Bu vaka sayıları en başından beri doğru olsaydı, insanlar bu kadar vurdumduymaz davranır mıydı? Her ne kadar akli başinda biri olursan ol çevrendeki insanlarin yoğun israrlarini bir yere kadar reddedebiliyorsun. Normal arkadaşlarini zaten reddediyorsun ama sevgiline mutlaka bir fire vermek zorunda kalıyorsun. Ben hasta olduğumda vaka sayisi 1500’dü, ~50,000-100,000 olduğunu bilsem %3-5 ihtimalli ölüm öpücüğünü alır mıydım? Kâr-zarar hesaplaması yapar bunu uygun bulmazdım ama bu yaniltici istatistikler ben ve birçok insanin zorunlu olarak sosyal baskı nedeniyle fire vermesini sağladi.

Burada bana geçmiş olsun yazan arkadaşlar, Allah korusun temasi kesmezse onlar da bu hizla Covid olacak. Ben de birkaç hafta öncesine kadar ulan iyi önlem aliyorum he =) diye dusunuyordum. Aklı olan evden çıkmaz.

Hocam haklısınız ama bu vakalar açıklansa bile yine böyle davranacak vurdumduymazlar olacaktı duyarlı olan kişi sizin gibi her zaman duyarlı oluyor duyarsız olanlar da ne yaparsan yap duyarsız oluyor tekrar geçmiş olsun

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
November 26, 2020, 07:02:05 AM

Bu vaka sayıları en başından beri doğru olsaydı, insanlar bu kadar vurdumduymaz davranır mıydı? Her ne kadar akli başinda biri olursan ol çevrendeki insanlarin yoğun israrlarini bir yere kadar reddedebiliyorsun.

Katılıyorum. Vakaları o kadar düşük gösterdiler ki insanlar virüs mutasyona uğradı kimseye bir şey yapmıyor hadi gezmeye devam edelim dedi. Daha düne kadar alışveriş merkezleri ağzına kadar doluydu, insanlar çarşı pazar geziyordu. 6 ay önce bunun 10'da biri kadar vaka yokken herkes eve kapanmıştı. Çift maske ile gezen, sürekli kolonya dezenfektan kullananlara garip bakıyorlar abartmıyor musun diyorlardı. Geçmiş olsun size de, umarım en kısa sürede en az tahribatla atlatırsınız.

Bunun birçok sebebi var. Eğer pozitif çıkan bir doktor olursa hastanelere çok ciddi bir zararı olur. Ayrıca kendi ağırlığını koymaya çalışıp testi reddedenler de var. Doktorların bir kısmı pozitif çıktıktan sonra alınan bu ilaçlara tamamen karşı, dünyada yasaklanan ilaçları kendileri de kullanmak istemiyorlar. Ayrıca artık testin güvenilir olmadığını hepimiz biliyoruz. Çevremde pozitif olduğu halde pcr testi negatif çıkan, hastalığı ciğer filminden anlaşılan kişi sayısı pcr testinden pozitif çıkanların sayısından fazla.

Önceden vaka sayılarını 10'la çarpalım diyorduk, yeni verilen sayılar ile 5'le çarpsak yetecek gibi Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 26, 2020, 08:11:07 AM

ülke yalanla yönetiliyor yaptığımız herşey yalan üzerine kurulu.
Tvlerde bas bas bağırıyorlar esnafların durumunu biliyoruz diye bildikleri hiçbir bok yok. Bulunduğum sokakta şuana kadar  4 esnaf covid oldu 14 gün evde yat geri dükkana gel olacak iş değil ekonomik destek gerekiyor.

Maskeninde artık yeterli geldiğini düşünmüyorum bu lanet şey bir şekilde bulaşıyor virüs bu laşan bir esnaf arkadaşımız kendini ciddi anlamda koruyordu ve pozitif çıktı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
November 26, 2020, 10:59:50 AM

dünya sağlık örgütü vaka sayısına göre aşı verecek söylentileri var. bu sebeple türkiyede hasta sayısı verine doğru olan vaka sayılarına geçmiş olabiliriz.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 26, 2020, 12:57:56 PM

Bizim insanımız devlet ne derse ona itimat eder, istisnalar vardır ama genelimiz böyleyiz diyebilirim. Bu yüzden bu zamana kadar açıklanmayan/eksik açıklanan vaka sayıları nedeniyle toplumda bilinçlenme oranı gerçekten çok azdı, ister inanın ister inanmayın dün açıklanan rakamlardan sonra bile sokaktaki insan sayısında gözle görülür bir azalma var.

Bu vakaların saklanma sebebi tamamen ekonomiyle alakalıydı, ne ekonomi düzeldi ne de salgın düzeldi, şu an vaka sayılarında dünyada ilk 3teyiz diye gördüm yanlış bakmadıysam eğer, böyle olunca da insan ister istemez sormak istiyor, amacınız neydi? Elinize ne geçti?

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL