Bitcoin Forum
June 29, 2024, 05:26:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: BIST  (Read 2236 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 03, 2020, 07:43:49 PM
Merited by Vispilio (1)

Kripto paralar ile uğraştığımı bilen bazı arkadaşlar ne işin var lan orda gel BIST' te takıl falan diyorlar.
1-Ben çok al sat  yapan trade eden çizgi çizen biri değilim.
BIST te çok işlem yapan arkadaşlardan rica ediyorum.Nasıl çok mu kazanıyorsunz ? Bizim burda belamız şey yapılıyor?
Neden gidip demircilerin hisselerini alıp satayım ki.Bide çok zaman bağlıyormuşsunuz orada.
Burda çok az para yatırsan bile  1 haftada ciddi köşe olabilme potansiyeli var (Zamanlamayı tam tutturursanız)
Bistte kaldıraç kullanmadan böyle bir şey mümkün mü ?
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2586

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 03, 2020, 07:59:41 PM

BIST birinci derecede Türk lirası ile ve ekonomimizle bağlantılıdır, TL ve TL bazlı şeylere yatırım yapmıyorum uzun zamandır. Bist'te yatırım yapmayı düşünüyorsanız dahi sadece ve sadece girdisi USD (ihracat) çıktısı Türk Lirası (yerli hammadde veya teknoloji bazlı) hisseleri tercih edin derim. Çok hacimsiz tahtalar hariç kriptodaki oynaklığın benzerini görmeniz mümkün değil.

Sizi son zamanlarda çok karamsar görüyorum hocam, umarım çok kötü bir durum yoktur.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
December 16, 2020, 08:10:18 AM
Last edit: December 16, 2020, 08:52:24 AM by anonymous3x

Borsamıza laf atanlara şaşıyorum. Adamlar 2020 boyunca borsa çökecek çökecek dedi. Çöken fikirleri oldu. Borsa İstanbul ATH yaptı. Sırada Dolar bazında ATH var. Bizim Altcoinlerden daha iyi gidiyor şuan en azından.

Borsanın bu hareketleri yapması da çok güzel. Senin güvenmediğin borsanı yabancı kelepir fiyattan topladı topluyor sende sadece izliyorsun işte dolarcı kardeşim.

Şunu farkettim, geleceğe dair umutlu olan hep iyiyi düşünen kazanıyor. Unutmayın gecenin en karanlık anı şafaktan hemen öncedir ve şafak sökmez üzere.

YTD.
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1330
Merit: 1012

View Profile
December 16, 2020, 08:52:00 AM

Borsa İstanbul, yatırımcısına pandemi başlangıcından sonra çok güzel kazançlar sağladı.Bu sene çok ciddi yatırımcı topladı ve küçük yatırımcı rekorunu tazeledi.Katarlılara %10 hissesi devredildikten sonra yükseliş devam etti ve bu haftaya tüm zamanların rekorunu kırarak başladı.

Borsa İstanbul’da bulunan hisselerde pandemiden beridir %+-10 taban/tavan uygulaması var.Kriptoparalarda belirli bir limit yok.Yükselirken çok güzel ama düşerken daha beter bir durum oluşturuyor bu.Belirli bir piyasa belirleyici tarafından (SPK) kontrol altında işlemlerine devam ediyor.Kriptoparalarda bir denetim mekanizması yok, olmasını bekleyemeyiz kriptoların özgürlüğüne aykırı bir durum bu.

Borsa İstanbul’da da, kriptoparalarda da spekülasyonlar dönüyor.Tabi Borsa İstanbul’da bu durum hem daha riskli hem daha risksiz. Riskli çünkü belirli bir kitle belirli hisselerde çok kolay manipülasyon yapabiliyor.Bunu bitcoinde balinalar olarakda görebiliriz.Ama hacimsel olarak çok zayıf olan hisseleri almak sizlere kârdan çok zarar getirir ve uzun süre ya yatayda beklemenize sebep olur yada zararına satıp çıkarsınız.Haber takibi,kâr zarar açıklamaları, bedelli/bedelsiz hisse dağıtım talepleri ve onayları iyi takip edilmeli.Ayrıca güncel olaylar değerlendirilmeli.

Geçtiğimiz günlerde eksi 70 derecede Pfizer aşısının transferi söz konusu olunca borsadaki tek dondurucu hissesi 5 liralardan 12 liralara kadar çıkış gösterdi.Farklı bir durumda pandemi başlayınca gıda,Laboratuvar ve kimya sektörleri için yaşandı.Az çok tahmin edip mantıklı yatırımlar kazanç ihtimalinizi arttıracaktır...

Borsa İstanbul ve kriptopara sektörü birbirine çoğu anlamda benzer.Yani kriptopara borsalarında işlem yaptıysanız, zorluk çekmezsiniz.Kısaca bu konulara değinebilirim.Aklınızda soru varsa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.

Bol kazançlar

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
December 16, 2020, 10:09:08 AM

Borsamıza laf atanlara şaşıyorum. Adamlar 2020 boyunca borsa çökecek çökecek dedi. Çöken fikirleri oldu. Borsa İstanbul ATH yaptı. Sırada Dolar bazında ATH var. Bizim Altcoinlerden daha iyi gidiyor şuan en azından.

Borsanın bu hareketleri yapması da çok güzel. Senin güvenmediğin borsanı yabancı kelepir fiyattan topladı topluyor sende sadece izliyorsun işte dolarcı kardeşim.

Şunu farkettim, geleceğe dair umutlu olan hep iyiyi düşünen kazanıyor. Unutmayın gecenin en karanlık anı şafaktan hemen öncedir ve şafak sökmez üzere.

YTD.

Sorma hocam öyle zihniyete inandım tonla hissemi sattım ben panikle kalsaydı btcden daha çok kar getirecekti hepsi 5-6’ya katladı her gün bist çökecek sohbetleri yapanlara inanmayın onlar yüzden kaç x kazançtan oldum böylelerini görsem döverim yok borsa batacak bist bitti bak bitti çatır çatır artıyor
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
December 16, 2020, 05:37:34 PM

YTD.

Sorma hocam öyle zihniyete inandım tonla hissemi sattım ben panikle kalsaydı btcden daha çok kar getirecekti hepsi 5-6’ya katladı her gün bist çökecek sohbetleri yapanlara inanmayın onlar yüzden kaç x kazançtan oldum böylelerini görsem döverim yok borsa batacak bist bitti bak bitti çatır çatır artıyor

Malasef bir çok yatırımcı bunu yaşadığını düşünüyorum. Yapılacak en doğru şey bu insanları birdaha takip etmemek olur.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 20, 2020, 08:43:42 AM

BIST ile ilgili bir şey yapılacaksa bile şu an kesinlikle sırası değil. Şu an orası tam bir balon ve üzülecek çok olacak piyasalar salgını tamamen gündeminden çıkardı ve ona göre havayolları bankalar falan çok yüksekten fiyatlanıyor allah göstermesin salgın artsa veya abd yaptırımla falan gelse çok kişi üzülecek borsada üç beş kuruş kazanayım derken

verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
December 20, 2020, 08:47:56 AM

Bankalarda tl nakit tumak yerine Bist e giriyorlar. Burada büyük oynayanlar sıkıntılı bir durum olduğunda anında çıkarlar. Küçük yatırımcı aldıgı kagıda nikah basara. Artık ne zamana kadar bekler ise. Btc borsalarında al sat işlemlerinde alt üst sınır yok. Kazanç ne olursa olsun kimse tahtayı kapatmıyor. Bist te alt üst limitlerden dolayı satmak isteyen satamayınca kayıplar büyüyor.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
December 30, 2020, 01:26:54 PM

Vallahi billahi BIST 1500 puana yaklaştı nisandan bu yana neredeyse %50 primlendi Bitcoin falandan bir sürü BIST hissesi daha fazla para kazandırdı. Biz de uğraşıyoruz bir şekilde yatırımlarımızı katlayalım diye ama bi türlü beceremedik dellendim şimdi

furylmz
Sr. Member

View Profile
December 30, 2020, 02:42:07 PM

Vallahi billahi BIST 1500 puana yaklaştı nisandan bu yana neredeyse %50 primlendi Bitcoin falandan bir sürü BIST hissesi daha fazla para kazandırdı. Biz de uğraşıyoruz bir şekilde yatırımlarımızı katlayalım diye ama bi türlü beceremedik dellendim şimdi

Bistte ardyz diye hisse var bunu arkadaşım martta 10 liralardan topladı şimdi dörde katladı çok büyük fırsattı bana da söyledi dedim o ne ya btc varken bist mist hikaye dedim bir de o aralar daha çok düşecek zaten şişmişti falan dendi en mantıklı olay temettü arkadaşım temettü veren hisselere yatırıyor karı alıp yiyor sonra çatır çatır
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
December 30, 2020, 06:54:14 PM
Last edit: December 30, 2020, 07:15:19 PM by anonymous3x

Bizim altcoinlerden kat kat fazla kazandırıyor. Kabul edelim rezil boktan bir piyasadayız. Kripto paralar yatırımcılarını iflas ettirdi 2018 2019 2020 yılları felaket yıllarıdır camia için. Borsa istanbul ise şuan rekor üstüne rekor kırıyor. Dayım Borsa İstanbulda milyoner oldu sayılır kendisine kripto para deyince bana gotuyle gülüyor. Kripto paralar tamamen kumar gibi görülüyor malasef.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 31, 2020, 07:33:06 AM

Dünya genelinde borsaların 2-3 ay içerisinde ciddi kayıplar yaşama ihtimalleri var, 2020'nin ekonomiye olan faturası 2021 yılında çıkacak gibi duruyor, son dönemde türk lirası bazında borsanın iyi geliri olsa da dolar bazında çok kazandırdığını sanmıyorum. Genel çöküş yaşandıktan sonra borsaya girilmesi bana daha mantıklı geliyor, öyle bir fırsat olursa deneyebilirim.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
December 31, 2020, 08:15:18 AM

Dünya genelinde borsaların 2-3 ay içerisinde ciddi kayıplar yaşama ihtimalleri var, 2020'nin ekonomiye olan faturası 2021 yılında çıkacak gibi duruyor, son dönemde türk lirası bazında borsanın iyi geliri olsa da dolar bazında çok kazandırdığını sanmıyorum. Genel çöküş yaşandıktan sonra borsaya girilmesi bana daha mantıklı geliyor, öyle bir fırsat olursa deneyebilirim.

Malı götüren götürdü hocam Smiley Haklısınız bencede. En güzel yükselişide bizim borsamız BİST yaptı bu süreçte.
ajanwalker
Hero Member

Activity: 1540
Merit: 505

View Profile
December 31, 2020, 08:48:05 AM

Arkadaşlar bistte açığa satış yasaklandı  doye biliyordum dün bir arkadaş geri geldi yazmış. Açığa satış var mi yok mu?
Bir de gübre fabrikaları daha gider mi? Malûm gübre taş ta altin rezervi buldular.

███████████████████████
███████████████████████
████████▀█▀████████████
████████████████████████
████████████████▀▀██████
████▀▀▀█████████████████
████████████▄▄▄▄███████
█████████████████▄▄▄████
█████████████████▀█████
████████████▀██▀████████
████████████████████████
███████████▄▄█████▄▄█████

███████████████████████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
.
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████▀▀▀
▀▄
▌░░▐▌
█████▄▄█
████████▄
████████▌
███████
███████
██████
██████
█████
██

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
.
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
.
..Play Now..
[
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
December 31, 2020, 05:14:16 PM

Arkadaşlar bistte açığa satış yasaklandı  doye biliyordum dün bir arkadaş geri geldi yazmış. Açığa satış var mi yok mu?
Bir de gübre fabrikaları daha gider mi? Malûm gübre taş ta altin rezervi buldular.

Bu açığa satmak nedir acaba? Ben Gübretaş hisselerinin daha çok artacağını düşünüp biraz yatırım yaptım. Tabiki söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. Zaten olamaz pek bilgim yok yine de yazayım dedim. O altınlar çıkmaya başlayınca daha çok artacağını düşünüp uzun vadeli tutacağım.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
December 31, 2020, 08:41:49 PM

Bist bitcoinle karşılaştırılır mı bilmem ama oldukçe düzgün bir seyirle güzel bir yükseliş sergiliyor pandemi süreci ve yaptırımlar bile bu yükselişe ket vurmadı. ekonominin pek te iyi olmadığı bir dönem de bile yükseliş devam ediyor.

anonymous3x
Sr. Member

View Profile
December 31, 2020, 09:43:56 PM

Bist bitcoinle karşılaştırılır mı bilmem ama oldukçe düzgün bir seyirle güzel bir yükseliş sergiliyor pandemi süreci ve yaptırımlar bile bu yükselişe ket vurmadı. ekonominin pek te iyi olmadığı bir dönem de bile yükseliş devam ediyor.

Karşılaştırilmaz ama borsa İstanbul yatırımcısına bu yıl harika kazandırdı.
furylmz
Sr. Member

View Profile
January 09, 2021, 02:48:19 PM

Bist bu sene bitcoinden çok kazandırdı martta iyi hisseler toplayan bir insan 10x kazandı hisselerden en kötü hisseler 3-5x yaptı hep zirve dedim girmedim hep daha arrtı 2000 lere gideceği konuşuluyor borsanın bakalım gerçekleşecek mi eğer giderse daha kazandırmaya devam edecek gözüküyor
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 26, 2021, 06:40:57 AM

Güzel yükseldi bu yıl belkide en çok kazandıran borsalardan biri oldu borsa İstanbul.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
January 26, 2021, 12:00:07 PM

Bist vs kripto dediğimiz zaman aklıma gelenler.

Gerçeklik:
Senin yatırım yaptığın token/asset ile reeldeki firmanın hiç bir bağlantısı yok.
Hisse senedinde gerçek faal bir şirkette hisse sahibi oluyorsun.

Kaybolma Riski:
Yatırım yaptığın token/asset ile reeldeki firmanın hiç bir bağlantısı olmadığı gibi adamlar istedikleri zaman web sitesini kapatıp, kaybolma  lüksüne sahip.
Borsaya kote bir şirketin öyle kapattıp gitme olayı zor.

Sonsuz seans Riski:
Bist de işlemlerin bir saati ve taban - tavan limitleri var. Bir hisse senedi 1 günde maksimum %10 düşebilir. Bir hisse senedinin %50 düşmesi için yaklaşık 6 seans gerekir.
Kripto Borsalarında sonsuz seans durumu vardır. 24 saate 214 satoshi den 10 satoshi ye  düşen coin gördü bu gözler.

Spekülasyon Riski:

Aynı! Hatta Bist de daha fazla Smiley Çünkü herkes Türkçe konuşuyor.
Kripto da spekülasyonu takip edebilmen için en azından İngilizce bilmen lazım.

Ücretli VİP grup Riski: Aynı!

tivitır / yutup fenomen takibi Riski: Aynı!

Görüldüğü üzere pek bir fark yok.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: