Bitcoin Forum
June 25, 2024, 09:39:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 4 Aralık’tan sonra Toplu Taşımada HES kodu zorunlu  (Read 247 times)
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
December 06, 2020, 10:50:47 AM

Toplu taşıma kullandım ama benden HES kodu istenmedi, acaba sonradan mı istenecek, yada otomatik uyarı falan mı verecek,

Belki bu haftasonu yasaklarından sonra devreye girer sistem ama asıl sorun toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olması özellikle İstanbul'da metrobüs ve metrolarda hala tıka basa gitmek zorunda kalıyor insanlar ve bu virüsün yayılmasına olanak sağlıyor.

Bu haftasonundan sonra olacak herhalde bence de, büyük şehirlerde çok sıkıntılı bir durum olacak bu, insanlar tıka basa dolu gidiyor,
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1764
Merit: 311

View Profile
December 06, 2020, 12:29:38 PM

Toplu taşıma kullandım ama benden HES kodu istenmedi, acaba sonradan mı istenecek, yada otomatik uyarı falan mı verecek,

Belki bu haftasonu yasaklarından sonra devreye girer sistem ama asıl sorun toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olması özellikle İstanbul'da metrobüs ve metrolarda hala tıka basa gitmek zorunda kalıyor insanlar ve bu virüsün yayılmasına olanak sağlıyor.

Bu haftasonundan sonra olacak herhalde bence de, büyük şehirlerde çok sıkıntılı bir durum olacak bu, insanlar tıka basa dolu gidiyor,
Sağlık bakanlığı beledilerle verileri paylaşmadıkça bu sistem devreye giremez. Paylaşırsa da gerçek rakamlar ortaya çıkar.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
December 06, 2020, 02:51:57 PM

Şimdi bu haftadan sonra nasıl olacak anlamadım ben yeni başlayacak galiba ama şu an durum şu insanlar başkasının hes koduyla geziyormuş anladığım kadarıyla aslında foto falan çıkmalı binince atıyorum otobüse hes kodunu girdi direkt fotosu çıkacak kendisi mi başkasının hes kodunu mu kullanıyor görülsün en önemlisi bu bence
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
December 06, 2020, 02:55:17 PM

Şimdi bu haftadan sonra nasıl olacak anlamadım ben yeni başlayacak galiba ama şu an durum şu insanlar başkasının hes koduyla geziyormuş anladığım kadarıyla aslında foto falan çıkmalı binince atıyorum otobüse hes kodunu girdi direkt fotosu çıkacak kendisi mi başkasının hes kodunu mu kullanıyor görülsün en önemlisi bu bence
Fotoyu bırakın isim soyisim TC bile sansürlü çıkıyor hocam. En son çin gibi kapılara dışardan kaynaklamak çözüm olacak sanırım.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 638

View Profile
December 06, 2020, 04:08:46 PM

Fotoyu bırakın isim soyisim TC bile sansürlü çıkıyor hocam. En son çin gibi kapılara dışardan kaynaklamak çözüm olacak sanırım.

Desenize yakında kullanılmamış temiz HES kodu satanlar çıkar bu ülkede. Geçen ay HES kodu için dilekçe yazan arzuhalci bir çocuk haber olmuştu.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1074

View Profile
December 06, 2020, 04:17:30 PM

Düşünce güzel ama suistimale açık maalesef. Başkasını  HES kodunu şöyle tanımlayabilir ancak kişi hasta yada temaslıdır elinde tuttuğu kentkarta hasta yada temaslı olmayan başka bir şahısın TC ve HES kodunu girip tanımlayabilir ama eğer fotoğraf çıkmazsa o zamanda bir anlamı yok çok rahat ulaşım imkanından faydalanabilir ve insanları riske atabilir farklı bir düşünce olabilirdi

Edit konuyu açan benim ama konuda yazılanları görünce bunları ekleme ihtiyacı duydum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
illetyus
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 368

View Profile
December 06, 2020, 08:19:21 PM

Kodların daha çok zararı olabilir. Geçen markette gittim girişte çalışan kişi kod yazıp sorguluyor. Tabi girişte önce bir HES kuyruğu var. Market içerisinde kalınan süreyi uzatıyor aslında.

Ayrıca başka bir arkadaşınızın kodunu rahatlıkla verebilirsiniz. Yani yasak delmek isteyen birisi yine deler.

---

Biraz komplo teorisyenliği olacak ama aslında işin şuraya evrileceğini düşünüyorum.

1.) Bahane ile HES uygulamasını herkes indirecek.

2.) Daha sonra aşı geldiği zaman aşılı mıyız değil miyiz bu bilgi yine HES koduna dahil olacak. Aşı yoksa bazı yerelere riskli görülüp alınmama durumu olabilir.

3.)Sonrasında ise bu uygulamanın bir digital kimliğe dönüşeceğini ve daha ilerleyen aşamalarda digital paramız için bir wallet haline geleceğini düşünüyorum.

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
December 19, 2020, 02:40:05 PM

Artık yavaş yavaş hayatımız kontrol altına girmeye başladı kimse görmeden  bir şey yapmak oldukça zorlaşacak gibi görünüyor. Pandemi tüm dünyada buna çanak tuttu. Ama gene de  en azından bu virüs  etkisini azaltıncaya kadar bu tedbirlerin alınması faydalı. Toplu taşıma araçları hes kodu marketler hes kodu adliye bankalar her yer hes kodu umarım hayırlısıyla atlatırız.

execijutiere
Legendary
*

Activity: 1442
Merit: 1290

View Profile
December 19, 2020, 02:52:06 PM

Büyükşehirlerin ilçelerinde yok heralde bu zorunluluk sanırsam. Fakat artik her yere giriş çıkışta hes kodu zorunlu hale gelmeye başladı dogal olarak başka türlü bunun önü kesilemeyecek
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1317

View Profile
December 19, 2020, 03:06:43 PM

Belli bir yaşın üstündeki insanların çoğunluğunde akıllı telefon yok. Uygulamanın amacı virüslere tedbir olduğunu düşünmüyorum şehir içinde kalabalık bölgelere hes kodu ile girilmesi gerekirken gezdiğim birçok yerde girişlerde hes kodunu sorun falan olmadı hala yapılan işler ancak lafta kalıyor.

Birde bu hes uygulamasından ciddi anlamda rahatsız olmaya başladım. kaç kişi ile sosyal mesafeyi aştığımı bilen bugün yarın olmadık sonuçlara sebep olabilir. Oyüzden uygulamadan ziyade sms ile hes kodu alınması taraftarıyım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
meser#
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
December 19, 2020, 03:48:05 PM

Asıl eksik nokta şurada var yabancı birisiyle ingilizce sohbet uygulamasından tanışmıştım bir gönüllülük projesi için Türkiye'ye gelmişti kendisi. Birkaç gün İstanbul'daki arkadaşında kalmıştı ve Eskişehir'e gitmişti. Orada otelde konaklayacaktı otelden hes kodunu istemişler ve bana soruyor bu kod ne diye? Arkadaş bu adam yurtdışından geldi ve elini kolunu sallaya sallaya kaç gün geçirdi orada aldığı hes kodu ne kadar faydalı olacak? O kodu alıp otele vermeden önceki süreçte temaslı olduysa? Yine başka bir yabancı arkadaşım benden İstanbul kartı için hes kodunu tanımlamasına yardım etmemi istedi ve baktığımda böyle bir seçenek yoktu. Benden hes kodu istedi ve kesinlikle karşı çıktım bilgi hattını arayıp tanımlatmasını istedim. Ya diğer binlerce yabancı ne yapacak? Hes kodunu online ekletemedikten sonra rica minnet birinin kartı ve hes koduyla kullanırsa? Hes kodu düz mantıkla işlevsel lakin çok eksik kaldı...
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
December 19, 2020, 05:23:46 PM

Asıl eksik nokta şurada var yabancı birisiyle ingilizce sohbet uygulamasından tanışmıştım bir gönüllülük projesi için Türkiye'ye gelmişti kendisi. Birkaç gün İstanbul'daki arkadaşında kalmıştı ve Eskişehir'e gitmişti. Orada otelde konaklayacaktı otelden hes kodunu istemişler ve bana soruyor bu kod ne diye? Arkadaş bu adam yurtdışından geldi ve elini kolunu sallaya sallaya kaç gün geçirdi orada aldığı hes kodu ne kadar faydalı olacak? O kodu alıp otele vermeden önceki süreçte temaslı olduysa? Yine başka bir yabancı arkadaşım benden İstanbul kartı için hes kodunu tanımlamasına yardım etmemi istedi ve baktığımda böyle bir seçenek yoktu. Benden hes kodu istedi ve kesinlikle karşı çıktım bilgi hattını arayıp tanımlatmasını istedim. Ya diğer binlerce yabancı ne yapacak? Hes kodunu online ekletemedikten sonra rica minnet birinin kartı ve hes koduyla kullanırsa? Hes kodu düz mantıkla işlevsel lakin çok eksik kaldı...
sadece yabancılar değil korona pozitif olan insanlar da böyle yapıyor. birilerinden hes kodu istiyorlar. sonra da onu kullanıp geziyorlar.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: